vreau un sfat, am gresit asa mult oare?

sunt noua pe acest site...si as vrea sa va spun povestea mea si sa imi dati un sfat...va rog. vb cu un baiat de 2 ani...caruia i-am iertat fff multe...era un tip posesiv, gelos...si totusi pt iubirea noastra am continuat...acum sa intru in subiect, el nu prea era de acord cu nici o prietena de a mea, cik sa nu imi bage prostii in cap una din ele, si incetul cu incetul am renuntat la tot pt el, si am ajuns s nu mai am nici o prietena, doar una cu care vb din cand in cand, si el stia asta, dar nu prea era de acord nici macar cu ea, si specific sunt fete cuminti, dar la o cearta de a noastyra i-a mi-a spus ca baiatul asta nu ma merita si de atunci nu o mai suporta nici pe ea...si aseara m-a sunat respectiva prietena sa ii dau o pereche de cizme dc am si normal k nu am putut o refuza, si dupa 2 ore prietenul mea a venit la mn fara ca eu sa stiu si a vzt in drum spre mn pe prietena mea incaltata cu cizmele mele si s-a oprit in dreptul ei si a intrebat o de unde le are etc, si ea normal de rusine a zis k sunt ale ei, si k am si eu la fel, si el m a sunat cand a ajuns in fata casei mele, si mi-a zis "m-am intalnit cu prietena ta si avea cizme ca ale tale, si eu de frica ca sa nu ma cert cu el, i-am sp k are si ea la fel si k ale mele sunt in casa, si a spus s i le arat si nu am avut cum...si m-a prins cu minciuna...si am incercat sa dau de el dar si-a schimbat nr si-a schimbat tot...tin sa precizez ca mereu ma fc mincinoasa, ma jignea etc, desi niciodata nu i-am gresit cu nimic, in 2 ani de zile nu i-am gresit nici macar cu o privire,,,poate am gresit dar nu pot trai fara prietene...e absurd...va rog frumos sa imi dati un rasp...eu am 22 si el la fel...

garbo111638
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:59
fetita, tu asa vrei sa-ti traiesti restul vietii?
cum crezi ca va fi viata ta daca te vei casatori cu un asemenea om? asta e in stare sa te incuie in casa si sa te izoleze chiar si de propria-ti familie. peste putin timp probabil va trece la argumente mult mai grele, care lasa urme vizibile.
pentru ce suporti toate astea? ce-ti ofera in schimbul iubirii si supunerii tale? jigniri, ofense, mishtocarii... asta e ceea ce meriti? esti sigura?
deschide ochii, puiule! trimite-l la origini si traieste-ti viata.
asculta vocea experientei: decat langa un om bolnav de gelozie, mai bine singura.
Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:08
De la: garbo111638, la data 2010-04-09 10:59:16 vb cu un baiat de 2 ani...caruia i-am iertat fff multe....


Daca i-ati lasa si pe ei sa creasca un pic, poate ar fi mai bine.. dar nu, batman, batman..
Desi stau si ma intreb ce anume poti vorbi cu un baiatel de numai 2 ani...
anakin
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:11

intra la corupere de minori

fetita, tocami aici e problema ta si greseala ta, ca n-ai privit deloc in parti...poate te-ai fi trezit la realitate!
auzi, sa-i arat cizmele si sa-mi interzica sa am prietene
interesant!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:14
mai, carcotasi mai sunteti!

Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:15
pai suntem!
cum sa dai astfel de explicatii? da' cum sa le ceri?
nu inteleg! si tot io sa ma simt vinovata?
neeeee

