despre oua,,,,,oua de gaina,rata,prepelita,strut,,,

si aceste produse au efecte benefice,voi reveni cand o sa am timp,
floryyyy_delly
Postat pe 12 Martie 2009 08:32
foarte bune ouale de prepelita combate anticonceptionalele a patito un prieten
gigibrbr
Postat pe 13 Iunie 2009 10:27
adica ce s-a intamplat?
ciuci28
Postat pe 1 Iulie 2009 16:10
pai lua anticonceptionale dar sa gandit ca ar fii bine sa consume niste oua de prepelita ......pentru sanatate sfatul meu este ca fiecare doamna sau tanara doamna sa consulte un medic ginecolog un nutritionist inainte de a consuma oua care sant recunoscute cu ,,,efecte benefice asupra organismului """" ce sa intamplat???????..........a facut un baiat frumos sincer nu stiu cat de bine este sa faci un copil cand ai avut un tratament cu anticonceptionale
gigibrbr
Postat pe 2 Iulie 2009 20:15
floryyyy_delly
Postat pe 16 Iulie 2009 08:09
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
garbo011081
Postat pe 16 Iulie 2009 10:29
total gresit,,nu ouole de prepelita sunt vina unei sarcini,,in timpul administrari anticonceptionalelor,daca bei un pahar de 100 gr de bere,,acestea nu mai au efect,,,,,,deci asta e cauza unei sarcini,,nu ouale de prepelita,,
floryyyy_delly
Postat pe 12 August 2009 08:01
sa inteleg ca ar trebui lipovencele sa faca copii pe banda la cat bea , apoi de cinci ani as fi avut tot la vreo 5 copii ca tare ai mai place cate un paharel lui nevastamea , si inca cate domnisoare care ar fii fost pana acum mamici din cauza unui banal pahar de vin ............ fugi mai de aici ......... poate ca esti tu pocaita si asa ai fost invatata sa imi fie cu iertare aceasta remarca , dar te asigur ca ouale de prepelita ajuta organismul la citez ::: catalizarea procesului de dezvoltare a copiilor, cu tot ceea ce implica acest proces. comform articolului din http://www.terapii-naturiste.com/retete/cure/cura_oua_prepelita.htm
gigibrbr
Postat pe 12 August 2009 17:49
DOMNULE GIGI,ma faci sa rad nu sunt pocaita,,dar ceea ce spun ii s-a intamplat unei verisoare,cu berea,,spun ce s-a intamplat asa cum ai spus si tu,,ce e greu de inteles,?daca vrei crezi daca nu ,nu,o zi buna ,si ai grija nu mancaoua de prepelita ca cine stie,,o sa vi la mine la cabinet,si cine stie:)):)):)):))
floryyyy_delly
Postat pe 19 August 2009 08:44
draga mea eu pur si sim plu nu cred varianta cu berea iartama ca te contrazic nu zic ca nu ar fii posibil la o adica dar totusi sotia mea de 4,5 ani utilizeaza anticonceptionalele si sa stii ca nu se da inlaturi de la un pahar de bere si ea si multe alte cunostinte ale mele ...........
gigibrbr
Postat pe 19 August 2009 16:45
De la: floryyyy, la data 2009-08-19 08:44:22 DOMNULE GIGI,ma faci sa rad nu sunt pocaita,,dar ceea ce spun ii s-a intamplat unei verisoare,cu berea,,spun ce s-a intamplat asa cum ai spus si tu,,ce e greu de inteles,?daca vrei crezi daca nu ,nu,o zi buna ,si ai grija nu mancaoua de prepelita ca cine stie,,o sa vi la mine la cabinet,si cine stie:)):)):)):))


Dar oare ce cabinet ai ? De facut castraveti la borcan?
danka1
Postat pe 23 August 2009 09:51
Numarati-i greselile de gramatica, de ortografie si de punctuatie si veti afla ce fel de cabinet are!
delly000311
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:19
Berea nu anuleaza efectul anticonceptionalelor.Efectul poate fi anulat,in afara de erorile de administrare,de diaree sau varsaturi,deoarece hormonii continuti sunt in pericol de a nu fi asimilati in sange,cel putin din cate stiu eu.
Grazzia
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:45
De la: delly000311, la data 2009-09-20 10:19:09Numarati-i greselile de gramatica, de ortografie si de punctuatie si veti afla ce fel de cabinet are!

