Timp liber?

Nou nascut. Se mai poate vorbi de timp liber?
robertetc
Postat pe 2 Iulie 2008 14:09
am inteles ca dupa ce face bebe un an!!!!!!!!
tofan_stanita
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:38
imi pare rau sa te dezamagesc...dar greul sa zic asa deabea incepe....fetitza mea are 1 an si 5 lunite si crede-ma ca nu mai am timp liber deloc....nu mai stiu cum este sa merg la o manichiura,pedichiura... a luat-o din loc bb adio....trebuie sa stai numai dupa el/ea ... eu nu o pot lasa pe Delia singura intr-o camera ca gaseste ea de ce sa se agate sau sa se catere....stau numai dupa ea sa vad ce face pe unde se baga....asa ca timp liber? ce este ala?
deliarebecca
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:39
cred ca de acum timpul liber fie ca vrem fie ca nu va trebui sa-l includa si pe bebe oricum mie mi se pare ca-mi lipseste ceva daca nu-l am cu mine...daca ai vreo ruda cu care te intelegi bine te-ar putea salva daca nu in week-end poti sa-l lasi cu sotul 2 ore si sa-ti iei o mica pauza ...
SEBY1YEAR
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:54
Fetelor, mamicilor, in putinul sau...depinde cat timp liber are fiecare, nu sunteti interesate de un venit suplimentar ??? O acivitate placuta si " frumos mirositoare "
Astept orice intrebari aveti de pus la banica_Andreea30@yahoo.com

Va zic ceva...un procent de 30-40 % v-ar multumi ???
banica_andreea30
Postat pe 14 Mai 2009 00:15
Dupa ce face bebe 1 anisor cred ca iti va fi putin mai greu , in sensul ca gatesti toata ziua(mai ales ca papa si el mancarica) , faci mult mai multa curatenie(acum strangi , acum ii la loc), iar plimbarica depinde 90% de bebe(asta daca mai ai vreme).Cumparaturi.........adora si printisorul nostu , iar la casa ne trezim cu produse luate de el de pe rafturile la care a ajuns .Deci , timp liber............
adelafistis
Postat pe 14 August 2009 13:22
E drept un bebe iti ocupa tot timpul, iar cand doarme ai de spalat, de calcat, de facut curat, etc. Bebelina mea are 4 luni si 3 saptamani si sotul meu e navigator si de cand s-a nascut sta cu noi acasa sa ne ajute, si ne epuizeaza pe amandoi ! Dar makar odata la doua luni imi fac timp de cosmetica, iar seara dupa ce adoarme ea, si strang in urma ei, tot ma relaxez intr-o baitza si ma rasfat cu o crema de corp ! Numai am timp de mers la sala, sau de pierdut vremea prin magazine :)). Am inteles ca pe masura ce bebele creste, scade si timpul tau liber, insa sper sa imi gasesc makar 30 de min pe zi pentru mine. Soacra mea mi-a dat un sfat intelept: " Mail lasa mama treburile si ai grija de tine, sa fii mereu ingrijita, altfel risti ca sotul tau sa priveasca in curtea vecinului !" :)))
iasmina_kidz
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:17
salutare la mamici si bebei..........
timpul liber este o problema pentru toate mamicilie dar daca te organizezi le poti face pe toate si daca te mai ajuta si sotul desi................femeia e femeie si barbatul nu poate face mare lucru ba chiar sunt care nu se implica mai deloc in activitatile casnice si daca nu ai ajutor din nici o parte(mama,soacra,etc.)e problematic
eu una asa sunt.....le fac pe toate singura dar ma inarmez cu rabdare si le fac pe toate ba mai mult.......am inceput sa lucrez de acasa si apropo daca sunteti interesate de ceva venituri suplimentare trimiteti-mi un mail la crina.maria2008@yahoo.com si va ajut cu placere cu informatii
poooici la toti bebeii si spor la treaba la mamici !!
si nu uitati...........se poate lucra de acasa!!!
crys_1976
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:44
salutare la mamici si bebei..........
timpul liber este o problema pentru toate mamicilie dar daca te organizezi le poti face pe toate si daca te mai ajuta si sotul desi................femeia e femeie si barbatul nu poate face mare lucru ba chiar sunt care nu se implica mai deloc in activitatile casnice si daca nu ai ajutor din nici o parte(mama,soacra,etc.)e problematic
eu una asa sunt.....le fac pe toate singura dar ma inarmez cu rabdare si le fac pe toate ba mai mult.......am inceput sa lucrez de acasa si apropo daca sunteti interesate de ceva venituri suplimentare trimiteti-mi un mail la crina.maria2008@yahoo.com si va ajut cu placere cu informatii
poooici la toti bebeii si spor la treaba la mamici !!
si nu uitati...........se poate lucra de acasa!!!
crys_1976
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:45
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 10 Februarie 2010 23:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lohiile 16 De la: dariagyna 6 Mai 2009 16:21
Buna ziua 4 De la: Adriana_Constantinescu_3 15 Aprilie 2017 12:32
concediu ingrijire copil 2 ani 1 De la: garbo167811 6 Decembrie 2010 15:55
Dieta disociataa 16 De la: Alina_Gabriela_3 6 Noiembrie 2013 22:54
castiga banii mai simplu! 1 De la: icutzzza 9 Iulie 2009 09:37
Setari Cookie-uri