De ce toti oamenii cauta oameni buni..Dar ei nu vor sa fie buni?

Pt ca eu consider ca cel mai corect.Este ca un om egoist sa traiasca cu un om egoist...pt ca el alege sa fie asa...Si un om cumsecade trebuie sa traiasca impreuna cu oameni cumsecade,pt ca el alege sa fie bun si cumsecade..Fiecare este liber ca sa isi aleaga drumul in viata..Sa fie bun sau egoist..Dar fiecare trebuie sa isi aleaga partenerul si prietenii in functie de drumul care sil alege..pt ca nu ar fii corect pt un om cumsecade sa traiasca impreuna cu un om egoist
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:14
ziua si tampenia. cum iti trece prin bostan o ineptie, cum dai buluc la calculator sa o scrii pe garbo. asa, sa nu-ti uiti ideea. ti-am zis ca te bat. imagineaza-ti cum o mana iese din monitor si te inhata de scafarlie, tocmai cand tastezi aiurelile astea .
si_totusi
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:48

Si_totusi, of, aprige is moldovencele
nuti_vio
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:52
nuti, asta chiar ca trebuie lasata fara peruca
si_totusi
Postat pe 9 Aprilie 2010 21:55
nu crezi, ca are destule ,, lipsuri"...o mai lasi, si fara podoaba capilara?
nuti_vio
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:02
De la: si_totusi, la data 2010-04-09 21:48:58ziua si tampenia. cum iti trece prin bostan o ineptie, cum dai buluc la calculator sa o scrii pe garbo. asa, sa nu-ti uiti ideea. ti-am zis ca te bat. imagineaza-ti cum o mana iese din monitor si te inhata de scafarlie, tocmai cand tastezi aiurelile astea .
Asa de tare te doare adevarul? Eu nu sunt apriga pt faptul ca sunt moldoveanca.Eu nu sunt o ipocrita si spun pe fata tot ce nu imi convine..Eu nu accept ca altele sa fiu mintita si inselata si luata de proasta..Pt ca nu suport..Ma intrebam si eu..De ce toata lumea cauta oameni buni daca ei nu vor sa fie buni?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:21
De la: nuti_vio, la data 2010-04-09 22:02:27 nu crezi, ca are destule ,, lipsuri"...o mai lasi, si fara podoaba capilara?
De ce crezi ca am multe lipsuri?.Pt ca nu accept ipocrizia si minciunile altora?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:22
Ca sa intelegem cat de diabolici sunt oamenii...Atunci cand intalnesc un om cu suflet bun..dar ei nu vor sa fie buni..Folosesc tot felul de trucuri si incerca sa se apropie de omul bun si tupeu nesimtit si insistente...De asta oamenii buni nu ajung sa se impreteneasca cu alti oameni buni,,pt ca sunt ochiti de oamenii cu tupeu nesimtit si rai care insista ca sa aiba ceva bun langa ei...dar ei nu vor sa fie buni si isi bat joc de oamenii buni,pe care nu ii plac decat pt ca sa ii fraiereasca si sa isi bata joc din ei..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:28
Pt ca este si o vorba,cine se asemana se aduna...Omenilor care si-au ales un drum in viata ca sa fie rai...Ei conmsidera oamenii buni doar o victima...De pe care sa profite ca ei se impretenesc tot cu oameni ca ei.
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:30
Eu stiu ca femeile sunt mintite pt ca sunt considerate slabe,ca ele sunt facute ca sa slujeasca barbatul..Dar nu numai..Si oamenii cu suflet bun,sunt ochiti de oamenii rai,,care umbla dupa prada..Si el vede omul bun ca pe o victima..de asta si sa ajuns romania in halul asta.Din cauza rautatii oamenilor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:33
corect
si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:40
am si eu o curiozitate - irina, ai intalnit, macar un singur om bun (dupa criteriile tale), aici, printre noi?

dar in jurul tau? dar in toata lumea?
panty_C
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:44
De la: pantera_neagra, la data 2010-04-10 15:44:48am si eu o curiozitate - irina, ai intalnit, macar un singur om bun (dupa criteriile tale), aici, printre noi?

