BRONZARE CU DHA (ORGANICA)

Buna fetelor.Am ezitat pana azi sa scriu pe acest forum chiar daca va urmaresc in fiecare zi .Ce parere aveti depre bronzarea cu dha? Am fost azi la un salon in zona Piata Victoriei unde mi-am facut un tratament cu o chestie abraziva avand in vedere ca eu am pielea foarte uscata dupa care m-am bronzat(vopsit :)) ) cu dha...Sunt multumita de rezultat numai ca m-am spalat pe maini imediat cum am ajuns acasa si acum am parca 2 manusi albe :(
Ati trecut prin chestii asemanatoare?
gyanna21
Postat pe 29 Martie 2010 19:56
ciudata
garbo104600
Postat pe 29 Martie 2010 19:59
dada...f samatoasa in primul rand!
am avut si eu patima asta....si big deal
ai o mina mai aparte cateva zile apoi iti revii
fleurdelis
Postat pe 29 Martie 2010 20:02
da....mainile mele arata azi de parca as fi decojit un camion de nuci verzi ...sunt rosii aproape .poate maine o sa fie albastre sau nu stiu ce alta culoare...sa fie de la faptul ca m-am spalat pe maini? anyway ..

P.S.: daca va duceti sa va bronzati cu dha rugati sa va dea mai mult crema sau ce e aia cu care te dai pe maini si unghii la picioare altfel ajungeti ca mine
gyanna21
Postat pe 30 Martie 2010 20:20
Buna!Fetelor Help:(...vreau un sfat..pe 28 mai am banchetul si asi vrea sa mi fac aceasta bronzare cu DHA dar imi e frica poate o sa raman singura in restaurant..Raman pete?stie careva un salon bun din Cluj?eu am si un ten foarte sensibi!este recomandat?am avut si ceva probleme cu el?ce puteti sa mi spuneti?vreau parerea unei persoane care s`a bronzat cu DHA nu din auzite..:D.Va rog!Multumesc!


Stie careva daca bronzare de aceast fel are efect cu are si bronzare naturala?adik pielea se ingroase?vergeturile sau celulita sunt mai putin vizibile..pielea mai catifelata,mai ferma?



