Oameni condusi de energie pozitiva...Si oameni condusi de energie negativa?

Eu cred ca energia pozitiva o poseda oamenii smeriti care se roaga si fac voia lui Dumnezeu,si au credinta si nadejde....Si energia negativa o poseda oamenii care nu se roaga,,nu au credinta in Dumnezeu si sarsaila ii conduce cum vrea el..Lucreaza in ei ca in atelierul lor...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iulie 2010 16:44
si "oamenii smeriti care se roaga si fac voia lui Dumnezeu" sunt ispititi de sarsaila intr-un om se gaseste si energie pozitiva si negativa si oricat de credincios ai fii exista in tine si putina energie negativa
giul1a
Postat pe 5 Iulie 2010 21:05
[scuze sunt cam confuza in legatura cu topicul,aici te referi la energia pozitiva ca aura sau la gandirea pozitiva?
maravigliosaanna_yahoo_com
Postat pe 9 Iulie 2010 19:27
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-05 16:44:31Eu cred ca energia pozitiva o poseda oamenii smeriti care se roaga si fac voia lui Dumnezeu,si au credinta si nadejde....Si energia negativa o poseda oamenii care nu se roaga,,nu au credinta in Dumnezeu si sarsaila ii conduce cum vrea el..Lucreaza in ei ca in atelierul lor...


Luptatoareo, daca eu as incepe acum sa postez aici ca tu esti cam dusa cu pluta, cum ai gandi pozitiv sau negativ despre mine, doar tu , presupun ca te rogi si faci voia lui Dumnezeu?

Eu cred ca gandim pozitiv sau negativ in functie de eveniment si imprejurari. Nu cunosc nici un credincios care sa ajunga la asa un nivel spiritual incat si gandirea sa-i fie stapanita de divinitate incat sa gandeasca doar pozitiv.
m_ada
Postat pe 9 Iulie 2010 19:36
De la: maravigliosaanna_yahoo_com, la data 2010-07-09 19:27:24[scuze sunt cam confuza in legatura cu topicul,aici te referi la energia pozitiva ca aura sau la gandirea pozitiva?




acum ,si preotii se exprima uneori ca oamenii de stiinta,mai ales cand fizica cuantica,a luat amploare si a aratat ca fizica veche trebuie inlocuita,pe alocuri.insa numai enoriasii tineri preiau limbajul energiilor,cei mai invarsta cred ca esti necredincios ,daca folosesti limbajul atat de vechi si cunoscut,inca de la vechile popoare ,mayasii,indienii....aceste lucruri sunt cunoscute si la Vatican,dar totul se tine in tacere.insa Irinuca face o" fuziune" intre ortodoxism(care e foarte reticent la nou), si fizica cuantica.chiar daca mai amesteca ideile in modul ei amalgamat,este un inceput benefic ,ca biserica ,ca si institutie acepta stiinta.
vuvuzela
Postat pe 9 Iulie 2010 19:55
Exista vreun aparat medical care masoara cata energie pozitiva/negativa are inmagazinat un om in corpul sau? DACA NU, SA STITI CA O SA STAU TOATA NOAPTEA SA INVENTEZ ACEL APARAT! RAMANE APOI SA-L OMOLOGHEZ...APOI SA GASESC UN SPONSOR PENTRU AL PRODUCE IN SERIE. SE OFERA CINEVA SA MA AJUTE?
caleidoscop
Postat pe 9 Iulie 2010 20:51
.............YING SI YANG???????????????
caleidoscop
Postat pe 9 Iulie 2010 20:54
De la: garbo072160, la data 2010-07-09 20:51:21Exista vreun aparat medical care masoara cata energie pozitiva/negativa are inmagazinat un om in corpul sau? DACA NU, SA STITI CA O SA STAU TOATA NOAPTEA SA INVENTEZ ACEL APARAT! RAMANE APOI SA-L OMOLOGHEZ...APOI SA GASESC UN SPONSOR PENTRU AL PRODUCE IN SERIE. SE OFERA CINEVA SA MA AJUTE?




