A incercat cineva dieta cu pepene rosu?

Vreau sa stiu daca a incercat cineva dieta asta: http://totulpentrufemei.ro/dieta_/diete--dieta_cu_pepene_rosu - cat se slabeste din ea, e buna de ceva?

Ma gandesc ca vine sezonul pepenilor si ar merge.
oana2003
Postat pe 23 Iunie 2010 02:07
fleurdelis
Postat pe 23 Iunie 2010 05:26
fleurdelis
Postat pe 23 Iunie 2010 05:26
fleurdelis
Postat pe 23 Iunie 2010 05:26
floare,

da' tu de ce zambesti mami larg asa?
ai incercat "cura" asta?
iasomia
Postat pe 30 Iunie 2010 20:19
ohooo!

zambea o conexiune proasta acolo iasomicoo!
da, ce sa-i faci??
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 20:24
Da, te slabeste si curata organismul de toxine...incearca toata ziua numai cu pepene(rosu si galben)...se slabeste si ai o stare de spirit mai buna...poate chiar inlatura si stresul?!
caleidoscop
Postat pe 6 Iulie 2010 17:45
De la: garbo072160, la data 2010-07-06 17:45:15Da, te slabeste si curata organismul de toxine...incearca toata ziua numai cu pepene(rosu si galben)...se slabeste si ai o stare de spirit mai buna...poate chiar inlatura si stresul?!



eu mananc pepene cu paine,merg la buda des dupa,deci iti curata rinichii.cu slabitul nu prea a tinut,dar nici nu vreau,ca nu am nevoie.sunt tocmai bine.
vuvuzela
Postat pe 6 Iulie 2010 17:56
fleurdelis
Postat pe 7 Iulie 2010 23:13
nu va furati caciula cu fructele alea mai....contin zahar fparte mult sub forma de fructoze....care ingrasa...parol!!!!
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 23:20
Corect Tuty.
Eu intotdeauna ma ingrasam toamna de la struguri si pepeni.
Cred ca depinde de metabolismul fiecaruia.
Ciresica
Postat pe 9 Iulie 2010 03:02
Ciresico, ce-i mami cu tine noaptea prin padure!?
moniq_
Postat pe 9 Iulie 2010 03:20
Mai eu am slabit cu pepene. Acum 2 ani voiam sa inca mai bine intr-o rochie. Si mancam normal dimineata si la pranz iar seara cand ajungeam de la serviciu mancam cateva felii de pepene. Dar fara paine. Si am dat jos cat aveam nevoie.
Doara
Postat pe 9 Iulie 2010 06:05
Dorutzo, cit ai slabit fetita? 0.500 kg? Ca parca tu aveai nevoie de slabit. Si pe urma mai este o vorba " de rea ce este nu se lipeste carnea pe ea"

Hai te pup si o zi buna la serviciul tau!
Ciresica
Postat pe 9 Iulie 2010 07:46
Profitati de visine atat cat se mai poate,sunt excelente in cura de slabire.Eu mananc zilnic 2-3 kg. si in afara de faptul ca ma simt foarte bine,am si slabit 3 kg.Mai ales dupa-masa mancati-le,de la ora 16 incolo doar visine,pana a doua zi.Dupa 3 zile incep sa se topeasca kilogramele.
garbo100385
Postat pe 9 Iulie 2010 12:31
Pepenele rosu si pepenele galben o zi intreaga nu stiu cine poate sa reziste.

Daca consumi numai pepene toata ziua trebuie sa stai numai acasa...curata rinichii bine...

