sarcina oprita din evolutie

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-11-14 00:11:09as vrea eu,dar tu sa fii" insarcinata" si sa cazi pe mana mea....nici in visele tale cele mai horor nu ai trecut prin ce te/ar astepta din partea mea.Rea/tza.


ete, vezi de ce nu te asculta lumea?...
ca visezi tot felul de tampenii si le mai si rostesti...:))))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:18
De la: reyya, la data 2011-11-14 00:13:31
De la: eu_geminy, la data 2011-11-14 00:09:54pentru ce zici tu, e nevoie si de-o menghina, si de incendierea casei...:D:D:D
:))))


asta deja devine hard...aduce cu un text din Iron Maidon :-))


Iron Maiden sunt mici copii...
era bancul ala cu sadicul si hommosexualul...

intai homo ii face servicii sadicului...
cand vine randul sadicului, trece la metode specifice:
i-o ia, i-o strange bine in menghina, aduce un cutit...
Homosexualul: - Acum stiu, o sa mi-o tai!...:D
Sadicul: - De taiat ti-o tai tu... eu dau foc la casa...:DDD

:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:21
)))))))))).... omul a creat conditiile :-))))
reyya
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:23
e reyya aici,ca iti ziceam eu ce mult imi' pasa"..
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:29
de ce ma faci sa tot repet, ratzo...

hai sictir...
ia sa vad ce faci...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 02:01
iti pasa?
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 02:11
hai scuteste-ma...
n-am chef sa-ti mai raspund...
pah
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 02:16
adio!
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 02:20
:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 02:21
no,
te las sa faci trotuarul aciulea, ratzo...
ti-ai gasit si tu sa-l faci cand nu mai trece nimeni...

de-aia esti vesnic in faliment...:PP
:)))))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2011 02:29
iti pasa?
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Noiembrie 2011 14:49

buna...tocmai am pierdut o sarcina la 27 saptamani...era o fetita....sofia.....a trecut abia o saptamana dar....nu ma pot opri din plans.....este o durere imensa care, ai impresia ca nu se va atenua niciodata.....este greu sa stii ca nu mai este......dintr-o sarcina care evolua perfect normal..........dintr-o data si fara niciun semn sa se opreasca si........sa nu-i mai bata inimioara.....simt ca nu mai am putere ...simt ca nu voi putea trece sa imi revin cat de cat....sotul meu este si el disperat de durere......doar ca nu se manifesta...fata de mne, incercand sa ma "protejeze"....nu pot intelege aceasta incercare a lui de a ma proteja...am nevoie de el asa cum este el...cu toata durerea lui....sa il vad si sa il simt ca il doare la fel de mult.....sane exteriorizam durerea..mi se pare ca este cel mai bine pentru amandoi.....este o incercare grea....si din pacate am fost si noi alesi sa trecem prin ea....nu am crezut vreodata si nu mi-as fi imaginat cat de dureros poate fi......imi e atat de dor de copilasul nostru..........ingerasul nostru.......ma macina gandul ca poate....a suferit vreo durere sau....poate.......Dumnezeule cat este de greu......

aameliaandy
Postat pe 28 Noiembrie 2011 14:36

buna...tocmai am pierdut o sarcina la 27 saptamani...era o fetita....sofia.....a trecut abia o saptamana dar....nu ma pot opri din plans.....este o durere imensa care, ai impresia ca nu se va atenua niciodata.....este greu sa stii ca nu mai este......dintr-o sarcina care evolua perfect normal..........dintr-o data si fara niciun semn sa se opreasca si........sa nu-i mai bata inimioara.....simt ca nu mai am putere ...simt ca nu voi putea trece sa imi revin cat de cat....sotul meu este si el disperat de durere......doar ca nu se manifesta...fata de mne, incercand sa ma "protejeze"....nu pot intelege aceasta incercare a lui de a ma proteja...am nevoie de el asa cum este el...cu toata durerea lui....sa il vad si sa il simt ca il doare la fel de mult.....sane exteriorizam durerea..mi se pare ca este cel mai bine pentru amandoi.....este o incercare grea....si din pacate am fost si noi alesi sa trecem prin ea....nu am crezut vreodata si nu mi-as fi imaginat cat de dureros poate fi......imi e atat de dor de copilasul nostru..........ingerasul nostru.......ma macina gandul ca poate....a suferit vreo durere sau....poate.......Dumnezeule cat este de greu......
aameliaandy
Postat pe 28 Noiembrie 2011 14:40

