vreau doar parerile voastre

as vrea sa-mi spuneti parerea voastra.
o sa va spun povestea mea in cateva randuri.
Sunt casatorita de mai multi ani, am un baiat mare de 19 ani. de ceva timp, de un an si ceva incoace, viata noastra de familie e varza, nu, ca mai demult a fost mai bine, dar a fost mai bine ca acum. Sotul meu pleaca dimineata si se intoarce seara, pleaca la 7-8 dimineata si vine sera la 22-23. E instalator si zice ca are ff mult de munca. Serviciul lui e de asa natura incat trebuie sa plece 2 zile acolo si in a treia zi revine, sta 4 5 zile acasa si pleaca din nou. Depinde cum ii pica tura. In cele 4-5 zile cand sta acasa de fapt nu e acasa numai noaptea tarziu, ca la hotel, mananca doarme si cam atat. Alte activitati de famile nu are. Sa mergem la cumparaturi, sa iesim undeva, sa facem si noi ce face o familie, sau sa vb. Vine seara foarte obosit si doarme. Am incercat sa discut cu el, frumos, dar degeaba, zice ca viata e grea si ca trebuie sa munceasca, ca eu sunt nebuna, ca nu ma intelege, ca daca vreau sa ies el nu ma opreste. Daca ii spun hai sa mergem la cumparaturi, zice ia baiatu si mergi, eu nu am timp. Voua vi se pare asta viata de familie? Mi-a spus ca da, asa fac si alti barbati, doar ca eu vreau sa stea toata ziua cu mine, si ca el nu poate ca are treaba. Avem casa, 2 masini, tot ce ne trebuie pt un trai decent, dar el nu si nu ca mai trebuie ceva...ce? nu stiu.
Astept parerile voastre, oricare ar fi ele.
Multumesc
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:20
-cu siguranta asta nu e chiar o viata normala de familie si inteleg ca esti extrem de nemultumita
- mie mi se pare ca pe el il sperie foarte tare aspectul financiar al vietii voastre - traieste cu teama ca nu veti mai avea bani si face acum cat poate de mult ( evident habar nu am care este de fapt realitatea acolo- este doar ce presupun ca urmare a ce ai scris)
september
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:54
nu e un tip care sa-l sperie siguranta financiara, sau altceva, e un tip destul de pragmatic, ce nu inteleg eu: el spune ca asta e o viata de familie normala. Cum sa fie normala cand noi vb doar 30 de minute pe zi, ne vedem uneori la 2 zile, iar de celelalte activitati nici nu mai amintesc. Imi aduc aminte ca nici nu stia unde e clasa fiului meu cat a fost fiul meu in scoala generala, sa nu mai vorbesc ca nu ii cunostea profesorii. Dar asta e alta poveste, care a trecut. Daca pana acum m-am multumit cu asta sa zic asa, acum imi pun intrebarea: merita sa merg inainte? Peste cativa ani voi fi singura de tot, fiul meu isi va face viata lui, poate departe de mine, si eu? ce o sa fac? o sa stau sa astept sa ce?.......sa vina acasa sa-i pun masa, sau doar sa-mi spuna, sunt foarte obosit, mai stai? eu merg sa dorm. Asa face acum.
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:03
emory
intrebarile tale isi gasesc raspunsul numai la tine:)
tu esti singura care stii daca mai vrei sau nu sa traiesti in felul asta
september
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:08
"..Cum sa fie normala cand noi vb doar 30 de minute pe zi, ne vedem uneori la 2 zile, iar de celelalte activitati nici nu mai amintesc.."

erau vremuri cand barbatul pleca la vanatoare cate 2-3 saptamani..,si cand se intorcea "viu" era motiv de mare bucurie,iar daca mai aducea si ceva vanat in tolba era ceea ce se numeste azi "viata fericita"..,ehee..,ce vremuri..

revenind la povestea ta..,

"..Avem casa, 2 masini, tot ce ne trebuie pt un trai decent.."
datorita acestui" comportament infect" al lui fata de tine..,as zice..

