ce produse folosim pt bebelusi

Buna fetelor!Am vazut azi dimineata la Oana Cuzino ca pt copiii nu este bine sa folosim creme de corp si alte produse care au mai mult de 10 ingrediente .Voi ce folositi pt bebeii vostrii?Eu folosesc Nivea sensitive.Puteti sa-mi dati si alte sugestii mie si altor mame interesate?Va pup
adelafistis
Postat pe 16 Octombrie 2008 13:15
buna..eu folosesc pt delia produsele din gama johnsons baby,samponelul,ulei de corp....de cand era bb mic le folosesc pe astea.....si pe perioada verii am folosit pt pielicica ei crema protectoare cu factor de protectie 50 deoarece ea are pielea foarte alba de la garnier....pupici
deliarebecca
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:27
buna..........eu am o fetita de 3 luni si tot produse din gama johnson baby folosesc, sapun si sampon iar dupa baie in fiecare seara ii fac masaj cu crema tot johnson bed tine si vad ca bebica se simte foarte bine.plus ca are si un miros foarte placut.
horobeanu
Postat pe 17 Octombrie 2008 20:57
ati incercat cumva si produsele din gama ceresit? ceresit cm11 are un timp de punere in opera mai mare si nu irita nici poponeata!
andreea13_m
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:40
Mi separe cam uracios raspunsul tau
adelafistis
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:05
Buna!

Eu folosesc produsele MOTHERLOVE. Este o gama nou aparuta in Romania, din plante medicinale ecologice. Au ulei pentru bebe si crema contra iritatiilor fesieri. Se gasesc la Cluj in magazinul naturist Naturplant, str.Regele Ferdinand nr.23. Puteti comanda si telefonic la 0742 495 283 sau prin email la info@ro.motherlove.eu
Cititi detalii pe http://ro.motherlove.eu/

salutari,
Andy
andyG
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:56
si eu tot nivea folosesc ...toata gama de baby si e super buna.pediatrul nostru mi-a recomandat nivea sau sanosan eu am ales nivea.daca ar fi sa ne luam dupa ce spun toti nu o sa mai folosim nimic...parerea mea e ca atata timp cat ii priesc nu vad motivul sa le schimbi..

