nasterea prin cezariana

buna fetele, si eu l-am adus pe lume pe ingerasul meu tot cu cezariana. Ce pot sa va spun eu este ca as fi in stare sa mai fac inca 10 copii cu cezariana. prima zi a fost putin mai rau vre-o cateva ore insa am mers la bebe cred ca de 5 ori. In ceea ce priveste sentimentul matern ..hmm...cine spune ca exista vre-o diferenta privitor la sentimentul de mama intre nasterea normala si cezariana GRESESTE TARE MULT din punctul meu de vedere... cand iti iei pruncutul in brate indiferent pe ce cale l-ai nascut este ceva dumnezeiesc...
Asa ca...viitoarelor mamici nu va fie frica...ganditi-va doar la clipele sublime de dupa , acelea in care va tineti ingerasii in brate.
dododic
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:40
http://blog.babycomfort.ro/category/nasterea
alymiha
Postat pe 21 Mai 2010 13:58
buna as vrea sa te intreb si eu fetele care li sa facut cezariana pentru-ca erau mici in bazin ?Cam cat de mic aveati bazinul?Ca si eu cred ca sunt mica in bazin si de aceea nu cred ca pot naste normal.Rasp va rog cat mai repede ca sunt disperata si cat ati dat la cezariana?mersi mult!
alexa_bebe
Postat pe 16 Iulie 2010 18:06
alexa...

de ce o iei tu inainte de-a fi cazu' pe campii?

daca esti mica in solduri, nu inseamna ca nu o sa nasti normal!

fetelor!
nasterea normala este mult mai putin invaziva,intro saptamana sunteti ca lumea pe picioarele voastre...dupa cezariana e mai complicat,uter taiat,burtica taiata.etc.
nu e usor!
dar este atat de ok sa nasteti normal,incercati.
ganduri bune pt toate mamicutele....
si fti curajoase!!

iasomia
Postat pe 16 Iulie 2010 18:14
buna as vrea sa te intreb si eu cam cat de mica erai in bazin de ai facut cezariana?ca si eu cred ca sunt mica in bazin si de aceea nu cred ca pot naste normal si cat ai dat pt cezariana sa-mi spui te rog.ast rasp tau cat mai repede ca sunt foarte ingrijorata.mersi frumos!
alexa_bebe
Postat pe 16 Iulie 2010 18:16
te doare-n basca ?

bine faci...
du-te si da milioanele acolo..daca tot e criza...
iasomia
Postat pe 17 Iulie 2010 18:23
salutare!asa cum vam promis am revenit sa va zic si eu povestea mea cum am nascut.am citit povestea la fiecare in parte disperata la ce mi se va intampla.imi era teama de cum o voi naste si ce mi se va intampla dar totul a fost ok.mam trezit intr-o dimineata pe la ora 4 cu o senzatie mare sa fac pipi,mam dus la baie cand mam intors si mam pus in pat....mai stai dak poti!!!de unde ca nu mai puteam de durere de burta.am zic ca nu e de nastere poate mi se pare si poate ma lasa durerile astea intepate.la ora 6 lam trezit pe sotul meu zicandui k nu mai pot de burta,el foarte speriat a sarit o data din pat si mia zis ;hai la spital;.mam pus de miam facut baie si am plecat.durerile erau din ce in ce mai apasatoare.pana la ora14:05 am zic sa mor.doctorita mea a insistat foarte mult sa nasc normal dar nu sa putut,mia bagat perfuzie,mia bagat pastilute,injectie.....tot degeaba dilatatie de loc.pana la urma ma bagat in operatie si am scapat.am nascut o fetita de 3.700 si de 54 de cm.vreau sa zic ca nu imi pare deloc rau pt ca asa a fost sa fie sa nasc prin cezariana pot spune ca ma simt norocoasa ca nu am nascut natural.mi se pare foarte usor prin cezariana si va sfatuiesc sa o faceti.nastere usoara va doresc
georgiana_19_88
Postat pe 22 August 2010 11:49
Buna tuturor ! si eu am nascut de curand ptin cezariana adica acum doua saptamani si ceva si nu am avut absolut nici o problema , a doua zi dupa operatie deja m-am ridicat din pat si am iesit la o scurta plimbare pe hol :) cand am venit acasa mergeam putin cocosata din cauza operatiei si dupa scoaterea firelor la fel, si pana acum nici o problema, insa acum 3 zile am observat o foarte foarte subtila deschizatura si in rest e totul bine...ma doare putintel dar totusi e o taietura acolo :)) efort nu am facut deloc doar bebele mi l-am luat singura din patut si atat... ma ajutati si pe mine cu vre un sfat ceva ? multumesc anticipat !
Maddie_18
Postat pe 3 Martie 2015 21:07
Trebuie sa te vada obstreticianul care te-a operat !Foarte urgent , se poate infecta !S-a deschis operatia ....cred .
garbo_19362
Postat pe 3 Martie 2015 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna.fetelor.(mamicilor...si.viitoarelor.mamici..) 1 De la: rashela 19 Februarie 2010 16:02
Ce stiti despre nasterea in apa? 24 De la: amazonya20 18 Februarie 2014 00:35
Durerile nasterii 24 De la: bubulina19valy 10 Martie 2010 17:57
Matermitatea Filantropia 3 De la: eileen77vl 26 Aprilie 2010 18:34
sunt atat de trista.... 10 De la: kidz003999 7 Octombrie 2009 20:13
Setari Cookie-uri