este meritat locul trei la eurovision 2010 norway de paula&ovi?

eu unul cred ca ei meritau locul intai
melodia care a reprezentat germania mi sa parut mediocra
apreciez mult spusele dlui g.cotabita ca neam prezentat prea optimisti,prea siguri pe ei ,stapani pe situatie,fara trac,adevarati profesionisti
bravo paula&ovi
asa suntem noi romani nenorocosi
este rau daca nici vecini nostri nu n-au apreciat clasa la voting
multumesc celor de peste hotare care au sustinut melodia cantata de paula&ovi
ilincaionel
Postat pe 31 Mai 2010 21:40
NICIODATA ROMANIA NU VA CASTIGA PREMIUL 1 LA EUROVISION , PTR CA SE VOTEAZA PE BAZA PRINCIIPIILOR POLITICE , CELORA DE LA GEO CAT SI ACELORA DE AFINITATI ALE GRANITELOR,

APOI ROMANIA NU ESTE VAZUTA BINE IN EUROPA DIN CAUZA CELORA CE NE CONDUC , NERESPECTAREA DREPTURILOR OMULUI SI ALTELE DE ACEST GEN

ESTE CEL MAI BUN LOC CE IL PUTEM OBTINE
cinezee
Postat pe 31 Mai 2010 23:00
eu cred ca melodia noastra chiar a fost de locul 3 si sunt curioasa daca si la noi v/a compune cineva o melodie atat de buna incat sa luam primul loc
gmpa
Postat pe 5 Iunie 2010 03:00
Nu cred ca melodia noastra era de locul I, dar....nici melodia Germaniei. Ai nostri au cantat bine si merita apreciati pentru asta, de altminteri Paula Selin a demonstrat in timp calitati deosebite si profesionalism.
In ceea ce priveste un sperat loc I, nici vorba sa avem o asemenea sansa, dar....vom vedea......
Alice007
Postat pe 7 Iunie 2010 12:47
merita locul unu
garbo024198
Postat pe 9 Iunie 2010 00:02
De la: garbo024198, la data 2010-06-09 00:02:45merita locul unu
au fost cei mai buni
garbo024198
Postat pe 9 Iunie 2010 00:04
sunt romanca si spun si eu ca meritam locul unu....dar sunt realista si recunosc ca armenia, georgia,irlanda au avut melodii mult mai bine...cel putin dupa parerea mea...
tutankhamon
Postat pe 9 Iunie 2010 00:29
In primul rand ar trebui sa ne simtim rusinati de faptul ca, in ciuda faptului ca au muncit atat de mult si au obtinut locul 3 ,posturile de radio si televiziune din Romania nici macar nu incearca sa promoveze in vreun fel melodia lor. Ba din potriva! sa ne amintim ca au fost atatea comentarii rautacioase cum ca piesa lor nu e buna si astfel de lucruri!
Din punctul meu de vedere piesa Germaniei a fost slabuta,adica nu a avut absolut nimic special insa s-au simtit foarte mult influentele geo-politice!Si pe langa piesa comuna cea care o canta arata un pic prea ciudat, adica.... ok este adolescenta INSA puteai sa juri ca este beata sau drogata! :D
Piesa noastra a fost foarte buna iar atat Ovi cat si Paula au fost minunati, si au niste voci exceptionale.
Im sustin ideea ar trebui sa fim rusinati pentru ca nici macar acum nu apreciem munca depusa de ei !
Oricum locul 3 este un loc bun:-)
garbo072445
Postat pe 9 Iunie 2010 01:40
Melodia noastra a fost compusa chiar de Ovi, daca a fost in stare sa se ocupe de piesa lui Alexander Ryback, anul trecut, acesta a si castigat de altfel Eurovisionul, nu vad de ce spui ca piesa a fost slaba......
Sa fiu sincera... NU am patriotismul prea dezvoltat INSA haideti sa nu mai fim chiar atat de rai... au facut o treaba excelenta! si daca Paula si Ovi nu au talent sa imi spui tu cine are...... Florin Salam? sau poate Sexy Braileanca sau cum o cheama...
garbo072445
Postat pe 9 Iunie 2010 01:44
piesa Romaniei a fost foarte buna iar interpretarea excelenta...
locul 3 e loc bun si meritat...
au fost insa piese mai bune care s-au situat sub romania....vezi grecia sau piesa cu samburii de piersica sau superba piesa a Irlandei,.....
locul 2 si 1 sunt si ele meritate piesa Germaniei chiar daca la prima vedere pare mediocra e atat de fireasca si moderna ...incat e greu sa nu o punctezi....
piesa turciei intradevar este o piesa buna....
Anul acesta Eurovisionul a fost plin de piese bune de interpretari excelente ....
a fost greu de ales...
BRAVO ROMANIEI SI MAI ALES LUI OVI SI PAULEI PENTRU SUPERBA INTERPRETARE...
garbo067684
Postat pe 17 Iunie 2010 07:08
Nu poate fi vorba daca e meritat sau nu ! Atita timp cit casele de productie muzicala sunt cele care fac legea in showbiz atunci interesele lor vor fi cele care vor declara( sau nu ) o melodie cistigatoare.Poate ca singurii romani care ar fi luat Eurovisionul ar fi fost Ozon.Erau prea multi bani la mijloc pentru a nu se folosi producatorii de chestia asta.Dar ei nu au participat la manifestarea de genul...
mala
Postat pe 17 Iunie 2010 20:19
fleurdelis
Postat pe 17 Iunie 2010 20:29
De la: cinezee, la data 2010-05-31 23:00:15NICIODATA ROMANIA NU VA CASTIGA PREMIUL 1 LA EUROVISION , PTR CA SE VOTEAZA PE BAZA PRINCIIPIILOR POLITICE , CELORA DE LA GEO CAT SI ACELORA DE AFINITATI ALE GRANITELOR,

