rac si berbec

buna...... eu st racul topit dp aceasta bestie:))vreau s va spun k e cea mai perversa pers p kre am intl:)))si grijulie in acelasi timp;)foarte de treaba si ne-am intalnit..nust ce..si pac s-a dat la min:)))am tinut legatura de atunci zi si noapte mai ales noaptea:)))in fn...cik are prietena dar ea e plecata in spania dn jum lu august(anu asta) si st impr dn 5 aug si aia de 3 sapt nu ia rasp la msje si la nik..si mie mi-a zis k dak n-o s se schimbe o sa faca o pauza...dar nust e indecis pt mi-am dat seama k ne vrea p amandoua dar eu nici n vreau s aud d asta. ..tipa e aceasi mereu n prea se ingrijeste e mereu ff naturala ...parea mea e k ar fi bn uneori s mai puna un fond d ten p ea mkr la o petrecere nu?
garbo089305
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:31
deci merge sau nu?am uitat s va intreb....si....nu v-am zis st ascendent in sagetator deci tot zodie d foc e k sti berbecul si leu;) povestiti tot dak aveti experienta>:D<
garbo089305
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:32
zambila
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:34
Daca nu o sa fi prea plangacioasa , conservatoare si posesiva ( cum sunt unii raci ) poate o sa mearga . cine stie :P . zise berbecul din mine
iulianbiciclist
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:37
e bine:)) nu's asa..dar d fapt s va zic am fo impreuna ne-am despr. si aqm ma vrea mai mult a incercat cu altele dar a realizat k tot mai bn e langa mine bn am zis gresit nu ne am despr am luat o pauza in kre fiekre are dreptul s faca ce vrea ;)=)) cva d genu...asa si eu in timpul asta am avut alta relatie d care nu i am zis pt k ma asteptam s ploua cu tunete si fulgere k el in sch are voie s faca ce vrea..m rg..si dup ce i am zis k ne am despr a zis k dc ma uit la toti pokemonii=))si m rg a inceput s ma aline in felul lui....da smsuri dn senin dar stii nu ma las din nou o prada asa usoar e adev k ink il plaacc sii ff muult am nevoie d el dar stii pt ce mi a faqt(ne am despr dn senin) aqm merita s indure si el...bn nu vreau s s ajunga la nust ce dar tot ce vreau e s afle k sunt tot ce i trebuie si le echilibrez pe toate si cred k a inceput s realizeze asta..
garbo089305
Postat pe 9 Noiembrie 2010 16:58
ce comica esti . oricum nu il chinui prea mult pe berbec . e drept ca trebuie tinut in tensiune dar fara prea multe reprosuri si critici
iulianbiciclist
Postat pe 29 Noiembrie 2010 18:28
da dar merita pt ce mi a faqt si vede el aqm ce rau o duce..poate are el coarne dar degeaba dak nu stie sa si le foloseasca;)
garbo089305
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:07
Nu mai fi rea racule
iulianbiciclist
Postat pe 17 Decembrie 2010 11:20
si eu sunt rac cu ascendent in leu, si imi place de un berbec care e foarte atragator. deci te inteleg perfect. nu stiu daca lui ii place de mine, adica vorbim si suntem prieteni dar nu stiu daca vrea mai mult de la mine. nu stiu ce sa mai fac. el este dragut cu mine dar nu cred ca ar face primul pas, e timid cu mine cred. dati-mi un sfat va rog^:)^
crissa2306
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:06
buna...si eu am avut o relatie cu un berbec si pot spune ca ne-am inteles intr0un fel.berbecii nu sunt niste persoane deschise, sunt incapatinati si nu prea le plac persoanele capricioase si alintate, dar daca stii sa te faci placuta si stii cum sa te comporti cu ei poti avea o relatie frumoasa.....ei bine eu sunt una dintre persoanele alintate si capricioase:D,spre nefericirea lui, dar chiar si asa a fost relatie frumoasa pe care nu am sa o uit, chiar daca eu am fost aia care a renuntat la el si nu din cauza ca nu ne-am mai inteles ci din alte motive...acum suntem prieteni, numai ca el ar vrea sa fim din nou impreuna numai ca nu se mai poate(eu am prieten de ceva timp)asta este.din experienta mea pot sa spun ca berbecii sunt niste persoane foarte atente,amuzante si placute in acelas timp.aaaa....uitam sa precizez ca eu tot rac sunt
ancuti
Postat pe 22 Februarie 2011 13:06
si eu sunt rac si am o casnicie de 30 de ani cu un berbec ,ne intelegem bine chiar daca e incapatanat , orgolios si mereu trebuie sa aibe el dreptate ,las de la mine si e ok
angela_asavoaie
Postat pe 14 Noiembrie 2011 17:51
De la: iulianbiciclist, la data 2010-12-17 11:20:19 Nu mai fi rea racule