garbo117216
Postat pe 6 Mai 2010 18:02
Nu se mai poarta bronzul.
AMELYY
Postat pe 6 Mai 2010 18:05
Ba se poarta!:))si daca nu s`ar purta atata timp kt eu ma simt bine bronzata nu vad care ar fi problema:))
garbo117216
Postat pe 7 Mai 2010 16:37
Bine draga, ce te superi asa? Se poarta si vintage-ul.
Doara
Postat pe 7 Mai 2010 16:42
Da stiu k se poarta si vintage`ul dar stii care e regula de baza in majoritatea lucrurilor pe care le faci?sa te simti bine in pielea ta!dar btw cerusem raspunsuri la alte intrebari si printre acestea nu era vreo intrebare referitoare la moda in materie bronz.so.. revenim la subiect.
garbo117216
Postat pe 7 Mai 2010 17:01
Buna, si eu am facut bronzare organica la o tipa in Bucuresti, foarte draguta si face super bine sedintele si nici nu raman pete, puteti sa ii scrieti pe oriely30@yahoo.com
Mai ales la maini si la picioare culoarea este uniforma, super este, o recomand
garbo165927
Postat pe 1 Septembrie 2010 14:23
Hello girls. Saptamana trecuta am fost domnisoara de onoare la o nunta si aveam pielea super alba asa ca imi trebuia ceva rapid care sa ma salveze. Am citit pe net despre Sun Make Up, e o tehnologie noua de bronzare fara raze ultraviolete. In sfarsit, am vazut ca tehnologia e disponibila la Chocolate the Tanning Bar, un salon de bronzat din Dorobanti, care are si cafenea. Si am baut o ciocolata cat asteptam... mmmm. Super buna. Sa va povestesc de bronz. Am intrat intr-o cabina in care am stat aprox 45 de min, nu mi-a lasat nicio pata, nu a avut miros urat, iar pigmentul inca nu s-a dus de tot si a trecut aproape o saptamana. Iar acum am vazut ca au lansat si concurs pe Facebook prin care poti sa castigi 3 sedinte Sun Make Up. Concursul e aici: www.facebook.com/ChocolateTheTanningBar . Eu am fost super multumita asa ca va recomand Sun Make Up
ela101
Postat pe 16 Decembrie 2010 13:45
BRONZARE ORGANICA DHA,.....PROMOTIE!!!!!!!!!!.... DOAR "45 RON sedinta " , http://bronzare-organica.110mb.com/ , multi pupicei
bronzareorganica@gmail.com
garbo165927
Postat pe 17 Decembrie 2010 13:40
Buna...................
PROMOTIE !!!!!!!! " 40 RON sedinta" , BRONZAREA ORGANICA DHA....TOATA LUNA DECEMBRIE " , http://bronzare-organica.110mb.com/ , oriely30@yahoo.com sau 0732 562 143...., multi pupicei... va astept.....,
garbo165927
Postat pe 18 Decembrie 2010 12:33
De la: ela101, la data 2010-12-16 13:45:25Hello girls. Saptamana trecuta am fost domnisoara de onoare la o nunta si aveam pielea super alba asa ca imi trebuia ceva rapid care sa ma salveze. Am citit pe net despre Sun Make Up, e o tehnologie noua de bronzare fara raze ultraviolete. In sfarsit, am vazut ca tehnologia e disponibila la Chocolate the Tanning Bar, un salon de bronzat din Dorobanti, care are si cafenea. Si am baut o ciocolata cat asteptam... mmmm. Super buna. Sa va povestesc de bronz. Am intrat intr-o cabina in care am stat aprox 45 de min, nu mi-a lasat nicio pata, nu a avut miros urat, iar pigmentul inca nu s-a dus de tot si a trecut aproape o saptamana. Iar acum am vazut ca au lansat si concurs pe Facebook prin care poti sa castigi 3 sedinte Sun Make Up. Concursul e aici: www.facebook.com/ChocolateTheTanningBar . Eu am fost super multumita asa ca va recomand Sun Make Up
garbo181084
Postat pe 30 Decembrie 2010 11:46
De la: ela101, la data 2010-12-16 13:45:25Hello girls. Saptamana trecuta am fost domnisoara de onoare la o nunta si aveam pielea super alba asa ca imi trebuia ceva rapid care sa ma salveze. Am citit pe net despre Sun Make Up, e o tehnologie noua de bronzare fara raze ultraviolete. In sfarsit, am vazut ca tehnologia e disponibila la Chocolate the Tanning Bar, un salon de bronzat din Dorobanti, care are si cafenea. Si am baut o ciocolata cat asteptam... mmmm. Super buna. Sa va povestesc de bronz. Am intrat intr-o cabina in care am stat aprox 45 de min, nu mi-a lasat nicio pata, nu a avut miros urat, iar pigmentul inca nu s-a dus de tot si a trecut aproape o saptamana. Iar acum am vazut ca au lansat si concurs pe Facebook prin care poti sa castigi 3 sedinte Sun Make Up. Concursul e aici: www.facebook.com/ChocolateTheTanningBar . Eu am fost super multumita asa ca va recomand Sun Make Up
garbo181084
Postat pe 30 Decembrie 2010 11:52
Am si eu programare la acest salon..Spune-mi si mie te rog..cum se face mai exact? intrii in cabina de care ai zis..si cum iti da cu solutia aia pe tine? te da cineva..sau cum? e sub forma de spray pe care il pulverizeaza cineva pe tine..sau e ceva automat? scuze..sunt mai blonda uneori.. Merci!
garbo181084
Postat pe 30 Decembrie 2010 11:55
Program lucru: , 30 Dec. orele: 10:00 - 20:00, si 31 Dec orele 09:00- 14:00
... PROMOTIE !!!!!!!! " 40 RON sedinta" , BRONZAREA ORGANICA DHA.... " , http://bronzare-organica.110mb.com/ , multi pupicei... va astept....
garbo165927
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:42
cosmeticiana mi-a recomandat sa evit pe cat se poate tipul asta de bronzare...dar cum sunt fooarte curioasa din fire chiar vreau sa incerc. problema e ca nu am foarte multe detalii despre cum se procedeaza, ce ar trebui sa fac ca sa fie un bronz reusit, nu stiu daca are vreo importanta nuanta pielii mele...da-mi niste detalii
oanaaaa
Postat pe 3 Februarie 2011 20:32

Dar in Brasov ceva parteneri? chiar mi-ar fii foarte folositor un abonament..contact me
oanaaaa
Postat pe 3 Februarie 2011 20:39
Am fost aseara la salon Maraviglia, la d-na Carmen.
Am facut si peeling tot acolo [20 ron], iar bronzarea organica a fost [49 ron].

