sucuri la storcator....

care sant combinatiile voastre preferate? ce sucuri recomandati diminreata la mic dejun???sau la gustari...
medlink
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:45
am incercat mai multe combinatii , dar preferatul meu ramine cel de mere si morcovi, intr-o perioada devenisem dependenta de el ca de cafea....
dunare
Postat pe 2 Iunie 2009 09:01
yep...si al meu tot de mere si morcov.obisnuiam sa iau pastile de biocaroten insa acum prefer sucul.am mai consumat si combinatii de sfecla rosie, mar sau portocala dar sfecla rosie slabeste si ma intrebam ce se intampla cu mine de sunt asa slaba copiilor le adaug si telina in suc(sunt baieti ) si fiul meu cel mare imi spune mereu sa-l astept cu sucul cand vine de la antrenament pt ca-l energizeaza.
sun_shinelily
Postat pe 6 Iunie 2009 07:52
Buna.... spui ca sucul de sfecla rosie, slabeste?? pai asta e suuper, pentru cei/cele vor sa slabeasca, e suuuper, mai spune-mi cite ceva despre acest suc, pt cac eu vreau sa slabesc citeva kg, 3-4 dara parca ar fi 50, asa de greu este...
Multumesc foarte mult... si Astept raspuns...
micha_micha
Postat pe 6 Iunie 2009 12:23
garbo041708
Postat pe 6 Iunie 2009 18:24
so...acum cativa ani am suferit de o anemie ffff mare si, din cauza ca nu puteam lua fier, medicii mi-au recomandat sucul de sfecla.nu este gustos deloc dar combinat cu alte fructe devine delicios.trebuie sa ai grija sa nu folosesti f mult zilnic. intra pe google si citeste totul despre sucul de sfecla rosie.este un detoxifiant f bun si aduce un aport de fier important.
succes(btw , trebuie sa fii constanta si sa nu renunti la cura dupa o saptamana.eu am inceput sa obs ca slabesc dupa cateva zile dar sunt si f activa si mananc mult,norocul meu).una peste alta, stiu sigur ca sucul de sfecla, consumat cu moderatie zilnic, este un f bun aliat in curele de slabire.trebuie sa aveti grija si ce mancati succes
sun_shinelily
Postat pe 6 Iunie 2009 19:07
..mmm multumesc foarte mult Shinelily... Eu nu prea am activitate, .. si din cauza serviciului, stau toata ziua pe scaun, la calculator... dar am inceput sa fac ceva sport, si o dieta cit de cit.. numai vreo 3-4 kg as vrea sa dau jos, dar astea parca s-au lipit asa de tare.. ca nu vor sa se mai duca....
O sa te tin la curent,.. siiti multumesc din suflet ... o zi buna...
micha_micha
Postat pe 8 Iunie 2009 12:02
mersi mult de idee si din partea mea. cineva mi-a spus ca aslavit cu o cuorba cu sfectla asemanatoare cu cea de varza. problema mea e ca ama diabet, sa ca VA TREBUI SA CITESC CU ATENTIE reteta. si stresul psihic e vel care ma doboara si ma face sa rontai nervos , incit uit de vointa si de sfaturile buine oricit incerc sa ma abtin. dar inca mai sper......
dunare
Postat pe 8 Iunie 2009 17:38
sfat: bananele si kiwi nu se baga la storcator, nu va alegeti cu nimic. am bagat 1 kg de banane si m-am ales cu o kila de piure de banane, nu cu suc. mai apoi, am pus apa minerala peste piure, am bagat totul in blender si am obtinut suc de banane:))) de parca nu puteam face asta de la inceput , dar mai trebuia sa murdaresc si storcatorul