exista vre-un aparat care sa masoare ,cine este cu adevarat credincios sau nu?exista vre-un aparat care sa dovedeasca ca te-ai spovedit in totalitate,spunandut-ti toate pacatele?si nu vreau sa mai continui,ca nu sunt Toma necredinciosul.important este ca fizica cuantica a facut dovada acestor energii.apuca-te si studiaza,cerceteaza si vei afla ca exista si aparate care care descopera unde sunt energii negative,sau pozitive,noduri Hartman si retele,iar omul are si el capacitatea de a evolua spiritual,ajungand chiar sa aibe anumite talanturi.asa el poate lucra printre altele cu bioenergie ,etc.dar sa nu uitam si animalele care curata si arata locurile incarcate cu energie negativa.apoi se curata si ele de aceste energii.sunt multe de spus in acest domeniu.ai destule posibilitati de a studia domeniul.
vuvuzela
Postat pe 9 Iulie 2010 21:31
De la: garbo072160, la data 2010-07-09 20:51:21Exista vreun aparat medical care masoara cata energie pozitiva/negativa are inmagazinat un om in corpul sau? DACA NU, SA STITI CA O SA STAU TOATA NOAPTEA SA INVENTEZ ACEL APARAT! RAMANE APOI SA-L OMOLOGHEZ...APOI SA GASESC UN SPONSOR PENTRU AL PRODUCE IN SERIE. SE OFERA CINEVA SA MA AJUTE?


ansa energetica.., nu ai ce omologa :-)

Ansa este un instrument metalic folosit in bioenergie, realizat dintr-o sarma, indoita in forma de gaura de cheie (are un capat rotunjit). Ansa este tinuta de cele doua capete ale "sarmei" si este trecuta prin dreptul tutror organelor si membrelor pacientului. Acolo unde exista probleme, ansa se misca singura, se departeaza de corp, in miscari mai largi sau mai mici (depinde de cat de mare e deficitul de energie). Lucrul cu ansa nu poate determina gravitatea afectiunii, insa poate sa dea o idee despre zonele care ar trebui investigate. De regula, ansa actioneaza ca si detectoarele de metale, si astfel, se poate vedea in cadrul unei ecografii, de exemplu, daca exista ceva suspect.
reyya
Postat pe 9 Iulie 2010 21:45
ma pierdeti in spatiu fetelor,barbatilor ce draq sunteti voi vuvuzelo si luptatoare-o

un consult ceva la psihi sa facut vreodata?

de ce simtiti nevoia sa va etalati credinta,gandirea si simturile crestine pe un forum,pe internet sincer ciudata modalitate de a arata cat sunteti voi de credincioase

am inteles esti credincioasa,crezi in ceva sau in cineva foarte bine dar tine-o pentru tine si atunci cand te rogi te rogi in gandul tau si pentru tine dar in cazul vostru ratiunea este inlocuita cu prostia iar bunul simt cu nesimtirea.
anaROBERT
Postat pe 9 Iulie 2010 23:39
De la: garbo072160, la data 2010-07-09 20:51:21Exista vreun aparat medical care masoara cata energie pozitiva/negativa are inmagazinat un om in corpul sau? DACA NU, SA STITI CA O SA STAU TOATA NOAPTEA SA INVENTEZ ACEL APARAT! RAMANE APOI SA-L OMOLOGHEZ...APOI SA GASESC UN SPONSOR PENTRU AL PRODUCE IN SERIE. SE OFERA CINEVA SA MA AJUTE?

pe mine sa nu contezi! cat e de negativa/pozitiva se vede si cu ochiu' liber! sa nu mai zicem... dupa scris...
silfida
Postat pe 9 Iulie 2010 23:45
De la: m_ada, la data 2010-07-09 19:36:24
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-05 16:44:31Eu cred ca energia pozitiva o poseda oamenii smeriti care se roaga si fac voia lui Dumnezeu,si au credinta si nadejde....Si energia negativa o poseda oamenii care nu se roaga,,nu au credinta in Dumnezeu si sarsaila ii conduce cum vrea el..Lucreaza in ei ca in atelierul lor...


Luptatoareo, daca eu as incepe acum sa postez aici ca tu esti cam dusa cu pluta, cum ai gandi pozitiv sau negativ despre mine, doar tu , presupun ca te rogi si faci voia lui Dumnezeu?

