BUNA ZIUA

BUNA! MA NUMESC ANA SUNT DIN GALATI SI URMEAZA CA IN FOARTE PUTIN TIMP SA SPUNEM VREO DOUA SAPTAMANI SA DEVIN MAMICA! DAR VA SPUN SINCER CA IMI ESTE FOARTE FRICA,VOI AVEA O FETITA SI AM AUZIT CA FETELE SE NASC MAI DEVREME CA BAIETII! NOI STAM IN ITALIA SI VOI NASTE AICI,DAR DUPA CALCULUL MEU AR TREBUI SA NASC UNDEVA PANA LA UMATATEA LUNII VIITOARE IAR DOCTORII DE AICI IN SPUN CA DUPA DATA DE 20 NOIEMBRIE. HABAR NU AM CAND VOI NASTE EXACT! ACUM VREO 2 ZILE AM AVUT NISTE CONTRACTII IN UTER DESTUL DE PUTERNICE IAR BEBELE ERA FOARTE AGITAT. MI SA SPUS CA AR FI NISTE CONTRACTII FALSE SI CA MA POT ASTEPTA ORICAND SA NASC! E POSIBIL? DAR MAI AM O INTREBARE,SAPTAMANA TRECUTA MIAM FACUT O ECOGRAFIE SI MI SA SPUS CA BEBE STA PE ORIZONTALA SI CAE POSIBIL SA MI SE FACA CEZARIANA, INTREBAREA MEA ESTE CAM LA CAT TIMP INAINTE DE NASTERE SE POATE RASUCI COPILU CU CAPUL IN JOS! MI SA SPUS SA MAI FAC O ECOGRAFIE PESTE VREO 2 SAPTAMANI! ASTEPT UN RASPUNS DE LA VOI! MERSI
ANA_MARIA27
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:14
buna Ana, mie doctorul mi-a zis ca incapand cu 30 de saptamani bebe incepe sa se intorca, eu aveam 32 si el nu era intors. Am tot sperat sa se intorca si nimic, am fost la consult la 36 de saptamani si tot pelviana era sarcina, la 38 am nascut, prin cezariana pt ca era cu capul sus. Dar, am auzit cazuri cand bebe s-a intors in ultimile zile, spre surprinderea mamicilor, chiar am o prietena care era programata pt cezariana si cu o seara inainte bebe s-a intors si a nascut normal. Eu zic sa ai rabdare, sa nu-ti fie teama si sa mergi pe mana medicilor, ei iti vor spune cum e mai bine sa nasti in orice situatie te-ai afla. Sarcina usoara!
aly_raz
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:38
MULTUMESC ALINA PTR RASPUNS DAR ORICUM IMI ESTE FRICA! CUM E CU OPERATIA DE CEZARIANA?EU MA DUC SA IMI FAC ECOGRAFIA SI DACA ESTE TOT ASA COPILU SI MA APUCA TRAVALIU SI EU NU AM PROGRAMARE PTR CEZARIANA OARE IMI FAC OPERATIA SAU MA LASA SA MA CHINUI PTR CA EU AM AVUT ZILELE TRECUTE NISTE CONTRACTII DESTUL DE PUTERNICE SI MA POT ASTEPTA SA NASC PREMATUR!
ANA_MARIA27
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:53
operatia de cazariana eu cred ca difera de la un organism la altul, eu una m-am chinuit ceva dupa, pt ca nu am avut pe nimeni langa mine si imi era foarte greu sa ma ridic, bebe trebuia alaptat, prin casa una alta de facut, am mai avut si ceva dureri, dar cu timpul au trecut. Dar nu te speria, sunt si mamici care nu au avut probleme dupa...Cat despre nastere, ce sa-ti zic, depinde de medicul care iti urmareste sarcina, daca iti vine sorocul mai devreme, normal ar fi sa fie pregatit atat pt cezariana cat si pt nastere normala daca bebe e intors si nu sunt probleme, nu te vor lasa aiurea, asa e normal si cu siguranta asa va fi, nu te mai stresa, nu-ti face bine, ce e dat sa se intample se intampla, multa bafta. Pupicei
aly_raz
Postat pe 13 Octombrie 2009 15:23
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spitalul Cantacuzino 4 De la: kidz004953 2 Noiembrie 2009 16:15
Sarcina dupa tratament cu Depakine si Valdoxan 6 De la: nargis 3 Noiembrie 2011 13:21
pojarel la 6 luni 5 De la: aly_raz 4 Mai 2010 12:23
ce ne trebuie sa ne luam la noi la maternitate 9 De la: office_salinasusesi_ro 20 Iunie 2010 20:20
Tomograf inainte de a ramane insarcinata 1 De la: pepys 23 Ianuarie 2010 18:05
Setari Cookie-uri