Oamenii inteligenti si cu psihic bine dezvoltat trebuie sa gandeasca cu voce tare...De ce?

Pt ca daca tu esti un om inteligent si poate gandesti total diferit de ceilalti oameni....Care poate nu au avut darul asta,de a fii cunoscatori si poate nici nu au avut de unde sa invete.... Eu sunt de parerea pt ca un om inteligent si cu multe cunostinte.....Este bine sa transmita cunostintele si gandirea poztiva si la ceilalti oameni de ce? Pt ca poti fii tu fericit,,chiar daca esti foarte inteligent,,,gandesti pozitiv,,,Daca esti incojurat doar de oameni prosti? Hai sa nu jignim pe nimeni....Pt ca nimeni poate nu este prost....Ci poate ca nu au avut de unde sa invete si nu au fost inzestrati cu inteligenta.....de asta consider ca daca oamenii ar imprastia lumina si inteligenta cu ceilalti oameni ....La toata lumea near fii bine..Chiar ca poate la inceput este putin cam greu...Pt faptul ca mai intai trebuie sa fii acceptat de ceilalti,ca sa te lase sa ii ajuti sa ii influentezi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iunie 2010 14:57
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iunie 2010 15:24
i waite answer
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iunie 2010 15:43
Eu cred ca minciuna,smecheria si prostiile care le fac ceillalti...Nu trebuie sa fie tolerante pt ca asta inseamna ca le dai dreptate...Si ei considera ca au dreptate si ca asa este bine....Pt ca omul trebuie sa se exteriozeze sa spuna ce il deranjeaza....Dar fara sa doresti raul cuiva....Daca vezi ca ii spui la un om ce te deranjeaza si continua sa faca...Trebuie sa il ignori...Pt ca nu trebuie tolerat asemenea om,,pt ca vei ajunge la fel ca si el...El va profita de tine,,tu vei profita de altii...Si apoi noi nu trebuie sa imprastiem raul si prostia..Noi oamenii trebuie sa imprastiem dreptatea si adevarul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iunie 2010 23:47
se pare Irinuco ca nici tu nu prea ai avut de la cine sa inveti
estela
Postat pe 29 Iunie 2010 04:52
De la: estela, la data 2010-06-29 04:52:05se pare Irinuco ca nici tu nu prea ai avut de la cine sa inveti
Te rog sa nu mai privesti oamenii prin ochii tai...Crede-ma ca nu toata lumea este la fel ca tine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iunie 2010 12:50
imi pare rau dar alti ochi nu am....
estela
Postat pe 30 Iunie 2010 01:38
imi pare rau dar alti ochi nu am....
estela
Postat pe 30 Iunie 2010 01:39
nu mai "waite", bre, Irinuco! Lumea e rea si o sa imbatranesti asteptand...
si pune bre, o basma ceva, pe cap, ca pan' aci' ti se-mprastie stralucirea mintii!!!... o sa orbesc!?!
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 05:37
irino, depinde cit e de dezvoltat psihicul ala: daca ajunge asa ca la tine, la gigantism, e inevitabil sa vorbesti singura.
Da'nu iti face probleme. Nu mai asculta nimeni demult.....
quasaria
Postat pe 30 Iunie 2010 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rugaciune la Sf. Marta (novena) 11 De la: garbo159660 18 Ianuarie 2016 00:39
Spovedanie 32 De la: eu_geminy 6 Noiembrie 2011 15:35
Ajutor! 6 De la: garbo_431210 2 Octombrie 2016 10:41
HEii 24 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 13:02
Ce sa-ti "studiez" prima data ? 177 De la: tutankhamon 29 Decembrie 2009 00:14
Setari Cookie-uri