ce doctor ginecolog face taietura de cezariana foarte mica?


ce doctor ginecolog face operatitia de cezariana nevizibila sau foarte mica?
va rog daca stiti , astept raspunsuri.
kidz002150
Postat pe 26 Mai 2010 08:55
daca nu sunt probleme care sa necesite o taietura mare (chisturi etc) orice dr ar trebui sa faca taieturi mici si cusute in asa fel incat la urma ramane doar o liniuta f subtire ca si cicatrice. au evoluat procedurile, nu se mai fac cusaturi in forma de X-uri, si taieturile iarasi, la toate fetele pe care le stiu eu cu cezaraian, au fost atat de mici ca te mirai pe unde au reusit sa scoata copilul
pinicuta
Postat pe 26 Mai 2010 10:26
dar pe tine forma taieturii te preocupa, sau ce doctor stie sa opereze bine , sa nu ai nici tu nici bb probleme dupa?
pinicuta
Postat pe 26 Mai 2010 10:27
Buna! Eu am nascut prin cezariana, in urma cu un an.La maternitatea din Ploiesti. La inceput taietura era mare, mai exact lunga...dar in cateva luni s-a restrans ( ti se trage burtica, slabesti).Acum....e aproape invizibila si nu am avut niciun fel de problema.Multa sanatate!
ERICK
Postat pe 26 Mai 2010 12:09
daca nasti la bv dr Bisoc opereaza fff bine
cel putin eu am fost multumita de el
si nu am dus sarcina cu dansul
lizy_kidz
Postat pe 26 Mai 2010 16:56
eu am nascut natural primul copil si nu mai recomand la nimeni.(am suferit si eu si mai mult copilul:fractura clavicula,bosa,cefalhematom,icter fiziologic prelungit).la al doilea am optat pt cezariana,am avut acelasi dr,iar operatia mi-a facut-o pe orizontala si vine exact sub elasticul de la chilot.ori este pe orizontala ori pe verticala prin acea incizie trebuie sa iasa in siguranta bbl.
kidz003960
Postat pe 29 Mai 2010 11:41
Buna! Eu am nascut in decembrie prin cezariana , la o clinica particulara din cj,la dr. Zsigmond , si vreau sa-ti spun ca dupa cinci luni parca nu am fost taiata niciodata .....desi inca un pic de burtica mai am...foarte multumita sunt de dr. zsigmind ....sanatate la bebici
gabytapop
Postat pe 4 Iunie 2010 14:58
Buna !!! Daca nasti in Bucuresti poti sa apelezi cu incredere la dr Pana de la maternitatea Giulesti !!!!
alexe80
Postat pe 9 Iunie 2010 14:39
Sfatul meu este sa te gandesti in primul rand la sanatatea copilului nu la cat de mare sau de mica o sa ai taietura dupa operatie. Cauta un medic bun care sa te ajute sa aduci pe lume un copil sanatos pentru ca, dupa ce o sa-l tii in brate, crede-ma, n-o sa mai conteze nimic altceva. Deasemenea cauta un spital in care sa poti naste in conditii decente.
nicoletta_kidz
Postat pe 15 Iunie 2010 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna.fetelor.(mamicilor...si.viitoarelor.mamici..) 1 De la: rashela 19 Februarie 2010 16:02
Sunt in 3 saptamani si ma doare burtica 14 De la: Aly_Fab 18 Februarie 2010 18:58
Copilul de un an 41 De la: SEBY1YEAR 10 Octombrie 2009 13:55
Dna Dr Petca Aida-Sp Elias 4 De la: garbo227562 16 Ianuarie 2012 17:30
Bagajul pentru maternitate 292 De la: adelafistis 5 Septembrie 2013 15:49
Setari Cookie-uri