umilinta

sotia mea este o femeie foarte rece. Asa afost asa de cind ne-am casatorit. De un an este foarte ciudata si ma minte.La servici sta toata ziua pe net si discuta cu tineri mai mici cu20 de ani si ia se da tot de20 .Ce sfaturi imi dati.Eu cred ca are probleme cu....pentru ca a incercat si fiul meusa discute cu ea dar fara suces.Este persoana care nu ointereseaza decit de ea.Zilnic ia pastile foarte multe,este obsedata de cum arata are 56 kg si ia se vede grasa. Ce sfat imi dati....
garbo112045
Postat pe 3 Mai 2010 18:07
Pune-i o oglinda in fata sa vada ca nu e de 20 de ani.
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 18:58
ii dejaba cu oglinda,bre.....naspha
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:00
Eu zic sa o incurajezi sa iasa la o intalnire cu aia de 20. Cand o sa-i vada cum isi iau picioarele la spinare sa fuga de ea poate se va trezi. Cum e cand ai 20 de ani si astepti sa te intalnesti cu o fata de 20 si vine una de 40?
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:02
naspha....dorulet!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:03
Bai, nu ca noi am fi urate, dar si noi daca am astepta pe unul de 20 si ar veni unul de 40 am fugi. Sau nu?
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:04
hmmmmm....la virsta asta mai merita sa fugi?????????
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:06
Si daca mai ai si tocuri...
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:06
si igari luciooosiiii......
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:07
Cum naiba sa fugi?
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:11
pai nu????????
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:12
te impiedici.....
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:14
Pai cu tocurile astea.
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:17
si virsta....se aduna!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:20
No gata, ca daca aduci iar aminte de asta imi piere cheful si sa fug.
Doara
Postat pe 3 Mai 2010 19:26
pai nu ti am zis ca nu tre sa fugi de la o anumita virsta?????
nazirra
Postat pe 3 Mai 2010 19:27
Dar de ce se cheama topicul asta umilinta?
Umilinta cui?
A nevestei care se intretine cu juniori sau a barbatului ca are nevasta tinara spiritual?
Ciresica
Postat pe 3 Mai 2010 19:37
garbo101
Postat pe 8 Mai 2010 06:38
Si tu de ce nu ii platesti cu aceeasi moneda?Sunt sigura ca sunt destule fete tinere care s-ar uita la tine.
Nu zic ca nu s tineri care s-ar uita la nevasta-ta,dar ca femeie iesi mai 'sifonata' din situatia asta,ptr ca astia tineri marcheaza si dupaia isi mai bat si joc de ea.
Eu sa fiu in locul tau nu as suferii atat si m-as duce sa caut ce n-am.
Bafta
TheOtherWoman
Postat pe 8 Mai 2010 16:10
adica ce vreti sa spuneti cu cele de 40 eu am 40 si nu ma dau pe una de 20 , ma bag si eu ca v am citit nu port egary dar arat bine ,asa ca nu merge
MONIKA112511
Postat pe 8 Mai 2010 18:09
Si...de ce esti supi?
nuti_vio
Postat pe 8 Mai 2010 18:12
pentru ca ea are un succes nebun la cei de 20 de ani..,si voi incercati sa-i stirbiti din aura,aruncand cu "varsta" aia in sus si in jos..

eeee...
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 18:16
De la: garbo112045, la data 2010-05-03 18:07:14sotia mea este o femeie foarte rece. Asa afost asa de cind ne-am casatorit. De un an este foarte ciudata si ma minte.La servici sta toata ziua pe net si discuta cu tineri mai mici cu20 de ani si ia se da tot de20 .Ce sfaturi imi dati.Eu cred ca are probleme cu....pentru ca a incercat si fiul meusa discute cu ea dar fara suces.Este persoana care nu ointereseaza decit de ea.Zilnic ia pastile foarte multe,este obsedata de cum arata are 56 kg si ia se vede grasa. Ce sfat imi dati....