in alta ordine de idei..,tu..,constientizezi ce vremuri traiesti?,constientizezi ca el daca n-ar continua..,ramaneti si fara cele 2 masini,probabil si fara casa?

nuuuuu..,nu constientizezi..
nu vrei sa vezi ce se intampla in jurul tau..,oameni care n-au ce pune pe masa..,in fine..

iti dau un sfat..
vindeti tot..,dar tot..,si tine-l acasa langa tine..,si du-te tu la munca,si la sfarsit de luna sa n-ai cu ce-ti plati facturile macar,nu mai zic de altele..
sa vezi atunci dragostea dreaq pe tine..,cum o sa te pupe el din 2 in 2 minute..,si cum o sa-ti spuna ca are nevoie de dragostea ta..,sa iesiti la un film..,sa..bla bla bla..
oare ti-ar mai arde de asa ceva..?
intreb si eu..
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 17:57
roby
cam exagerezi:)
eu cred ca poti avea ce pune pe masa si muncind intr-un ritm normal si facandu-ti timp pt o viata de familie normala- asta desigur daca vrei:)
altfel ajungi sa muncesti pentru banii pe care ajungi sa-i dai medicului ca sa te puna pe picioare dupa ce ai epuizat orice resursa de energie...ca sa ce?pt doua blestemate de masini si patru pereti?
chiar nu vad rostul acelei munci fara sfarsit in care nu te bucuri de nimic si esti complet strain de sotia ta si de copilul tau
september
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:06
hmmm......intradevar, ai dreptate. Mare domn, Mare caracter. E o parere si asta. Exact asa m-am gandit si eu.
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:06
De la: emory, la data 2010-09-04 16:20:46as vrea sa-mi spuneti parerea voastra.
o sa va spun povestea mea in cateva randuri.
Sunt casatorita de mai multi ani, am un baiat mare de 19 ani. de ceva timp, de un an si ceva incoace, viata noastra de familie e varza, nu, ca mai demult a fost mai bine, dar a fost mai bine ca acum. Sotul meu pleaca dimineata si se intoarce seara, pleaca la 7-8 dimineata si vine sera la 22-23. E instalator si zice ca are ff mult de munca. Serviciul lui e de asa natura incat trebuie sa plece 2 zile acolo si in a treia zi revine, sta 4 5 zile acasa si pleaca din nou. Depinde cum ii pica tura. In cele 4-5 zile cand sta acasa de fapt nu e acasa numai noaptea tarziu, ca la hotel, mananca doarme si cam atat. Alte activitati de famile nu are. Sa mergem la cumparaturi, sa iesim undeva, sa facem si noi ce face o familie, sau sa vb. Vine seara foarte obosit si doarme. Am incercat sa discut cu el, frumos, dar degeaba, zice ca viata e grea si ca trebuie sa munceasca, ca eu sunt nebuna, ca nu ma intelege, ca daca vreau sa ies el nu ma opreste. Daca ii spun hai sa mergem la cumparaturi, zice ia baiatu si mergi, eu nu am timp. Voua vi se pare asta viata de familie? Mi-a spus ca da, asa fac si alti barbati, doar ca eu vreau sa stea toata ziua cu mine, si ca el nu poate ca are treaba. Avem casa, 2 masini, tot ce ne trebuie pt un trai decent, dar el nu si nu ca mai trebuie ceva...ce? nu stiu.
Astept parerile voastre, oricare ar fi ele.

nu ai povestit cel mai important lucru.inainte facea ce ii ceri acum?avea timp?ce faci tu ca sa il recuceresti?ca e clar,lucrurile nu sunt roze.nu il mai zapaci de cap.schimba-ti in primul rand,felul de a fii.trebuie sa fii femeie ,nu numai nevasta.schimba-ti imaginea ta ca femeie.apoi asteapta-l acasa cu lumanarele,cu petale,cu dezabieuri,nu cu reprosuri.asa iti vei recapata barbatul.uimeste-l,fa-l sa se indragosteasca iar de tine.bafta!
Multumesc
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:10
De la: september, la data 2010-09-04 18:06:48roby
cam exagerezi:)
eu cred ca poti avea ce pune pe masa si muncind intr-un ritm normal si facandu-ti timp pt o viata de familie normala- asta desigur daca vrei:)
altfel ajungi sa muncesti pentru banii pe care ajungi sa-i dai medicului ca sa te puna pe picioare dupa ce ai epuizat orice resursa de energie...ca sa ce?pt doua blestemate de masini si patru pereti?
chiar nu vad rostul acelei munci fara sfarsit in care nu te bucuri de nimic si esti complet strain de sotia ta si de copilul tau


