tratamente impotriva vergeturilor

am mare nevoie de ajutor.in timpul sarcinii mi-au aparut vergeturi pe solduri pe picioare si pe sani.desi au trecut opt luni de cand am nascut, vergeturile inca imi dau batai de cap.am intrbat in stanga si in dreapta cum pot sa scap de ele dar am primit raspunsuri evazive.va rog frumos daca stiti vreun tratament impotriva ,sa ma anuntati si pe mine. va multumesc anticipat.
alexandrina_bizum
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:40
buna....si eu am ramas cu vergeturi dupa ce am nascut....pe fund si pe burta...eu folosesc crema ELANCYL de la GALENIC o gasesti in farmaciile SENSI BLU.... eu sunt foarte multumita de ea..de vergeturile de pe fund am scapat gata nu mai am.....am ramas cu cele de pe burta...dar sau ingustat si astea considerabil de cand fac masajul cu crema asta.....se face masaj local pe zona afectata de 2 ori pe zi......dar vezi sa nu faci pauza ....zilnic trebuie sa faci masajele fara intreruperi......pupici
deliarebecca
Postat pe 10 Octombrie 2008 13:19
buna kimita!
un tratament sigur si probat pentru deformatii ale structurii periferice a pielii este urmatorul.
daca pielea este deformata spre exterior, adica cutele se simt la mana ca niste damburi iei o cutie de creta, o mananci pana creste temperatura corupului pe la 80-90 de grade, datorita caldurii pielea se dilata (adica te umfli ca un balon) si se intind vergeturile. pentru ca efectul sa fie definitiv, imediat dupa ce ai obtinut efectul dorit te arunci in cada cu apa rece ca gheata pentru o fixare de durata.

daca pielea este deformata spre interior, adicalea ai cratere, iei autogenul, dai cald in zonele expuse pana se indreapta suprafata si mai departe precezi ca in cazul de mai sus.


Multe pa!
andreea13_m
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:27
Buna
Eu am folosit si folosec si dupa uleiul si balsamul de la MOTHERLOVE. Sunt foarte multumita! este o gama din plante medicinale organice. au aparut si in romania. se gasesc in magazine naturiste si farmacii. puteti comanda si telefonic la 0742 495 283
Detalii pe http://ro.motherlove.eu/

salutari,
andy
andyG
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:09
buna nergo 94.mesajul tau imi pare putin cam ciudat.cum adica sa mananc o cutie de creta?alaptez asa ca nu se pune problema.si cu autogenul?care e treaba?am impresia ca ai chef de glume.nu vreau sa te jignesc dar ....e total aiurea ceeea ce imi recomanzi tu.
alexandrina_bizum
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:16
normal ca am chef de glume
serios vorbind pentru vergeturi se recomanda tratament superficial cu vitamina E (pentru refacerea elasticitatii pielii), tratament naturist de detoxifiere (cu struguri negri in aceasta perioada), exercitii fizice si bai cu aburi (sauna). rezultatul va fi de durata.

