eterna cura de slabit

eu am inceput in urma cu 3 luni in program de slabit cu produse Herbaife (sub indrumsrea unui consultant de nutritie-gratuit)si ma bucur sa pot spune ca deja am slabit 10 kilograme. am invatat ca se poate slabi intr-un mod sanatos si fara infometre. nu spun povesti ci exact asta am experimentat.
teo85
Postat pe 7 Februarie 2008 11:49
Salut.Eu ma chinui sa slabesc si nu reusesc. Am 4 luni decand am nascut si nu reusesc sa dau jos aproape deloc.
symona_delly
Postat pe 28 Februarie 2008 11:09
as dori si eu un program pt slabit , daca cineva a experimentat unul si a avut rezultate rog sa-mi comunice si mie , cu mii de multumiri
annad_delly
Postat pe 28 Februarie 2008 11:31
sunt nicoco si as dori sa stiu mai multe despre herbaife
nicoco
Postat pe 28 Februarie 2008 14:19
Puteti incerca sa slabiti cu 1-2 cani de ceai verde si 4-5 mere pe zi. Rau nu au cum sa va faca, pt ca sunt naturale , dar nu mai trebuie mancat satios dupa ora 19, eventual ceva usor, ce scriu doctorii astia prin reviste, stiti voi...Si da rezultate dupa vreo 1 saptamana. Daca nu merge, exista 2 variante: ori aveti probleme cu vreo glanda, ori...ma injurati. Sper ca v-am putut ajuta, macar cu o parere...
emyia
Postat pe 28 Februarie 2008 15:13
Buna ,ma numesc Emy si vreau sa va spun ca pana sa raman gravida anul trecut eu am slabit 25 de kg in 6 luni.Nu pot sa spun ca a fost usor dar cu putina ambitie am reusit.Eu nu consider ca m-am infometat.Greu a fost pana sa obisnuit organismul cu dieta.Dimineata mancam 2 felide paine cu sunca slaba(nu de porc), la pranz legume fierte cu carne de pui fiarta sau gratar,salate cu 2 picaturi de lamaie si o singura lingurita de ulei(de preferat cel de masline ca face bine si la stomac), iar seara ceva usor, putina mamaliguta pripita cu branza de vaci dietetica si un iaurt fara grasime.Dupa ora 18.00 nu mai mancam absolut nimic.Si cu regimul asta din primele 2 sapt am dat jos 5 kg.Deci la mine a functionat daca la voi nu o sa functioneze ar trebui sa consultati un endocrinolog.
EMY2000
Postat pe 28 Februarie 2008 18:16
Buna tuturor! ;)
Si eu mi-as dori sa slabesc vreo 4-5 kg.
Ce parere aveti despre o cura disociata?
am s a va postez sa vedeti despre ce este vorba, astept parerile voastre :
3 zile - orez fiert
2 zile - paste
2 zile - cartofi fierti
2 zile - pui fiert
2 zile - legume crude ºsi radacinoase - morcovi, telina, gulii, etc.)
2 zile - carne de vita fiarta
2 zile - mere
2 zile - iaurt degresat

zilnic se vor consuma obligatoriu 2 litri de apa (plata) fara alcool, sare, paine, sucuri in 17 zile se vor da jos cca. 8 kg

Postat pe 28 Februarie 2008 20:14
Regimul pe care l-am postat mai sus l-am gasit pe un site cu diete .
Mi-a atras atentia si mi es pare destul de usor de tinut. Oare da rezultate daca e respectat intocmai?