buna...tocmai am pierdut o sarcina la 27 saptamani...era o fetita....sofia.....a trecut abia o saptamana dar....nu ma pot opri din plans.....este o durere imensa care, ai impresia ca nu se va atenua niciodata.....este greu sa stii ca nu mai este......dintr-o sarcina care evolua perfect normal..........dintr-o data si fara niciun semn sa se opreasca si........sa nu-i mai bata inimioara.....simt ca nu mai am putere ...simt ca nu voi putea trece sa imi revin cat de cat....sotul meu este si el disperat de durere......doar ca nu se manifesta...fata de mne, incercand sa ma "protejeze"....nu pot intelege aceasta incercare a lui de a ma proteja...am nevoie de el asa cum este el...cu toata durerea lui....sa il vad si sa il simt ca il doare la fel de mult.....sane exteriorizam durerea..mi se pare ca este cel mai bine pentru amandoi.....este o incercare grea....si din pacate am fost si noi alesi sa trecem prin ea....nu am crezut vreodata si nu mi-as fi imaginat cat de dureros poate fi......imi e atat de dor de copilasul nostru..........ingerasul nostru.......ma macina gandul ca poate....a suferit vreo durere sau....poate.......Dumnezeule cat este de greu......
aameliaandy
Postat pe 28 Noiembrie 2011 14:41
De la: aameliaandy, la data 2011-11-28 14:41:09
buna...tocmai am pierdut o sarcina la 27 saptamani...era o fetita.


DOamne ce rau imi pare !!!
eu am pierdut-o la 10 sapt acum 3 luni si am crezut ca mor de durere:(deci nu credeam ca poate exista asa ceva si mai tarziu!


iti doresc din suflet sa fii optimista si sa poti trece peste asta!
plange acum! trebuie sa plangi!
insa mai tarziu ridica-te si ia-o de la capat dupa ce faci niste analize preventiv

PS: nu i-a facut analize la nastere? sa vada cauzele mortii?? SE spune ca la o sarcina atat de mare cheagurile de sange pot fi o adevarata problema pt care se opeste din evolutie..
mergi si fa-ti analizele de trombofilie, te rog din suflet! si abia apoi dupa, apuca-te din nou.



