PROGRAM DE CONSILIERE VOCATIONALA

Am luat licenta!!! Ce fac mai departe?
Programul de consiliere "Evaluare si decizie in alegerea programului de studii masterale" se adreseaza absolventilor de ciclu I de studii superioare (nivel licenta) care nu au decis inca (au dubii cu privire la decizia lor!) ce program de studii masterale urmeaza sa aleaga in toamna acestui an cand se organizeaza concursul de admitere la master pentru anul universitar 2010 - 2011.
Intrebari precum "Ce program de studii masterale doresc si pot sa urmez?", "Am o lista a programelor de master oferite pentru urmatorul an academic? - cum o pot realiza, daca nu o am?", "Care sunt criteriile dupa care evaluez programele de master oferite de diferite universitati?", "Cum decid atunci cand aleg un anumit program de studii masterale? Cum ma pregatesc pentru admiterea la programul de studii masterale ales in baza unei evaluari realiste?" - pot primi raspunsuri mult mai utile daca se pun in grupuri mici de interactiune si consiliere, moderate de un consilier de cariera si dezvoltare profesionala.
La sfarsitul programului se acorda adeverinta de participare si un sumar al Portofoliului de cariera certificat de coordonatorul programului, utile la C.V.
Coordonator program: Conf. Univ. Dr. Valeria Negovan, Universitatea din Bucuresti, Facultatea de psihologie si stiintele educatiei , psiholog principal autonom in psihologie educationala, consiliere scolara si vocationala, cu drept de supervizare.
Detalii in pagina de mai jos:
http://www.aquamarin.ro/stiri-si-noutati/
Inscrieri si informatii la tel: 021.326.52.90; 0724.222.522 ; 0745.633.474.
contact@aquamarin.ro
CLINICAAQUAMARIN
Postat pe 3 Iulie 2010 14:38
Am luat licenta!!! Ce fac mai departe?

o pun la pastrat si lucrez intr-o firma multinationala,cot la cot cu cei care au OPT clase


TRIST si ADEVARAT
LILO
Postat pe 3 Iulie 2010 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ti-ar placea sa stii sa spui mereu exact ce vrea sa auda cel de langa tine? 54 De la: KNIGHT_31 29 August 2010 15:54
MANAGEMENTUL FURIEI - MANAGEMENTUL STRESULUI: 27 AUGUST 2011. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 7 Iulie 2011 12:59
EVALUAREA PSIHOLOGICA FARA TESTE, MODUL IV: 16 SEPT. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 16 August 2011 18:57
Seminar Gratuit 1 De la: Sic_Cogito 21 Iunie 2011 18:36
STRESUL SI DEZVOLTAREA ABILITATILOR DE A-L GETSIONA: 15 OCT. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 28 Septembrie 2011 15:57
Setari Cookie-uri