Eu cred ca gandim pozitiv sau negativ in functie de eveniment si imprejurari. Nu cunosc nici un credincios care sa ajunga la asa un nivel spiritual incat si gandirea sa-i fie stapanita de divinitate incat sa gandeasca doar pozitiv.
Pai da..stii intr-un om exista doua persoane....O persoana negativa si o persoana poztiva....Dar omul cum are libertatea de a alege....iese la suprafata persoana pe care o hranesti....Daca hranesti persoana si te stradui sa faci fapte bune sa nu faci rele....Il rogi pe Dumnezeu sa intre in inima ta si in mintea ta...Sa te ajute sa devii mai bun....Sa ai nadejde....La inceput este mai greu,,,pana inveti sa icoordonezi instinctele....Pt ca fiecare om are ganduri rele,,dar important sa le ignori....Pe oameni trebuie sa ii ajuti.Dar trebuie sa iti deschizi inima doar la oamenii care simti ca merita si simti ca te poti baza pe ei....Nu trebuie sa fii prietena cu oameni care nu iti inspira incredere....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Iulie 2010 23:52
De la: silfida, la data 2010-07-09 23:45:14
De la: garbo072160, la data 2010-07-09 20:51:21Exista vreun aparat medical care masoara cata energie pozitiva/negativa are inmagazinat un om in corpul sau? DACA NU, SA STITI CA O SA STAU TOATA NOAPTEA SA INVENTEZ ACEL APARAT! RAMANE APOI SA-L OMOLOGHEZ...APOI SA GASESC UN SPONSOR PENTRU AL PRODUCE IN SERIE. SE OFERA CINEVA SA MA AJUTE?

pe mine sa nu contezi! cat e de negativa/pozitiva se vede si cu ochiu' liber! sa nu mai zicem... dupa scris...
Pai un om,,,depinde cum gandeste....Pt ca omul actioneaza exact dupa cum gandeste....Si la ce latura lucreaza....Daca omul face doar rele...normal ca o sa iasa la suprafata doar animalul din el....Pt ca omul are libertatea de alege....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Iulie 2010 23:56
da, irino. daca lucreaza omul la latura stanga, se strica cosmelia in latura dreapta iar daca lucreaza pe margini, se darama in centru. greu cu laturile istea
si_totusi
Postat pe 10 Iulie 2010 00:02
Parerea mea e ca in oameni sunt energii pozitive si energii negative.Depinde numai de noi si de psihicul nostru care parte e mai mare si care parte mai mica si pe care o ''lasam'' sa ne conduca.Noi decidem asta nu altcineva.
mmiriam
Postat pe 10 Iulie 2010 06:08
Parerea mea e ca in oameni sunt energii pozitive si energii negative.Depinde numai de noi si de psihicul nostru care parte e mai mare si care parte mai mica si pe care o ''lasam'' sa ne conduca.Noi decidem asta nu altcineva.
mmiriam
Postat pe 10 Iulie 2010 06:08
totusicoo
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 07:40
Mai stii ce-i ciudat ca oamenii aia cu gindire pozitiva urmaresc un singur scop-BANUL...Sau ca sa spun asa si "luptatoarea curajoasa"cu credinta intr-o mina si cu punga in cealalta ne predica smerenia si gindul numai la Dumnezue-mama draga ori esti smerit si sarac ori recunosti ca in spatele fatadei cu credinta urmaresti doar confortul si bunastarea-astea nu merg mina in mina.Faci ce fac si preotii de la noi care ne predica smerenia si renuntarea la cele lumesti si ei se plimba in mercedesuri-vezi de aia se spune nu fa ca popa fa ce spune popa-tu faci ce face popa!Din cite am inteles te-ai dus pe meleaguri straine sa te imbogatesti pentru ce-ti trebuie bani?Pentru scopul egoist de a avea ce infuleca-nu?La ce tot predici pe aici ar trebui ca banii sa-ti foloseasca la altceva decit in scopul egoist de a te imbuiba-de exemplu sa ajuti pe altii necajiti!
kaladris
Postat pe 10 Iulie 2010 07:49
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 07:54
energie pozitiva de unde?...in jurul meu vad numai oameni condusi de energie negativa...oriunde vei merge vei intalni astfel de oameni...doar cateva biserici mai sunt care au energie pozitiva ...cine mai vrea sa faca azi un bine ?noi suntem cei care ne incarcam cu energie negativa si pozitiva...noi santem cei care alegem ce fel de energie dezvoltam...nu e greu deloc sa fii om ,sa fii bun ,sa fii de folos celor din jur daca viata ti-a dat aceasta posibilitate dar de ce sa nu faci rau in loc de bine,de ce sa faci un om fericit cand poti sa-l faci nefericit....oare altii nu ne fac si pe noi nefericiti si asa energia negativa ne stapaneste pe toti...e ca un virus ...daca eu nu sunt fericita trebuie neaparat sa-i fac si pe ceilalti nefericiti sau daca am destul cat sa impart si altora de ce sa nu pastrez doar pt mine sa ma lafai in ceea ce am....un doctor face medicina pt a oferi ajutor altora dar de ce sa ofere cand de fapt el detine puterea ,are solutia dar selecteaza cazurile pe care vrea sa le rezolve in functie de punga ...este doar un exemplu des intalnit...energia negativa exista in oamenii cu pretentii pt ca este mai satisfacatoare ,mai comoda...de ce sa lupti pt a face un bine cand raul curge de la sine....nu fapta buna satisface omenirea .
luysa
Postat pe 10 Iulie 2010 08:36
nu fapta buna satisface omenirea .
trist dar adevarat
atata se bate moneda pe energie pozitiva si lumea pluteste pe rautate la maxim , cu si fara rost
cu orice ocazie fiara isi arata coltii
oamenii se uratesc pe zi ce trece
si nici nu fac nimic pt a se schimba in bine

