Retete sanatoase pentru bolnavii de cancer

buna draga mea,eu am o problema de sanatae,,mai bine zis am avut,,deoarece nu am avut bani pentru doctori,am cautat prin reviste si programe tv,m-am documentat cum m-am priceput,dar in acelasi timp,eram ff daramata,,un an de zile am plins,,plpand in fiecare zi
nodulul ce se formase la san,,sunt de atunci 4 ani nodulul a disparut,,in urma regimului de viatza,,chiar ma simn excelent,,acum sa-ti spun si secretul,,consum si la ora actuala,ceai verde,apoi nu mananc carne de poc,nu mananc prajeli,dulciuri,,fructe legume,si gust cate un pic din toate dar de pofta,,nu este greu trebuie sa ai rabdare,si sa te gandesti la viatza,ptr ca nu o poti cumpara,,deci poti manca branzeturi,lapte fara grasimi,oua fieste cate un ou la cateva zile,,iar mancaruri pe baza de aburi innabusite,peste pui ,si legume,,,eu asa am facut sa ma simnt ff bine,,succes si tie si multa sanatate,,mai vb dacac doresti,,
floryyyy_delly
Postat pe 1 Februarie 2010 17:42
Buna draga mea,din fericire eu nu am prbl. de sanatate, in schimb tatal meu a suferit de cancer la ficat... am sa incerc sa-tzi dau cateva idei in ceea ce priveshte regimul pt bolnavii de cancer...
in primul rand in prima faza a regimului trebuie scoasa carnea din ecuatie; se poate consuma odata la 2-3 zile carne de peste cu legume dar dk se poate sa fie peste proaspat si nu congelat; apoi se poate inlocui carnea cu ciuperci si cu miez de nuca; foarte bun in cazul acesta este un "cokteil" din: un cartof, un morcov, shi un sfert de varza cruda... stoarse, shi bauta zeama de la ele dimineatza pe stomacul gol...asta in loc de micul dejun;
o reteta f gustoasa pt cina: 1 morcov, 1 mar. jumatate de telina, o mana de samburi de nuca, putina sare si piper,si zeama de lamaie dupa gust; se razalesc legumele crude, se amesteca cu miezul de nuca se da gust cu sarea si piperul si zeama de lamaie, si putzin oregano. e foarte gustos...;
- apoi trb inlocuit zaharul din hrana cu miere...cat de multa miere; de asemenea musli cu iaurt e f. sanatos;
legume fierte in abur: morcov; broccoli, in mod special, mazare, etc asezonate cu putzina sare si piper.
dar regula cea mai stricta este renuntzarea la carne in special de porc, deoarece grasimile din aceasta cane hranesc celula canceroasa. Sper sa ajute... multa sanatate
leacareba_delly
Postat pe 4 Martie 2010 08:22
Buna ziua,
v-as recomda sa cititi cartea dr. Breuss intitulata "Tratamentul total al cancerului", unde puteti gasi ce tip de ceai este indicat pentru variate tipuri de cancer. in plus dr. sugereaza un suc de legume ce trebuie consumat 42 de zile pentru a elimina celulele canceroase.
multa sanatate!
adrienutzame
Postat pe 4 Martie 2010 09:00
sa eite uleiul la gatit este cancerigen vre i mai multe detalii ; miryam1971@yahoo.com pentru ca esti din aceeasi loc. poate ne intilnim am material gratuit ptr tine,eu acum am bratul in ghips dar poti lua leg .cu mine cand vrei la 0756252402 orange sau 0332739162 rds
miryam_delly
Postat pe 4 Martie 2010 12:47
exista pe piata o carte speciala unde da multe retete si spune ce sa mananci si ce nu in ce fel de oale sa gatesti autor D.D.Chiriac Carte de bucate pentru bolnavii de cancer Meniuri retete suplimente naturiste editura National foarte buna cartea eu am luato de la o libralie oline am dat vro 30 ron pe ia la revedere si sanatate multa
adam_elena2005
Postat pe 4 Martie 2010 19:56
Miryam, chiar TOT uleiul este cancerigen? In orice forma (crud sau gatit)?
Eu nu cred asa ceva ...pentru nimic in lume.
Aemulus
Postat pe 5 Martie 2010 06:19
nu .cel de masline care are urmatoarele propr;mononesaturate >de 6 saturate < de13 iar raportul M/P > de 6.acesta il poti folosi la gatit. ai ID-ul meu poti sa vb.mi-e mai usor iti pot da un material despre uleiuri
miryam_delly
Postat pe 5 Martie 2010 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STRUDEL CU MERE 3 De la: stresul 21 Martie 2010 00:10
Bunul simt , Romania , alcool , lipsa de preocupare 25 De la: garbo115475 19 Februarie 2010 16:12
Bolnavii de cancer - retete 1 De la: Jasmine 11 Ianuarie 2010 16:25
Retete sanatoase pentru bolnavii de cancer 10 De la: garbo227000 4 Octombrie 2011 22:07
help de sarbatori 1 De la: dyzzyy 6 Decembrie 2009 12:07
Setari Cookie-uri