Dar zaharul din pepene iti provoaca foame...si api mananci cat pentru trei persoane

Mai bine la micul dejun pepene verde si pepene galben si dupa aceea consumi ceva consistent la pranz si la cina.....
anca_53
Postat pe 9 Iulie 2010 13:24
pt.anca_53: toata ziua daca se poate...se poate si la serviciu!......de exemplu toate colegele cotizam si mergeam sa cumparam un pepene mareee!...dar fara paine!.....sau o colega binevoitoare mergea cu o zi inainte si-l cumpara de la piata!.....daca nu de la primul colt de strada!...sa nu uitati si de cutit!...dar unul ascutit! POFTA BUNA!
caleidoscop
Postat pe 9 Iulie 2010 15:32
De la: vuvuzela, la data 2010-07-06 17:56:11
De la: garbo072160, la data 2010-07-06 17:45:15Da, te slabeste si curata organismul de toxine...incearca toata ziua numai cu pepene(rosu si galben)...se slabeste si ai o stare de spirit mai buna...poate chiar inlatura si stresul?!



eu mananc pepene cu paine,merg la buda des dupa,deci iti curata rinichii.cu slabitul nu prea a tinut,dar nici nu vreau,ca nu am nevoie.sunt tocmai bine. [/quot



foarte tare vuvu!
dancris
Postat pe 9 Iulie 2010 15:42
Ciresico, atunci aveam cam 5-6 kg mai mult si cred ca vreo 2 kg tot am dat jos. In vreo 2 saptamani. La un moment dat am devenit mai buna si am pus ceva carnita pe mine, dar am revenit in forta la rautatea care m-a consacrat. Cred ca vreo 12 le-am dat jos cu toata ciocolata si biscuititi mei mancati.
Doara
Postat pe 9 Iulie 2010 23:25
Pepenele se poate consuma oriunde...

De cumparat se poate cumpara si la colt de strada daca nu este incercat..

Dar tot la vorba mea ajungi. Pe langa pepene mai consumi si ceva consistent.

Pepene cu paine sau numai pepene toata ziua ????

POFTA BUNA TUTUROR
anca_53
Postat pe 11 Iulie 2010 15:29
De la: Ciresica, la data 2010-07-09 03:02:01Corect Tuty.
Eu intotdeauna ma ingrasam toamna de la struguri si pepeni.
Cred ca depinde de metabolismul fiecaruia.



strugurii ingrasa foarte tare daca nu ai auzit,pepenele rosu nu contine atat de mult zahar ca alte fructe
love_roberta
Postat pe 11 Iulie 2010 23:08
ooooo, thank you Love!

Nu, n-am auzit!

Dar stiu site-ul asta: http://www.beautycenter.ro/nutritie/tabel-calorii
Ciresica
Postat pe 12 Iulie 2010 05:11
Si pepenii si strugurii si merele ingrasa. Au continut ridicat de zahar si provoaca foame...

Dar fiecare ce doreste...


anca_53
Postat pe 13 Iulie 2010 14:54
Asa e. Mai bine o portie de cartofi prajiti cu carne. Ce atatea fructe? Ca ingrasa.
Doara
Postat pe 13 Iulie 2010 19:44
este adevarat ca pepenele verde are un indice glicemic mare,dar se poate consuma ca si un aliment cu un indice glicemic mic pentru ca au continut de glucide pure foarte scazut. In aceasta situatie se incadreaza si morcovii fierti,pepenele galben si berea
.Unele alimente cu indice glicemic mic pot fi consumate in cantitati reduse.Este cazul fructozei deoarece aceasta contine glucide pure 100% .Deci pepenii verzi pot fi consumati in cantitati nelimitate,fara paine si fara alta mancare la o masa.Deci nu se mananca ca desert,ci ca o masa principala.
Eu tin aceasta dieta de 3 sapatamani si am slabit 7 kg
am tinut-o in fiecare vara....
mmela
Postat pe 15 Iulie 2010 19:33
De la: mmela, la data 2010-07-15 19:33:28este adevarat ca pepenele verde are un indice glicemic mare,dar se poate consuma ca si un aliment cu un indice glicemic mic pentru ca au continut de glucide pure foarte scazut. In aceasta situatie se incadreaza si morcovii fierti,pepenele galben si berea
.Unele alimente cu indice glicemic mic pot fi consumate in cantitati reduse.Este cazul fructozei deoarece aceasta contine glucide pure 100% .Deci pepenii verzi pot fi consumati in cantitati nelimitate,fara paine si fara alta mancare la o masa.Deci nu se mananca ca desert,ci ca o masa principala.
Eu tin aceasta dieta de 3 sapatamani si am slabit 7 kg
am tinut-o in fiecare vara....