CORECT!
danka1
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:13
haideti sa vorbim de oua !!!!! care oua .....!!!????
gigibrbr
Postat pe 26 Septembrie 2009 17:13
buna dragele mele,era un subiect despre oua,de orice fel,,nu este un topyk,de gramatyka,,cred ca intelegeti gresit,,,si hai sa fim seriosii ,cine nu face mici greseli gramaticale,,in viata o mare greseala este aceea de a nu intelege ce spun cei de langa noi,,o zi buna ,va doresc,
floryyyy_delly
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:54
Am o cunostinta care se trateaza cu oua de prepelita pentru alte afectiuni, nu sterilitate. Dar intamplator e si sterila si nu ia, deci, anticonceptionale ca nu e cazul. N-a ramas niciodata insarcinata, nici cu, nici fara oua de prepelita. De altfel, nici n-am mai auzit de asa ceva. E de domeniul fantasticului, cred. O zi buna. Florrryyy, ai perfecta dreptate, nu se intampla asa ceva. Eu nu am auzit pana acum. In legatura cu efectele berii, nu stiu daca anihileaza sau nu efectele anticonceptionalelor.

Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:17
mai draga una este sa fie butoiul plin (fertila) si tu sa il infunzi(cu pastile si sex ) sa nu se verse (produca copii) si alta sa fie gol (steril ) si sa bagi in el ( adica sex oua de prepelita sau de care vrei tu ) fara rezultat (adica copii sex oua de care vrei sau la ce vrei sa te gandesti) scuzama daca esti femeie este grav cum gandesti deoarece femeia nu este o sticla in care bagi fertilizant si o samanta de floarea soarelui nu nu sterilitatea totala declarata si ras controlata este ingrozitoare mai pe intelesul tau ::::NICI O FEMEIE CU TROMBELE LEGATE NU VA RAMANE INSARCINATA DIN CAUZA CA FACE SEX SI CONSUMA OUA DE PREPELITA !!!!!! ESTI STEARPA DUTE LA DUMNEZEU SA TE VINDECE OUALE NU AU EFECTE MIRACULOASE MISTICE
gigibrbr
Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:11
Te-am mai vazut si pe "Condo". Aceeasi agresivitate. Nu sunt interesata de discutiile cu tine.

Postat pe 14 Noiembrie 2009 01:59
Comentariile mele scrise pe baza unor documentari sau pur si simplu ar unor experiente nu sant agresive atata timp cat nu vad nimic anormal . Daca esti o femeie ar trebui sa stii ca sterilitatea totala dovedita de medicul ginecolog nu poate fii combatuta cu cateva oua nevinovate si nici cu cel mai potent taur Daca esti femeie ma ingrijoreaza atitudinea ta .Este cu totul altceva si nu se poate declara sterilitatea cand organele genitale nu functioneaza corect si nu se poate crea mecanismul normal logic al unei fecundari astfel se apeleaza la metoda in vitro dar consider ca nici atunci efectul oualelor de prepelita cat si ale lui Nastase nu au putere pentru asa zisa femeie sterila sa isi indeplineasca visul Cu stima un bun medic ginecolog PS uf am facut si reclama
gigibrbr
Postat pe 14 Noiembrie 2009 16:21
Iti multimesc pentru raspuns. Eu doar am spus ca nu stiu daca berea opreste efectul anticonceptionalelor, iar ca, din ceea ce mi s-a povestit de catre unele femei, acestea au ramas insarcinate, luand conceptionale, doar pt. ca au intrerupt o zi si nu si-au dat seama, dand vina pe farmaciste, ca le-au "sustras" substantele din pastile si ca de aceea nu si-au facut efectul. Apoi fiecare si-a "amintit" ca a omis sa ia pastila o zi cel putin. Despre oula de prepelita cred ca au proprietatile "fertilizatoare" despre care vorbeai, dar nu sunt sigura ca acestea ar fi mai puternice decat anticonceptionalele, asa incat sa anihileze complet efectul lor.
'Deci aici mi se pare discutabila teoria. Dar e parerea mea, nu incerc sa ti-o impun tie sau altcuiva. Din partea mea. fiecare e liber sa afirme si sa faca ceea ce doreste. Nu ma intereseaza sa contrazic si nici sa port dispute pe internet. Cu atat mai putin astazi, cand sunt f. racita si iau antibiotice, n-am nici timp nici chef de dispute. In legatura cu parerea mea "ca femeie", cred ca e exclusiv problema mea modul personal de gandire, asa cum si tu ai modul tau de gandire "ca barbat". Eu nu ma amestec in viata personala a celorlalti si nici nu ar fi normal. Fiecare are dreptul la opinie, indiferent care ar fi aceea. Eu cred ca in primul rand suntem fiinte umane, care trebuie sa se respecte sau sa se ajute reciproc. Eu optez pt. respectul fata de opiniile celorlalti si nu-mi place sa jignesc. Sincer, nu tin sa-mi impun parerile, ca nu am de ce. Am viata mea si ocupatiile mele. E posibil sa ai dreptate, in legatura cu intamplarea pe care ai relatat-o pe topic. E posibil chiar ca asa ceva sa se intample frecvent. Oricum, eu sper sa ramanem in relatii amiabile pe acest topic si pe altele, mai ales ca am observat ca ai idei interesante si pe alte topicuri si ar fi pacat sa apara diverse dispute, cand putem sa discutam la modul calm. Scuze pt. un raspuns atat de lung, in care voiam sa clarific ca nu am nimic cu tine sau cu altcineva. Eu iti doresc un weekend placut si toate cele bune si multumesc inca o data pt. clarificarea ta.