cristinne83
Postat pe 28 Noiembrie 2011 16:15
Stiu prin ce treci, acum 4 ani am trecut si eu prin aceasta situatie. La fel si sotul meu a procedat, nu s-a manifestat deloc, dar el m-a scos din starea asta abia dupa 9 luni.
Nici in ziua de azi nu am trecut intr-adevar peste ... E greu, nimic si nimeni nu-ti va inlocui acest copilas. Ce nu am inteles atunci e... faptul ca la barbati e altfel...i-si interiorizeaza durerea...nu vor sa-si imparta durerea cu nimeni....durerea i-ti ia orice urma de speranta...Cineva mi-a spus atunci ca
garbo201941
Postat pe 29 Noiembrie 2011 15:40
....asa este......tde-ar sti ce bine ne-ar face si noua si lor daca si-ar manifesta cumva durerea in fata noastra........
http://www.youtube.com/watch?v=4ATIKo8mCi8
aameliaandy
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:30
Si eu in iulie am trecut printr-un chiuretaj deoarece aveam sarcina fara embrion. Acum am ramas iar insarcinta dar se pare k e aceeasi problema am aproape 7 saptamani si cred c trebuia sa se vada embrionul dar nu se vede. luni ma mai duc o data la control si dupa dr. va lua o decizie. E foarte dureros si nu stiu ce sa fac.
irina_geo
Postat pe 14 Decembrie 2011 23:51
Salut!!! Si eu am pierdut o sarcina de curand la 8 saptamani...mi s-a spus ca s-a oprit in evolutie la sase saptamani...imi este foarte greu sa ma deprind cu ideea.. eu cu sotul tare am dorit acest copil....acum sunt foarte dezorientata...
nattaa
Postat pe 17 Decembrie 2011 18:40
Voua fetelor ce v-au spus doctorii?? de ce s-au oprit sarcinile din evolutie?? Si eu am suferit in urma cu 3 zile o intrerupere de sarcina pt ca mi se oprise sarcina la 8 saptamani si eu trebuia sa am 10.... :( si explicatia lui a fost ca 1 din 5 sarcini se opreste din evolutie.. Si stiti cumva cam cat timp curge sange dupa o intrerupere de sarcina?? ca mie imi curge de 3 zile. nu mult, dar imi curge
garbo257646
Postat pe 31 Decembrie 2011 00:36
si inca ceva...eu am facut avortul cu anestezie locala, dar am simtit totul...am crezut ca o sa mor acolo..era sa lesin..si la voi a fost la fel??
garbo257646
Postat pe 31 Decembrie 2011 00:37
buna draga mea......eu am pierdut srcina la 27 saptamani.....
greu......ideea e ca la mine mi-a curs sange cam 2 saptaman....am nascut normal apoi am fost chiuretata.....
in primele 2 zile a curs abundent ..apoi foarte putin timp de 2 saptamani...puteam folosi lejer protej slipuri cate unu pe zi....fara sa ma patez pe chilot.....iar prima menstruatie mi-a venit dupa 35 zile.....
ce sa iti spun...mult curaj.....
la mine a trecut abia o luna si o saptamana de atunci.........mi-e extrem de greu....mai era putin...acm aprind lumanarele zilnic in loc sa-mi mangai burtica.....
incerc sa ma repun pe picioare si...de ce nu sa o iau de la capat cu mai multa speranta si curaj
te pup....la multi ani
aameliaandy
Postat pe 31 Decembrie 2011 18:39
IMI PARE RAU PT TINE SI MIE MI SA INTAMPLT LA FEL AM PIERDUT O SARCIN A LA 20 DE SAPTAMANI SI MA DUCEAM LA DOCTOR LA CONTROL SI IMI SPUNEA CA E TOTU BINE PANA INTRO SEARA CAND AM INCEPUT SA AM DURERI DE BURTA MI SA SPUS CA NU MAI AM NICI O SANSA ERA O FETITA DAR ACUM SUNT BUCUROASA CA SUNT DIN NOU INSARCINATA DE LA 3 LUNI DUPA CE AM PIERDUT PRIMA SARCINA PT CA AM FOST LA CONTROL L O LUNA DUPA CE AM PIERDUT SARCINA SI MIA ZIS GINECOLOGU CA SUNT BINE SI CA DACA VREA POT SA INCEP SA RAMAN IAR SI ACUM DOUA ZILE AM AFLAT MINUNATA VESTE
bebe123456
Postat pe 4 Ianuarie 2012 14:44
fetelor imi pare atat de rau pt voi...si eu am trecut prin asta in toamna 2011 si stiu cum e
eu am fost anesteziata local.. dar nu am simtit nik..ori a fost doctorul extrem de bun,, ori anestezista ori organismul meu..cert e ca nu am simtit nik si nici dupa nici cea mai mica durere., MI- venbit ciclul la o luna dupa..si de sangerat am sangerat putin ca la menstruatie dupa chiuretaj vreo 3 zile maxim..apoi inca 3 asa cate o pata mica pe zi,
eu am aflat la 12 sapt ca sarcina mea se oprise din evolutie la 10 sapt. fara nici o explicatie
eu de atunci (au trecut 4 lunj) am investigat.. analize peste analize sa caut cauze..ca nu concep ideea ca una din 5 sarcini se pierd fara motiv:(

am aflat ca am ureaplasma.. o infectie ginecologica usoara de obicei si pe care tocmai am tratat-o.. si de la care medicul mi-a zis ca in sarcina poate f ff nasoala si provoca avort spontan...asadar poate fi si asta una din cauze.. apoi mi-am facut si analizele de trombofilie pe care le recomand tutuuror ce vor sa ramana insarcinate. si am aflat ca am o usoara predispozitie pt coagularea sangelui mai repede decat alti oameni asadar cand voi mai ramane insarcinata va trebui sa merg periodic la analize si sa iau aspenter pt subtierea sangelui pt ca cica si asta provoaca 50% din oprirrea sarcinilor la ora actuala la femei, aceasta trombofilie... provoci cheaguri care blocheaza irigarea la fat deci stopeaza cresterea. e nasol.. deci si asta poa' sa fi fost o cauza la mine...
eu sper ca de luna asta sa ne reapucam de proiectul bebe dupa ce ma mai duc la un ultim control sapt viit. sper sa fie totul bine.
cristinne83
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:32
'PS: eu ma gandesc zilnic.... si plangeam zilnic..acum nu mai plang asa des..doar inghit in sec... nu cred ca vom uta niciodata.. doar se va mai alina durerea.. din pacate:(