dar in jurul tau? dar in toata lumea?
Acest lucru ma intrebat si tatal meu..Pt ca mia zis ce tot ii ajut pe altii,ca pe nimeni nu ma ajuta nimeni. Ma ajuta si pe mine,dar nu toate persoanele care le ajut..Stiu ca primesc multe palme,,ca oamenii sunt nerecunoscatori..Dar astea sunt incercari.Pt ca Dumnezeu pe toate le intoarce.Si binele si raul..atunci cand considera El ca omul merita..Viata asta este o lupta..Da am intalnit cativa oameni buni,,dar oamenii sunt schimbatori..Din cauza ca nu au principii,pe care sa sa se ghideze..Sunt schimbatori precum vremea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:53
" O lupta-i viata : deci te lupta
Cu dragoste de ea , cu dor ."
eu_vio
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:57
De la: eu_vio, la data 2010-04-10 15:57:59" O lupta-i viata : deci te lupta
Cu dragoste de ea , cu dor ."
Pai atunci sa ma las doborata si sa ma las sa ma conduca barbatii in favoarea lor..Ca atunci sa vezi viata frumoasa...Mai bine lipsa,decat asemenea viata asa cum o au altele..Sunt mintite si inselate femei..Nu toate dar majoritatea pt ca greu gasesti un barbat intreg la cap in romania..Pt ca majoritatea au tarate in cap si se cred sefii,dar ei nici macar munca nu le place..MAJORITATEA bARBATILOR DIN romania se cred sefi pe viata femeilor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:46
De la: eu_vio, la data 2010-04-10 15:57:59" O lupta-i viata : deci te lupta
Cu dragoste de ea , cu dor ."
Le las pe alte femei naive sa isi traiasca viata in munciuna si inselat...Ca eu pt mine o sa imi caut prieteni de calitate pt ca nu ma multumesc cu lucruri slabe..Numai ca majoritatea se schimba pt ca nu au principii..Si se schimba in rau..Si atunci cand se schimba in rau,imi caut alti prieteni.Pt ca viata este atata de scurta si merita traita doar alaturi de persoane care au valori ,morale si stiu sa respecte pe ceilalti oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:50
irino, se zice "dar lor nici macar munca nu le place".
la facultatea aia n-a observat nimeni ca nu stii sa vorbesti corect?
Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:52
De la: eu_vio, la data 2010-04-10 15:57:59" O lupta-i viata : deci te lupta
Cu dragoste de ea , cu dor ."
Si apoi viata este o lupta in romania.Pt ca majoritatea au tarate in cap si umbla doar dupa furat.Sa insele pt ca sa isi bata capul nu prea le place..Lor le place sa bage capul si sa caute victime pe care sa le prosteasca sa triasca de pe spinarea lor..Eu sunt romanca dar mie nu imi place furatul si nici sa triesc de pe spinarea la altii..Asa ca nu ma incurc cu barbati romani.nici ca ca amici,,pt ca aia nu isi pierd timpul pe gratis....apoi nici femeile nu sunt ma breze...Eu sunt o exceptie de roman..Si imi plac toti oamenii de exceptie din romania
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:54
Mai sunt si romance si romani care nu se ocupa de cautat victime pe oamenii cumsecade care muncesc si isi bat capul..Si ei doar umble sa fure pe cei care muncesc si isi bat capul..Unii sunt mai rau ca animalele...Eu nu ma impretenesc decat cu femei romance cinstite care muncesc si amici romani baiaeti care muncess si sunt cinstiti..Nu ma incurc cu hoti care le place sa isi bage capul..In loc sa isi bata capul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:58
exceptie de romanca ce esti, evita sa mai spui "nici ca ca amici", ca suna foarte urat.
asa... mai departe:
"ma imprietenesc" nu "ma impretenesc"
"baietii" nu "baiaietii"
"muncesc" nu "muncess"
"hoti carora le place" nu "care le place"

ANALFABETO!