M-a dat peste tot cu un strat, m-a uscat, iar apoi m-a mai dat cu un strat pe brate si pe fata... (pe brate, nu pe palme).
Pe tot corpul am o culoare frumoasa, sunt incantata. Dar pe fata si pe maini e o culoare mult mai inchisa, prea contrastanta cu restul corpului. Data viitoare voi stii sa nu accept 2 straturi doar in anumite zone.

Pe fata, s-a aplicat ok, am si niste poze cu mine inainte si dupa. Totusi mi se pare, ca nasucul, e ceva mai inchis decat restul fetei, poate e doar o aparenta. Si cand m-am uitat in oglinda care mareste, am vazut ca sunt plina de punctulete negre.. am scos cateva, care mi s-au parut mie mai mari, dar sunt foarte-foarte multe, asa ca le-am lasat in pace. Oricum e ciudat, ca nu observasem pana la bronz ca am atatea puncte negre, adica nu se vedeau de loc. (acum se si vad si sunt si pline ~ precum cosuletele :p)

Problema mea foarte foarte mare, este ca am palmele negre-negre... oribil... parca am muncit la camp si am facut bataturi... e o culoare oribila... am incercat cu scrub, nu am rezolvat nimic, am mai incercat cu zeama de lamaie, din nou nu am rezolvat nimic... Va rog mult de tot, daca puteti sa-mi dati un sfat, cu ce as putea curata palmele, macar asa cat de cat...

Multumesc tare mult!
garbo202427
Postat pe 22 Aprilie 2011 11:32
Buna garbo202427, normal acea doamna trebuia sa te dea doar un strat de solutie, adica sa te pulverizeze doar o data, 2....trebuia sa te dea cu o crema pe palme sa nu ti se inegreasca. Te rog sa incerci cu ulei de bebei si bicarbonat, fa ca o pasta si freaca-te pe palme.

Si eu ma ocup cu bronzare organica, unii dintre clientii mei sunt..... cantaretul Morris, Simona Sensual si Carmen Plesa.

Sper sa functioneze ce ti-am spus, multa bafta.

VA UREZ UN PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI.

"BRONZARE ORGANICA DHA prin pulverizare, fara raze UV, fara solar.

O singura pulverizare asigura un bronz intens, in doar 5 minute
http://bronzare-organica.110mb.com/

......Persoane publice care au apelat la aceasta metoda: CARMEN PLESEA, SIMONA SENZUAL si cantaretul MORRIS.... pupicii.

.....PROMOTIA ramane valabila si in Aprilie..!!! PROMOTIE... 45 RON sedinta, vino cu o prietena si platesti 40 RON sedinta.....va astept.....

Programul de Paste este pana sambata la orele 18:00
0732 562 143

Maria
garbo165927
Postat pe 22 Aprilie 2011 15:33
si inca ceva, pozitia palmelor se tine intro pozitie anume tocmai sa nu ajunga solutia pe ele, si ca un plus (dupa cum am mai scris) se da cu crema pe palme sa fi sigura 100% ca nu se pateaza palmele....

poop

Maria
garbo165927
Postat pe 22 Aprilie 2011 15:36
Buna am si eu o intrebare :D In Cluj este Bronzare cu DHA ?:D va rog sa imi raspundetii:D:D:D
garbo255413
Postat pe 17 Decembrie 2011 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Sabon 1 De la: bahia7266 20 Februarie 2012 10:17
PENTRU CONCURS 1 De la: garbo219549 8 Decembrie 2011 14:26
Caut Soț si Tata 11 De la: carmlinda 27 Iulie 2015 08:37
Stie cineva reteta cremei de fata a doamnei Sanda Taranu ? 3 De la: reyya 24 Iulie 2010 14:25
stergere cu laser TATUAJ SPRANCENE 1 De la: garbo255560 18 Decembrie 2011 15:08
Setari Cookie-uri