oare sunt gravida

esme, corect!
carmen396
Postat pe 1 Ianuarie 2012 21:35
ce seamana replicile astea a discursuri de pensionari, nene... "Eu pe vremea mea ... nu ca generatia asta ".
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 21:50
Pai eu am spus ca am imbatranit
klaire
Postat pe 1 Ianuarie 2012 21:54
pai si eu... Da' nu stiu de ce nu mi se pare ca era nimic mai bun "pe vremea mea" decit acum.

pina la urma, ar fi logic ca astia mici sa poarte un procesor upgraded fata de noi, nu invers...
Nu ma refer la subiectul asta neaparat, mai sint si altele de genul "a, pai eu cind eram la virsta taaaaaa...."
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:03
Logic asa ar fi, da...ei, si cu avantajul "upgradarilor" zilnice, si aproape degeaba; (dar na, acum ne putem si noi lauda ca ne-am adaptat vremurilor...ceea ce poate fi o realizare, mai ales pentru niste ..."batranei" asa ca noi. )
klaire
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:18
nu e chiar degeaba... au calculatoare si stiu sa lucreze cu ele, cei mai multi isi iau permise de la 18, 19 ani... pot sa vada lumea, au acces la orice informatie ii intereseaza... Ca sa fiu sincera, nici eu in locul lor n-as mai citi romane de acu' nspe zeci de ani, tiparite pe hartie, daca as avea device-ul cu pe nea google pentru orice mi-ar tuna mintea.

Posibil sa fie mai putini cu o cultura generala, dar in mod sigur sint mai multi specializati in domeniile lor de interes decit eram noi. De exemplu sint pusti care fac programare la 12-13 ani... Iar eu citeam Morometii la 12-13 ani. Ce altceva era sa citesc? Nu stiu daca am vreun avantaj fata de ei. Nu cred.
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:39
E, pai cam la asta ne refeream mai devreme cand incepusem cu povestile despre "vremea mea"; au avantaje enorme in comparatie cu noi, sunt impulsionati mental, insa cand vine vorba de viata si problemele ei, incep sa se balbaie. Desigur, nu este bine sa generalizez, dar uneori as vrea sa vad mandrutele astea mici ca inainte sa faca ceva, se gandesc si la consecinte. Tocmai pentru ca ele sunt stiute acum.
klaire
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:56
q,
cu tot respectul pe care ti-l port, fiindca esti o femeie cel putin inteligenta (da' nu de asta te respect eu pe tine;P), am de spus ceva;
1. Niciodata, dar NICIODATA nu as spune "aaaaa, pe vremea mea", fiindca nu prea regret nimic, cu mici exceptii importante. Iar acum ma incapatzanez sa ma bucur de cam tot ceea ce mi se intampla.
2. Am devenit pensionar cu drepturi depline la numai 44 de ani, adica acum vreo 3 ani. Ar trebui sa ma simt jignit pentru asta si pentru ca acum am un job care ma fascineaza? Nu stiu, eu doar intreb, de pe un amarat de ttelefon mobil, la ora asta...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:59
klaire, sint de acord cu tine - dar nu stiu daca nu e absolut normal sa se balbaie... Le-am pretinde sa nu mai fie adolescenti, nu? Poate avem asteptari prea mari. Eu imi amintesc destul de bine ca pe la 13-15 ani aveam niste dileme existentiale care acum mi se par cel putin timpite. Diferenta e ca nu aveam ocazia sa intreb niste adulti sub anonimat. Nici macar niste adulti ostili, cum sintem noi...

ge, m-am situat de la inceput in aceasi "tabara", si nu contestam adaptarea noastra, ar fi nefiresc - sintem generatia care a construit tot ce exista acum. Poate peste 40 de ani vom fi en retard sur son temps. Contestam doar faptul ca am fi fost avantajati de timpuri si sistem, cind eram copii.
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 02:10
bun, diferenta e ca pe atunci aruncam kktul cu prastia, bine orientat,
iar astia de acum habar n-au unde sa se cufureasca, daca nu-i indruma mamica...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 2 Ianuarie 2012 13:27
De la: quasaria, la data 2012-01-02 02:10:22klaire, sint de acord cu tine - dar nu stiu daca nu e absolut normal sa se balbaie... Le-am pretinde sa nu mai fie adolescenti, nu? Poate avem asteptari prea mari. Eu imi amintesc destul de bine ca pe la 13-15 ani aveam niste dileme existentiale care acum mi se par cel putin timpite. Diferenta e ca nu aveam ocazia sa intreb niste adulti sub anonimat. Nici macar niste adulti ostili, cum sintem noi...



