oare sunt gravida

Iau anticonceptionale Triquilar la recomandarea medicului... Sambata iau ultima pastila din folie.. iar sambata pe data de 24 oct am avut contact sexual..a urmat pauza de 7 zile...si am inceput urmatoarea folie pe 1 noiembrie..iar pe data de 5 noiembrie, joi spre vineri, am avut din nou contact sexual insa nu a decurs pana la "capat" actul sexual . Problema e ca in acea zi am uitat sa iau pastila.. si am luat`o pe urmatoarea, adik pe cea de vineri. O parere ceva? sunt cam speriata...
kidz005166
Postat pe 7 Noiembrie 2009 02:40
am o prietena care luna viitoare face 22 de ani.nu are ciclul regulat dar de aproape doua luni are mici probleme.luna trecuta ia intarziat ciclul aproape 4saptamani,dupa care ia venit ciclul,timp de 6 zile si curgea mai putin.acum luna asta ia venit din nou si numa putin curge.ce poate fi?oare e gravida?imi puteti da va rog un raspuns pe adresa mea de mail sau pe idu meu de mess.Adresa mamica.dulce@yahoo.com sau id mamica.dulce!Multumesc!
scolaritzas
Postat pe 14 Ianuarie 2010 13:47
decat sa intri pe net si sa intrebi daca sunt gravida sau nu , de ce nu mergeti voi la un control sau pur si simplu va luati un test de sarcina si at vedeti rezultatul... cat timp tastezi intrebarea ai rezultatul testului... fiecare femeie e altfel si sunt o 1000 si 100 de probleme si la nici una la fel
Laura_M
Postat pe 15 Aprilie 2010 16:52
eu cred ca esti, te raspunde-mi, multumesc
ps;poate mai vb
gabi_stefan
Postat pe 31 Mai 2010 19:24
Va rog mult imi raspundeti si mie la o intrebare :(? Oare sunt insarcinata?
Deci am 17 ani si miam inceput viatsa sexuala la 16 ..nu am menstruatia regulatata .. am avut contact sexual cu partenerul acum 1 luna a fost protejat cu prezervativ ...dupa 2 sapt de la contact mam simtit imbalonata .. si in timpul in care trebuia sa`mi vina menstruatia mia venit vreo 2 3 zile un fel de lichid maroniu rosiatic iar a 4 zi sange ... si atat :| de obicei ma tine mai mult.. si acum ma simt imbalonata .. parca am si greturi .. nu stiu ce sa cred ...Va rog mult macar datimi o idee
kidz008430
Postat pe 4 Iunie 2010 16:09
fa-ti un test de sarcina, e simplu
aly_raz
Postat pe 4 Iunie 2010 16:11
du-te la un ginecolog sau daca iti este rusine ia un test de sarcina nu vreau sa te sperii dar asa am patit si eu cand am ramas insarcinata si acum am o printesa superba
kidz008114
Postat pe 4 Iunie 2010 16:13
cat e dom'le sa-ti iei un test si sa-l faci? pana iei toate ideile noastre la puricat, iti creste burta, fa-ti test si un control si ai rezolvat problema... doamnee, asta e intrebare? iar? fir-ar
Laura_M
Postat pe 5 Iunie 2010 19:26
Buna,am pierdut o sarcina in august si imi doresc din tot sufletul sa raman din nou,acum cateva zile mi am facut un test de sarcina si a iesit negativ mi a intrziat menstruatia,oare pe toate femeile le dor sani,va rog sa imi raspundeti,se poate sa nu fie nici un simtom si sa fiu gravida.
nela_kidz
Postat pe 7 Iunie 2010 16:35
pai daca si testul a iesit negativ...

poate ca se poate sa nu ai chiar asa nici un simptom, dar este f putin probabil....

