ce sanse au o femeie sagetator si un barbat fecioara ?

sunt un barbat in zodia fecioara si am cunoscut o fata sagetator prin internet este mai mare ca mine cu 1 an si am vb doar prin intermediul netului si ne am vazut doar prin web datorita ca este distanta cam mare sa ne putem vedea momentan am planificat sa ne vedem abia la anu. ce sanse are relatia noastra?
garbo165332
Postat pe 30 August 2010 16:32
nici o sansa. cu fecioarele numeni nu are sanse. crezi ca degeaba vi s-a dat numele de fecioare? asa trebuie sa ramaneti
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 16:57
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:57:41nici o sansa. cu fecioarele numeni nu are sanse. crezi ca degeaba vi s-a dat numele de fecioare? asa trebuie sa ramaneti


rautate... vrei sa trimiti bietu'om la dezverginat...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:58
am eu asa o simpatie pentru fecioare. de fapt, pentru feciori
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 17:01
hmmmmmmmmmmmmm msptr raspuns
garbo165332
Postat pe 31 August 2010 15:44
totusico, prietenii stiu de ce!!!
da' sa stii ca io aproape c-am scos-o la capat!
zambila
Postat pe 31 August 2010 15:55
Sansele ca o relatie intre o fecioara si un sagetator sa mearga bine sunt destul de minime. eu am avut o relatie, a durat vreo 2 ani dar cu multe certuri si compromisuri...femeia sagetator are nevoie de libertatea pe care barbatul din fecioara rareori e dispus sa o ofere, pt ca e gelos si o vrea numai pt el. acum depinde si de ascendentul fiecaruia si de caracteristicile proprii care va definesc ca persoane...daca amandoi sunteti dispusi sa lasati unul de la altul poate merge multa bafta!
dreaming_girl
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:08
De la: garbo165332, la data 2010-08-30 16:32:09sunt un barbat in zodia fecioara si am cunoscut o fata sagetator prin internet este mai mare ca mine cu 1 an si am vb doar prin intermediul netului si ne am vazut doar prin web datorita ca este distanta cam mare sa ne putem vedea momentan am planificat sa ne vedem abia la anu. ce sanse are relatia noastra?


Cu mare durere in suflet ( ) te anunt ca femeia sagetator n-are absolut nicio treaba cu barbatul fecioara... Imi pare tare rau, da spune-i sa incerce ceva .. leu, varsator sau geaman
Sorry!
cat_13
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:12
Cerul si pamantul! Pardon, focul si pamantul...
Nope! Doar daca celelalte planete sunt in armonie...
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:34
he, he. ce spun eu? cu fecioarele e greu. ca sa te intelegi cu ele, trigoanele dintre planete tre' sa fie octogoane, luna in crestere si-n descrestere in acelasi timp si deodata, planetele retrograde si sucite la 180 de grade cu fata-n sus si cu susu-n jos, etc si etc
si_totusi
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:40
Luna, cred ca in cazul meu, planetele alea s-au aliniat la mare fix:) Nu stiu cum e cu fata asta cunoscuta pe internet, dar eu tot zic sa incerce ...
cat_13
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:45
asa,asa cum zice totusica...
planetili tre' sa fie toate aliniate ca sa te-ntelegi cu noi....
si nici atunci nu-i sigur...
preci
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:51
fleurdelis
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:09
De la: cat_13, la data 2010-09-05 09:45:50Luna, cred ca in cazul meu, planetele alea s-au aliniat la mare fix:) Nu stiu cum e cu fata asta cunoscuta pe internet, dar eu tot zic sa incerce ...


Cat, pai sa incerce! Cine zice sa nu?
Luna_in_capricorn
Postat pe 5 Septembrie 2010 10:10
Hmmm ... pentru o aventura este super ............dar pt casatorie nu recomand
Lory07
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:41
Niciuna...fecioarele sunt imposibile,
lady39
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:28
Cred ca trebuie sa-ti asculti inima nu sa te lasi influentat de niste reguli sau de zodiac.Fiecare suntem unici in situatii unice si mai mult regreti ce nu ai facut decat ce ai facut.
maravigliosaanna_yahoo_com
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:49
nici o ans de viitor....realitatea e crud ....dar mai bine s tii de la nceput
garbo166250
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:15
si mai e si bine sa ai stetoscopul
fleurdelis
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:17
citeam si eu mesajele voastre si sincer,,,,,,,,,,,, mi s-a facut asa o mila de mine, va dati seama ce-i la mine acasa ca-s si eu si sotul fecioare?
