bb agitat in burtica????????????

buna mamicile sunt o viitoare mamica in 14 sapt si noptile nu pot dormi nu ma lasa sa dorm. simt ca asa tare se misca nu pot sta nici pe spate nici intr-o parte. nu stiti cam ce ar trebuii sa fac. ? nu ati trecut prin asa ceva?
bebezola
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:19
Ai doar 14 saptamani de sarcina si se misca de nu poti sa stai pe nici o parte? sau mai ai 14 saptamani pana nasti? Pentru ca mai devreme de 16 saptamani nu prea ai cum sa simti ca misca,e foarte mic...
Lali__Mete
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:55
Cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi doctorul. Dar cam devreme sa fie asa razvratit. Eu m-am impacientat ca nu misca. Eu am 26 de saptamani si abia o simt seara la nivelul unor borbarnace taaareeeee fine.
kidz000722
Postat pe 29 Septembrie 2009 09:56
Si la mine s-au simtit devreme miscarile bebelusului,dar le simteam mai mult ca pe niste "fluturasi" pe sub burtica,si mai tarziu simteam cum se misca pe sub piele,asa, ceva ca la filmele cu extraterestri ,dar in nici un caz lovituri puternice,acelea am inceput sa le simt pe la 26-27 de saptamani...
Lali__Mete
Postat pe 29 Septembrie 2009 10:04
Buna! Si eu sunt insarcinata in aproape 17 saptamani si am simtit miscare in burtica inca de cand aveam 15 saptamani. E adevarat ca acum le simt altfel decat innainte parca as avea apa minerala in burta.
lidia29
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:00
buna ziua tuturor... eu am 35 de saptamani si bebe a meu e foarte foarte agitat... cred eu asta... pt k ma loveste puternic, noaptea nu pot sa dorm, si abia stau si pe scaun. de multe ori doare destul de tare...
oare din ce cauza????
ale_micutza
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:08
buna bebe nu mai are stare in burtica fiind aproape de termen asa sunt toti bebei mai agitati este foarte bine ca il simti ca misca daca te doare sa iei doar un no-spa nastere usoara
raluca08_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:13
buna bebezola la 14 sapt nu prea am auzit sa miste un bebe
raluca08_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:15
Buna!La noi primele miscari au fost cam la 17 saptamani , cand a pus sora mea mana pe burtica(si ea mama la randul ei), dar apoi bebe s-a intimidat si nu a mai miscat vreo 2 saptamani .Ca mai apoi sa imi dau seama ce jucator de fotbal este el.....................facea un meci cu mine de uneori abia asteptam sa termine ca ma durea burtik .In ultimele saptamani insa dadeam foarte mult din picioruse si se bloca burtik in diferite pozitii comice.Ale-micutza sa sti ca acele miscari foarte puternice se datoreaza faptului ca el se pregateste de nastere si coboara in jos.Deci important este sa nu faci mare efort deoarece poti declansa nasterea foarte usor , cum am patit si eu si am nascut la 37 saptamani.Ti-ai pregatit bagajul?
adelafistis
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:33
sincer nu... nu am pregatit inca nimic! adik mno inca nu am luat hainutele!
patut am pt k mi-a trimis mama de dincolo... dar in rest... dar avem timp! eu mi-am zis k undeva pe la sfarsitul lunii o sa mergem sa luam!
ale_micutza
Postat pe 12 Noiembrie 2009 18:10
Buna Ale! Cred ca Adela se refera la bagajul pentru maternitate, in caz ca nasterea te va lua prin surprindere.....acela ar trebui sa-l ai deja pregatit pentru ca nu se stie cand se hotaraste bebe sa vina sa te cunoasca.....
oana_w
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:04
da da... stiu... dar nu l-am pregatit inca
ale_micutza
Postat pe 13 Noiembrie 2009 10:29
M-am referit la bagajul pt maternitate.Dupa cum ti-am zis si eu am nascut la 37 de saptamani si am avut mare noroc ca abia cu 2 zile inainte mi-am terminat bagajul .Patutul si alte chestii pt bebe le-am luat dupa ce s-a nascut bebele pt ca ne era in plan sa le luam in saptamana aia .Eu spun ca totusi nu ar trebui sa te lasi pe ultima suta de metri mai ales ca un barbat nu are atata rabdare ca si o femeie , iar tu sti mai bine ce iti place.Sarcina usoara in continuare si sa aveti parte de un bebe sanatos.Va pupam
adelafistis
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:00
buna fetele. stiu ca m-ati inteles gresit adica si eu "m-am inteles gresit" am simtiot atunciasa f putin cum s misca,dar am fost a doua zi la dr sa vedem ce sa intamplat, de fapt ceva nu i-a placut ce a,m mancat eu si am facut ceva la stomac, nu mai stiu exact cum ii zice ,dar in fine m-am speriat eu putin ca se agita dar nu era bebe. a trecut acuma avem 20 de saptamani si suntem fetita. scuze daca v-am indus in eroare si v-ato pus atatea intrebari din cauza mea
bebezola
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:08
buna fetelor.sa stiti ca eu nu mi-am pregatit bagajul inca din timp si acum imi pare rau caci nu am avut tot ce mia trebuit la materniatte,ca am nascut prematur si kiar nu ma asteptam.. mai mult nici nu vroiam sa accept nasterile premature dar se pare ca dc tie frica nu scapi.dar la urmatorul mi-am propus sa iomi fac bagajelul de la vreo 34 de sapt sa fiu sigura..iar in privinta hainutelor si ce ii mai trebuie lui bb mmi le-am luat cu vreo 2 sapt inainte,sa fiu sigura ca am timpo sa iau tot.sanatate si pupici
mada_sabina
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:05
Si al nostru sarea in busta parca juca fotbal. Sa stii ca o sa fie un copil hiperactiv. Asa e al nostru. Iti doresc sanatate.masini
auto second hand
dezmembrari auto
piese auto
masini
Postat pe 20 Decembrie 2009 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bb agitat in burtica???????????? 16 De la: masini 20 Decembrie 2009 08:25
foitele chinezesti 8 De la: onutza_kidz 6 Decembrie 2013 02:28
cumapra scaun bebe de un anisor.. 1 De la: cocco_1125 22 Septembrie 2009 13:13
o scugere roz-maronie 46 De la: elebele 12 Octombrie 2016 16:48
nico 4 De la: alinakatt 12 Mai 2010 10:31
Setari Cookie-uri