Utilizarea preparatelor naturale CaliVita pentru stimularea activitatii fizice

Activitatea fizica este obligatorie pentru mentinerea unui echilibru fizic si psihic. Multe studii si cercetari continua sa confirme efectele pozitive in plan emotional provocate de activitatea fizica. Un studiu recent a aratat ca la un grup de voluntari care si-au alocat periodic 30 de minute de activitate fizica de rutina a scazut nivelul de anxietate cu 25% si s-au demonstrat schimbari pozitive in ceea ce priveste activitatea lor mentala.

O plimbare vioaie, un sprint scurt sau chiar cateva sarituri facute pe parcursul zilei te pot ajuta sa lupti impotriva stresului si sa-ti imbunatatesti atitudinea fata de viata. Exercitiile fizice regulate duc la eliberarea in organism a mai multor substante benefice care ne ajuta sa ne simtim in forma din punct de vedere fizic, mental si emotional. Gasiti o activitate fizica de care sa va bucurati si adaugati o doza de sanatate vietii de zi cu zi printr-o stimulare corespunzatoare a capacitatii de a o practica. Ramaneti in forma si fiti fericiti!


Iata mai jos remediile naturale oferite de CaliVita International pentru stimularea activitatii fizice.:
Power Mins
C 500

(C 1000)

Panax Ginseng

Full Spectrum

Super Mega 50

BioHarmonex

Vital A, B, AB, 0


Omega 3

Super Soya Lecithin

Natural HGH Suppport

Rhodiolin

Stress Management
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/performanta-fizica/activitate-fizica-stimulare.htm
anamariatoma
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:35
Si eu am folosit aceste produse acum 3 ani. Acum am descoperit niste suplimente alimentare care sper sa ma ajute sa slabesc. Le iau cam de 3 saptamani si vad ca am slabit ceva si ma simt mai bine. Auzisem de acaiberry900 de pe internet si imi era teama sa le cumpar pentru ca aveam o prejudecata fata de pastile de slabit in general. Dar vad ca-si fac bine traeba!
Spor la slabit!
garbo_11379
Postat pe 12 Februarie 2013 09:34
Deja mi-ati taiat o postare cat se poate de decent formulata ,de doua ori..... Alooooooo...!!!!! Admini !!!! Tre sa folosesc cuvinte vulgare ca sa se lase postarea ?
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2013 13:24
Si au functionat?Adica se observa ca ai slabit ceva? Ideea e ca si eu am auzit ca ar fi ok pastilele alea si acum mi-ai trezit interesul:)
garbo_11548
Postat pe 19 Februarie 2013 10:46
O sa-ti zic efectiv cat am slabit abia la sfarsitul tratamentului:)Deocamdata exercitii fizice si dieta stricta!
garbo_11379
Postat pe 20 Februarie 2013 10:26
si dupa ce termini cu dieta, lasi si exercitiile fizice, ca ti-ai indeplinit scopul de-a ajunge la 48...50kg... si reincepi cura de ingrasare, pana ajungi ca joiana!
heartbit
Postat pe 20 Februarie 2013 11:47
Ceao garbo_11379
Si eu am folosit acaiberry900 si am dat jos 6 kg intr-o luna. Sunt niste arzatoare de grasime super eficiente si o sursa importanta de energie!
Sper sa nu ma ingras din nou!
garbo_11707
Postat pe 25 Februarie 2013 12:32
inseamna ca si tu ai avut de unde
de unde le luati frate, kilogramele astea? ca vreau si eu!!! ca sa am ce da jos apoi!!
heartbit
Postat pe 25 Februarie 2013 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aerobic sau fitness pentru slabire 36 De la: garbo110799 1 Aprilie 2010 16:39
Ce aleg?dans sportiv sau fitness? 9 De la: Freya_ 3 Februarie 2011 22:50
INVITATIE la o Suuuper Petercere KANGOO JUMPS !!! 1 De la: aerobicclass 2 Octombrie 2009 18:26
Sport ca sa slabesti in scurt timp? 69 De la: greatexpectations 6 Noiembrie 2017 14:19
relatia cu un barbat divortat 33 De la: garbo_476879 6 Noiembrie 2017 10:13
Setari Cookie-uri