cu stima
nergo94
andreea13_m
Postat pe 25 Octombrie 2008 19:28
si aici ai intrat?tu nu intelegi ca nu e locul tau pe aici?cred ca esti hermafrodit.asta e singura explicatie plauzibila.dispari!!!
alexandrina_bizum
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:05
Fetelor eu nu ma stiu prea bine la cap asta,dar am auzit ca vergeturile nu mai dispar niciodata odata aparute,ci doar se estompeaza dar si asta depinde de fiecare tip de piele,etc.Eu nu am nascut si am vergeturi la spate,si pe picioare putin
andraandra2
Postat pe 16 Noiembrie 2008 13:28
salutare!
eu mi-am preparat singura o crema antivergeturi dupa o retzeta descoperita de mama mea intr-o revista naturista!ingredientele sunt urmatoarele:1 lingura de vitaminaE (se extrage din capsulele moi cu ajutorul unui ac incalzit)1 lingura vitaminaA, 1 lingura de elastina pura(eu mi-am facut comanda la o farmacie traditzionala ce a luat legatura cu un laborator cosmeti deoarece elastina pura nu se gaseste in comert), 6 linguri ulei de masline presat la rece, 6 linguri de gel pur aloe vera. amesteca toate ingredientele foarte bine invartind intr-o singura directzie pana ce se vor transforma in crema(max 2 min). folosesc de 2 ori pe zi masand zona afectata si ma ajuta deja aceasta home made cream mai mult decat m-au ajutat Mustella sau Rilastil.imi pare rau ca nu am descoperit=o mai din timp deoarece este foarte eficienta atunci cand vergeturile sunt rozalii.reanfrumusetzare grabnica sa avem toate!
tripgrl
Postat pe 26 Decembrie 2008 00:06
buna. sunt paula si am o fetita de 10 ani si una de 4 luni.la cea de 10 ani am avit 110 kg plecata de l;a 60.iti dai seama ce vergeturi am avut. dupa 7 ani am aflat de forever si am luat kitul dar nu am folosit decat crema.an maxim 1 luna s-au diminuat atat de mult incat puteam sa fac plaja fara probleme si putaem concura cu femei fara copii.incearca si sigur nu vei plange. pupici
garbo080600
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:01
ce fain si eu am, 2 copii si mam ingrastmult si mi sau facut vergeturi si vreau sa scap de ele si nu stiu cum sa fac fetita are 5 luni baiatul are 5 ani va multumesc
kidz000609
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:56
buna.sunt kinga.am 20 de ani si dupa 10 ani pe sport m-am lasat dintr-o data si am pus pe mine vreo 20 de kg si mi s-au facut niste vergeturi groaznice....am ajuns sa cred ca nimeni nu are asa si ca nu are remediu.zici ca crema aia forever e buna?si de unde sa mi-o procur?