O masa?...
Sau toata ziua doar pepene verde.???
anca_53
Postat pe 18 Iulie 2010 13:06
o masa sau si alte alimente,este alegerea ta
de ex: eu pe la ora 11 mananc pepene verde, la amiaza, asta insemnand ora 16, o ciorba ceva , cina tot pepene verde,dupa ora 16.
fiecare cum crede.
mmela
Postat pe 19 Iulie 2010 06:23
Dar dupa ce tii aceasta dieta daca revii la alimentatia anterioara te ingrasi?
pouleulion90
Postat pe 1 August 2011 15:30
De la: oana2003, la data 2010-06-23 02:07:10Vreau sa stiu daca a incercat cineva dieta asta: http://totulpentrufemei.ro/dieta_/diete--dieta_cu_pepene_rosu - cat se slabeste din ea, e buna de ceva?

Ma gandesc ca vine sezonul pepenilor si ar merge.


Dragelor, n-aș vrea s ziceți și voi c sunt un nenorocit arogant. Nu c n-aș fi dar, ați ncercat vreodat s faceți sport pentru a scpa de kg nedorite sau pentru remodelarea corporal n limitele posibilitților?
Aud tot timpul și mai ales, vd pe internetul sta fantastic, tot felul de rețete minune care mai de care mai idioate și fr sens. Pe lng faptul c majoritatea dietelor nu doar c nu te ajut s slbești dar ți asigur și ceva dereglri ale organismului și poate mbolnviri, cu toate astea, continuați s folosiți tot felul de porcrii....Bine, acum referitor la ceea ce ai ntrebat tu, clar pepenele nu are ce ru s fac, sau dieta cu pepene dar, ar fi bine s țineți minte c se poate slbi foarte bine și ușor fr niciun fel de diet. Puteți consuma aceleași alimente ca n mor obișnuit dar ntr-un mod controlat și corelat cu un program de pregtire fizic sau remodelare, puteți avea rezulttele dorite.
NU EXIST REȚETE MIRACULOASE! Și din pcate nici foarte multe rețete bune...
* Peste 90% regimuri sunt fie i mode ale momentului!
Ninju
Postat pe 1 August 2011 15:39
Slabesti doar daca mananci la micul dejun,dar nu foarte mult, ci putin.Pentru ca vei manca foarte mult la urmatoarea masa si te vei ingrasa.Dar acest fruct este indicat numai pentru pofta nebuna de dulce.Secretul pentru slabire este:ambitie,dorinta, o alimentatie corecta,si desigur,sportul.Pentru a slabi si pentru a avea o viata echilibrata trebuie sa renuntati la infometat.Numai ca, daca slabesti sanatos, nu trebuie sa cazi prada alimentelor nesanatoase.Si trebuie sa mentii acest stil de viata sanatos cat vei trai.Sper ca te-am ajutat.

Viitor nutritionist.
garbo_414185
Postat pe 4 August 2015 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de importanta e grupa sangvina pentru dieta? 8 De la: Terapii_Naturiste 20 August 2012 11:01
Dieta dupa 60 de ani 1 De la: IOANIDE 8 Ianuarie 2012 23:05
Am luat zeci de diete si nu au dat rezultate,doar la Restaurant & Lounge 17 De la: dor72_ 28 Ianuarie 2012 21:04
cel mai bun program pt slabit sanatos care nu costa nimic 1 De la: garbo115499 30 Aprilie 2010 01:43
cura cu oua de prepelita 12 De la: garbo263104 29 Februarie 2012 21:20
Setari Cookie-uri