Casatoria in romania este un risc?La cat de rai sunt vecinii si rudele?Mai ales parintii baiatului...Ca vor ca nora sa il slugareasca si pe barbat dar si pe ei

xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 19:55
La cat de rai sunt romanii si urmaresc doar ca sa moara capra vecinului..Daca vede ca vecinul are o casatorie fericita,,umbla doar sa bage strambe,,,ca SA II FACA pe aia 2 ca sa nu mai fie fericiti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 19:58
tu ai un fix cu cea slugareala. lenesa mai esti. ti-i frica ca ai sa muti un pai de colo dincolo.
si_totusi
Postat pe 14 Iulie 2010 19:58
eeeeeeeeeeeeee
anika
Postat pe 14 Iulie 2010 19:59
si cu atat mai rau,,daca te casatoresti intr-un oras mic...Acolo chiar esti subiect de barfa lacelor oameni care umbla doar cu lucruri slabe...Un oras mic este exact ca un sat,,,unde oamenii se cunosc si se barfesc si se vorbesc urat unii pe altii..Si eu consider acest lucru fOARTE URAT
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:01
De la: si_totusi, la data 2010-07-14 19:58:56tu ai un fix cu cea slugareala. lenesa mai esti. ti-i frica ca ai sa muti un pai de colo dincolo.
EU NU SUNT LENESA...dar imi place sa fiu lasata in pace....Pt ca si eu las pe altii in pace si ma descurc singura....Asa si altii pot,,sa isi bata capul sa se descurce singuri...Eu nu deranjez pe altii,,pt ca si ei au problemele lor..Asa nici mie nu imi place sa fiu deranjata si altii sa invete sa se descurce singuri,,,pt ca si ei tot un creier au,si sa si-l puna la contributie...Pt ca eu muncesc pt mine,,,nu pt alti lenesi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:04
intr-un oras mare sunt mai multi nebuni. cine le mai tine numarul? intr-un oras mic, te ochesc aia irino si te trimit la balamuc
si_totusi
Postat pe 14 Iulie 2010 20:04
De la: si_totusi, la data 2010-07-14 19:58:56tu ai un fix cu cea slugareala. lenesa mai esti. ti-i frica ca ai sa muti un pai de colo dincolo.
Si plus ca nu mi-ar placea sa imi vina mie rudele lui pe capul meu,,care pt mine sunt niste straini...Mie nu imi place sa imprumut bani...Sa isi coordoneze poftele in functie de finante...Si sa munceasca orice...Pt ca eu nu dau nimic la nimeni.la rude sau nu stiu cine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:07
De la: si_totusi, la data 2010-07-14 20:04:49intr-un oras mare sunt mai multi nebuni. cine le mai tine numarul? intr-un oras mic, te ochesc aia irino si te trimit la balamuc
Lasa ca cine sapa groapa altuia..Tot el cade in ea..Si apoi poate asa a vrut Dumnezeu...Ca sa vad fata adevarata a oamenilor si sa nu mai fiu asa visatoare...acum chiar mi-am putut da seama cat de rai pot fii uni oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:09
De la: si_totusi, la data 2010-07-14 20:04:49intr-un oras mare sunt mai multi nebuni. cine le mai tine numarul? intr-un oras mic, te ochesc aia irino si te trimit la balamuc
Cat despre nebunii care au vrut sa ma trimita la balamuc,,are Dumnezeu grija lor...O sa invarta mereu prin jurul cozii...Si sa le ea dupa inima lor...Stii vorba aia,,saraci cu duhul...De femeile cumsecade profita si se indragoastesc de curve care isi bat joc de ei...Multe sunt caile Domnului si Domnul are ac de cojocul lor...Si pt mine a fost ca sa vad fata adevarata a oamenilor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:15
nu obosesti niciodata irinuco tine un moment de reculegere de vreo 3 zile macar pentru Madalina.Hai ia o pauza de Garbo.ro pana saptamana viitoare ce zici poti sa faci gestul asta ...ofera si tu din sufletul tau mare liniste noua pacatoaselor
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 20:21
ca am inteles ca dupa ce te casatoresti..Iti vin rudele la barbat pe cap..Eu mai bine le inchid usa in nas...Si daca barbatul asculta de prostiile lor,,,sa se duca la ele...Pt ca vin te trag de limba,,apoi incep sa te barfeasca sa rada....Asa ca mai bine usa in nas....Fara rude,,,,numai o data pe an,,si cu prieteni tot la fel...Cu cat stiu mai multe despre tine,cu atat de barfesc mai mult...Eu urasc barfa si barfitorii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:25
Eu nu suport sa fiu barfita si ca altii sa isi bage nasul in treburile mele..Pt ca le prind nasul in usa si i-l strang
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:29
asa, irino. o data pe an si atunci sa discute de la poarta. fara vecini, fara postas, fara soacra, catel, purcel. se poate si fara sot. ce ?el nu poate primi o usa in nas? si la o adica, ce sa caute el in celula ta?