Da...asta cam asa este; mai ales ca vorbim din punctul nostru de vedere, acum, dupa 100 de ani; sper sa nu ne considere chiar ostili, ci sa citeasca asa cu atentie, si sa ia din fiecare cate putin.


klaire
Postat pe 2 Ianuarie 2012 20:01
Buna! Am si eu o intrebare. Acum doua saptamani am facut-o cu prietenu-l meu iar el s-a terminat in prosop. Eu m-am sters jos cu partea unde el s-a terminat. E vreo posibilitate sa fiu insarcinata?
garbo260710
Postat pe 21 Ianuarie 2012 20:14
da, o sa produceti un prosopel.

nu se poate! chiar nu cititi nimic, nu invatati nimic? toate mijloacele contraceptive va stau la dispozitie, informatiile la fel.
Eugenia69
Postat pe 21 Ianuarie 2012 20:21

mi-aduc aminte de un banc, care m-a amuat teribil:

mama ii da fiicei ei, care urmeaza sa plece la o petrecere, sfaturi cu privire la cum sa nu se lase ademenita de barbati si sa faca oaresce prostii, cand va ajunge acolo. si, ca sa se asigure ca fata a inteles, ii spune ca, daca inevitabilul se va produce, totusi, sa-l intrebe imediat pe individ, ce nume va dori sa-i dea copilului.
tanara se duce la petrecere si, bineinteles, nu refuza o partida de hatza-hatza. dupa ce se incheie `lupta`, fata il intreaba:
-cum ai dori sa-l cheme pe copil?
barbatul, aratandu-i prezervativul pe care-l folosise, in mana, ii spune:
-daca scapa de aici, ii spunem David Copperfield.

esme
Postat pe 21 Ianuarie 2012 20:46
o fi vreun secret CIA
Eugenia69
Postat pe 21 Ianuarie 2012 20:58
Sau Uri Geller.
Axl_22
Postat pe 21 Ianuarie 2012 20:58
Pai intrebam, pentru ca unele cunostinte imi spuneau ca pot sa raman insarcinata...si ca sa fiu sigura am intrat pe mai multe forum-uri... ms pentru raspuns...deci nu e nici o sansa sa fiu insarcinata
garbo260710
Postat pe 22 Ianuarie 2012 00:18
710, decat sa dai in bobi si s-o reglezi dupa ureche, mai bine te duci frumusel la farmacie si-ti cumperi un test de sarcina. si rezolvi dilema.

ce dreak, cati ani ai?
esme
Postat pe 22 Ianuarie 2012 00:36
offff..... mai 710 nu te mai lua dupa toti oamenii astia rai.... ai si tu rabdare cateva luni (maxim 9) si vezi tu ce iese.... stai linistita .."au mai patit-o si altii"...
1. posibil doar un pic
2.posibil sa nu
3. mai ai prosopul (daca da, sa duci "probili la Valeni")

P.S. - ghici (in) ghitoarea ta: cina va intra si cine va iesi din ea????
free4woman
Postat pe 22 Ianuarie 2012 00:46
buna..va rog sa ma imi luati si mie o piatra dupa inima..am niste simptome care imi cam dau de gandit..am avut menstruatie pe data de 3 ianuarie si pe data de 13 ianuarie am avut un contact dar fara finalizare..de atunci nu s'a mai intamplat nimic si menstruatia mi'a venit regulat pe 3 februarie si pe 1 martie acum cu aceleasi dureri ingrozitoare..insa ma dor sanii de la acel contact intruna si ii simt grei..se poate sa fi ramas insarcinata? multumesc anticipat..
sweety07R
Postat pe 7 Martie 2012 21:59
buna feteleor sunt noua printre voi,ma numesc nadia,nu mia mai venit menstruatia de pe 11 martie ,am facut teste si imi ies negative ,am facut si analiza de sange si tot negativ....ma dor sanii si am dureri de burta suportabile intrerupte ,am stari de voma si ameteli si tot timpul as vrea sa dorm.... e posibil sa fiu insarcinata dar sa nu imi iasa la analiza de sange?vineri am programare la un ginecolog particular, va rog spunetimi parerile voastre.multumesc
garbo_2922
Postat pe 8 Mai 2012 23:54

buna ..fetelor ma numesc any si as dori sa ma ajutati s p mine.............am avut ciclu p 26 februarie si astazi suntem in 17 martie si am siptome asemanatoare cu sarcina ,...am greturi stari d somn ,dureri d cap oare pot fi insarcinata?????????????
garbo_12182
Postat pe 17 Martie 2013 16:52
De la: kidz000353, la data 2009-03-22 22:21:15Frigiderul e un real test de sarcina:pune ceva carnati prajiti seara in el iar daca dimineata poti suporta mirosul cand deschizi frigiderul,inseamna ca nu esti.La mine a functionat si mi-am dat seama din a doua saptamana ca sunt gravida.
garbo_13004
Postat pe 17 Aprilie 2013 02:46
buna fetele!! am si eu un of sa zic asa...am o intarziere de 17 zile aproximativ...de obicei imi mai intarzie menstra dar 17 zile este cam mult..am niste crampe usoare la ovare si dureaza putin...in timpul zilei am pierderi de echilibru asa si ma simt umpic rau ,mai ales dupa ce mananc...in seara asta merg sa cumpar testul ..dar imi este frica ...nu as vrea sa fie negativ :(...aaa si nu ma dor sanii deloc..decat spatele jos :p
garbo_407677
Postat pe 6 Decembrie 2014 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O noua sansa O noua viata.Tu si 2 ochisori 1 De la: garbo_stefy 10 Septembrie 2010 12:31
Stresul poate cauza intarzierea ciclului menstrual? 5 De la: garbo_380313 3 Octombrie 2013 16:01
steriletul si sarcina 4 De la: TATUSILVIA 24 Aprilie 2009 17:36
tutunul in sarcina 29 De la: kidz001185 24 Septembrie 2019 01:03
mamica pentru a doua oara 3 De la: monaduca 4 Decembrie 2009 20:41
Setari Cookie-uri