Postat pe 9 Iunie 2009 15:59
Buna dimineata!.Sotul meu a facut cura cu: suc de mere, sfecla rosie, morcov.Este bolnav de ficat,Pe linga tratament naturist(recomandat de medic),a consumat suc de fructe+legume,(Necesarul de lichid, este de minim 2L), Astfel a reusit sa faca o dezintoxicare a organismului de 100%,transaminazele i-au iesit aproape de normal. Dar a slabit foarte mult. Lucru excelent(era cazul).
Sucul de mere +sfecla rosie, ajuta pe acei care vor sa slabeasca.
Iata o dieta de dezintoxicare+ scadere a grasimilor,(grasimea este toxica/organism, in special grasimea de pe burta.
2 litri de suc de preferat la blender(sa ramina pulpa care contine celulaza si este buna pentru tranzitul intestinal. Sfecla se pune doar 1, 2 felii, restul fructe, de mere, pepene verde,caise, struguri,etc.si tarate de grau. Veti obtine o dezintoxicare a organismului+ necesarul de vitamine+ echilibrare a tranzitului intestinal. Taratea de grau nu ingrasa, regleaza tranzitul intestinal, curata, vindeca.Vedeti pe google,Insa ce va spun eu acum este o marturie a rezultatului dupa un consum continuu , timp de trei luni.
In cazul celor cu probleme de ficat, componentele de dieta este mai complex si nu pot face o schema acum , in plus trebuie sa complementeze si cu suplimente nutritive (nu pot sa le scriu pe forum, este interzis de adm.forum.)dar rezultatul a fost incredibil,a scazut si viremia, fara interferon,pentru ca, a produs interferon organismul(pancreasul).Foarte multi oameni se intoxica cu medicmente care toate au la baza si contraindicatii+ foarte mult toxic. Ex. te tratezi cu medicamente de inima si mori de ciroza.Medicamentele pentru scaderea colesteronului, este f. f. f. toxic/ficat.Luate / timp indelungat, inflameaza si imbolnaveste ficatul. Deocamndata atit am avut de spus(trebuie sa plec.
Numai bine si multa sanatate.
dorina27
Postat pe 1 Iulie 2009 08:15
P.S. Taratea de grau se consuma, cite doua linguri/stomacul gol(ajuti sa se duca pe git cu un pahar de suc sau ceai de sanatate)
dorina27
Postat pe 1 Iulie 2009 08:19
multumim Dorina,sper sa mai postezi.
ioana_50
Postat pe 7 Iulie 2009 19:09
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
garbo011081
Postat pe 12 Iulie 2009 18:20
Buna ziua,

Va recomandm doua lucruri n cazul sucurilor de fructe:
(1) o masuratoare a antioxidantilor din orgnaismul DVS
(2) adaugarea sucului G3 in orice cocktail preparat la storcator.

Articole informatice
Afl acum ce NU știi despre fructele și legumele din ziua de azi
http://e-antioxidanti.ro/ShowArticle.aspx?ID=38
Despre biometria antioxidantilor
http://www.e-antioxidanti.ro/ShowArticle.aspx?ID=16
Despre sucul G3 (asa numitul fruct din rai)
Suc G3 - Superfructul Gc n amestec cu lipocaroteni
http://e-antioxidanti.ro/ShowProduct.aspx?ID=14

Sperm c ți-am fost de folos,
Echipa www.e-Antioxidanti.ro
http://www.e-Antioxidanti.ro

Antioxidanti
Postat pe 13 Iulie 2009 02:03
Buna dorina27, am citit mesajul tau. Si eu am hepatita B si as vrea daca te rog sa luam legatura pentru aceea reteta. Adresa mea de mess si e-mail este sfinx34_orizont@yahoo.com. Astept mesajul tau. Pe curand
sfinx_delly
Postat pe 1 August 2009 18:24
draga dorina si eu am probleme cu ficatul si sint adepta tratamentului naturist in prezent urmez un tratament cu bioenergie si mam simtit f b multumesc pt reteta de suc
mony642000
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:50
Pentru prepararea sucului de mere,sfecla rosie ,morcovi(prezentat de
dorina27) eu am adaugat si telina,ii da o aroma placuta.
Lista ramane deschisa si pentru alte legume si fructe,cum ar fi kiwi
grephuit,grephuit,etc...
ticuta2IV1940
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:30
La multi ani tuturor de sarbatori! as dori si eu sfaturi pt ciroza hepatica cu virus c,cine stie pt detoxifiere si refacerea celulei hepatice naturist,am disperat alegand naturiste pt stimularea interferonilor naturali si detoxifiere incat nu mai stiu nici eu ce e mai bun,medicii sunt fiecare de alta parere in privinta medicatiei,oricum eu sunt de principiu naturist,cine stie ceva sucuri sau legume care ajuta la detoxifiere si refacerea celulei hepatice ii multumesc anticipat,eu folosesc sirop natural de macese si catina,nu cer sfaturi medicale,a nu se supara cineva,doar sfaturi naturiste,eventual pe pv.Sanatate tuturor!
leoaika_45
Postat pe 27 Decembrie 2009 01:27
De la: mony642000gemeni, la data 2009-09-05 22:50:05draga dorina si eu am probleme cu ficatul si sint adepta tratamentului naturist in prezent urmez un tratament cu bioenergie si mam simtit f b multumesc pt reteta de suc