ca sa nu uiti sa mai vorbesti, sa spui in gand tabla inmultirii. in rest e bine asa. izolare totala. poate ca renunti si la net. ce spui? nu ar fi bine?
si_totusi
Postat pe 14 Iulie 2010 20:30
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-14 20:25:56ca am inteles ca dupa ce te casatoresti..Iti vin rudele la barbat pe cap..Eu mai bine le inchid usa in nas...Si daca barbatul asculta de prostiile lor,,,sa se duca la ele...Pt ca vin te trag de limba,,apoi incep sa te barfeasca sa rada....Asa ca mai bine usa in nas....Fara rude,,,,numai o data pe an,,si cu prieteni tot la fel...Cu cat stiu mai multe despre tine,cu atat de barfesc mai mult...Eu urasc barfa si barfitorii

pai vezi tu ca-i greu hai dute la munte la mare si relaxazate vreo 3 ani
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 20:35
De la: si_totusi, la data 2010-07-14 20:30:19asa, irino. o data pe an si atunci sa discute de la poarta. fara vecini, fara postas, fara soacra, catel, purcel. se poate si fara sot. ce ?el nu poate primi o usa in nas? si la o adica, ce sa caute el in celula ta?

ca sa nu uiti sa mai vorbesti, sa spui in gand tabla inmultirii. in rest e bine asa. izolare totala. poate ca renunti si la net. ce spui? nu ar fi bine?
Pai in primul rand nu imi iau barbat roman..Pt ca nu imi place sa traiesc in romania..Unde romanii urmaresc doar sa moara capra vecinului....Si apoi imi selectez oameni de calitate,nu ma impretenesc cu oamenii rai pt ca nu ii suport...Nu suport rautatea,,invidia,barfa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:57
De la: ameno, la data 2010-07-14 20:35:38
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-14 20:25:56ca am inteles ca dupa ce te casatoresti..Iti vin rudele la barbat pe cap..Eu mai bine le inchid usa in nas...Si daca barbatul asculta de prostiile lor,,,sa se duca la ele...Pt ca vin te trag de limba,,apoi incep sa te barfeasca sa rada....Asa ca mai bine usa in nas....Fara rude,,,,numai o data pe an,,si cu prieteni tot la fel...Cu cat stiu mai multe despre tine,cu atat de barfesc mai mult...Eu urasc barfa si barfitorii

pai vezi tu ca-i greu hai dute la munte la mare si relaxazate vreo 3 ani
Dac chiar ca am nevoie de relaxare...Pt ca mam saturat sa fiu barfita de oameni nebuni.....Cel mai bine,,,sa ai 2 prieteni de calitate si la restul sa le dai ignor..Sa ii tii la distanta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Iulie 2010 20:59
ma bucur ca ai luat sfatul meu in serios Iti doresc o vacanta cat mai placuta si fara Garbo.ro macar o perioada buna de timp.Asa iti incarci bateriile si ne uimesti la intoarcere
Hmmm...cand zici ca pleci???
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 12:59
De la: ameno, la data 2010-07-15 12:59:17ma bucur ca ai luat sfatul meu in serios Iti doresc o vacanta cat mai placuta si fara Garbo.ro macar o perioada buna de timp.Asa iti incarci bateriile si ne uimesti la intoarcere
Hmmm...cand zici ca pleci???
never
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iulie 2010 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Educatia copiilor 99 De la: dor72 15 Aprilie 2011 12:34
De bunatatea este vazuta ca o slabiciune? Pt ca oamenii buni nu se impun si ii lasa pe oamenii rai sa ii domine 76 De la: garbo174243 22 Mai 2011 01:47
Punct de vedere. 27 De la: ulygarbo 24 Martie 2017 07:13
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
Viata ca o telenovela 149 De la: christy_coco 24 Octombrie 2011 23:55
Setari Cookie-uri