refa testul peste cateva zile daca ai dubii
pinicuta
Postat pe 7 Iunie 2010 16:46
Buna
Am strans de san si mi curs un lichid din san oare sa fiu gravida,va rog sa imi raspundeti daca vu sa intamplat asa ceva.
nela_kidz
Postat pe 11 Iunie 2010 18:10
da ce-ti veni sa te strangi de san?
posibil
nu e mai bine daca iti faci u un test?
sper sa fi insarcinata...un copil e o minune...bine-inteles daca ti-l doresti
dancris
Postat pe 11 Iunie 2010 18:13
nu este obligatoriu sa fii insarcinata.....poate fi si o dereglare hormonala mai bine mergi la medic ......eu am patit ceva de genul acesta in urma cu cativa ani si a fost vb de un adenom pe glanda hipofiza....nu vreau sa te sperii dar mergi si fa-ti un control la endocrinolog
cory_emy
Postat pe 11 Iunie 2010 18:17
aaa...scuze nu am citit mai sus...pare rau pt sarcina pierduta!
dancris
Postat pe 11 Iunie 2010 18:19
Multumesc pt raspunsuri.
nela_kidz
Postat pe 12 Iunie 2010 10:44
luna asta mi-a venit un altfel de ciclu,adica imi venea putin cand mergeam la toaleta si dupa 2 zile cateva picaturi maronii.mi-am facut 2 teste unul a iesit slab pozitiv si al doilea negativ.Simptome nu prea am doar ca mananc mai mult si m-a durut capul toata luna. Ajutati-ma cu un raspuns va rog?
aureliabucur
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:08
Consulta un medic ginecolog.
Tylly
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:12
Crezi totusi ca poate fii vorba despre o sarcina ca imi doresc foarte mult si am zis sa mai astept si luna asta sa vad ce se intampla.
aureliabucur
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:20
Am intrerupt anticonceptionalele din aprilie.
aureliabucur
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:21
Se poate sa fie prea devreme pentru test ultimul ciclu normal l-am avut pe 6 aug
aureliabucur
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:24
va rog am nevoie de un raspuns sunt diperata.
aureliabucur
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:30
mai fata, si de unde vrei sa ghicim noi, daca tu nu sti?
fa-ti un test sau mergi la doctor, ce-i asa complicat? daca tot esti curioasa....si io cred ca ar fi bine sa fii
zambila
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:35
Da!Esti...
Vei naste la finalul lunii mai 2011,un baietel de 3450 de grame!
chanty
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:38
scuze,glumeam.Te cred ca esti nelinistita dar cel mai intelept ar fi sa-ti cumperi un test!
sanatate!
chanty
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:39
Pai asta e problema,ca mi-am facut dar unul a iesit slab pozitiv ,adica se vedea a doua liniuta dar mai putin si astazi mi-a iesit negativ.Vroiam doar pareri imi cer scuze daca v-am deranjat cu intrebarea mea.Multumesc
aureliabucur
Postat pe 8 Septembrie 2010 10:45
heloo!
nu mai e nimeni acasa,sa facem schimb de pareri?
aureliabucur
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:01
io sper ca nu esti gravida...voua v-ar trebui certificat ca sa deveniti parinti, pe bune!
de ce nu ia nimeni in considerare aspectul asta?
zambila
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:07
Stii ceva eu cred ca te-ai nascut stresata,daca nu ai chef de discutii nu discuta ,oricum vroiam pareri de la persoane normale nu de la tine.Daca ai chef sa jignesti ti-ai gresit persoana ca eu ascult doar persoane normale.nici nu stiu cum ti se da voie sa scrii aici.
aureliabucur
Postat pe 14 Septembrie 2010 09:28
fata draga, esti surda??
cum sa vii pe un forum sa ceri pareri daca esti sau nu gravida? crezi ca io asta visez noaptea, ca sa-mi dau cu parerea a 2-a zi pe forum???
mergi la doctor!
zambila
Postat pe 14 Septembrie 2010 09:32
ba nu!
propun sa ne mai intrebi pe noi vreo 5 luni asa...o sa-ti dai seama si singura!
zambila
Postat pe 14 Septembrie 2010 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrerupere de sarcina prin medicatie 52 De la: kidz004086 3 Februarie 2013 00:31
ovulatia dupa anticonceptionale 40 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:52
ANTICONCEPTIONALE SI O EVENTOALA SARCINA? 1 De la: cassandra895 31 Iulie 2009 17:38
SCUZE!!! 1 De la: marirai 9 August 2009 21:20
ce stiti despre hidrocefalie??? 5 De la: kidz001305 14 Iunie 2009 14:18
Setari Cookie-uri