Salut! si "La multi ani!,sanatate tuturor forumistilor.Nu sunt tot timpul acasa si intru rar p[e forum,dar, adresa mea este, sindrilaru_dorina(pt. yahoo), IM. sindrilaru_dorina@yahoo.com.Logati-va ,va dau accept. cand ma prindeti/net ,accesati si cu mare p[lacere va raspund si ne consiliem reciproc. Ficatul este o mare problema la romani, iar tratamentele lasa mult de dorit.Ori medicina in romania este incapabila, ori medicii indolenti. Rezultatele sunt dezastruoase, pacientii super intoxicati ,fara vreun rezultat pozitiv.
LA MULTI ANI !, CU SANATATE CA-I' CEA MAI EFTINA DIN TOATE.
DORINA
dorina27
Postat pe 28 Decembrie 2009 18:55
mi-ar place sa stiu mai multe despre sucurile de fructe combinate cu legume,iar tu vad ca din experienta sti destul de multe.As vrea sa putem comunica mai mult,iar daca se poate,eu ma numesc Miha 65,si mi-ai putea confirma daca poti.
delly002641
Postat pe 26 Ianuarie 2010 10:42
De la: sfinx, la data 2009-08-01 18:24:31Buna dorina27, am citit mesajul tau. Si eu am hepatita B si as vrea daca te rog sa luam legatura pentru aceea reteta. Adresa mea de mess si e-mail este sfinx34_orizont@yahoo.com. Astept mesajul tau. Pe curand


A venit primavara, mergi la piata. Tot ce este verde pe taraba , cumpara si prepara salate cu diferite combinatii placute gustului tau. nu uita de ceapa verde(partea aeriana), contine f. multa vitamina C, frunze de usturoi, deasupra rade o felie de sfecla rosie, telina, sropeste cu zeama de lamae si f. putina sare grunjoasa fara iod, nu extrafina ,prin prelucrare nu mai este naturala si contine toxine.Sau sare de mare.Pentru dezintoxicare, antiinflamator si ajuta la producere de interferon este buna aloe vera dar, cere consiliere. Aloe vera este f. buna pt. ficat numai ca trebuie sa faci o cura de 6 luni(un bidon/luna/2 saptamani da. Doua saptamani nu. Propolis,polen,.Contacteaza-ma pentru a ne sfatui. Boala de ficat provoaca si alte afectiuni si atunci trebuie facuta o schema de nutritie (alimente) functie si de alte probleme care le mai ai. Nu tot ce este natural se poate face cura. Trebuie facuta schema unde se va tine cont si de alte probleme de sanatate / individ. Sanatate multa tuturor si mergeti mai des la piata, daca se poate pe jos ca face bine organismului.
dorina27
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:32
incercati mere portocale si morcov
vienna8
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:13
Imi place la nebunie sucul de rosii, oricand, ca si sucul de morcovi. Nu ma dau in vant dupa dulce.

