Voi ce mai beti?

Care e bautura voastra preferata? Mie imi place vinul rosu asa rece si dulce.Ador sangria de exemplu cu portocale

Postat pe 24 Iulie 2008 13:13
Mojito:D....lime,frunze de menta,sirop de zahar, rom si gheata zdrobita...de vis:))
greta
Postat pe 27 Iulie 2008 12:52
simplu:bere e mai usoara si daca am nevoie de un medicament de urgenta pot sa iau ca nu e alcool...
leoaika_45
Postat pe 29 Iulie 2008 01:40
Ținnd cont c e foarte cald puteți consuma limonade sau ceaiuri reci De la Iuliana
IULY_delly
Postat pe 31 Iulie 2008 13:41
bautura mea preferata este....CAFEAUA!!!!!!!! fara de ea nu pot sta nici o ora ...apa minerala,dar numai Izvorul Minunilor in care mai pun uneori ceva lamaie...
nico_negoita
Postat pe 1 August 2008 09:22
MAI MULTE:
-DIMINEATZA O CAFEA SI APOI CEAI VERDE
-LA PRANZ APA PLATA RECE SI CEAI DE MENTA CU GHEATA
-PE LA ORA 16 UN GIN TONIC CU GHEATZA SI LAMAIE
SI DUPA MASA O BERE SAU UN VIN DEPINDE CE GATESC
-SEARA CEAI DE FRUCTE DE PADURE
florinelciucar
Postat pe 3 August 2008 11:47
bautura mea preferata este coca-cola , pepsi si uneori mai beau apa minerala ,preferata mea este izvorul minunilor si bineinteles nelipsita cafeluta(ness)
stavila_mihaela
Postat pe 26 August 2008 12:59
De la: mihaelanicoleta, la data 2008-08-26 12:59:15bautura mea preferata este coca-cola , pepsi si uneori mai beau apa minerala ,preferata mea este izvorul minunilor si bineinteles nelipsita cafeluta(ness)

Daca ai citi despre coca cola ce spune cred ca putin mai mult te vei speria si daca faci si probele acasa te vei convinge ca e toxica mai bine altceva nu am nimic impotriva coca cola dar m-am convins de efectele ei nocive in timp nu intr-o jumatate de ora,foloseste ceaiuri naturale racite si fara zahar o sa te obisnuiesti sunt foarte bune.
florinelciucar
Postat pe 27 August 2008 22:17
Ce subiect dragut!
Imi place sa beau cafea dimineata si peste zi inca una mica.Vara ador ceaiurile cu gheata(facute in casa).Imi place ceaiul de menta, de tei, iasomie, ceaiurile indiene.
Iarna beau dimineata sucuri naturale de citrice.
Am baut apa de nuca de cocos si nu mi-a placut,desi in India toata lumea de la mic la mare "drinkuieste"asa ceva.Mi-a placut in schimb f. mult sucul de trestie de zahar si cel de rodie care se face altfel decit il pregatesc eu acasa.
Vara merge si o bere...Si mai imi place sa beau visinata, afinata, chestii de genul asta...
Ridhima
Postat pe 28 August 2008 07:51
De la: Ridhima, la data 2008-08-28 07:51:20Ce subiect dragut!
Imi place sa beau cafea dimineata si peste zi inca una mica.Vara ador ceaiurile cu gheata(facute in casa).Imi place ceaiul de menta, de tei, iasomie, ceaiurile indiene.
Iarna beau dimineata sucuri naturale de citrice.
Am baut apa de nuca de cocos si nu mi-a placut,desi in India toata lumea de la mic la mare "drinkuieste"asa ceva.Mi-a placut in schimb f. mult sucul de trestie de zahar si cel de rodie care se face altfel decit il pregatesc eu acasa.
Vara merge si o bere...Si mai imi place sa beau visinata, afinata, chestii de genul asta...


TE ADMIR ESTI O FEMEIE ADEVARATA NU CA FITOASELE ALEA CARE ZIC :
-EU NU BEAU!!!!!!!!!!!
-DAR BEAU CA VAI DE ELE ESTI TIPUL DE FEMEIE ADEVARATA PT. MINE. TINE-O TOT ASA SI NU O SA AI PROBLEME CU CANCERUL SI IMUNITATEA. NOROC SI SANATATE PT. TINE
florinelciucar
Postat pe 29 August 2008 20:34
Wow ! Multumesc.
Ridhima
Postat pe 1 Septembrie 2008 07:49
stimate domn ,apreciem comentariile d-voastra fara de care chiar nu am putea,multumim ca aveti raspuns la orice intrebare si multumim anticipat ptr. tot ceea ce postati aici.
nico_negoita
Postat pe 2 Septembrie 2008 09:23
Roxi incearca Sangria cu un vin grecesc demisec rosu,Mavrodafni,e super!

Postat pe 2 Septembrie 2008 12:39
sunt constienta si am vazut emisiuni despre coca-cola dar ce sa fac de mica beau si nu ma pot lasa este ca un drog,te rog sa ma crezi ca am incercat toate sucurile si nici unul nu mi se pare atat de bun daca intr-o zi mi-ar spune dr ca nu mai am voie sa beau coca-cola ar fi cea mai grea pedeapsa crede-ma ,multumesc pt sfat.
stavila_mihaela
Postat pe 6 Septembrie 2008 12:49
eufomania sau dependenta este un rau instalat care domina sufletul si trupul celui ce nu incearca sa scape de el; e mai grav atunci cind suntem constienti ca ne distrugem si continuam cu impasibilitate pe acelasi drum; suntem responsabili pt. viata si sanatatea pe care ni le da BUNUL DUMNEZEU si nu le pastram...