Postat pe 28 Februarie 2008 20:16
Dragele mele,din start va spun ca ;pt.orice interventie asupra organismului ,in primul rand acesta trebuie pregatit,prin curatare si fortificare a organelor responsabile de dereglarile prezente,deci: se inepe curatarea si intarirea ficatului timp de 10 zile pe aceaiasi perioada urmeaza rinichi si abia dupa aceea puteti incepe orice cura sau tratament naturist.Iar vis-a-vis de curele de slabire va sfatuiesc sa treceti pe alimentatia compatibila cu grupa voastra de sange,nu este o cura de slabire ,ci un mod de viata sanatos si care vi se potriveste.In urma acestei alimentatii cele care au probleme cu kg-mele vor observa ca pierd cam 500g pe saptamana,nu este mult ....dar este sigur si definitiv,cele care au problema lipsei de kg-me vor observa ca incep sa puna cateva sute de grame.Aceasta alimentatie nu face alceva decat sa echilibreze metabolismul si sa-l astreze in normele de functionare corecte si sanatoasa.
Ellyana
Postat pe 29 Februarie 2008 09:46
buna fetelor!vreau sa va spun ca si eu imi doresc sa dau jos vreo 10kg, insa nu reusesc niciodata sa asociez dieta cu cateva minute de sport deoarece serviciul nu-mi permite. Asa ca am decis acum 2 saptamani sa renunt la prajeli, dulciuri, mezeluri, sucuri....si in doua saptamani am dat jos 2 kg. Intr-adevar le dau jos destul de greu si se vede foarte putin la haine...insa ma simt mult mai energica si mai usoara. Voi continua cu aceasta dieta sa vad unde ajung...apoi sper macar in week-end sa combin cu putin sport. Mult noroc si voua caci nici o dieta nu este usoara. pupici
bomboana1983
Postat pe 29 Februarie 2008 11:20
OFFFFFF, nu stiu cum reusiti voi fetelor sa duceti pana la capat o dieta dar eu una vreau sa va spun ca sunt disperata, pentru ca nu reusesc.Nu pot sa spun ca sunt o mancacioasa dar cred ca marea mea problema sunt dulciurile .... dulciurile pe care trebuie sa le pregatesc pentru fetele mele. Cum credeti voi ca as putea sa nu imi bag lingurita in torturi si alte prajituri cu crema ? Cum ? Spunet0mi si mie ?
mihaela_stef2003
Postat pe 29 Februarie 2008 13:07
Ysia daraga mea si eu la fel .. Nu reushes sa ma stapanesc niciodata dar niciodata nu am reushit sa termin vreo dieta ...Tare mult as vrea sa incep dieta acea de dezintoxicare in care 10 zil nu manac nimic dar nimc numai apa si 2 multivitamine dar n reushes mai mult de 3 zile ... Am probleme cu orele de masa nu le pot respecta Niciodata e mai bine de 10 ani nu am o ora in care sa zic gata la 6 masa Odata e la 5 odata la 8 odata la 7 si tot asa Dimineatza nu mnanc la pranz asa si asa si seara ma apuca foamea si poftele de tot ce e mai bun mai ales ciocolata ......daca as avea pe cneva cu care sa fac dezintoxicarea poate as reusi .

Postat pe 29 Februarie 2008 15:32
Buna fetelor, eu sunt noua pe aici si sper sa gasesc si cateva retete de slabit sau retete usoare de vara.Pentru cele care vor sa slabeasca le dau un sfat, ce a functionat la mie.. nu combinati alimente precum carne si cartofi, paste si carne, lasati-o mai moale cu painea si multa multa miscare.. vine vara, scoateti-va bicicletele, rolele si in parc cu ele.. pe langa miscarea foarte buna veti avea parte si de o distractie pe cinste.. va pup si sa fiti cele mai frumoase

Postat pe 29 Februarie 2008 22:58
si eu sunt noua:P
dar am o cura super de slabire
a fost o discutie despre ea si pe kudika
faimoasa dieta cu sirop de artar
este cu adevarat buna...eu am slabit 4 kg in 5 zile si faza e k nu slabesti in greutate k te infometezi... siropul amestecat cu lamaia chiar iti topeste grasimea din corp....e super...ar trebuii sa o incercati...