APOI ROMANIA NU ESTE VAZUTA BINE IN EUROPA DIN CAUZA CELORA CE NE CONDUC , NERESPECTAREA DREPTURILOR OMULUI SI ALTELE DE ACEST GEN

ESTE CEL MAI BUN LOC CE IL PUTEM OBTINE

====ASA-I!! se voteaza pe criterii POLITICE!
====ROMANIA >NU-I VAZUTA BINE >>ptr. CERSETORII ...care-i gasesti... nici prin minte
nu-ti imaginezii....
====AU MERITAT LOCUL II >>iar eu le-as fi dat locul I ,[iau si suturii ] puiului de englez >>cAre cred ca a iesit pe ultimul loc ... DAR TIMPUL V-A SPUNE CA eu AM DREPTATE >> ARE O VOCE SPLENDIDA !!
garbo001084
Postat pe 29 Iunie 2010 09:41
Cred ca ai prea putine cuvinte de lauda pt.adevaratii mesageri ai cintecului romanesc!
teodor_el
Postat pe 29 Iunie 2010 14:23
De la: cinezee, la data 2010-05-31 23:00:15NICIODATA ROMANIA NU VA CASTIGA PREMIUL 1 LA EUROVISION , PTR CA SE VOTEAZA PE BAZA PRINCIIPIILOR POLITICE , CELORA DE LA GEO CAT SI ACELORA DE AFINITATI ALE GRANITELOR,

APOI ROMANIA NU ESTE VAZUTA BINE IN EUROPA DIN CAUZA CELORA CE NE CONDUC , NERESPECTAREA DREPTURILOR OMULUI SI ALTELE DE ACEST GEN

ESTE CEL MAI BUN LOC CE IL PUTEM OBTINE
florivizireanu
Postat pe 29 Iunie 2010 22:45
Felicitari pt acest rezultat... locul 3 ! mare merit ! Chiar daca, ma vor denigra f. multi forumisti, (gusturile nu se discuta )mie, personal nu mi-a placut deloc melodia si nici impresia artistica a celor 2....pat si patason gen Iri si Moni....Ar fi fost in avantajul nostru daca ar fi fost ales un baiat mai prezentabil...mai inalt...scz daca am deranjat pe cineva... parere personala...
florivizireanu
Postat pe 29 Iunie 2010 22:50
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 22:52
198...eu sunt cumva si oarecum de acord cu tine.....de ce a trebuit paula sa stea atat de cracanata? nu putea lua inaltele bine????
tutankhamon
Postat pe 29 Iunie 2010 22:54
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 06:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce carti ati mai citit si v-au placut... 771 De la: garbo_499705 16 Mai 2019 11:54
Biblia ortodoxa. 177 De la: Ciresica 1 Martie 2010 19:31
Cartea ca prieten nu numai ca nu te tradeaza - te vegheaza mereu 44 De la: liaiedera 21 Martie 2010 18:39
Lista de carti inainte de a muri 23 De la: garbo_1681 17 Iulie 2013 19:11
Mai este biblioteca o necesitate!! 114 De la: liaiedera 20 Iunie 2010 22:44
Setari Cookie-uri