cat de repede ne pierdem interesul?

zi de zi mai aud povesti precum el s-a separat de ea din diverse motive ori iinvers... aici nu vreau sa discutam motivele ci sa facem asa un fel de sondaj desi e prea tehnic spus...referitor la cat de mult reusim sa mentinem interesul fata de partener , acum stiu veti spune ca o un parteneriat nu presupune numai lapte si miere dar totusi dragostea asta se cam duce si povestile cum ca ar rezista oricaror intemperii , cea adevarata desigur, e cam subreda....si avem atat de multe optiuni in viata asta incat e greu sa te decizi si sa pastrezi un drum drept si moral asa cum ne dorim cu toii...asa ca va intreb dumneavostra cat timp ati reusit sa va spuneti Da iubesc si sunt fericit/a ca am ales sa fiu cu ea/el?
foxylady
Postat pe 31 August 2010 19:45
De opt ani.Si de cinci ani suntem casatoriti,acum asteptam al doilea copil.
Poate ptr ca NE-AM GASIT LA 29 ANI,MATURI,SI TRECUTI PRIN GREUTATI SERIOASE,PLUS POTRIVEALA DE MINUNE....
daniilia
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:50
Bre, za zbuneam ga ji Achmed z-a indragozdid de ald harem.. ji bornit za gaudam gele 72 de birgin bromize de Allah
achmed
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:50
Alah nu a promis lu Achmed alt harem
garbo074997
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:54
Bai da, bazarel, din 72 de birgin, Achmed vageam 3 harem conzizdent, za adgiungeam bentru 3 ani
achmed
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:56
ji nu berdeam interez aja?!
preci
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:08
De la: Achmed, la data 2010-09-06 17:56:01Bai da, bazarel, din 72 de birgin, Achmed vageam 3 harem conzizdent, za adgiungeam bentru 3 ani
pai si tot virgineeee ...... pierzi timpul cu adunatu in loc sa folosesti cadanele
garbo074997
Postat pe 6 Septembrie 2010 18:23
Un scotian vrand sa-si aleaga un traseu cat mai ieftin pentru vacanta, intra pentru documentare intr-o agentie. Rasfoind un pliant cu imagini din Grecia, intreaba cu interes:
-Pentru o asemenea tara cu ruine, sper ca faceti o reducere apreciabila de pret... .....
sophia1971
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:06
Sotia isi intreaba sotul:
- Te-ai casatorit cu mine din dragoste sau din interes?
- Cred c-a fost dragoste, ca nu ma mai interesezi de mult...
sophia1971
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:07
De ce au urmarit romanii eclipsa cu atita interes?
R:Pentru ca a fost singurul eveniment din ultima vreme care a fost prognozat si s-a si intamplat......
sophia1971
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:07
si ce repede si-au pierdut interesul
MONIKA112511
Postat pe 7 Septembrie 2010 12:45
Eu una cred ca ne pierdem interesul de partener atunci cand partenerul isi schimba atitudinea fata de noi....Adica la inceput toate bune si frumoase,,amanadoi se comporta frumos...Barbatii cand vad ca femeia tin la ei,,incep sa si-o ia in cap..si femeia isi pierde interesul fata de barbat..nu mai poti dori un barbat care se comporta urat cu tine,,,simti ca te minte si ca umbla cu prostii si smecherii.pt ca femeia simte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 14:33
eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
jeanette40
Postat pe 7 Septembrie 2010 14:41
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:06
marea77
Postat pe 7 Septembrie 2010 15:12

Xenooooo!
picaturaderoua
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:01
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-07 15:06:59
De la: jeanette40, la data 2010-09-07 14:41:59eu , una , cred ca tu vorbesti din experienta...........
mai degraba din experienta altor femei..Pt ca eu nu prea am experienta la capitorul barbatii...Eu stiu doar ca vreau sa fiu respectata si atat...Daca nu sunt respectata si nu mi se vorbeste frumos nici eu nu vorbesc frumos
pai eu mai bine invat din greselile altor femei si ce fac ele eu nu fac..Pt ca daca invat din greselile mele dor si vad cum le merge rau...Si asa eu cred ca este mai inteligent sa inveti din greselile altora.asa cum eu nu prea am experienta la capitolul barbati....Dar vad viata femeilor,,cat este de chinuita si folosite de barbatii.asa ca sunt atenta sa nu ma incurc cu vreun pacatos sa patesc ceea ce patesc alte femei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:50
pai eu mai bine invat din greselile altor femei si ce fac ele eu nu fac..Pt ca daca invat din greselile mele dor si vad cum le merge rau...Si asa eu cred ca este mai inteligent sa inveti din greselile altora.asa cum eu nu prea am experienta la capitolul barbati....Dar vad viata femeilor,,cat este de chinuita si folosite de barbatii.asa ca sunt atenta sa nu ma incurc cu vreun pacatos sa patesc ceea ce patesc alte femei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:52
fous tous les moments courent.... este ca si barbatii ie panarame?...:)))))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:52
mais oui mon chere......
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:55
De la: eu_geminy, la data 2010-09-07 21:52:29fous tous les moments courent.... este ca si barbatii ie panarame?...:)))))
Barbatii sunt rai si sunt doar pt ei...Si femeile nu stiu sa puna batul pe ei...Eu una nu stiu daca mas mai putea atasa sufleteste de vreun barbat la cat am vazut ce fac barbatii cu alte femei...Inima este inchisa si cred ca greu va putea intra vreun barbat in inima mea....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:56
dar dupa atatea bazaconii scrise si nescrise, esti convinsa ca ei ar vrea sa-ti intre in... inima (sa zicem)?!....:PPP
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:58
Ca sa te poti atasa suflteste de careva trebuie sa fii cu inima deschisa....Dar daca nu ai incredere in nimeni nu ai nici cum sa iti deschizi inima...Pt ca eu la inceput fac pe proasta sa vad daca omul ma ia de proasta si cat bn simt are...Si atunci il dau deoparte si ma feresc de el....Pt ca la inceput omul se poate testa...nu dupa ce inceapa sa te cunoasa si sa incepe sa se prefaca...La inceput il pui la test...daca are bun simt nu profita chiar daca ai fii naiva....nu poti sta mereu sa il controlezi,,,,eu una nu as putea pt ca vreau o viata de armonie nu sa stau doar cu batul dupa el...daca nu are bun simt si profita de oameni nevinovati sa se duca invartidu-se
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:01
mama, parca ai fi sora cu strangeru'...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii aromani 34 De la: lala_cri 21 Ianuarie 2010 09:44
ce-si doresc barbatii???? 235 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
Paradoxu' Pandorei 31 De la: charmelen 4 Aprilie 2013 14:54
Barbatii la 35 ani, ce vor oare? 8 De la: snowflake 11 Septembrie 2009 01:30
puterea gandului 100 De la: tymbark 2 Iulie 2010 14:46
Setari Cookie-uri