Postat pe 7 Septembrie 2008 18:45
De la: amina, la data 2008-07-27 12:52:30Mojito:D....lime,frunze de menta,sirop de zahar, rom si gheata zdrobita...de vis:))

cea mai buna bautura pentru vara caniculara...:))
laurie_delly
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:41
Cea mai tare bautura pentru mine este apa! urmata de vinul rosu sec si de bere(pils, stout sau lager) noroc! cu sucurile nu ma impac prea bine, nici cu cele facute in casa , prefer fructele si legumele crude si ceaiul roibos. Dar consum si sucuri in combinatie cu fructe si alcool sub forma de cocktail, ocazional. Nu beau cafea pentru ca nu ma simt bine din cauza ei, o inlocuiesc cu multe varietati de ceai negru si verde. Oricum, exista in lume multe bauturi care asteapta sa fie gustate de mine si sa intre pe lista preferintelor
Ally_delly
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:06
apa plata...muuulta...si suc facut de mine din diverse fructe-desi cel mai des folosesc mere, portocale si..eventual si un morcov! cat timp beau zilnic un pahar de suc, ma simt mai bine:)
irinab
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:57
sange de taur, visinata, sucuri de lamaie cu ghimbir, apa plata, ceaiuri de plante neindulcite...

Postat pe 28 Septembrie 2008 14:40
De la: amina, la data 2008-07-27 12:52:30Mojito:D....lime,frunze de menta,sirop de zahar, rom si gheata zdrobita...de vis:))

mojito
tocmai am dat reteta la coktailuri
anna_pit
Postat pe 14 Octombrie 2008 05:22
Mie imi place sa beau tuica de casa facuta din prune si sa aiba vreo 34-38 de grade.Vara merge cu putin lichior de cafea si gheata in ea si iarna fiarta ,cu zahar ars si chimen.De doua ori pe zi....exclus cand conduc masina.
xxlanita
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:24
apa de izvor de la peste 1ooom

Postat pe 20 Octombrie 2008 11:39
eu nu consum prea muite lichide.nu ca n-as vrea dar nu simt nevoia : dimineata beau un ceai sau o cana cu lapte.in cursul zilei beau apa plata,iar la cina beau un pahar de vin de tara ,sec ptr. ca nu-mi place sprit. sucuri consum mai rar.prefer nectarul

garbo115475
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:53
am o rugaminte : daca poetecineva sa mi spuna ,cum sa prepar un rachiu f. f. tare intr-o bautura mai slaba (putin tare),caci sotul meu afacut rachiu, la fiert de doua ori si e exagerat de tare .nu poate sa-l bea asa.
garbo115475
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:02
Bere, rachiul il face tot sotul dar, are un vas special in care pune la fiert fructele sau boasca de la struguri iar un alt vas pt. racire.
mi333
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:17
da,si sotul meu face rachiulin vas special si il raceste in alt vas , dar rachiul obtinut astfel este f. tare .cred ca-ti face ficatul praf daca-l bei asa ,simplu adica necombinat cu altceva.
garbo115475
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:02
mie i-mi place tuica de comina la 52 grade si vinul alb facut sprit
ionica59
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:36
EU NU BEAU ALCOOL DOAR SUCURI NATURALE,APA PLATA,CEAIURI SI IN LOC DE CAFEA BEAU 3&1 ATAT.URASC BAUTURILE ALCOOLICE
vasylica89
Postat pe 22 Februarie 2009 11:10
Imi plac cam toate bauturile mai putin tariile.

Imi place berea neagra,Ice Tea,apa tonica,ceai verde.

Din cand in cand gust un paharel de vin rosu,un Campari sau Martini sau o Sangria cu suc de citrice.
Grazzia
Postat pe 24 Februarie 2009 18:25
Pt. d-elena:
Ca sa faci mai slaba bautura facuta de sotul tau poti sa incerci cu niste compot de visine si sa faci o visinata sau cu sirop de visine si mai adaugi apa ca zici ca este tare,sau poti sa faci din vin rosu 1L ,0,5 L tuica aceea tare, esenta de migadale le lasi la macerat intr-un vas astupat la gura o saptamana la intuneric,daca e tare pui mai mult vin dupa cum vrei sa bei.Vezi cu esenta ca este uleioasa de preferat sa o fierbi putin cu zahar daca vrei mai dulce si cu vin si apoi sa combini.Poti sa faci lichioruri de cafea ,ciocolata se gasesc pe net multe retete.
florinelciucar
Postat pe 24 Februarie 2009 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tamarind 3 De la: Carena 20 Octombrie 2012 09:27
shake! 13 De la: Ciresica 20 Ianuarie 2011 04:54
Voi ce mai beti? 71 De la: marinushmichael 18 Martie 2010 15:15
A aparut o bautura noua numita NASU 1 De la: erika_inisconi 15 Mai 2009 06:38
suc natural bun 19 De la: elviracostantea 10 Martie 2010 22:16
Setari Cookie-uri