yyyvv
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:51
aceleasi sanse pe care le are un rac [entrtu o balanta sau un taur pentru o sagetatoare. Nu va mai impiedicati de zodii. Caracterul, frumusetea sufleteasca, modul de a purta o discutie, felul in care arati sunt argumentele cu care poate fi cucerit un barbat/ o femeie !
rupt_de_realitate
Postat pe 11 Septembrie 2010 09:01
of Doamne...greu,greu de tot ...pai sa incepem cu inceputul: depinde de ora nasterii tale si de locul nasterii ei-trebuie sa fie pe aceeasi axa paleo-astro-somatica ; de asemenea mai depinde de distanta fizica dintre voi,ca daca tu esti la Timisoara si ea in Baia Mare,benzina/biletul la tren fiind cam scumpe,no chance...; mai depinde si de tipul de camera web pe care-l ai,ca s-ar putea sa ai surprize la anu'... Sunt afurisita,stiu,si n-am somn ca am baut azi doua cafele si vreo trei ceaiuri,asa ca postez si eu pe-acilea,dar sper ca stii de gluma...In alta ordine de idei: oare chiar erai serios cind intrebai chestia asta,sau faceai doar misto de obsesia majoritatii femeilor pentru zodii si alte chestiuni de genu'...
Alina_M_
Postat pe 12 Septembrie 2010 01:30
pot sa iti spun ca o relatie daca e sa mearga,merge si nu are importanta daca zodiile in care sunteti sunt mai mult sau mai putin compatibile.Un rol important are educatia.ce'i 7 ani de acasa,caracterul,dorintza de avea o relatie cu persoana respectiva si de aici intra comunicarea.increderea unul in celalalt care se castiga treptat apare si iubirea in tot ceea ce faci langa partener s pt partener etc.daca tot ai pus accent pe zodii,sa stii ca pe un sagetator sa'l cuceresti nu iti ia mult.un sagetator este vulnerabil,deschis ,iubitor,amuzant si daca esti pus pe sotii,ii faci complimente care nu le aude de la toti,ii lauzi munca care el o face cu drag si nu numai un sagetator iti cade la picioare.unui sagetator ii place sa fie laudat,sa fie mereu in centru atentiei,sa fie surprins,sa aiba o pers pe care se poate baza alaturi ,sa ii ofere sigurantza,sa i se faca cadouri,(mici atentii)nu da importanta valorii obiectului sau lucrului primit pt ca un sagetator stie sa aprecieze. ofera libertate multa unui sagetator dar nu'l ignora,uraste sa fie inchis intr'un spatiu mic,sa astepte...deci ,nu'i cere rabdare !!app de zodii...un sagetator se plictiseste repede de un loc anume sau un spatiu asa ca fi inventiv.nu o lasa sa se plictiseasca langa tine pt ca va privi in alta parte.ii place sa calatoreasca mult .
Eu sunt zodia sagetator si am avut aproape 2 ani o rel cu un taur.era f.posesiv si gelos si caracteristic zodiei sagatator,noi uram sa fim tinute sub papuc si controlate.de ce?pt ca noua nu ne place sa depindem de cineva,suntem libertinene si iubim tot ceea ce inseamna sa traesti si sa te bucuri.noua ne place sa ne distram in fiecare zi dar cand e vorba de lucruri serioase ,sunt lucruri serioase si nu amestecam ...;) este adevarat ca suntem imprastiati,facem totul in graba dar luam deciziile corecte.asta este motivul pt care vrem totul repede si bine fara a fi nevoe sa asteptam.revenind la relatia mea cu baiatul taur.a fost un chin pt mine 2 ani langa el dar il iubeam.la sfarsitul relatiei am zis clar ca un taur cu un sagetator nu pot fi impreuna never.el posesiv si gelos ia libertina si independenta.de curand am cunoscut un taur si o sagetatoere care sunt impreuna de 9 ani si se inteleg super bine.de asta spun si ma repet.daca e sa fiti impreuna sunteti ,zodia e mai putin importanta.
....ooooooooooo ce mult am scris !! gata!!! Iti urez succes si sa auzim de bine !!!!!!