next!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:27
chestie de educatie si autostima, zambilutz.
multe fete isi pleaca capul si inghit tot felul de mojicii, pentru ca asa au vazut in familia in care au crescut si li se pare normal.
Tylly
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:34
mai, io sper sa fac exact pe dos, nu de alta, da' ar trebui sa-l compatimesc pe iubitul meu
ioi!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:37
nu e nevoie sa fii ironica...am cerut un sfat doar, sunt constienta ca am gresit dar totusi...
garbo111638
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:58
iti multumesc frumos pentru sfat...ai mare dreptate:*
garbo111638
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:59
multumesc celleste
garbo111638
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:59
Urata treaba. Baiatul e un dobitoc. Imi pare rau sa-ti spun. Chiar daca e tanar tot n-are scuza. Stiu si eu cum e si chiar n-ar trebui sa iti trebuiasca. Mai tarziu o sa te trezesti si cu ceva scaltoace peste ochi pentru ca ai indraznit sa te uiti la cineva sau sa raspunzi la un salut. La revedere si un praz verde asta merita.
Doara
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:50
dor zice bine!
n-ar trebui sa te ataci asa, noi am incercat sa te facem sa vezi realitatea, chiar daca nu-ti place cum arata ea
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:55
Ai cerut un sfat, acepta si cele care nu corespund realitatii pe care o voiai tu. Nu pot intelege cum poti sa spui ca iubesti un om de o asemenea natura? Cum te lasi chinuita si sa fii tot tu aia disperata ca nu-ti raspunde la telefon cand nu e normal ce face? Pana unde puteti merge cu umilinta pentru o scarba de om? Va lasati calcate in picioare si daca tot el se plictiseste de clacat voi plangeti dupa el. Sunteti masochiste sau ce-i cu voi? N-aveti pic de mandrie?
Doara
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:03
doruletz, sunt perfect de acord cu tine. dar, gandeste-te un pic, are 22 de ani. la varsta asta i se pare ca s-au terminat barbatii, ca s-a sfarsit lumea daca se desparte de el. nu zic ca nu exista si exceptii, dar majoritatea fetelor tinere accepta o gramada de jigniri si umiliri, numai ca sa nu ramana singure! o inteleg intr-un fel, acum 4 ani, cand m-am despartit de primul meu prieten dupa o relatie de 8 ani, am crezut ca nu voi reusi sa trec peste asta. si aveam 28 de ani! abia dupa cateva luni mi-am dat seama ca n-are nici un rost sa sufar pentru un baiat care mi-a spus ca trebuia sa ii dau dreptate chiar si cand n-avea, ca sa-i gadil orgoliul masculin si sa-l fac sa se simta bine. nu! daca ajungem sa ne injosim intr-o relatie chiar nu e ceea ce ne trebuie.
garbo010448
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:17
638,eu am de pus o singura intrebare.cizmele tale erau unicat ,semnate si cu dedicatie?
politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:18
eu parca am senzatia ca am citit povestea cizmelor nu povestea fetei si oricum ...eu zic sa-ti cauti pe altul scumpa..si desigur alte cizme , daca tot ii plac asa mult prietenei tale alea :-) Dar cizmele de cand se imprumuta ?? eu stiam ca sunt obiecte de uz PERSONAL :-)
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:28

corect
garbo010448
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:31
motanitza INCALTATA?
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:31
sau...mai bine...minciuna are picioare scurte!!!!!!!!
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:33
...si m-a prins cu minciuna..

aha..poi vezi?!?
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:36
De la: reyya, la data 2010-04-09 17:28:59eu parca am senzatia ca am citit povestea cizmelor nu povestea fetei si oricum ...eu zic sa-ti cauti pe altul scumpa..si desigur alte cizme , daca tot ii plac asa mult prietenei tale alea :-) Dar cizmele de cand se imprumuta ?? eu stiam ca sunt obiecte de uz PERSONAL :-)





hahaha.cum se face ca amandoi am gandit la fel.ce lagatura aveau cizmele ,fie ca erau sau nu personalizate.oricum tipul era lipsit de educatie,indiferent ca exista sau nu,aceste faimoase cizme.
politistul
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:07

bun baiet.
cauta-l, cerseste atentie,plangi, smulge-ti parul din cap. ca el nu o sa mai gasesti. trebuie sa te mariti musai cu acest specimen.cine sa te bata? cine sa te jigneasca, cine sa-ti faca viata amara? daca-l pierzi, scapi si de aceste onoruri . sau omoruri. se duce fericirea ta. pleaca pe apa. ce te faci fara un ochi vanat, in fiecare saptamana?
si_totusi
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:10
De la: garbo111638, la data 2010-04-09 10:59:16sunt noua pe acest site...si as vrea sa va spun povestea mea si sa imi dati un sfat...va rog. vb cu un baiat de 2 ani...caruia i-am iertat fff multe...era un tip posesiv, gelos...si totusi pt iubirea noastra am continuat...acum sa intru in subiect, el nu prea era de acord cu nici o prietena de a mea, cik sa nu imi bage prostii in cap una din ele, si incetul cu incetul am renuntat la tot pt el, si am ajuns s nu mai am nici o prietena, doar una cu care vb din cand in cand, si el stia asta, dar nu prea era de acord nici macar cu ea, si specific sunt fete cuminti, dar la o cearta de a noastyra i-a mi-a spus ca baiatul asta nu ma merita si de atunci nu o mai suporta nici pe ea...si aseara m-a sunat respectiva prietena sa ii dau o pereche de cizme dc am si normal k nu am putut o refuza, si dupa 2 ore prietenul mea a venit la mn fara ca eu sa stiu si a vzt in drum spre mn pe prietena mea incaltata cu cizmele mele si s-a oprit in dreptul ei si a intrebat o de unde le are etc, si ea normal de rusine a zis k sunt ale ei, si k am si eu la fel, si el m a sunat cand a ajuns in fata casei mele, si mi-a zis "m-am intalnit cu prietena ta si avea cizme ca ale tale, si eu de frica ca sa nu ma cert cu el, i-am sp k are si ea la fel si k ale mele sunt in casa, si a spus s i le arat si nu am avut cum...si m-a prins cu minciuna...si am incercat sa dau de el dar si-a schimbat nr si-a schimbat tot...tin sa precizez ca mereu ma fc mincinoasa, ma jignea etc, desi niciodata nu i-am gresit cu nimic, in 2 ani de zile nu i-am gresit nici macar cu o privire,,,poate am gresit dar nu pot trai fara prietene...e absurd...va rog frumos sa imi dati un rasp...eu am 22 si el la fel...