Postat pe 14 Noiembrie 2009 17:50
Rectific primul pasaj: unele femei au ramas insarcinate, luand ANTICONCEPTIONALE...suze pt. graba. Ideea era intreruperea tratamentului cu ANTICONCEPTIONALE o zi sau mai multe, fara sa-si mai aminteasca apoi..., etc.

Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:39
seara buna MEREDITH,,,MULTUMESC PTR COMENTARIILE FACUTE,,
floryyyy_delly
Postat pe 14 Noiembrie 2009 20:06
Draga mea in primul rand nu ai de ce sa iti ceri scuze nu san genul infatuat de a ma multumi cu asta apoi ma bucur ca ai venit cu clarificari astfel comentariile tale prind esenta si claritate .Insasi producatorii de anticonceptionale recunosc ca pot aparea si disfunctii in actiunea acestora asupra organismului datorita organismului cat si a altor factori introdusi in el (a se intelege inafara de oua si alte alimente cat si spermatozoizii umani ) Mi se pare absolut o CRIMA sa uiti nu o data ci in mod repetat in a-ti administra pastilele cum nu pot nici eu sa clarific momentul daca pacienta in cauza a uitat sau nu mai mult timp sa asi ia pastilele pe cand consuma oua de prepelita . In conditiile in care orice medic ginecolog orice prospect al medicamentului cat si orice farmacist iti interzice un contact sexual neprotejat pentru prevenirea unei sarcini intro perioada de minim 6 luni de la incetarea administrarii consider ca nu este inconstienta este CRIMA neadministrarea anticonceptionalelor conform graficului prescris .INCA O DATA PENTRU TOATA LUMEA SPUN ::: NU VA INDEPARTATI DE EFECTELE BENEFICE ALE UNOR OUA CEAIURI alte lichide SAU A MIERII DE ALBINA O SAPTAMANA BUNA VA UREZ !!!!!
gigibrbr
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:37
amuzant rau de toot,,
floryyyy_delly
Postat pe 25 Noiembrie 2009 18:48
BRAVO LOR
delly002129
Postat pe 29 Decembrie 2009 18:54
pe mine sincer ma dispera greselile voastre de gramatica. pe bune, parca vreti sa faceti concurs "cine e mai prost la scris"! nu ai fost pe la scoala? va laudati ca sunteti doctori, apoi numai la voi sa nu nimeresc.
p.s. pentru a putea intelege un text scris s-au inventat SEMNELE DE PUNCTUATIE. O inventie formidanila
girl_delly
Postat pe 20 Ianuarie 2010 08:58
un paragraf totdeauna se incepe cu litera mare,dealtfel si dupa fiecare punct de ortografie toat asa,,dca vb de gramatika,laso balta draga mea,,,vezi intai paragraful tau apoi fa observatie,,,,,,,
floryyyy_delly
Postat pe 14 Septembrie 2010 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gogosari in sos 18 De la: cathy_d21 21 Aprilie 2010 16:50
temperatura si timp 1 De la: adrivladulescu 8 Decembrie 2009 23:08
Retete pt bebelusi 78 De la: nyko79 21 Decembrie 2015 11:45
foi placinta 8 De la: karlla57 9 Martie 2010 22:59
Buna ziua tuturor 2 De la: 15 Noiembrie 2009 15:42
Setari Cookie-uri