zeama de la 3-4 lamaii
3 linguri de sirop de artar
1 linguritza de piper chayenne sau....mai pe romaneste boia iute
si 2 litrii apa
se amesteca totul si se beeeeaaaa...
trebuie sa bei cam in jur de 10-12 pahare pe zi
nu stiu ce sa spun despre cele care au probleme cu stomacul...nu stiu daca e prea recomandata...
aaa...si ink ceva...sa stiti k nu e rea la gust...si este un fel de limonada piperata:P
succes!
anna_pit
Postat pe 1 Martie 2008 00:54
Eu ma uit chiar acum pe pro tv si invitatul emisiuunii oanei cuzino e cotabita care a spus ca a tinut un regim de slabit care l-a ajutat sa slabeasca 7 kg in 9 zile la recomandarea unui antrenor de inot.
Regimul consta in:
- 3 zile doar orez fiert fara niciun condimant sau altceva
- 3 zile legume fierte sau crude
- 3 zile fructe ( citrice, mere, kiwi, capsuni)

Se bea doar ceai cel putin 2 l / zi.

Rezultate garantate.

Ce ziceti ? Eu o incep de maine .

Postat pe 1 Martie 2008 18:17
sal fetelor.nu cred ca este k 7 kg in 9 zile ...stiu ca slabitul cel mai sanatos se face treptat ,adica in cateva luni ,nu in zile si pe langa dieta ai nevoie si de exercitii fizice .eu ,pana anul trecut nu am avut probleme cu greutatea desi am doua nasteri ....de anul trecut povestea sa schimbat ,probabil si varsta isi spune cuvantul :) desi la 36 de ani am 69 kg si 1,80 m...nu prea sunt puse kg unde ar trebui :),asa ca ....pantalonii nu se prea inchid, fermoarele aluneca in jos singurele ;))...cu mancarea nu am prea omor , daca gatesc nu pot sa mananc ceea ce gatesc din cauza bilei care face figuri,mancarea nu am gustato niciodata in timp ce am preparato....de unde atatea kg ??? ...habar nu am ....poate de la singura masa ce apuc so iau pe la 18 sau 21,am un program mai dificil si chiar daca vreau sa mananc mai devreme de ora 18 nu pot ...MI-A AJUNS LA URECHI AC CEL MAI BUN SLABIT ESTE ...SOMNUL!...CINE DOARME MULT NU VA FI "PLINUT" NICIODATA....oare asa sa fie ???ce credeti?!
nico_negoita
Postat pe 3 Martie 2008 10:19
buna fetelor. eu stiu ca cel mai indicat este sa slabesti aproximativ 6 kg intr-o luna , cu o dieta echilibrata cu sau fara nutritionist.in primele luni slabesti mult mai repede,urmand ca acest proces sa incetineasca cu cat va apropiati mai mult de greutatea ideala, si binenteles ca fara miscare(chiar si plimbari) nu prea exista multe sanse de a slabi.
in ceea ce priveste somnul stiu doar ca in timpul somnului ne regeneram , se ard grasimi atata timp cat am stiut cum sa combinam alimentele.

