cand putem da iaut la bebelusi?

cine zice asta? eu cred ca sunt mult mai nesanatoase produsele la borcanele decat iaurtul din comert. Citeste mai bine prospectul lor si vei vedea...Noi papam iaurt natural de la 6 luni Pupici la bebei.
aly_raz
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:26
Fara suparare, am si eu o intrebare de ce nu ai voie iaurt de cumparat dar ai voie desert la borcanel, care contine la randul sau iaurt si ma gandesc ca e tot iaurt pe care il gasesti in comert. Plus fructele alea care precis au ceva conservanti, branzica dulce la fel, nu e ca cea facuta in casa. Eu intreb doar din curiozitate de ce amestec se poate si simplu asa nu? Precizez ca eu nu sunt impotriva iaurtului de cumparat dat la copii, crenvursti, mancare la borcanele si alte cele.
kidz000722
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:31
Ba da,ai voie iaurt natural inainte de 1an.si din comert.
ninutza_kidz
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:20
Buna seara mamici, baietelul meu are 6 luni si eu ii dau iaurt de la Danone, cremoso , ii place, nu intotdeauna, insa pediatra mie nu mi-a spus nimik in sensul asta.Sper sa nu gresesc f mult
mama_lui_Filip
Postat pe 4 Februarie 2010 23:02
Eu am preferat sa-i fac iaurt in casa de la 6 luni pana pe la 9 luni, am renuntat sa-i mai fac iaurt din lapte de tara pt. ca era toamna si laptele era excesiv de gras si iaurtul nu mai avea gust bun, asa ca de la 9 luni pana acum la un an si 1 luna i-am dat Cremoso, dar din primavara iar o sa-i fac iaurt din lapte de tara
silvia_kidz
Postat pe 5 Februarie 2010 20:29
buna!
am si eu un bebe de 6 luni si noi papam iaurtel de la 5 luni jumate,i-am dat prima data iart natural de la danone si acum am ales iaurtul de la humana.lu bebe ii plac chiar f mult mai ales cele de la humana.eu i-l dau fie cu banana,fie cu biscuite.
barank
Postat pe 1 Martie 2010 23:57
Eu sunt de acord cu iaurtul din comert pt bebei de la 7 luni ,dar nu-s de acord cu mezelurile nici pana la 3 ani pt ca sunt cele mai periculoase.
Eu o sa incerc sa nu-i dau mezeluri deloc pt ca multi copii si adulti ajung la spital de intoxicatii din cauza mezelurilor.
bau
Postat pe 2 Martie 2010 00:19
buna mamici si eu ii dau iaurt copilului meu de cand a facut 7 luni am inceput cu danonino si din cand in cand ii mai bag si cate un biscuite in el,nu sunt ele prea sanatoase dar decat mancarea la borcanase mai bine iaurt din comert.
anaROBERT
Postat pe 2 Martie 2010 01:06
eu am dat de la 7 luni iaurt danonino dar si iaurt simplu natural au papat
liliana28
Postat pe 13 Aprilie 2010 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stimularea senzoriala de impact a bebelusului 2 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 14:21
ce presupune ruperea membranelor?? doare?????? 16 De la: cristinajobs 5 Ianuarie 2010 15:44
Dezinfectie TBC 2 De la: funny_lucky 29 Noiembrie 2010 20:01
intarcatul 18 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:49
Tort bebe un anisor 18 De la: office_salinasusesi_ro 12 Februarie 2010 16:21
Setari Cookie-uri