"complet strain"..,asa esti perceput..,nu ca ti-ai dori asta..
un om care munceste din zori pana seara ptr familia lui,nu ar trebui perceput asa..,parerea mea..
ptr ce faci" 2 masini si 4 pereti"..?,nu ptr cei care intr-un final te considera "strain"..?
vedeti voi..,cand avem tot ce ne trebuie ptr "un trai decent"..,incepem sa dam ochii peste cap..
nu ne mai intrebam "datorita cui"...,neeeeee...

roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:18
De la: vuvuzela, la data 2010-09-04 18:10:32
De la: emory, la data 2010-09-04 16:20:46as vrea sa-mi spuneti parerea voastra.
o sa va spun povestea mea in cateva randuri.
Sunt casatorita de mai multi ani, am un baiat mare de 19 ani. de ceva timp, de un an si ceva incoace, viata noastra de familie e varza, nu, ca mai demult a fost mai bine, dar a fost mai bine ca acum. Sotul meu pleaca dimineata si se intoarce seara, pleaca la 7-8 dimineata si vine sera la 22-23. E instalator si zice ca are ff mult de munca. Serviciul lui e de asa natura incat trebuie sa plece 2 zile acolo si in a treia zi revine, sta 4 5 zile acasa si pleaca din nou. Depinde cum ii pica tura. In cele 4-5 zile cand sta acasa de fapt nu e acasa numai noaptea tarziu, ca la hotel, mananca doarme si cam atat. Alte activitati de famile nu are. Sa mergem la cumparaturi, sa iesim undeva, sa facem si noi ce face o familie, sau sa vb. Vine seara foarte obosit si doarme. Am incercat sa discut cu el, frumos, dar degeaba, zice ca viata e grea si ca trebuie sa munceasca, ca eu sunt nebuna, ca nu ma intelege, ca daca vreau sa ies el nu ma opreste. Daca ii spun hai sa mergem la cumparaturi, zice ia baiatu si mergi, eu nu am timp. Voua vi se pare asta viata de familie? Mi-a spus ca da, asa fac si alti barbati, doar ca eu vreau sa stea toata ziua cu mine, si ca el nu poate ca are treaba. Avem casa, 2 masini, tot ce ne trebuie pt un trai decent, dar el nu si nu ca mai trebuie ceva...ce? nu stiu.
Astept parerile voastre, oricare ar fi ele.

nu ai povestit cel mai important lucru.inainte facea ce ii ceri acum?avea timp?ce faci tu ca sa il recuceresti?ca e clar,lucrurile nu sunt roze.nu il mai zapaci de cap.schimba-ti in primul rand,felul de a fii.trebuie sa fii femeie ,nu numai nevasta.schimba-ti imaginea ta ca femeie.apoi asteapta-l acasa cu lumanarele,cu petale,cu dezabieuri,nu cu reprosuri.asa iti vei recapata barbatul.uimeste-l,fa-l sa se indragosteasca iar de tine.bafta!
Multumesc

:) draga mea, nu il intampin cu reprosuri ca oricum as vorbi cu peretii. Dar nici cu lumanari nu-l astept, ca dupa 20 de ani de casnicie, nu cred ca ar mai conta, nu au contat cand aveam 20 si ceva de ani, acum nici atat.
sa-ti povestesc o intamplare din tinerete. Poate asa iti vei da seama de mai multe. Era o seara de toamna, ploua afara, iar eu fiind o fire mai romantica sa zicem asa m-am gandit sa-i fac o surpriza si am umplut casa de lumanari aromate, si tot tacamul pe langa acele lumanari. A venit el, a deschis usa si cand a intrat m-a intrebat : S-a luat curentul? mda......nu mai continui, cert este faptul ca atunci am plans acum rad cand imi amintesc ce copila eram....
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:19
De la: emory, la data 2010-09-04 18:06:54hmmm......intradevar, ai dreptate. Mare domn, Mare caracter. E o parere si asta. Exact asa m-am gandit si eu.