Postat pe 4 Martie 2008 14:32
Buna fetelor.
Teo, nu cumva este vorba de de Herbalife?
Am cateva amice care au slabit cu Herba insa au pus la loc mai mult decat aveau .
Din experienta va spun ca nu trebuie sa tineti nici o dieta anume - trebuie sa respectati anumite reguli in alimentatia voastra si mult, mult, mult sport : aerobic, pillates, tae bo, orice .
Eu sunt gurmanda si sincer imi este greu sa ma abtin. Toate dietele pe care am incercat sa le tin nu le-am dus la bun sfarsit si nu am facut altceva decat sa-mi dau metabolismul peste cap si iau kg. peste kg.
Acum mananc de toate moderat si fac sport. Incep usor usor sa obtin rezultate.
Emy are dreptate , daca nu reusiti sa va echilibrati greutatea , atunci mergeti la endocrinolog.
Aveti grija de sanatatea vostra.
O zi buna tuturor.
elena07_delly
Postat pe 5 Martie 2008 12:36
buna fetelor, sunt Ela,sunt noua si asi vrea sa va invit sa ne cunoastem.poate imi dati niste sfaturi pentru ca vreau sa slabesc cam 20 kg si nu sant in stare sa tin vreo cura, nu am ambitie deloc
pzb
Postat pe 6 Martie 2008 18:31
am cumparat si eu herbalyfe dar nu am avut curaj sa incep cura cu prafurile, nu stiu oare o sa mearga? eu nu pot sa duc pana la capat o cura
pzb
Postat pe 6 Martie 2008 18:40
eu cred ca daca stam in bucatarie nu o sa slabim niciodata am slabit doar cand am avut o criza de fiere
mmana31
Postat pe 15 Martie 2008 18:44
si eu am inceput sa tin cura cam de 2 saptamani si deja am slabit 4 kg. :)
anna pit- unde pot sa gasesc sirop de artar?
si inca o intrebare- cum pot sa scap de vergeturile de pe picioare?
miuzet
Postat pe 19 Martie 2008 18:12
buna fetelor,si eu as vrea sa dau jos vreo 5 kg, aveam 65 ultima oara cand m-am cantarit, si sincer eu nu as putea sa tin vreodata o0 cura , sunt prea pofticioasa ca sa ma pot abtine si mai am inca o problema, daca nu mananc mi se face rau , ma ia cu lesin si decat sa cad pe strada mai bine mananc dar fara paine, sucuri acidulate dar seara dupa ora 6 maxim 7 incerc sa nu mai mananc. Este mai greu dar m-am obisnuit, mai gust din cand in cand ciocolata, chiar si o prajitura, de ce nu.O VIATA AVEM. BAFTA.

Postat pe 19 Martie 2008 22:54
in ceva, eu nu am incredere in pastilele, prafurile ..... etc de pe piata. dai jos kg dar cred ca in timp le pui la loc si chiar mai multe.

Postat pe 19 Martie 2008 22:57
BUNA.Este sigura aceasta cura cu HERBALAIFE? Si eu am luat legatura cu un consultant herbalife si nu stiu ce sa fac am 100kg si nu pot sa ma m-ai suport,vreau sa fac si eu un copil si din cauza obezitatii nu pot sa raman insarcinata va rog sa ma ajutati

Postat pe 1 Aprilie 2008 21:29
Buna Iulia ,sa sti ca am reusit sa dau jos cele 3 kg care ma incomodau.Acum mananc tot fara paine si incerc sa ma abtin de la dulciuri
albinuta24
Postat pe 15 Aprilie 2008 10:19
Buna dimineata, eu am probleme de sanatate ,nu am probleme cu greutatea dar,tratamentele le alternez si cu produse naturiste,In schimb baiatul meu are probleme cu greutatea,in primul rind maninca haotic,nu maninca dimineata,la prinz, i-a masa la ora 17 cind vine de la serviciu si mai copios..., trebuia sa de-a jos vreo 6-7 kg,chear daca pe el nu-l deranja, eu nu la-m lasat in pace, este tinar tr. sa aibe grija de el.Asa ca, i-am recomandat si m-am ocupat eu de nutritia lui(baietii sunt delasatori si lenesi),
Dimineata; 2-3 lingurite de tarate de grau si 1-2 pahare de suc de mere, morcov si ne lipsita cafea.
La inceput s-a strimbat...ii dau tarite de grau...,in final a cedat si s-a ocupat serios de acest tratament.In primul rind a inteles ca, este sanatos. Taratea de grau are toate vitaminele din grupa B si C,regleaza digestia curata intestinele si reface flora microbiana(cine are probleme cu stomacul sau intestin iritabil sau hemoroizi este recomandat si de medic), morcovul; este recomandat celor care are probleme cu calciu, cu oasele,marul; este anticancerigen, antioxidant etc.cititi pe google beneficiile acestor produse care vi-le-am recomandat.
In final baiatul meu in-tro luna a dat jos 4kg.fara sa se abtina de la mincare, pentru ca,aceste produse sunt supliment alimentar, te hraneste, energizeaza si nu-ti mai trebuie piine foarte multa. Pentru o femeie la masa sunt suficiente 2 felii de piine.Incercati si veti vedea,rezolvati si eventualele probleme de sanatate dar si dati jos chilogramele in plus.Acest tratament poate sa-l foloseasca si persoanele slabe.Aceste 3 produse regleaza metabolismul in mod natural fara sa te chinui.