si culmea.habotnici vreunei secte se cred sfinti,ajutatori la nevoie
dar nu se sfiesc sa se mandreasc cu ajutorul dat
si mai pretind ca ar cunoaste cuvantul lui dumnezeu

LILO
Postat pe 10 Iulie 2010 08:55

da, inchipue-ti ca exista acest aparat care masoara energia pozitiva si negativa si inventat de mult de sotii Kirlian; aura energetica se modifica in functie de gandurile pe care le emitem si bolile sunt generate de gandurile noastre negative, de ura, invidie, lacomie , rautate, si asa apare boala in organism.
http://enciclopedie.interactiuni.ro/fotografia-kirlian-enciclopedie-informatii-fotografie-529/

garbo101216
Postat pe 10 Iulie 2010 10:00
intra aici ca sa te lamuresti,o zi buna, Afla cum sa nu te mai simti inferior niciodata: http://www.personalitatealfa.com/blog/lectia-2-statutul-social-si-personalitatea-alfa/

Pana data viitoare, cu respect,alexandra
garbo020869
Postat pe 10 Iulie 2010 11:14
Vorba lui "nenea Iancu", ............. " scrie adanc" ! Greu, fratilor, "mac" sa caut ceva mai, pe ........ masura mea :) Weekend frumos si la .... pozitivi, si la negativi !
garboazerty
Postat pe 10 Iulie 2010 11:30
energia pozitiva o ai daca gandesti pozitiv nu neaparat daca te duci la biserica si esti smerit.iar cum stresul apare zi de zi e cam greu sa gandesti numai pozitiv asa ca in toti oameni sunt energii negative si pozitive .
ispasa
Postat pe 10 Iulie 2010 13:04
De la: kaladris, la data 2010-07-10 07:49:14Mai stii ce-i ciudat ca oamenii aia cu gindire pozitiva urmaresc un singur scop-BANUL...Sau ca sa spun asa si "luptatoarea curajoasa"cu credinta intr-o mina si cu punga in cealalta ne predica smerenia si gindul numai la Dumnezue-mama draga ori esti smerit si sarac ori recunosti ca in spatele fatadei cu credinta urmaresti doar confortul si bunastarea-astea nu merg mina in mina.Faci ce fac si preotii de la noi care ne predica smerenia si renuntarea la cele lumesti si ei se plimba in mercedesuri-vezi de aia se spune nu fa ca popa fa ce spune popa-tu faci ce face popa!Din cite am inteles te-ai dus pe meleaguri straine sa te imbogatesti pentru ce-ti trebuie bani?Pentru scopul egoist de a avea ce infuleca-nu?La ce tot predici pe aici ar trebui ca banii sa-ti foloseasca la altceva decit in scopul egoist de a te imbuiba-de exemplu sa ajuti pe altii necajiti!
Pai fa ce zice popa,,nu ce face popa...Si nu le mai da nici un ban....Eu una nu dau bani la preoti...Pt ca eu imi castig banii prin munca si truda..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iulie 2010 13:14
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-10 13:14:14
De la: kaladris, la data 2010-07-10 07:49:14Mai stii ce-i ciudat ca oamenii aia cu gindire pozitiva urmaresc un singur scop-BANUL...Sau ca sa spun asa si "luptatoarea curajoasa"cu credinta intr-o mina si cu punga in cealalta ne predica smerenia si gindul numai la Dumnezue-mama draga ori esti smerit si sarac ori recunosti ca in spatele fatadei cu credinta urmaresti doar confortul si bunastarea-astea nu merg mina in mina.Faci ce fac si preotii de la noi care ne predica smerenia si renuntarea la cele lumesti si ei se plimba in mercedesuri-vezi de aia se spune nu fa ca popa fa ce spune popa-tu faci ce face popa!Din cite am inteles te-ai dus pe meleaguri straine sa te imbogatesti pentru ce-ti trebuie bani?Pentru scopul egoist de a avea ce infuleca-nu?La ce tot predici pe aici ar trebui ca banii sa-ti foloseasca la altceva decit in scopul egoist de a te imbuiba-de exemplu sa ajuti pe altii necajiti!