majoritatea racilor sunt rai, dar in sensul bun al raului :))
eu sunt rac si sotul meu e berbec. va dati seama cum ne intelegem?
va spun eu. foarte bine. pt ca eu avind ascendent in leu si destul de puternic fiind de foc ne intelegem f bine.
dar e adevarat ca de cele mai multe ori lasa dupa mine, pt ca eu sunt mult mai incapatinata ca el.
ne aprindem si ne stingem reciproc....
berbecul daca il scapi din mina este un curvar desavirsit. trebuie sa-l tii un pic in frau...nu-l lasa sa scape prea mult.
dar are si multe calitati. f sufletist, destept, te poti baza pe el in orice situatie...
de obicei racii nu sunt compatibili cu berbecii, si m-a gindesc inca ce specie de berbec o fii de ma inteleg cu el si acum dupa 13 ani de casatorie. trebuie sa fie cu ascendent tot in foc sau in apa, altfel eram un dezastru ca si cuplu,

vivacedonna
Postat pe 13 Februarie 2012 17:08
De la: crissa2306, la data 2011-01-31 18:06:16si eu sunt rac cu ascendent in leu, si imi place de un berbec care e foarte atragator. deci te inteleg perfect. nu stiu daca lui ii place de mine, adica vorbim si suntem prieteni dar nu stiu daca vrea mai mult de la mine. nu stiu ce sa mai fac. el este dragut cu mine dar nu cred ca ar face primul pas, e timid cu mine cred. dati-mi un sfat va rog^:)^


berbecii nu sunt timizi. de obicei ei fac primul pas.
ori l-a facut si nu ti-ai dat seama, ori ii place de tine ca si prietena
vivacedonna
Postat pe 13 Februarie 2012 17:12
De la: ancuti, la data 2011-02-22 13:06:42buna...si eu am avut o relatie cu un berbec si pot spune ca ne-am inteles intr0un fel.berbecii nu sunt niste persoane deschise, sunt incapatinati si nu prea le plac persoanele capricioase si alintate, dar daca stii sa te faci placuta si stii cum sa te comporti cu ei poti avea o relatie frumoasa.....ei bine eu sunt una dintre persoanele alintate si capricioase:D,spre nefericirea lui, dar chiar si asa a fost relatie frumoasa pe care nu am sa o uit, chiar daca eu am fost aia care a renuntat la el si nu din cauza ca nu ne-am mai inteles ci din alte motive...acum suntem prieteni, numai ca el ar vrea sa fim din nou impreuna numai ca nu se mai poate(eu am prieten de ceva timp)asta este.din experienta mea pot sa spun ca berbecii sunt niste persoane foarte atente,amuzante si placute in acelas timp.aaaa....uitam sa precizez ca eu tot rac sunt



un berbec te iubeste pina in pinzele albe, pina la sfirsitul vietii, daca sti sa pui stapinire pe el.
da, noi femeile rac suntem capricioasa si alintate de la natura, dar putem subjuga orice barbat ne pica in mina indiferent de zodie, cu conditia sa ni-l dorim...
vivacedonna
Postat pe 13 Februarie 2012 17:18
aiureala..
iasomia
Postat pe 13 Februarie 2012 17:20
invidie
dor72_
Postat pe 13 Februarie 2012 17:34
n-ai sa vezi....
iasomia
Postat pe 13 Februarie 2012 17:37

cum dreak vine asta, vivacedonna? ...`` te iubeste pina in pinzele albe, pina la sfirsitul vietii, daca sti sa pui stapinire pe el``?

adica, te iubeste sub teroare, de frica, `instapanit` fiind? ma iubesti, ti-e bine, ticalosule, nu ma iubesti, o sa-ti smulg io ranjetu` ala de pe fata! cam asa, noh?

bre tanti vivace, habar n-ai ce-i aia iubire, daca vrei s-o `cuceresti` si s-o `institui` cu biciul!
aia se numeste manipulare, iar cei doi sunt papusarul si marioneta. cre`ca nu tre` sa-ti mai spun ce face unul si ce face celalalt.

mi-e mila de biata `marioneta`, insa, din pacate, sunt destui d-astia. dar sa fim seriosi, isi merita ...alegerea. :D
esme
Postat pe 13 Februarie 2012 17:38
esmeralda...

ia uite ce de i-ai spus,mamoantza..
mie imi spui trei parole.


iasomia
Postat pe 13 Februarie 2012 17:51
De la: iasomia, la data 2012-02-13 17:37:20n-ai sa vezi....

am vazut deja
esme, habar na-i tu cum e sa stapanesti un berbec
e greu, da' merita...si sa stii ca merge grozav cu biciul ( daca stii cum, cand si cat sa il folosesti )
berbecii, in mod paradoxal, nu suporta sa fie dirijati dar nu le place daca nu sunt subjugati
n-ai sa vezi berbeci-marioneta...este imposibil
dor72_
Postat pe 13 Februarie 2012 20:54
un oftalmolog,ceva?
iasomia
Postat pe 14 Februarie 2012 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate.. 68 De la: garbo114643 3 Noiembrie 2010 16:12
Se apropia zodia berbecului 15 De la: garbo056111 4 Aprilie 2013 18:53
eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere 15 De la: garbo_11706 7 Mai 2013 20:25
buna ziua 28 De la: garbo200162 15 August 2011 22:32
Cadoul perfect 1 De la: Sprinceana_Corina 15 Octombrie 2010 16:50
Setari Cookie-uri