Subiect deschis de Nuti-Vio ,,Doamnelor si domnilor, care e starea dvs de spirit, astazi?"

De la: nuti_vio, la data 2010-03-12 16:17:38 pt optimism, dor_marunt......sa stii ca fiecare pers are ,, cate ceva la bibilica"...
Pai sa stii ca barbatii din moment ce nu sunt cinstiti si nu doar si femeile care nu sunt cinstite si se iau dupa barbati, si barbatii care nu respecta femeile si credinciosiii...Nu o sa aiba niciodata nimica in bibilica..Pt ca Dumnezeu ajuta pe fiecare precum merita....Faptele care le faci,bune sau rele se intorc inapoi la tine....Prin alti oameni..Asa ca un om,care nu are respect pt femei si pt cuvantul lui Dumnezeu...O sa invarte in jurul cozii pe loc si nimic nu o sa ii intre la cap...Poate ca stie el teorie,,dar practica este grea..Este nevoie de perseverenta,,,autocontrol,har de la Dumnezeu..Dar daca omul duce o viata murdara,,,se va invarte mereu in jurul coziii..Si Dumnezeu la va da oameni dupa ei....Acuma sa nu pice oameni din aia cumsecade fara credinta,care sa nu stie sa se fereasca de oamenii cu intentii rele...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Martie 2010 16:25
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-03-12 16:25:27
De la: nuti_vio, la data 2010-03-12 16:17:38 pt optimism, dor_marunt......sa stii ca fiecare pers are ,, cate ceva la bibilica"...
Pai sa stii ca barbatii din moment ce nu sunt cinstiti si nu doar si femeile care nu sunt cinstite si se iau dupa barbati, si barbatii care nu respecta femeile si credinciosiii...Nu o sa aiba niciodata nimica in bibilica..Pt ca Dumnezeu ajuta pe fiecare precum merita....Faptele care le faci,bune sau rele se intorc inapoi la tine....Prin alti oameni..Asa ca un om,care nu are respect pt femei si pt cuvantul lui Dumnezeu...O sa invarte in jurul cozii pe loc si nimic nu o sa ii intre la cap...Poate ca stie el teorie,,dar practica este grea..Este nevoie de perseverenta,,,autocontrol,har de la Dumnezeu..Dar daca omul duce o viata murdara,,,se va invarte mereu in jurul coziii..Si Dumnezeu la va da oameni dupa ei....Acuma sa nu pice oameni din aia cumsecade fara credinta,care sa nu stie sa se fereasca de oamenii cu intentii rele...
Eu ma rog la Dumnezeu sa le dea dupa faptele lor bune....Si sa ii ajute DUMNEZEU DOAR ATUNCI CAND O SA INCEAPA SA DUCA O VIATA CINSTITA...Dar Dumnezeu ajuta doar atunci cand considera El ca omul merita....Pt ca cu o fapta buna mnu se face primavara....Daca omul este fidel si are credinta,,poate ca inmoaie inima Domnului
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Martie 2010 16:29
Mi-am dat seama ca Irinuca ma poate injura lejer in postarile ei avand in vedere ca nu citesc nimic din ce scrie.
Doara
Postat pe 12 Martie 2010 16:38
draguta????da cum te simtesti azi?????ca de asta e vb aciia sa????
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 16:39
he,he,he... perversiunea e in mintea cititorului, neica... pai bine bre nutzeto, de cand pussy se traduce prin pasarica, mami?...

da' lasand dezbaterea limbistica deoparte, ia uite cum isi dezvaluie lumea starea de spirit din cateva dialoguri...
zambil
Postat pe 12 Martie 2010 16:39
eu astazi sunt 2 in 1...
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 16:40
naspha!!!doi in unu....nasoool,mai....
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 16:41
stiu eu...si sac...nu iti spun.....

deci, astept.....


nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 16:42
De la: Dor_marunt, la data 2010-03-12 16:38:40Mi-am dat seama ca Irinuca ma poate injura lejer in postarile ei avand in vedere ca nu citesc nimic din ce scrie.
Sa stii ca nu m-am referit la tine,ci doar le cei nesimtiti..Care fac bascalie din oamenii cinstiti si credinciosi..Ca acei oameni or sa se invarta mereu in jurul cozii si vor primi dupa plata si rasplata...Plata o sa fie in functie de faptele lor..Este si o vorba,,,trebuie sa tii minte ce oferi ca sa stii ce vei primi in schimb..Este si corect asa..Acei care fac fapte rele si fac bascalie din oamenii care se straduie sa lupte cu insinctele lor si sa le coordoneze,sa fie mai cumpaniti...Acei oameni care fac doar fapte rele,,vor primi doar fapte rele prin alti oameni..Pt ca totul se intoarce inapoi,,nimic nu ramane nerasplatit..Pt ca Domnul este Drept
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Martie 2010 16:43
haidi mai...daca nu mi zici tu poate aialalta????
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 16:43
nu e naspha e fain....naspha e atunci cand sunt 3 in 1...
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 16:43
bini mai irinuco....deci nu te simti bini mai la spirit?????
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 16:44
scuze, nazi...eu i-am rasp lui zambil...