fata mea..,spune-ne cum il chiama pe ala..,si lasa vrajeala..
stim..,vrei sa iei pulsul,dupa care vii sa ne spui ca te-ai indragostit de un nene,din lipsa de afectiune,si sa ti se dea dreptate..

roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:23

daca sa fii femeie inseamna doar lumanarele si dezabieuri.........e cam trist!
oricum nu voi intelege niciodata de ce EA (in general) trebuie sa lupte, sa recucereasca..si EL trebuie sa fie recucerit
adica ce s-ar intampla daca ar mai lupta si el macar putin????
september
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:23
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:18:14
De la: september, la data 2010-09-04 18:06:48roby
cam exagerezi:)
eu cred ca poti avea ce pune pe masa si muncind intr-un ritm normal si facandu-ti timp pt o viata de familie normala- asta desigur daca vrei:)
altfel ajungi sa muncesti pentru banii pe care ajungi sa-i dai medicului ca sa te puna pe picioare dupa ce ai epuizat orice resursa de energie...ca sa ce?pt doua blestemate de masini si patru pereti?
chiar nu vad rostul acelei munci fara sfarsit in care nu te bucuri de nimic si esti complet strain de sotia ta si de copilul tau


"complet strain"..,asa esti perceput..,nu ca ti-ai dori asta..
un om care munceste din zori pana seara ptr familia lui,nu ar trebui perceput asa..,parerea mea..
ptr ce faci" 2 masini si 4 pereti"..?,nu ptr cei care intr-un final te considera "strain"..?
vedeti voi..,cand avem tot ce ne trebuie ptr "un trai decent"..,incepem sa dam ochii peste cap..
nu ne mai intrebam "datorita cui"...,neeeeee...



Mai ai si tu dreptatea ta, dar sa sti ca peretii aia si cele 2 masini nu le-a facut singur, am muncit alaturi de el, am 18 ani vechime in munca si am muncit si la 2 chiar 3 joburi, dar cred ca ar trebui sa ne mai si oprim sa vedem de noi, sau nu?
dupa opinia ta trebuie sa mergem inainte ca turcii, numai munca si munca?
concediu nu, film nu, aia nu, ailalta nu, pt ca trebuie sa muncim. Pt ce? zi-mi si mie. iti inteleg spiritul masculin sa zic asa, dar fi drept. Repet, nu zic ca nu ai dreptate, dar nu ai dreptate 100%. Aia e clar.
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:24
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:23:09
De la: emory, la data 2010-09-04 18:06:54hmmm......intradevar, ai dreptate. Mare domn, Mare caracter. E o parere si asta. Exact asa m-am gandit si eu.


fata mea..,spune-ne cum il chiama pe ala..,si lasa vrajeala..
stim..,vrei sa iei pulsul,dupa care vii sa ne spui ca te-ai indragostit de un nene,din lipsa de afectiune,si sa ti se dea dreptate..


Baiatul meu......daca era un el, fi foarte convins ca nu eram la ora asta pe forum aici cerand pareri, ci eram cu dansu nu crezi? daca eram o femeie de genul, stai relax ca nu ma plangeam eu aici, ci aveam alte preocupari.
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:27
Pai eu zic sa mai deschidem un front pe undeva in lume saputem si noi sa luptam ca decind cu pacifisti astia barbati au uitat sa mai lupte.
garbo005036
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:38
Emory,asta era acum ani in urma.ce stia el atunci .uite spui ca este romantic vezi?fa si tu ceam zis si eu,incearca,era doar un sfat sa va fie bine in familie.in generat ,barbatii cand simti ca ceva scartaie ,remediul este recucerirea lui.sunt mici trucuri feminine.nu ti-am zis cu rauitate,din contra.tu il cunosti mai bine.deci stii ce ii place mai multe.schimba atmosfera ,in familie.mai vb.iti doresc fericire iar.
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:42
De la: emory, la data 2010-09-04 18:27:30
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:23:09
De la: emory, la data 2010-09-04 18:06:54hmmm......intradevar, ai dreptate. Mare domn, Mare caracter. E o parere si asta. Exact asa m-am gandit si eu.


fata mea..,spune-ne cum il chiama pe ala..,si lasa vrajeala..
stim..,vrei sa iei pulsul,dupa care vii sa ne spui ca te-ai indragostit de un nene,din lipsa de afectiune,si sa ti se dea dreptate..