De aici a inceput topicul.
Chiar daca sotia ta a fost rece inca de la inceput,inseamna ca si tu esti la fel si ti-a placut.Eu nu vreau sa spun ca esti vinovat cu ceva,dar este bine sa gasim solutii.Ai incercat sa-i spui ca este frumoasa,ca arata bine si ca esti inebunit dupa ea?Acorda-i mai multa atentie si mai mult timp dandu-i si libertate si sa vezi daca se schimba ceva.Fiecare dintre noi trecem prin anumite crize ale varstei...acum este randul ei si cine stie ,poate maine urmezi tu.....
daviddan
Postat pe 8 Mai 2010 19:53


eu cred ca e o problema care nu tine de virsta... tine de mansarda. E foarte bine ca o preocupa sa fie frumoasa, dar cind devine obsesie nu mai e de bine. La nici o virsta.

In rest, n-as crede ca aia de 20 o iau la fuga: in general baieteii pe la 20 de ani au o insuficienta acuta de increderea in masculinitatea lor, deci una de 40 ar fi tocmai buna de dovada ca na, sint barbati! Degeaba ii trimite mamica sa isi faca temele...
quasaria
Postat pe 8 Mai 2010 19:57
''Ce sfaturi imi dati.Eu cred ca are probleme cu....pentru ca a incercat si fiul meusa discute cu ea dar fara suces.''

de fapt voi ce asteptati de la ea... sa-si puna sacu'n cap??? cam ce ti-ai dori sa faca?? ai incercat sa-i oferi tandrete, sa-i spui cuvinte frumoase... alea, alea... ai incercat sa comunici cu ea? sau te-ai gandit numai la nevoile tale.
ca voi barbatii, in general...nu sariti pe mine ca mai sunt si exceptii, va cam victimizati cand nu primiti grija cu care v-a obisnuit mamica voastra.
Anilus
Postat pe 9 Mai 2010 05:13
cred ca ii pare rau ca a trecut vremea, si e narcisista
narcysa
Postat pe 9 Mai 2010 07:27
fleurdelis
Postat pe 9 Mai 2010 11:44
spui ca este o sotie rece? de ce oare? nu esti tu de vina? pe net spui ca nu este rece....eu cred ca tu ai o vina si ea incearca acum sa traiasca ce a pierdut chiar daca o face pe net.....
garbo039663
Postat pe 9 Mai 2010 12:49

,, Chiar daca sotia ta a fost rece inca de la inceput,inseamna ca si tu esti la fel si ti-a placut.Eu nu vreau sa spun ca esti vinovat cu ceva,dar este bine sa gasim solutii.Ai incercat sa-i spui ca este frumoasa,ca arata bine si ca esti inebunit dupa ea?Acorda-i mai multa atentie si mai mult timp dandu-i si libertate si sa vezi daca se schimba ceva.Fiecare dintre noi trecem prin anumite crize ale varstei...acum este randul ei si cine stie ,poate maine urmezi tu..... ''


Corect ! E usor sa culpabilizam pe cel de langa noi, insa tot ceea ce traim , este de fapt o consecinta a faptelor noastre....Ceea ce spunem , sugereaza atat de multe despre noi ! Este universal- valabil !Cred ca sotia sufera de fapt de un deficit de atentie si poate mai rau...de afectiune ! S-ar putea ca in sinea ei, cea umilita sa fie ea.....Tot ceea ce facem , are o motivatie . Ganditi-va care ar fi ,in cazul dumneaei....Mult succes si sper sa va regasiti unul pe celalalt !
Leona_Forever
Postat pe 9 Mai 2010 16:47
Nu esti tu vinovat ca ea simte ca vrea un morcov tanar(asta in cel mai rau caz).Insa daca nu arata bine atunci isi va pune pofta'n cui dupa o escapada(asta in cel mai rau caz).Si totusi fa-o sa simta ca este a ta si nu traieste ptr.altii!
florin_c76
Postat pe 10 Mai 2010 00:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot traii fara tine dar nu stiu ce sa fac !!! ma ajuta si pe mine cineva plsss 14 De la: si_totusi 7 Martie 2010 22:16
dezamagire 22 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 01:47
Escapelle 7 De la: garbo_477205 21 Octombrie 2017 13:03
Cum ne putem ajuta reciproc in timp de criza?!! 1 De la: nicole58 11 Martie 2010 02:06
ce vrea ? 8 De la: apaminerala 19 Februarie 2010 05:39
Setari Cookie-uri