Copii creativi

Te-a surprins vreodata imaginatia puiutului tau? Nu-ti vine sa crezi cat de usor invata? Hai sa vorbim aici despre copiii nostri creativi, despre nazbatii si intamplari care ne-au surprins si ne-au adus zambetul pe buze!
SuperMama
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:47
eheee degeaba iti dai silinta
Am deschis si eu un topic acum cateva zile asemanator....si ce crezi?Nu ma viziteaza nimeni
aici pe garbo,se discuta in ultimul timp,,la un alt nivel"..nu-i asa fetelor
chanty
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:50
eu astept sa creasca mare si am sa-i dau drumul pe garla garbo la fiemea...sa vezin atunci creativitate
ameno
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:54
era baiatul meu la gradinita. educatoarea le da sa faca un desen la alegere. al meu,lenes foc, in 3 secunde apare cu cel caietel sa i se puna nota. doamna a facut ochii mari. desenase o rotocoala mare, neagra.
doamna il intreaba nervoasa:
-ce e asta
raspunsul:
-e ceaunul in care face bunica cucurigi.
-si unde-s floricelele?
-in ceaun. nu se vad.
si_totusi
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:57
bun raspuns!!!
ameno
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:59
Imi aduc si eu aminte de cateva boacane facuta de Adriana mea cand avea vreo 2/3 ani. Am adus de la nasa ei de botez un pui mic de gaina din aia pitica, a crescut puiutul care a devenit gainusa. Toate bune si frumoase pana cand i-a venit ideea sa-i faca baie, asa ca a luat gainusa si a bagat-o in toaleta. Noroc ca nu ajungea sa mai traga si apa ca-i facea dus nu alta Asta este una, iar alta... aveam o catelusa pechinez Betty o chema am luat-o de pui mic, era tare jucausa ce faceau prin casa si catelusa si fiimea harakirii asa ca ce-i veni iar la fiimea a luat o foarfeca si i-a taiat mustatile.
Nu am bagat in seamana dar la un moment dat am vazut ca ceva lipseste........ lipseau mustatile
tusi_Oli
Postat pe 28 Septembrie 2010 13:11
M-am distrat zilele trecute cand eram la trecerea de pietoni si aud un bunic: Maria, nu trecem acum ca e rosu! Maria raspunde: Buni, nu e rosu, e portocaliu! ;))
ElenaStefan
Postat pe 28 Septembrie 2010 13:14
:)
tazucu
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:07
Fi-mea i-a impartasit mai multe secrete lui frate-su:
1. niciodata sa nu-ti doresti "fratioara" pentru ca iti aduce barza un baiat (asta era cam la un an dupa nasterea lui).
2. cand te-o striga mama cu numele intreg, sa te executi imediat ... ca e de rau (adica nu ii strigam cu diminutive ).
Iar de la baiat "citire" imi mai aduc aminte, asa, in scurt:
- pe la 4-5 ani am invatat de la baiatul meu ca nu trebuie sa fiu "grabicioasa".
- eram in intarziere la servici si conduceam ceva mai repede ca sa il las la camin. El, din spate, a spus doar atat: "Mami, condu mai incet, ca ne ia politia si eu trebuie sa ajung la camin!".
Doinita201
Postat pe 3 Octombrie 2010 06:40
Cu multi ani in urma, pe cand mamicile se trezeau la 3 dimineata sa mearga la lapte,matusa mea pleaca de dim. si ii incuie in casa[nelasand chei] pe fetita ei de catva anisori si fratele de la tara care innoptase la ea . acesta trezindu-se la 6 , vrand sa plece la servici.. , pleaca daca poti .Trece timpul... stapana nu vine .. A inceput sa se enerveze...vb. ,,necuviincios,, .Cea mica , trezita si ea intre timp sa-si ,,ajute unchiul sa iasa din casa,, , auzindu-l vb. urat , ii spune : nu injura ca te dau afara. , el afara avand nevoie sa ajunga :
mymya
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:21
Nepoata mea in urma cu ceva ani mergand cu masina o punea in scaunul ei, o lega iar fetita zicea cand o punea in scaun,,-Buica ,nu te leg!! Asa i??
Jojolin
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:57
Nepoata mea in urma cu ceva ani mergand cu masina o punea in scaunul ei, o lega iar fetita zicea cand o punea in scaun,,-Buica ,nu te leg!! Asa i??
Jojolin
Postat pe 3 Octombrie 2010 08:57
ma-ntreaba fii-mea odata cand am de gand sa-i iau un tel mobil...
io: "pe la 14 ani.."
ea: "atat mai am de asteptat? ooofff...mananc durere pe paine!"...
preci
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:00
Nepoata nu voia sa doarma numai in pat cu parintii. Fiind plecati am pus o sa doarma in patutul ei la care ea,
-Buica nu in putuc! Nu vrea sa bea lapte ,eu ii spun ca-l dam la alti copii. Ea zice..
-Buica dam aptic la ati copii??
Jojolin
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:02
Raul in decembrie are 5 ani. I mi zice;
-Bunica de ce esti asa rea cu mine?? (Ca l puneam sa manance)
-Tu nu ma iubesti Numai te prefaci ca, ma iubesti!
Jojolin
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:05