Pai fa ce zice popa,,nu ce face popa...Si nu le mai da nici un ban....Eu una nu dau bani la preoti...Pt ca eu imi castig banii prin munca si truda..
POPA ARE SALAR LA FEL CA TINE...Asa ca nu le mai da un ban,,ca sa le faci burta mare..Pt ca nu preotii pot ierta pacatele oamenilor...Si degeaba se roaga pt oameni,,pt ca rugaciunile lor nu ajung la Dumnezeu...Pt ca ei sunt foarte departe de Dumnezeu..Daca vrei sa faci o fapta buna...Ajuti oameni bolnavi,,,ajuti un om cu un sfat bun...Duci o floare la Domnul..In sens ca il cinstesti si florile raman in biserca..Dar nu mai dati bani la preoti si mai faceti burta mare..Rugativa voi...Nu mai asteptati sa se roage preotii aia pacatosi pt voi...mai sunt si preoti cu har,,dar sunt rari
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iulie 2010 13:17
nu stiu daca se astepta careva sa se roage un preot pentru el... si daca mergi la biserica nu inseamna ca esti neaparat credincios, spuneai sa facem ce zice popa nu ce face popa, dupa aceea ai mai spus ca nici preotii nu pot da sfaturi , sa nu le dam bani sa n-avem incredre in ei si samd, hotaraste-te, cat despre energiile care vorbesti irino, depinde de straea in care se afla o persoana si cat de mult se poate stapanii sa faca sa zica sau sa gandeasca unele chestii
nu esti singura care munceste in lumea asta prin munca si truda, daca tot te lauzi atat... muncesti la camp, sau...?
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 13:31
Nu neaparat! Cred ca oamenii cu energie pozitiva sunt oamenii optimisti,cei care doresc binele celorlalti,oamenii care-i incurajeaza pe ceilalti si nu se vaita toata ziua de problemele existentiale.
Oamenii cu energie negativa sunt oamenii rai,invidiosi,care creeaza o stare de proasta dispozitie in jurul lor,cei care se bucura de raul semenilor lor.Da,credinta are un rol important,dar nu numai...
SILVIA22
Postat pe 10 Iulie 2010 13:44
draga mea silvia... si eu sunt optimista, foarte optimista, rad cu gura pana la urechi si ma bucur de tot ce e frumos si tot ce pare mai siropos, pufos si alte cele, eu ma bucur, dar asta nu inseamna ca daca ma enervez sau ii raspund irinei (dau si eu un exemplu) nu inseamna ca am o energie negativa ca sunt condusa de energia asta negativa si violeta nu? ca tot e in tendinte
cat despre crednta... am mai vazut, aveau o credinta mare (asa pareau) si toate cele ce tine de religie, si s-au sinucis sau fac unele si altele... deci mai lasati-ma cu credinta ca o folositi voi unii cand nu trebuie si unde trebuie
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor! 6 De la: garbo_431210 2 Octombrie 2016 10:41
De ce femeile numai au grija de ele dupa ce se casatoresc?? 191 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:36
va rog frumos cine stie ceva de thera group spune-ti-mi si mie o parere 3 De la: garbo040417 4 August 2011 23:39
invidia si prostia este la moda in Romania? 409 De la: clarisse 31 Ianuarie 2010 17:37
Culinare 15 De la: tradaro 9 Aprilie 2015 22:26
Setari Cookie-uri