Baiatul meu......daca era un el, fi foarte convins ca nu eram la ora asta pe forum aici cerand pareri, ci eram cu dansu nu crezi? daca eram o femeie de genul, stai relax ca nu ma plangeam eu aici, ci aveam alte preocupari.


he he..
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:53
De la: vuvuzela, la data 2010-09-04 18:42:03Emory,asta era acum ani in urma.ce stia el atunci .uite spui ca este romantic vezi?fa si tu ceam zis si eu,incearca,era doar un sfat sa va fie bine in familie.in generat ,barbatii cand simti ca ceva scartaie ,remediul este recucerirea lui.sunt mici trucuri feminine.nu ti-am zis cu rauitate,din contra.tu il cunosti mai bine.deci stii ce ii place mai multe.schimba atmosfera ,in familie.mai vb.iti doresc fericire iar.


Am incercat sa schimb tot ce se poate, am incercat de la psiholog, preot, stil de viata, am acceptat multe si marunte, si totul pt a fi o familie, pt a avea fiul meu mama si tata, dar am ajuns sa ma intreb de ce numai eu? el de ce nu? sunt eu cumva mai fraiera si nu mi-am dat seama? sau a vazut ca eu nu zic nimic, si stie ca ori ca zic ori ca nu zic tot ca el ramane.
Ca sa puteti intelege ar trebui sa spun foarte multe. In fine......si app, eu sunt o fire mai romantica, nu el, eu ma bucur de o floare, de un cuvant spus cand trebuie, nu el. Pt el alea sunt fitze.
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:55
repet..,cum il cheama..?
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:59
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:53:33
De la: emory, la data 2010-09-04 18:27:30
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:23:09
De la: emory, la data 2010-09-04 18:06:54hmmm......intradevar, ai dreptate. Mare domn, Mare caracter. E o parere si asta. Exact asa m-am gandit si eu.


fata mea..,spune-ne cum il chiama pe ala..,si lasa vrajeala..
stim..,vrei sa iei pulsul,dupa care vii sa ne spui ca te-ai indragostit de un nene,din lipsa de afectiune,si sa ti se dea dreptate..


Baiatul meu......daca era un el, fi foarte convins ca nu eram la ora asta pe forum aici cerand pareri, ci eram cu dansu nu crezi? daca eram o femeie de genul, stai relax ca nu ma plangeam eu aici, ci aveam alte preocupari.


he he..


he he, dragu mami, (cum ar fi zis bunica mea), nu toate suntem din aceeasi plamadeala, nu semanam intre noi, asa cum nici degetele de la o mana nu sunt la fel, doar ca pe toate le cheama degete.......
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:01
asa cum, tu, te numesti "FEMEIE"...
roby_cado
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:03
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 18:59:33repet..,cum il cheama..?

.....si eu repet...cheama-l tu, poate vine.....
emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:03
De la: roby_cado, la data 2010-09-04 19:03:12asa cum, tu, te numesti "FEMEIE"...

emory
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:05
De la: september, la data 2010-09-04 18:23:38
daca sa fii femeie inseamna doar lumanarele si dezabieuri.........e cam trist!
oricum nu voi intelege niciodata de ce EA (in general) trebuie sa lupte, sa recucereasca..si EL trebuie sa fie recucerit
adica ce s-ar intampla daca ar mai lupta si el macar putin????



