cure de slabire

citesc pe multe site pe internet sfaturi despre cum sa slabesti, dar iti dai seama ca nu au nici un sambure de adevar!!! voi ce credeti?
narcysa
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:03
mda..............sunt multe cure de slabit care cer o varietate de produse,singurul sambure de adevar este ca mesele trebuie luate la ore fixe si bazate in general pe fructe si legume,carne slaba ,etc. eu una incerc acum capsula de slabit si sincer,in ciuda lucrurilor pe care le-am citit pe net sa stii ca mie nu mi s-a intamplat decat ca am o energie debordanta si insomnie........atat......e alegerea ta cum vrei sa slabesti eu em incercat mult timp retetele de slabit dar fara rezultat,acum aata e ultima varianta.......pup
freeck
Postat pe 27 Septembrie 2010 01:33
Eu cred in logica,mie mi-a explicat diabetologul,ca daca nu mananc alimente care se transforma in zahar,in sange,nu ma igras.Si a avut dreptate.
Deci,numarul unu,ca ingrasare,sunt pastele fainoase,zaharul,dulciurile,orezul,cartofii.
daca te uiti la compozitia chimica la cartof,paste,si cartofi,contin 90 la suta amidon,care se transforma in zahar,in organism,si restul putine minerale...nu sunt nici hranitoare,si mai si ingrasa.Logic daca mananc zilnic,din astea,sau din cand in cand,o farfurie plina,ma voi ingrasa....
Asa ca mi-a zis,daca vreau sa mananc ,din astea,sa mananc doar un cartof ,la o masa,cum o fi gatit,doar juma de cana de orez,sau paste,doar juma de cana.....
In rest,celelalte alimente sunt mai hranitoare,si cu mai putini carbohidrati,amidon,etc.
Painea neagra e buna,doar doua felii la o masa.si asta are carbohidrati,dar cel putin mai are putine proteine si vitamine,din coaja.
Ce nu ingrasa deloc:vARZA,FASOLEA VERDE,CONOPIDA,LEGUMELE DECI IN GENERAL.Mazarea,morcovii,ardeii,grasi ,capia,etc,vinete,etc.
Si carnea,o portie de 150 grame,e buna,nu ingrasa.
Cate un fruct la o masa,e perfect.
Eu am tinut dieta asta,ca sa scap de diabet,si am slabit 5 kg pe luna,si am si scapat,dupa...cinci ani.
asa zisese si medicul,ca va dura ani,dar voi scapa,daca fac dieta asta,si daca ma misc 40 minute pe zi,obligatoriu.
Am platit pentru vizita si diata asta,80 euro...dar a meritat,am aflat cum se mananca sanatos.
seara si dimineata,mananc iaurt,sau beau lapte,dar nu iaurt cumparat,ci din ala prins,din lapte de la tarani.Si lapte de la tarani,e mai hranitor.
deci la pranz mananc o pulpa de pui de ex,cu garnitura legume,sau fasole verde,sau varza,sau chiftele,vinete cu carne,in sos rosu,mazare,ardei umpluti,cu carne si cu juma de cana orez doar,la toata oala.
Si asa acum am 55 kg....D
daniilia
Postat pe 27 Septembrie 2010 07:11
buna dimineata,dar cafea ua este permisa?
garbo103198
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:09
cea mai buna cura de slabire este: nu mancati seara deloc
garbo043643
Postat pe 6 Octombrie 2010 04:36
Eu fac o cura care se tine 3 luni si daca o respecti poti slabi pina la 20kg.Am mai facut-o si am slabit de la 78 kg la 62,insa dupa ce am terminat-o m-am scapat la mincare si am pus inapoi zece kgToata lumea spune de cura pe care am tinut-o ca este foarte grea,insa daca ai vointa orice se poate.Cred ca o sa renunt la ce am inceput din nou eu si o sa ma axez pe cea tinuta de tine ,deoarece ma incinta mai mult,si nu slabesti fortat intr-un timp scurt iar dupa aceea pui la loc.Te rog sa-mi spui daca mai maninci si altceva?multumesc
garbo099626
Postat pe 7 Octombrie 2010 10:20
am o veste f buna --recent am intalnit cafeauau care ne (te) si slabeste - eu am incercat * si produsele naturiste cu ganoderma care au efectul == si rezultate extraordinare - te curata si detoxifica - scaneaza == intareste sist imunitar -
www.kuruc.cafeaganoderma.ro
garbo133204
Postat pe 7 Octombrie 2010 15:27
ai slabit cu cafeaua cu ganoderma?
ar fi prea usor....................si la mancare cat ai renuntat?
marianela
Postat pe 9 Octombrie 2010 15:51
Daca doriti sa slabiti,in primul rand trebuie sa credeti intradevar aceasta,sa aveti o parere buna despre dv.insasi,sa eliminati din gandire parerile de genul....EU DE LA ASTA MA INGRAS....incercati sa ganditi in primul pozitiv: EU ORICE MANANC, NU MA INGRAS,CI DIN CONTRA SLABESC. Acum ca am lamurit din pct.de ved,mental incercati urmatoarea reteta de slabit,care va da roade mai repede decat va asteptati,avand rezultate miraculoase si benefice pentru organismul dv. In ce consta aceasta:mancati oricand dar numai legumesi si fructe crude,carne aveti voie oricata dar numai peste facut la gratar,sau tabla,eliminati sucurile(acidulate,neacidulate)dar in shimb puteti bea lapte(cat e necesar,2,3,4 pe zi) in cateva luni veti slabi cu siguranta,era sa uit folositi paine de secara,tarate eliminand painea alba definitiv. Eu in 6-8 luni am slabit aproximativ18-20kg.va doresc succes si sa ganditi pozitiv,NIMIC NU ESTE DE NETRECUT.
gogoo
Postat pe 14 Octombrie 2010 19:33
Iata o metoda buna si originala de a slabi 20 de kg in 7 zile
(scoateti eventualele spatii libere ce pot aparea in link):

http://www.verze.ro/Divertisment/Bancuri/cum-slabesti-20-kg-in-7-zile.html


happy_clover
Postat pe 15 Octombrie 2010 23:10
Eu pentru slabit am inceput o cura cu Goji berry 500. Sper din tot sufletul sa ma ajute sa mai dau jos cateva kilograme, pentru ca am probleme cu coloana si asta agraveaza si mai mult problema mea.

garbo_475618
Postat pe 28 Septembrie 2017 13:18

Recomandari

Setari Cookie-uri