Indrumati -ma

Sant casatorita de 10 ani avem 2 fetite impreuna.Sotul este cetatean strain.In 10 ani am stat impreuna poate 5 6 luni,nu a fost martor la nici o nastere la nici o problema a copiilor decat telefonic.De 1 an de zile am inceput sa ne certam mult mai des (bani,copii,lipsa lui de interes fata de fetite),nu mai stiu ce sa fac nu stiu incotro sa ma indrept ,nu mai simt nici o legatura cu el decat aceea ca e tatal fetitelor mele,si recunostinta ca ma ajutat prin viata( material vorbesc in crersterea fetitelor si in probl de a mele).Au fost discutii si de divort dar niciodata nu am facut pasul el nici atat.Sa fac eu pasul mie frica sa nu imi ia fetitele.Nu stiu ce sa fac as vb cu un avocat dar mie frica sa nu afle si sa imi faca rau.Am ajuns la 30 de ani ca viata mea nu are nici o directieSant singura doar cu fetitele mele nici un sfat nimic de la nimeni,mie frica sa vb sa nu auda el.As vrea sa divortez si nu mie frica de nimic decat teama sa raman fara fetite.
Cand am fost minora am avut o problema cu legea,iar dupa 5 ani mia venit mandat de arestare si a trebuit sa execut 8 luni de detentie.in aceste 8 luni el a stat 3 luni cu fetita cea mare avand 2 ani.SI din motivul acesta mie frica pt ca am avut cazier acum numai am dar mie frica ca ma va afecta intr un fel la tutela.
El isi traieste viata iar eu stau acasa nu pot sa fac nimic caci nu ma lasa sa lucrez ,fetitele sant mari vreau sa fac si eu cv sa ma simt utila.Cea mai mare dorinta a mea e sa divortez dar nu stiu cum ma va afecta asupra fetelor .Daca cineva poate sa imi spuna daca are dc sa imi fie frica sau nu.Va multumesc.
ani_ani1981
Postat pe 25 August 2010 19:29
De ce vrei sa divortezi?
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 August 2010 20:06
pai ce viata e asta? gandestete bine inainte sa iei o decizie
narcysa
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:23
in 10 ani ati stat impreuna 5 sau 6 luni?????
ameno
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 2 De la: lostangel86 17 Octombrie 2008 15:39
E limba romana-i proasta ca ne lasa si pamantul rau ca ne suporta? 20 De la: tutankhamon 27 Ianuarie 2010 01:09
pastila impotriva jocurilor de noroc 2 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 06:14
......ce sa fac.....????? 2 De la: Strumfette 23 Februarie 2009 13:21
va rog sa ma ajutati 3 De la: micabis 13 Iunie 2009 18:17
Setari Cookie-uri