Postat pe 17 Aprilie 2008 08:05
buna dorina,te rog sa-mi spui...taritele le adaugi in suc?am mai citit undeva ca le amesteca cu miere.eu am de dat jos in jur de 6-7kg...nu mai stiu ce sa fac...de mancat nu mananc foarte mult in timpul zilei dar seara ,la cina( cand ne adunam toti acasa)e masa in toata regula.ai mei nu sunt de un pahar de lapte,dar nici nu mancam seara ciorba,sarmale si alte minuni.salatele nu lipsesc.seara mancam gratar usor(pui sau peste)cu ceva langa....si totusi nu pot sa dau jos.chiar am observat ca in perioada postului am mai luat 2kg...sunt constienta ca nu ma pot abtine de la dulciuri,prajiturele facute in casa .......e foarte greu....astept sfaturi si solutii..va pup

Postat pe 1 Mai 2008 21:47
buna ! in perioada cat am fost insarcinata cu biatul am luat 30 kg in greutate si le_am dat "jos" in 3 luni, iar cand am fost insarcinata cu fata am luat in greutate 17 kg si le_am dat intr_o luna(dupa ce am nscut). nu m_am infometat dar nu am macat dulciuri si mesele erau numai pe baza de legume, fructe si lactate, carne doar fripta si preferabil de peste,iar puiul fara pielita. obisnuitiva sa curatati puiul de pielita de cand il cumparati, pt ca pielita de la o bucata este echivalentul unei bucati bune de sunca. si nu mai fiti naive cu dietele pe care le gasiti pe oriunde! orice dieta se tine dupa ce ai consultat in prealabil un medic. mai bine mancati sanatos. si nu urmati cu Herbalife decat daca sunteti convinse a vreti sa urmati toata viata!!!!! o verisoara se ocupa cu asa ceva, a slabit 30 kg in 3 sau 4 luni, dar cum nu a mai urmat a pus la loc cam n acelasi timp . totul esa ai putere si sa te abtii de la cei trei dusmani albi ai omului : zaharul, sarea si faina ! va poop si o zi buna. apropo cred ca trebuie sa mai dau si eu jos vreo 2_3 kg !
monako_claus
Postat pe 12 Mai 2008 18:13
Buna. acum ma dresez tuturor celor care vor sa manince tot ce le place, sa nu se restrictioneze de la mincare si totusi sa slabeasca. Ma gasiti de la adresa de mail: principessa_baronessa@yahoo.com
cecilia74
Postat pe 12 Iunie 2008 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta "Sacred Heart" 4 De la: Grazzia 24 August 2009 22:10
mancare pentru copilas de 1 an 27 De la: tinatina 15 Aprilie 2010 16:43
preparate din soia, 2 De la: floryyyy 26 Octombrie 2009 15:13
uleiul de masline,un adevarat medicament in alimentatie!!! 7 De la: liliana05 6 Octombrie 2009 00:10
INVITATIE JOB PART TIME 1 De la: garbo174747 4 Noiembrie 2010 16:54
Setari Cookie-uri