dar curaj! sunt sigura ca toate vom avea pana la urma cate un bebelus.. eu sper chiar anul acesta!
:X
cristinne83
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:34
in primul rand iti doresc mult succes in "planul tau la proiectul bebe",
asa este draga mea...din nefericire...fara prea multe explicatii...multe sarcini se opresc din evolutie:(
este extrem de greu ..numai cine nu a trecut prin asta nu stie ce inseamna durerea de mama...neimplinita...este greu de suportat...sincer, nici nu-mi doresc sa-mi inteleaga cineva durerea prin care trec daca acesta ar fi riscu l( sa treaca prin asta)...
este greu sa acceptam ca ni s -a aintamplat asta....si eu plang foarte des inca..desi a trecut o luna si ceva..
imi doresc cat mai repede uncopil;as in burtica desi...trebuie sa recunosc, voi trece acele 9 luni cu foarte mare teama..inevitabila teama...
pup si mult noroc in viata
aameliaandy
Postat pe 4 Ianuarie 2012 18:59
felicitari pt bebe... .mult succes si sa ai grija sa mergi la medic si sa incerci sa elimini cat se poate factorul numit "stres"......acesta afecteaza cel mai mult...fruntea sus, curaj, credinta si...sa ai pe cineva aproape intotdeauna care sa te iubeasca si pe care sa il iubesti
pup
multa sanatate
aameliaandy
Postat pe 4 Ianuarie 2012 19:02
Buna fetele ..vroiam doar s vb cu cnv care a trecut prin suferinta prin care trec si eu ..acum 2 zile am aflat k am o sarcina oprita in evolutie:( in 4 sapt..ceea ce inseamna k s va elimina singura , am fst extraordinar de speriata numai de ideea asta..urmatoarea zi am incdeput sa am scurgeri maronii, urmate de cheaguri de sange:( vreau sa spun k nu m doare fizic kt ma doare gandul k am pierdut un copil:( ...mi s a prescris doar un tratament , dar am auzit ca se poate elimina si p cale naturala:( ...fara pastile...vreau s sthiu dak a ajung cineva sa faca kirotaj in situatii de astea, gen s nu se curete bn uterul ..si la kt timp dupa s poate incepe conceperea unui nou bebel...:? s aline un pic durerea..va multumesc si tuturor care trec sau au trecut..prin asa ceva, mult curaj si capul sus..
Nelida
Postat pe 8 Februarie 2012 19:41
buna seara. se pare ca totusi doctorul a avut dreptate, din ce in in ce mai multe femei pierd prima sarcina. asa mi s-a intamplat si mie cand la 7 saptamani, am pierdut o sarcina pe care eu si sotul meu ne-o doream foarte mult. vineri (10.02) am fost la un control, sa vedem daca-i bate inima micutului si am fost loviti de teribila veste ca inima lui nu mai bate. Cu o saptamana in urma fusesem la control si inima lui batea incet, ni s-a spus sa revenim in 10 zile sa vedem daca-si revine. la maxim 2 ore dupa acest control, am simtit o durere de burta (ca la menstruatie) si apoi au aparut primele picaturi de sange. a doua zi am fost la la medicul ginecolog si mi-a spus ca nu orice sangerare inseamna si o sarcina pierduta, mi-a dat diverse medicamente pe care le-am luat conform prescriptiilor. Pe parcursul intregii saptamani am tot sangerat, dar in adancul inimii am tot sperat ca totul va fi bine. la control mi s-a confirmat marea mea temere, inima micutului nu mai batea. Si ca sa nu prelungesc aceasta durere, tot vineri am facut si chiuretajul. A fost dureros, a fost o experienta pe care nu mi-o mai doresc, dar acum sunt bine. iau tratamentul pe care mi l-a dat medicul si in 2 saptamani merg la control. Imi pare nespus de rau ca se intampla aceste lucruri dar trebuie sa avem incredere ca va fi bine. Va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi mesajul meu si sper sa ni se indeplineasca toate dorintele.
Ana2012
Postat pe 12 Februarie 2012 18:06
buna fetelor sun nouca la medic pt ca sunt a pe forum sunt cam suparata ca sunt insarcinata si nu am fost inca la medic locuiesc in anglia si e cam greu aici ,sincer nu am nici un simptop de sarcina decat 3 teste pozitive si cm care nu vine mie frik sa nu fie cva cu bebe,cva sfaturi ms mult
ramonykutzyk
Postat pe 12 Februarie 2012 22:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 4 De la: Mandi_Iulia_1 5 Iulie 2016 08:41
sarcina si diabetul 1 De la: andreea79 27 Februarie 2012 20:01
Sarcina oprita in evolutie 2 De la: Marii19 26 Ianuarie 2016 22:32
A doua sarcina oprita din evolutie la 37 ani 21 De la: garbo_465693 17 Iunie 2017 19:40
Fumatul influenteaza instalarea unei sarcini? 5 De la: carminaM 20 Septembrie 2010 03:18
Setari Cookie-uri