gandesti gresit draga mea.daca se plangea un barbat,lupta de recucerire era a lui(vezi ca e un topic de genu),dar e vb de o femeie,care ne-a impartasit necazul ei.si fii sigura ca gospodina este.deci ca sa-l recucereasca,pt a nu isi pierde sotul,trebuie sa "reintinereasca" casnicia.ce ai vrea sa-i citeasca poezii de Eminescu?in dragoste azi se fac,alte lucruri de recucerire.si se orienteaza si ea,dupa moda de azi,nu de acum 20 de ani.da,a fii femeie inseamna sa fii si romantica.sa fii si diplomata,nu numai servitoare in casa si salteluta din cand in cand.trebuie sa-i dai de inteles ca ii respecti dorintele,pe care de fapt tu trebuie sa i le induci.femeia azi este si om de afaceri.daca este inteligenta si sireata,casnicia mege pana la adanci batraneti.apropo de comunicare ,ea a comunicat dar nu a avut cu cine,asa ca trebuie sa schimbe tactica.sa stii si tu ,barbatul zice ,ca e sefu in casa,insa femeia e cea care cotcodaceste,el el da doar ora exacta.
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:49
Robita, ca de obicei, cu acreala pe el cat China..
Mai omule, tu n-ai inteles ca din tot mesajul femeii asteia razbate un singur lucru ?

Hai sa-ti traduc eu, ca mata stai prost cu limbile "straine" inteleg...

Femeia are nevoie, ii e DOR de barbatul ei ! De intimitatea cu el, de timpul lor impreuna...Dincolo de bani si chiverniseli , ei doi sunt un cuplu ! Sa stim ca intelegem ca cineva trebuia sa aduca bani in "pestera" , dar nu-i suficient atat. E un strigat de ajutor ! Crezi ca mintea ta poate cuprinde asta ? Ia incearca, poti ?

Macar atat sa fii invatat din toata patzania ta, insa vad ca unii nu invata niciodata
Freya_
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:59
De la: Freya_, la data 2010-09-04 19:59:30Robita, ca de obicei, cu acreala pe el cat China..
Mai omule, tu n-ai inteles ca din tot mesajul femeii asteia razbate un singur lucru ?

Hai sa-ti traduc eu, ca mata stai prost cu limbile "straine" inteleg...

Femeia are nevoie, ii e DOR de barbatul ei ! De intimitatea cu el, de timpul lor impreuna...Dincolo de bani si chiverniseli , ei doi sunt un cuplu ! Sa stim ca intelegem ca cineva trebuia sa aduca bani in "pestera" , dar nu-i suficient atat. E un strigat de ajutor ! Crezi ca mintea ta poate cuprinde asta ? Ia incearca, poti ?

Macar atat sa fii invatat din toata patzania ta, insa vad ca unii nu invata niciodata



intelepte vorbe!
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:09
insa ea isi doreste si sfaturi.poate reuseste sa isi readuca "amantul-care ii este si sot" in patul conjugal,insa nu numai sa doarma.
vuvuzela
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:14
Vuvuzelo, or fi intelepte vorbele alea, iar aici sunt de acord cu tine. Intrebarea mea insa este de ce trebuie sa dai tot timpul "Citeaza"? Nu puteai sa spui si tu, ca oamenii normali "Freya, intelepte vorbe!" ???
Cu atat mai mult cu cat Freya nu a mai aparut cu o alta postare intre cea cu pricina si constatarea ta.
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:16
Am o intrebare pentru emory : matale cu ce te ocupezi in restul timpului? Mai bine zis, cu ce il umplii ?
anakin
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:18
Cu contabilizarea timpului cat berbatu e acas', eventual cu reprosuri ca ala vine prea obosit
Thor_again
Postat pe 4 Septembrie 2010 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie cu un barbat cu probleme adevarate 134 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:27
oare nu mai pot iubi? 98 De la: garbo201071 12 Aprilie 2011 05:12
relatie extraconjugala 51 De la: hannes 9 Septembrie 2013 03:25
Sunt mai bun, nu sunt mai bun... sunt mai bun? 55 De la: catharsis 23 Februarie 2015 07:58
cel mai frumos lucru din viata ta 1 De la: garbo014633 23 August 2009 11:17
Setari Cookie-uri