Tylly
Postat pe 10 Aprilie 2010 23:11
irino, cind o sa incetezi tu sa iti aliniezi soldatzeii pe aici cum ti se pare tie corect? Cui crezi ca ii pasa cum ti se pare tie corect?
Si cine te-a invatat ca viata e corecta?
quasaria
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:29
De la: quasaria, la data 2010-04-11 02:29:47irino, cind o sa incetezi tu sa iti aliniezi soldatzeii pe aici cum ti se pare tie corect? Cui crezi ca ii pasa cum ti se pare tie corect?
Si cine te-a invatat ca viata e corecta?
pai fiecare om isi face viata asa cum considera el ca este bine..Si cum considera Dumnezeu,asta in primul rand...Si Dumnezeu vrea dreptate..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:55
Eu cred ca intre oameni trebuie sa existe comunicare...Pt ca cu totii suntem egali.Ori ca suntem mai inteligenti,ori mai bogati,ori mai frumosi...Cu totii avem talente diferite,poate ca multi oameni nu isi cunosc inca talentele pt ca poate nu se cunosc pe ei insati...Dar si ei au calitati,,si de asta cu totii suntem egali.nimeni nu este mai presus de nimeni.Nici femeia nici barbatul..Trebuie respect si comunicare din partea amadoura...Din partea toturor oamenilor din viata din zii cu zii..Poti spune la un om,sincer ce iti place,ce nu imi place...Nu trebuie sa vorbesti urat sau sa urli..Pt ca tonul face la muzica..Si apoi tre sa lupti....Mie imi place sa lupt,,,dar altii pot sa fie altfel ca mine,,,mie imi place sa fiu severa...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:41
sh cand esti sever iti foloseste la ceva
blondina_X
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:03
serios?
Vrea dreptate?
Eu nu cred ca ai tu suficiente date sa stii ce inseamna "dreptate" pentru al de sus: nu de altceva, da' are ceva mai multe informatii ca tine.
Considerind religia careia ii apartii, o cam incalci, irino, incercind sa judeci.
quasaria
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:47
De la: quasaria, la data 2010-04-11 16:47:48serios?
Vrea dreptate?
Eu nu cred ca ai tu suficiente date sa stii ce inseamna "dreptate" pentru al de sus: nu de altceva, da' are ceva mai multe informatii ca tine.
Considerind religia careia ii apartii, o cam incalci, irino, incercind sa judeci.
Eu nu judec pe nimeni..Daca as tacea din gura si as gandi ceva rau despre cineva si l-as vorbi pe la spate,inseamna ca las judeca si as fii o ipocrita..Dar din moment ce ii spun parerea mea despre el in fata,asta nu inseamna ca il judec...Ci ca daca nu vrea sa fie cinstit si sa mearga pe drumul care merg eu...Ceea ce scrie in biblie,atunci sa mearga pe drumul pe care vrea el si care ii place,,dar fara mine..Pt ca eu vreau sa duc o viata curata si cu Dumnezeu alaturi si cu oameni curati la suflet cu inima in Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:38
De la: blondina_X, la data 2010-04-11 16:03:40sh cand esti sever iti foloseste la ceva
pai eu nu accept lucruri care nu imi plac din partea celorlanti oameni..Si sa fac la fel cu oameni nevinovati....Eu spun tot cea ce nu imi convine...Daca nu se tine cont si de parerea mea ma retrag...Pt ca prietenii adevarati tin cont si de parerile mele si nu fac lucruri care ma deranjeaza..Dar pt ca majoritatea nu se impun si fac compromisuri,,vor ca sa fac si eu la fel compromisuri..Eu nu fac compromisuri si sa fac la fel cu oameni nevinovati..Eu nu sunt de acord cu formalismul...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:42
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-13 14:42:13
De la: blondina_X, la data 2010-04-11 16:03:40sh cand esti sever iti foloseste la ceva
pai eu nu accept lucruri care nu imi plac din partea celorlanti oameni..Si sa fac la fel cu oameni nevinovati....Eu spun tot cea ce nu imi convine...Daca nu se tine cont si de parerea mea ma retrag...Pt ca prietenii adevarati tin cont si de parerile mele si nu fac lucruri care ma deranjeaza..Dar pt ca majoritatea nu se impun si fac compromisuri,,vor ca sa fac si eu la fel compromisuri..Eu nu fac compromisuri si sa fac la fel cu oameni nevinovati..Eu nu sunt de acord cu formalismul...
Daca altii fac compromisuri si accepta lucruri care nu le convindin partea celorlanti, si nu se impun problema lor..Eu nu fac compromisuri si nu ma apropii de oameni care duc o viata curata si nu respecta biblia...Pt ca eu nu vreau sa devin o nelegiuta ca ei...Ma apropii de ei,doar dupa ce se curata de rele si simt ca sunt curati
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:45
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-13 14:42:13
De la: blondina_X, la data 2010-04-11 16:03:40sh cand esti sever iti foloseste la ceva
pai eu nu accept lucruri care nu imi plac din partea celorlanti oameni..Si sa fac la fel cu oameni nevinovati....Eu spun tot cea ce nu imi convine...Daca nu se tine cont si de parerea mea ma retrag...Pt ca prietenii adevarati tin cont si de parerile mele si nu fac lucruri care ma deranjeaza..Dar pt ca majoritatea nu se impun si fac compromisuri,,vor ca sa fac si eu la fel compromisuri..Eu nu fac compromisuri si sa fac la fel cu oameni nevinovati..Eu nu sunt de acord cu formalismul...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:23
alta
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:27

Recomandari

Setari Cookie-uri