Rugaciunea si ispitele

..Ca eu cred ca diavolul si ispitele lui,,,pt ca insufla omului ganduri de rautate,,de invidie...Sa isi aduca aminte de greseala cuiva si sa i-o intoarca la fel...Omul care nu se roaga,,nu intelege rostul gandurile ca sa poate face diferenta ce gand este rau si ce gand este bun...Eu cred ca un om care se roaga la Dumnezeu sa ii de-a putere si minte sa devina un om normal...Acel om trebuie sa insiste in cele 10 porunci...apoi Dumnezeu ii va da putere si intelepciune ca acel om sa devina statornic in gandirea lui...Sa primeasca iubire de aproapele...Dumnezeu nu ajuta,,,dar si noua ne trebuie vointa....Sa il rugam pe Dumnezeu sa devenim oameni normali,,statornici in gandire si sa avem putere sa ignoram gandurile rele,,,sa ignoram ispitele..Care cateodata nu este chiar usor...Pt ca cateodata duhurile negre ne face sa ne simtim asa tristi...Si atunci avem nevoie de rugaciune si nadejde si sa avem rabdare ca sa treaca ispita si sa simtim iarasi pacea in suflet..


xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 August 2010 16:11
Nomal ca, trebuie sa avem credinta! Fara credinta am trai degeaba!
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce simt???I 59 De la: garbo088708 3 Mai 2013 10:03
Stiti ce inseamna oameni saraci cu duhul?Adica oamenii fara credinta sunt saraci cu duhul 135 De la: ingerasulluptator 24 Noiembrie 2011 21:16
de ce este necesar compromisul? 49 De la: si_totusi 10 Septembrie 2010 21:30
tinerete fara batranete 20 De la: redfire 26 Iulie 2009 20:57
pot beneficia in continuare de concediu crestere copil? 8 De la: garbo247959 28 Noiembrie 2011 10:28
Setari Cookie-uri