ms mult.si bafta in continuare
garbo114819
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:11
http://www.healthking.bizoo.ro/vanzare/45180/Crema-anticelulitica-Aloe-Body-Conditioning-Creme
aici poti sa citesi despre ea si ai si nr de telefon unde poti suna. poti s-o cumperi mai ieftin daca te inscrii la aceasta firma si sa stii ca multe sunt produse bune dar sunt scumpe.(isi merita banii).
prospectul ei spune ca este pentr celulita dar eu am folosit-o pentru vergeturi
garbo080600
Postat pe 1 Mai 2009 16:10
esti total deplasat...cum poti sa faci asemene glume??? ar tb sa maninci u o cutie de creta si apoi vom vede care sunt reactiille cu care te bvei confrunta sigur o sa o iei aratura....
garbo122916
Postat pe 19 Iulie 2009 13:26
buna paula sunt raluca ...in legatura cu crema pt vergeturi de la forever ...imi poti da te rog si un nume ?k face reclama la foarte multe si nu vreau sa iau altceva.ms mult
kidz002631
Postat pe 30 Iulie 2009 20:36
buna la mamici si bebeii,eu folosesc crema de la mustela si de 10 luni de cand am nascut chiar sau diminuat vergeturile eu eram kiar disperata ca am avut foarte multe vergeturi,si credetima da rezultate,e un pic mai scumpa dar fff buna
mada_sabina
Postat pe 28 Octombrie 2009 11:19
am 26 de ani,si dupa nastere am ramas cu multe vergeturi pe abdomen.Norocul meu este ca am descoperit un tratament care in doar 4 luni mi-a reparat vergeturine cam 40% si pielea este cam 50% mai elastica.Pasii sunt urmatorii:
- exfolierea zonei de tratat cu cafea amestecata cu putin ulei de masline, se freaca zona pana se roseste si se irita dupa care se clateste
-se usuca bine de tot dupa care se freaca cu o felie de lamaie pana incepe sa usture un pic,se lasa 10 min. sa se usuce ,dupa care se clateste bine si se usuca cu un prosop frecand bine
- se aplica gelul GLICOISDIN 25% ,contine acid glycolic(AHA),se lasa 15 min si se aplica o crema peste gel fara a clati,eu recomand LOREAL NUTRILIFT BODY EXPERTISE CU LIPIDE+COLAGEN
-in fiecare zi se repeta acesti pasi timp de 12 luni,in care se evita expunerea la soare,un mic sacrififciu pt. un rezultat extraordinar de bun,este nevoie de rabdare si rutina.
maria26
Postat pe 12 Decembrie 2009 17:38
Buna,kidz5965.cand spui cafea,la ce te referi,la cafea gata preparata sau la cafea macinata numai ?
multumesc
ninutza_kidz
Postat pe 13 Decembrie 2009 20:17
Ma refer la cafea macinata dar nu fiarta,asa cum o scoti din vid.Exfoliaza extraordinar si tot odata reduce si din celulita.
maria26
Postat pe 5 Ianuarie 2010 05:08
buna am si eu o problema cu vergeturiile am nascut de 2 luni cine ma poate ajuta???
lorena01
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:43
buna eu am nascut de aproape 3 luni si mie mi-au ramas multe vergeturi dar am inceput sa folosesc crema de la ,,FAVISAN,, se numeste VERGISAL CREMA CONTRA VERGETURILOR...ESTE FOARTE BUNA O FOLOSESC DE 3 ORI PE ZI.NU MASEZ PIELEA INTIND CREMA SI ASTEPT PANA INTRA EA IN PIELE...ACUM DEPINDE DE FIECARE AM FOLOSYT SI ALTE CREME DAR FARA REZULTATE....VA PUP SI SA AVETY BEBYCY SANATOSI
lorena01
Postat pe 6 Februarie 2010 12:29
Deci vergeturile o maare problema:(( eu sunt adolescenta! am 17 ani si deja am o gramaaaada pe burta si sani pt k am luat in greutate in urma unui chist la tiroida:((. nu stiu ce sa ma fac:((. dar am auzit ca cele din adolescenta se diminueaza foarte mult. am inceput sa le tratez cu ulei eucerin si s-au diminuat o parte. acum fac altceva: masez zona cu problema in sens circular. fac sport si beau multa apa plata. cand fac dus folosesc gel de dus de la nivea cu vitamine in care pun si vitamina E pt k ofera elasticitate pielii! am sa incerc si tratamentul cu macerat din cedru si poate cateva creme mentionate de voi. app sunt scumpe cremele??? adik eu am dat pe un ulei eucerin 60 de lei:|:(
yayutsza
Postat pe 6 Martie 2010 15:10
Buna,
In privinta vergeturilor am obtinut rezultate super cu tratament non-invaziv Nannic Belgia ce se pot vedea si pe facebook la Nannic Romania, rezultate obtinute in clinica noastra, fara photoshop. Priviti si astept pareri !!! . Pe curand!
Nannic_Romania_1
Postat pe 27 Noiembrie 2013 06:19
Buna,
In privinta vergeturilor am obtinut rezultate super cu tratament non-invaziv Nannic Belgia ce se pot vedea si pe facebook la Nannic Romania, rezultate obtinute in clinica noastra, fara photoshop. Priviti si astept pareri !!! . Pe curand!
Nannic_Romania_1
Postat pe 27 Noiembrie 2013 06:19
Eu pentru vergeturi iau Cellinea de o luna si vad ca au inceput sa apara rezultate bunicele. Pe langa faptul ca luam acest produs mi-am schimbat si regimul alimentar si am facut foarte multe sport.

garbo_413078
Postat pe 16 Iunie 2015 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cred ca am intrat in depresie postnatala 6 De la: garbo_380675 25 August 2013 12:54
Legis 12 De la: office_salinasusesi_ro 11 Decembrie 2009 15:31
mai beneficiez de indemnizatie 4 De la: rexona 14 Noiembrie 2008 15:01
tot eu sunt,nu doream sa-l trimit mesajul,dar nu-i nimic. 22 De la: alfheim 24 Mai 2011 12:12
anticonceptionale sau sterilet? 9 De la: vasilicasavoiu 6 Aprilie 2009 11:51
Setari Cookie-uri