Postat pe 15 Aprilie 2010 10:47
De vreo 2 luni mi-am cumparat un storcator de fructe.Fac aproape zilnic suc.Cel mai mult din gref,mere sau gref ,mere.morcov.E super,dar trebuie consumata imediat sau in maximum 2 ore dupa ce -l faci.
EVYSMID
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:04
Exista o intrebare :
"cel mai bun suc..." - Adica din ce privinta ?
Daca nu spui si la ce calitate te referi, nu inseamna nimic
(cel mai bun ca pret , cel mai bun la gust, cel mai bun pentru sanatate, cel mai bun pt cockteil ..... etc)

Eu va propun cel mai bun pt sanatatea dv, pentru cresterea imunitatii (si multe altele)

Efecte benefice ale sucului G3
Crete nivelul energetic al organismului
Reduce efectele mbtrnirii
Are efect benefic asupra sntii ochilor
ntarete sistemul imunitar
Este eficient n lupta mpotriva cancerului
Mrete capacitatea sistemului circulator
Regleaz nivelul de colesterol
Are un efect pozitiv asupra prostatei
Are un nivel de asimilare optim
Are efect benefic asupra sntii pielii
Are efect benefic asupra sistemului cardiovascular
Faciliteaz vindecarea plgilor
Protejeaz pielea mpotriva radiaiilor UV
Lupt mpotriva bolilor de inim. Previne infarctul
Stabilizeaz presiunea arterial
Faciliteaz funcionarea corect a metabolismului
Are efecte benefice asupra funciilor ficatului
Reduce durerile de cap
Are efect benefic asupra sntii sexuale
Are un efect pozitiv asupra vitalitii

Sucul G3 este o combinaie unic de fitonutrieni provenii din fructul de gc, fructul liciu chinezesc, ctin i fructul de cili (regele vitamine C).

Beneficii pentru sntatea ta și a copilului tu
Superfructul - fructul de Gc originar din Asia este folosit pentru proprietțile nutriționale deosebite dar și ca medicament n tratamentul bolilor de ochi.
Fructul longevitții - fructul de liciu chinezesc prin poli-nutrienții din conținut hrnește ficatul si rinichii, calmeaz nervii, mbuntțește privirea, ntrește oasele și mușchii.
Fructul vitalitții - fructul de ctin ne protejeaz organismul mpotriva radiațiilor și aduce reale beneficii n tratarea afecțiunilor de ulcergastric și duodenal, alergie, diaree, urticarie, reumatism, afecțiuni neuro-endocrinologice, circulatorii și hepatice.
Regele Vitaminei C - fructul de cili e folosit pt combaterea stresului și cresterea imunitatii.
Printre fitonutrienii sucului gsim o form special de carotenoizi, numii lipocaroteni, capabili s ofere o maxim protecie antioxidant organismului și s mbunteasc funciile sistemului imunitar.

De ce este unic fructul Gc ? Contine:
lipocaroteni
de 70 de ori mai mult licopen dect tomatele,
de 10 ori mai mult beta-caroten dect morcovii
de 60 de ori mai mult vitamina C c portocalele,
de 40 de ori mai mult Zeaxantina ca porumbul
Conține alfa-tocofenol, o form a Vitaminei E

Cine poate consuma acest produs?
Are un gust dulce acrior, uor acidulat i poate fi consumat zilnic de orice membru al familiei. Aduli i copii, cte 50 ml/zi
Nu se cunosc efecte secundare sau reactii negative cu medicamentele
Sustinut de peste 80 de studii publicate despre ingredientele principale

Pentru mai multe detalii dati-mi un mesaj privat si discutam.
garbo_NuSkin
Postat pe 7 Ianuarie 2012 21:20
si eu am hep b,dar,beau foarte mult suc de grefe,face minuni,in momentul de fata doarme,si inainte sa aflu de hep beam foarte mult suc de fructe,iar acum in fiecare zi,dar,nu uita-grefa face minuni
gabi26c
Postat pe 7 Februarie 2012 13:52
Grefa? De piele sau... ce grefa?
SAL
Postat pe 7 Februarie 2012 13:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traditii de Craciun 1 De la: mailullamultiani 19 Decembrie 2008 15:28
rulouri din piept de pui 1 De la: simona_for_you_2006 12 Decembrie 2009 18:13
vreau si eu o reteta de ciocolata de casa 1 De la: relu_eu2001 30 Septembrie 2009 11:15
Amandine de post 1 De la: gabrielacires 5 Decembrie 2009 10:40
alimentatia in timpul alaptari 1 De la: mada 1 Aprilie 2009 14:33
Setari Cookie-uri