- Raul,,, ma imbolnavesti, pt, ca nu mananci!!
.El,,,daca esti imbolnavita,, de ce esti asa rea cu mine!!
Jojolin
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:07
De la: preci, la data 2010-10-03 09:00:59ma-ntreaba fii-mea odata cand am de gand sa-i iau un tel mobil...
io: "pe la 14 ani.."
ea: "atat mai am de asteptat? ooofff...mananc durere pe paine!"...
,,,,,,,,, Fain!!
Jojolin
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:09
Fiul meu (care are acum 24 de ani) la 1 an a facut convulsii febrile si a facut strabism. Cand avea vreo 5 ani eram la un magazin sa iau ceva iar vanzatoarea mi-a cerut ceva marunt sa-mi poata da rest. Eu i-am zis: "Imi pare rau, n-am nici un chior" la care fiul meu, zambind zice: "Da' eu ce-s?"
elenareinerth
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:14

chiar dragutza asta!
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:20
hai sa va zic: am cunoscut un "copil " in tren...student pe undeva! istet foc.dormisem oarecum si habar n-aveam unde urcase pustiul, dar n-a ezitat sa mi se planga! ca vine, ca alearga, ca face facultatea....
si deodata ofteaza:"ooo doamne ca tare-i groaznic sa stai singur!"
unde'l intreb, caci nu mai pricepeam nici eu despre ce oras vorbea!
se uita la mine cu ochii mariti si zice:
"cum unde? in chiriee!"
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 09:30
M-am amuzat de toate poantele pe care le-au facut copii vostrii ,dar si ai mei erau posnasi, ii lasam in grija surorilor mele.Sora-mea cea mica,le mai facea pe plac din cand in cand,dar intr-o zi s-a saturat si ea sa le mai faca toate mendrele si a vrut sa-i mai cuminteasca,cel mic ii tranteste verbal cu ton ridicat:Esti urata no!
elly6402
Postat pe 3 Octombrie 2010 11:45
Am citit si mi-a placut...asta pot spune despre acest topic.

Am si eu o nepotica de 7 ani si ma amuza zilnic.Azi de dimineata imi povestea cum se va purta cu al meu copil (cand voi avea),cum ii va da mancare sanatoasa,cum se va plimba cu el prin Cora si ii va cumpara jucarii.Asa mi-am inceput o zi frumoasa.

Intr-o zi a spus ca isi doreste un fratior sau o surioara iar eu i-am spus ca nu se mai poate si in stil de gluma i-am spus ca peste cativa ani voi face eu un copilas si acela va fi sora/fratele ei.Ea foarte haioasa imi spune "cum sa faci un copilas?...nu sunt eu copilul tau?" .
VAlexa
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:09
Am o nepotica, Alexandra, are 4 ani si jumatate. M-a rugat intr-una din zile sa-i spun ce scrie intr-o carte anume..., ceva cu povesti si cu poze frumoase. I-am spus ca nu pot , nu am ochelarii la mine. Ea mi-a spus: "nu-i asa ca daca nu ai ochelari esti putin zapacita?"
pollet_a
Postat pe 3 Octombrie 2010 22:08
fleurdelis
Postat pe 3 Octombrie 2010 22:17
puiutul meu daryan de 3 ani jumatate era intr-o zi cu putulica tare eu lam intrebat de ce este asa mare si tare si raspunsul a fost;laso tati ca se bucura si ea
garbo100061
Postat pe 3 Octombrie 2010 23:11
cum am zis...mama prostiei e mereu gravida. este, domn' garbo?
michelle_
Postat pe 3 Octombrie 2010 23:16
Hmm,o faza isteata am auzit-o de la o profesoara de franceza prin clasa a 8 a.Cand avea baiatul ei vreo 4 ani,intr-o noapte,ii spune ea "Culca-te,puiule!E miezul noptii!",la care el "Da' coaja cand e?"
O intamplare haioasa,rad de mine cand imi amintesc,a fost cand aveam vreo 12 ani.Veneam acasa,de la scoala,obosita,si vad un baiat cam de vreo 18 ani ca vine si incepe cu "lalalallalala " langa mine.I-am tras o privire,gen " wtf?",la care el " Canti frumos! " Atunci mi-am dat seama ca eu fredonam cu "lalallalalal " o melodie
MariRose458
Postat pe 4 Octombrie 2010 01:00
Eram la tara la bunici,impreuna cu baiatul meu de 3 ani.
Pe drum trecea o nunta,iese el grabit a poarta sa vada multimea de oameni si bineinteles mirii.
Apoi se intoarce grabit spre noi strigand:
Veniti repede ca trece MIREASA si cu ...MIROSUL !
moniq29_uk
Postat pe 4 Octombrie 2010 02:27
Ma intreaba aseara piticul meu de 5 ani : ,,mami tu stii ce inseamana NECLINTITA? zic: da, inseamna nemiscata. El zice: nu, inseamna ca atunci cand zici ca ma duci in parc, trebuie sa ma duci in parc. Deci tu nu esti neclintita!!!
garbo012766
Postat pe 4 Octombrie 2010 10:33
O fi mereu gravida, dupa parerea ta....esti descendenta?
KIKI2933
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e balbait!! 1 De la: roxanabr 14 Ianuarie 2010 23:05
tuse cu secretii 15 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 19:15
Mofturos la mancare. 2 De la: chanty 8 Februarie 2010 17:08
cartea Aventurile Alkumitilor 5 De la: SEBY1YEAR 5 August 2009 14:01
premergator 37 De la: office_salinasusesi_ro 6 Mai 2010 07:25
Setari Cookie-uri