Buna..Eu cred ca poate baiatul asta,a cautat motiv de cearta ca sa scape de tine..Poate este conbinat cu fosta ta prietena..Ce sa iti zic draga,trezestete la realitate...Si cauta un baiat care se comporta frumos cu tine..Si prietene care sa le tii la distanta..Pt ca traim intr-o lume rea si egoista
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:45
nah...ca si eu tot numa cizmele mi-au ramas uin cap din toata povestea.....alea sunt cele mai importante.....mitocanul ala nu merita nici macar amintit......fetita....tu iti imprumuti prietenelor tale si sutienele si chiloteii????....zii ca da.....te rooooog......
tutankhamon
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:54
Cu siguran ai greit , druind iubire unui om care este POSESIV i care vezi i tu ncearc s-i controleze viaa.Astfel de persoane sunt periculoase , i dac a ajuns s te ndeprteze de prieteni, de cunoscui, nu o face dect din EGOISM , ..scap de astfel de specimen...e cel mai bine,,altfel viaa va deveni un calvar , i la 22 de ani , nu crezi c merii mai mult?Eti destul de tnr, poi cunoate ali oameni, poi iubi , poi fi fericit i n alt mod...DE TINE DEPINDE !
lilioceanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 03:52
fugi draga mea de el cat te tin picioarele,nu de mult am inkeiat si eu o asemenea relatie mai scurta dar mai intensa,am locuit cu el ,in casa lui vreo 3 luni. a fost groaznic dar m am trezit la realitate si acum nici nu vreau sa aud de el. imi spunea ca vrea sa fiu doar a lui si eu ca proasta il credeam dar de fapt vroia control absolut asupra mea. nu merita sa te lasi umilita ,calcata in piciore de un dobitoc. viata merge inainte,si ai sa vezi ca exista si baieti care stie sa te respecte si sa te iubeasca. fa ti prietene,prieteni,iesi in lume,distreaza te si uital ca nu te merita.mitocanul ala nu merita nik. dal la dreaq si cautati un baiat care stie sa ti aprecieze calitatile si sa te respecte ca pers. mult succes
pussa10
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:44
Eu cred ca le imprumuta si el din cand in cand, daca a fost in stare sa le recunoasca instantaneu cand le-a vazut incaltate de altcineva. Si a fost gelos. Probabil avea omul un fetis cu cizmele ei. Asa se justifica si comportamentul lui. Nu e badaran baiatul... Posesoarea cizmelor il face sa fie asa. In consecinta, schimba-l cu altul, fetita. Da-i cizmele, un sut in dos si inchide bine usa dupa el. Apoi stropeste cu apa sfanta si afuma cu tamaie, sa nu cumva sa mai ai parte de unul ca el datat viitoare.
Lidiaolteanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:08
Stii de fapt care e cea mai mare greseala a ta?? Faptul ca inca mai esti cu el si inca incerci sa ii faci pe plac. Dumnezeule, chiar s-a sfarsit lumea??
Apoi vine imprumutatul cizmelor. La varsta ta nu ai auzit de diverse micoze ce se pot transmite astfel? Incaltamintea ta e doar a ta, ca si lenjeria intima de altfel.
Lidiaolteanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:12
unde l-ai gasit ????
tirmitel la gradina zoologica acolo sigur o sa fie fericit
valdo68
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie extraconjugala 51 De la: hannes 9 Septembrie 2013 03:25
de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie? 326 De la: fleurdelis 1 Iulie 2010 05:51
femeia berbec,comportament,compatibilitatea cea mai buna,,, 1 De la: ANNITTA10 6 Septembrie 2010 21:17
Iubitul meu..fostul iubit a viitoarei mele cumnate!!!! 12 De la: garbo190789 28 Aprilie 2012 15:36
mai poate o relatie sa fie resuscitata....? 27 De la: angy_dor 23 Decembrie 2009 21:37
Setari Cookie-uri