ps.iar pe nergo sa-l ignoram total ce ziceti?
oto_otto2000
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:36
noi folosim dr fischer inca de cand dsoara cea mare era micuta si suntem foarte multumite de ele:au de toate:crema,sapun lichid,sampon,...
nisdam_kidz
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:07
Noi folosim ulei de corp de la Johnson, lasa pielea lui Albert ff catifelata. Am folosit inainte ulei de la Chicco, f bun, de asemenea. Pentru fundulet folosim de la Nivea, dar am avut o iritatie ff urata, am schimbat scutecele si nu i-a trecut decat cu o crema cu ulei de catina de la farmacie(am incercat inainte tot ce se putea). tot ce conteaza este sa-i priasca bebe-ului
irinush23
Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:28
noi inca de la inceput am folosit numai produse de la NIVEA care i-au mers foarte bine bebelusului meu! Pupici la mamici si piticiQ!
ramona_iuliana
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:46
Si eu tot produse de la nivea folosesc si sunt foarte bune.
andrus24
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:57
Buna,
Si noi folosim tot produse cosmetice "Nivea "sunt bune si mamei ii place tare cum miros!
julita79
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:44
noi folosim gama de la mustela si suntem f multumiti de ea , nu a avut iritatii sau probleme si are un miros f slab ceea ce ma interesa f mult.
ion_cristina
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:02
Eu folosesc produse de la Hemel.Nu se gasesc in comert; se poate face comanda doar prin tel...sunt produse obtinute din miere de albine...ulei pt masaj, gel pt par si corp...le folosesc de la prima baitza a puiului...
nicoleta_hustiu
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:47
buna fetelor .eu folosesc produse de la Topfer incepand de la lapte si pana la cosmetice.Le gasiti numai in farmaciile Dona.Sunt ff....oo..arte multumita de ele,sunt pe baza de galbenele ,musetel,grau ,tarate;medicul pediatru mi le-a recomandat inca de la nastere sunt foarte bune.pupici si sarbatori fericite
gujan_andreea
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:27
eu folosesc crema pt corp si fata de la mustela si pt baie am de la johnson gel de baie "vise dulci " .de multela sunt multumita si are un miros placut
ninutza_kidz
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:06
Am fost tare dezamagita cati parabeni si alte substante nocive au produsele Jhonson, Nivea sau altele din comert.
Asa ca am trecut la produsele Weleda, care sunt bio. Sunt minunate. Mai folosesc si produse Logona Babi. Sunt tot Bio.
Cele de la Weleda le comand pe net. Cele de la Logona prin Life Care.
mihaelastanciu
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:51
noi folosim tot produsele de la johnson's,iar dupa schimbatul scutecului folosim bephanten chiar daca nu a avut niciodata probleme.
camy29
Postat pe 26 Decembrie 2008 22:20
noi folosim gama nivea ,iar pentru fundulet crema de galbenele si penaten,atunci cand este cazul.Am incercat si uleiurile de la jhonson insa s-a iritat asa ca am renuntat la el.
mihasa
Postat pe 23 Februarie 2009 17:19
noi am folosit pt fundulet bepanten (si reviken daca se inrosea), pt baita johnsosns baby top to toe si mai nou nivea baby kopf bis fuB, pana acum ii dadeam si cuulei jonhsons baby dar de ceva vreme nu i-am mai dat (si nu i s-a intamplat nimic in lipsa uleiului...). Mai avem si o lotiune Mustela pt curatat fetisoara dar tot asa, o folosim destul de rar (cand ne aducem aminte de ea ) Roseata funduletului i-am mai vindecat-o cu betadina alteori... Pt dintisori folosim periute de dinti tip degetar si pasta colgate ages 0-2, dar mai nou am cumparat si nenedent. Cam astea sunt toate osmeticele lui bb al nostru
ruschita
Postat pe 23 Februarie 2009 17:25
Doamne cata treaba cu cosmeticele la bebelusi!! Si noi studiem ff bine oferta si eticheta inainte de a cumpara un produs pentru Albert. Mai nou folosim la baie gel de dus de la Johnson care este foarte bun, ii lasa o piele foarte fina si parfumata, numai buna de papat. Sampon folosim de la Nivea, ulei de masaj de la Johnson. Un sfat pentru roseata la fundulet: Albert a avut o iritatie foarte urata de la scutece, i-am schimbat marca, acum folosim numai Happy, dar iritatia a trecut doar cu o crema pa baza de catina de la Baby4you(iritatia se intindea pe picioruse in jos-foarte nasol).Mentionez ca 2 saptamani ne-am chinuit cu Reviken, Nidoflor, roseata se ameliora, dupa 1 zi aparea iar.Bineinteles k nu am folosit in timpul asta servetele umede DELOC, lasat locul sa se usuce, lasat cu cucutul gol dar degeaba. Crema mi-a recomandat-o o farmacista caruia am mers personal si i-am multumit si am rugat-o s-o recomande mai departe. Si nici nu e scumpa vreo 4 lei. Multa sanatate si pupici in boalfe.
irinush23
Postat pe 24 Februarie 2009 17:45
Eu am schimbat produsele ce le foloseam inainte pt Alex.foloseam Mustela crema si pt baita de la Johnson dar pt ca Alex are dermatita atopica ,cum spune pediatra lui,mi-a recomandat alte produse pt el si am luat de la LUTSINE XERAMANCE,gel de baie fara sapun,crema de corp si de fata si imi place ,nu mai are pe piele bubitele ce le avea inainte. iar pt fundulet folosesc zilnic Natusan de la Johnson.
ninutza_kidz
Postat pe 26 Februarie 2009 00:11
noi am folosit klorane o perioada iar apoi amway oricum sunt foarte multumita mai ales ca sebi are o piele mai sensibila pana si servetele folosim pampers sensitive ca pampers normal nu suporta.
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Martie 2009 14:49
vasilicasavoiu...stiam ca servetelele de la pampers contin alcool...eu am renuntat la ele si le-am inlocuit cu altceva....
oto_otto2000
Postat pe 5 Martie 2009 14:57
am cutia de la cele sensitive in fata si scrie fara parfum...fara alcool-foarte bune pentru pielea nou-nascutilor.testat dermatologic.
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Martie 2009 15:02
pe celelalte nu stiu.....
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Martie 2009 15:03
toate sunt testate dermatologic doar ca noua nu ne-au priit.....
oto_otto2000
Postat pe 5 Martie 2009 15:07
acu depinde si de fiecare persoana in parte....totul e sa descoperi ce-i face bine si ce nu.
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Martie 2009 12:44
buna fetelor eu sunt noua,folosesc pt bebelu meu produse Johnsons pt ca sunt cele mai bune pt pielea sensibila a baietelului meu am evitat sa folosesc msi multe marci de produse pt bebelui de oarece baietelul meu are pielea f sensibila si se irita repede
clau1611
Postat pe 26 Martie 2009 14:01
clau1611 nu vreau sa te dezamagesc dar noi am facut cea mai mare alergie la Johnsons si culmea mi-a adus mama din strainatate tot Johnsons si nu a avut nimic asa ca nu stiu ce sa zic ...si noi tot la piele sensibila ne incadram
SEBY1YEAR
Postat pe 26 Martie 2009 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM UN BEBE CARE SA NASCUT CU 5KG.... 20 De la: mada_sabina 13 Noiembrie 2009 18:36
buna.. 4 De la: garbo_11765 12 Martie 2013 10:59
cu ce il imbracam pe bebe la botez 2 De la: kidz006972 21 Mai 2010 23:48
cat lapte trebuie sa bea bebe??????? 53 De la: mony08 23 Februarie 2010 02:02
Meniu bebe - 1 an - 8 De la: emi_vio 14 Aprilie 2010 15:31
Setari Cookie-uri