Adhiambo
Postat pe 12 Septembrie 2010 03:27
sant sagetatoare , si din ce am auzit , am citit despre zodie asta cu sagetatorul se cam adevereste, santem libertine, ne plictisim repede, chiar daca unele nu vor sa recunoasca dar stim sa iubim atunci cand primim ceea ce ne dorim, nu te lua dupa zodii dar totusi nu te grabii daca vrei sa ai o relatie de lunga durata
ASIS
Postat pe 12 Septembrie 2010 06:32
Mult succes in relatia ta.Nu cred ca zodiile au vreo importanta.Doar omul conteaza.Incearca!Ai sa te convingi singur.De ce sa te iei dupa parerea altora?
maraG
Postat pe 12 Septembrie 2010 07:32
eu sunt sagetatoare si contrar tututror miturilor zodiacale sunt fericita cu un taur....lafel cum am fost fericita cu fecioara mai demult.... de cand ma stiu aceste doua zodii mi-ai placut cel mai mult...e adevarat ca sunt si multe compromisuri dar in care relatie nu sunt? sagetatoarele sunt libertine de fel, nu zice nimeni ca nu....dar chiar nu crezi ca vor si un pic de stabilitate sa le aduca cineva cu picioarele pe pamanat seara cand ajunga acasa obosite? singurul lucru pe care ti-l spun si tie cum au aflat si ceilalti feciori si tauri care au avut sagetatoare e ca nu ai voie nicioata sa ii impui limite pt ca in mod cert nu le va respecta. mult succes
garbo025436
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:13
Horoscoapele clasice iti vor spune ca nu aveti nicio sansa.Adevarul este ca e nevoie de o sinastrie si o harta a compatibilitatii pentru a da cu parerea,dar si asta tine de persoanele implicate.Chiar de ar fi vorba despre zodii stiute a fi compatibile,daca unul sau amandoi nu se implica,teoria asta cade.
Am intervenit cu un raspuns acum fiindca cunosc un cuplu in care el apartine zodiei Fecioara,iar ea zodiei Sagetatorului.Sunt americani( nu romani americanizati,ci americani-americani,atat cat pot fi de americani) .Sunt casatoriti din 2001,au 4 copii deja si se iubesc ca in prima zi.
Lara_L
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:28
Anul acesta m-am casatorit cu un barbat Fecioara, dupa o relatie de prietenie de 5 ani si de concubinaj de 5 ani.
Eu sunt Sagetatoare. La inceputul relatiei noastre si eu puneam mult accent pe zodii, teoretic nu ne intelegeam deloc. Dar de-a lungul timpului s-a dovedit ca ne potrivim foarte bine si acum ne iubim ca in prima zi.
Ne completam unul pe celalalt foarte bine. Ma gandesc ca conteaza si ascendentul. El are ascendent in Balanta (compatibil cu zodia mea), iar eu am ascendent in Scorpion (compatibil cu zodia lui).
Ne mai certam uneori la inceputurile relatiei, ieseau scantei, amandoi fiind incapatanati, dar amandoi am invatat sa facem compromisuri si acum ne intelegem foarte bine.
Eu nu am fost niciodata atrasa de barbati din zodii cu care teoretic sunt compatibila (berbec, leu sau varsator, gemeni), ci doar de barbati cu care nu eram compatibila (pesti, scorpion, si fecioara).
Asa ca nu va luati exclusiv dupa zodii in alegerea partenerului, ca este posibil ratati astfel sa nu va gasiti niciodata jumatatea.
sor1978cris
Postat pe 12 Septembrie 2010 08:50
sagetatoarea sa incerce un geaman ???????? asta spui ?
Tequi
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:44
Sunt o femeie sagetator si viitorul meu sot este fecioara,ne-am cunoscut pe internet si ne merge f bn.La inceput am f sceptica si nu credeam ca o sa mearga relatia din cauza compatibilitatii zodiilor ,dar acum nu mai cred asa ceva pt ca s-a dovedit contrariul.....avem o relatie super, asa ca eu zic sa-ncerci.Succes!!!!
garbo098236
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bun, fetelor. 101 De la: eu_geminy 10 Mai 2011 22:06
femeia scorpion si barbatul sagetator 5 De la: budy65 1 August 2010 08:38
o compatibilitate perfecta? 37 De la: nathalie 5 Ianuarie 2012 11:00
Ea Balanta,El Capricorn? 2 De la: garbo037729 2 Mai 2011 16:54
Scuzele zodiilor 1 De la: sw33t_ang3l_2oo3 11 Mai 2009 11:13
Setari Cookie-uri