Cele mai frumoase urari de Craciun!

Fie ca acest Craciun sa invaluie in sufletul tau numai iubire pe care s-o daruiesti prietenilor tai. Sa traiesti acest Craciun cu inima pentru ca astfel pruncul sa se nasca si in sufletul tau. Sarbatori fericite si La Multi Ani.


Fie ca sarbatoarea sfanta a Craciunului sa va umple casa de dragoste, lumina, fericire si liniste sufleteasca!

Sarbatorile de iarna sa va aduca multe bucurii, surprize si indeplinirea tuturor dorintelor.

Sper ca iarna asta va fi asa cum iti place tie: cu ninsoare, cu o casa plina de lume, cu bradul de Craciun impodobit. Sa te bucuri de aceste sarbatori si de ceea ce iti ofera viata. Iti urez cele mai fericite sarbatori si multa sanatate si iti trimit imbratisare de departe!

De Craciun, un inger poate primi in dar doar un alt inger...

Imi doresc cu ardoare de Craciun, si in toate clipele vietii mele, sa am in preajma, cu trup si suflet sau macar cu gandul, persoane fericite, iar tu, oricine ai fi, esti una dintre acestea.

Ar fi extraordinar daca in aceste momente de tihna deplina si moment al bilantului ne-am gandi si la cei nepastuiti de soarta, la cei ce n-au hainute si nici n-au cui sa-i spuna mama!! Oamenii au devenit indiferenti la problemele semenilor, dar cred ca acest flagel al nepasarii si ignorantei nu v-a atins.
Pace, fericire, implinire - pana la adanci batranete, alaturi de cei dragi!

Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!
***
Mos Craciun mi-a promis ca-mi va aduce anul acesta ceva frumos si nostim daca voi fi cuminte. Am fost cel mai cuminte baiat din lume si acu te voi avea in sfarsit

sarbatorile cand vin,sa va fie cosul plin,sa aveti pe saturate,casa plina,sanatate.punga sa geama de bani,mult noroc si l-a multi ani!

Pacea sa va fie-n inimi si-n casa Bunatati alese pe masa Vise si dorinte,domnul sa vi le-nplineasca Bucurie si belsug sa aveti, Caci Mintuitorul o sa se nasca.... Craciun fericit alaturi de cei dragi...
***
reteta de craciun: se ia binecuvantare se adauga un strop de soare si o pulbere de stele se amesteca-ntre ele se mai pune bunatate si iertare de pacate iar iubire cat cuprinde si de la Iisus Hristos s-aveti un craciun frumos
***
reteta de craciun: se ia binecuvantare se adauga un strop de soare si o pulbere de stele se amesteca-ntre ele se mai pune bunatate si iertare de pacate iar iubire cat cuprinde si de la Iisus Hristos s-aveti un craciun frumos.


Un batranel cu chipul drag V-a calcat al casei prag Sa nu jigniti , e mos Craciun Si va aduce un An mai bun CRACIUN FERICIT
***
Lumina sfanta venita in Ajun sa va aduca in suflet un vesni Craciun. Sarbatori de vis alaturi de cei dragi

Sper ca Mos Craciun sa fie cat mai generos, pentru ca acest Craciun sa fie unic intre toate, copii canta colinde,brazii, casele si strazile se ornamenteaza ,luminile toate se aprind pentru ca Pruncul Iisus s-a nascut pentru tine, oricine ai fi tu...




Voi ce idei mai aveti?
elenavoicuas
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:27
Frumoase urari! Multumim! Craciun Fericit!
Jojolin
Postat pe 21 Decembrie 2009 21:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru administratorii site-ului... 2 De la: inata 9 Martie 2009 12:34
mamici nascute in iulie 30 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 23:37
dozarile rh negativ.. 3 De la: andrajuganarucalin 28 Aprilie 2009 09:03
Lady Anion - absorbante naturale 100% 1 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:55
Cele mai frumoase urari de Craciun! 2 De la: kidz003337 21 Decembrie 2009 21:37
Setari Cookie-uri