Virusul AH1N1

Buna seara. As dori sa aflu mai multe informatii despre acest nou tip de "virus", sau ce o fi deoarece,cu toata isteria creata de mass media nu a reusit sa ma determine sa ma hotarasc a ma vaccina.Nu pot spune decat ca toata aceasta stare de alerta generala nu face alt ceva decat sa ma faca sa imi pun si mai multe intrebari vis-a -vis de acest virus: daca a mai fost testat;efectele nocive in urma vaccinarii; contraindicatiile lui si multe altele. Iar daca este asa de nociv si de agresiv si greu de tinut in frau, de ce sunt doar 100 de morti?(cand ar fi tb sa fie de ordinul miilor daca ne referim la un astfel de virus, precum ne spun cei in masura-pers. abilitate); De ce acum, mai nou, d-nul Strainu, ameninta populatia care nu a purces spre vaccinare, ca va fi pusa sa-si plateasca tratamentul in caz ca vor contacta acest virus?(mai ca nu vor fi arsi direct in P-ta Publica?).
CNN-ulsi alte Tv internationale (in ultima perioada)- ai spune ca nici nu a existat acest virus (sau ca nu exista):NIMIC;
Deci,am o rugaminte pt cei care au capacitatea de a ma influenta in a lua o hotarare cu privire la vaccinare sa-mi dea si mie de stire, va rog .
Merci
garbo112550
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EPILATORUL BRAUN 7781 SELK-EPIL XPRESIVE 1 De la: danyella68 16 Noiembrie 2009 15:57
Ce gatim pt masa de Craciun??!! 1 De la: roli 23 Decembrie 2009 16:18
Concursuri... 2 De la: anka10 29 Martie 2010 20:07
Va invitam sa va inscrieti in comunitatea online eXPRIM! 3 De la: delly002922 21 Ianuarie 2010 11:34
Just like Diamonds 9 De la: Ciresica 23 Octombrie 2009 07:06
Setari Cookie-uri