2in 1, adica mamica si copilas....
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 16:45
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 16:46
Toate faptele lor rele,,are grija Domnul sa le dea dupa faptele lor..Asa ca nu trebuie sa ma preocup eu pt ei....Pt ca totul se primeste inapoi,,tot prin oameni ca ei...Si pe mine Dumneze ma va ajuta sa imi dea un barbat cinstit si harnic..Nu o imputitura curvar si gunoi comunal..De parca eu daca stau cinstita,,este pt ca am si eu niste pretentii si nu ma multumesc cu toate gunaoiele de oamenii.Si ca Dumnezeu sa ma ajute sa am parte de oameni cinstiti,,,trebuie sa fiu si eu cinstita..Asa ca pt cei rai,,care fac bascalie nu ma preocup..Are Dumnezeu grija sa le dea dupa inima lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Martie 2010 16:47
are dreptate mosneagu'

ajunge sa citesti ce se posteaza, si iti dai sema de starea de spirit....

iasomia
Postat pe 12 Martie 2010 16:47
da iasomico, da' acuma crez ca posteaza copilasu' din nutzeta, s-ala nu le are cu finetzurile astea... trebe sa-i dai mura-n gura, deh...
zambil
Postat pe 12 Martie 2010 16:49
De la: nazirra, la data 2010-03-12 16:44:26bini mai irinuco....deci nu te simti bini mai la spirit?????
Pai m-a enervat un imbecil de la facultate...Ca cica eu as avea fite in cap....Si imoi zice mie sa ies pe usa....Pai el are besini in cap..Si eu pe usa,ies atunci cand vor muschii mei....Nu sa imi spuna mie nimeni cand sa ies..Apoi si colegele alea mai incuiate la minte,,radeau de mine..Ca si alea care au ras sunt niste proaste de ingeata apele..Ca doar prostii rad de alti oameni...Adica daca eu am demnitate,,inseamna ca cica am fite.,.Pai ce la barbati le plac mamaligile...ca sa le coordoneze ei cum vor in favoarea lor..Gunoailele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Martie 2010 16:52
zambilu'

vezi ca iar sperii poporu'pudibond cu remarca aia,tatutzu...
iasomia
Postat pe 12 Martie 2010 16:55
da, zambil....era vb de starea de spirit.....eu am motive sa fiu copil...mi-au venit copii acasa...
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 16:56
si eu care ziceam ca revigorez dialogu', mami...
zambil
Postat pe 12 Martie 2010 16:56
nutzeto, eu stiam ca-i alta vorba cu venitu-acasa, cand ti se reface starea de spirit... da' vorba iasomicii, sa nu se interpreteze dracu'...
zambil
Postat pe 12 Martie 2010 16:58
pai da..zambilu'

tu spune-mi mie,ca numai eu stiu exact ce vrei sa spui...m-ati facut sa rad tare,sa va bata norocu'....
iasomia
Postat pe 12 Martie 2010 17:01
pai, nu are ce sa se ,,refaca".. .

am citit poezia lui 007 si m-au apucat nostalgiile....mi-e dor de mare....asta cu siguranta mi-ar reface ,,starea de spirit"....o plimbare...pe malul marii...
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 17:05
vreau si io??????
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 17:10
SALUT!!!,pe toata lumea,starea mea de spirit e putin tulburata,asa,deci ma duc sa-mi platesc cablu de net,ca altfel,nu mai apar,in rest e,ok,raman o dura/sentimentala in continuare.
NUTICO,am glumit in legatura cu clona,asa doar pentru,VANGI,ca a deschis el topicul,sper sa fie interesant,succes
scrichy
Postat pe 12 Martie 2010 17:15
haidi mai...nuti....vreau si io pe banana!!!!!!!
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 17:16
dimineata,eram bucuroasa.am avut un vis superb,cu sora mea si mama....apoi.cam dupa doua ore am primit in dar ,o carte preferata.sigur bucuria a fost si mai mare.am dat drumul la muzica ambientala si am inceput sa citesc.eram plina de o energie speciala.a sunat cineva la usa.era vecinul.imi cumparase flori.un batranel tare de bonton.m-am bucurat enorm de culorile florilor si de miros.doamne ce dragalasi sunt puii de porumbita de pe balconul meu.le dau boabe,de fapt porumbitei.stau in balcon ,pe fotoliu ,unde nu imi lipseste nimic,totul e cald,roz,flori ca intr-o sera,catelul culcat la picioare pe o blanita violet.jucarii mici de plus.este camera-balcon unde ma relaxez si imi recapat bucuria ca deasupra mea,sta si ma protejeaza Dumnezeu.sunt o stea luminoasa.
alexxandra
Postat pe 12 Martie 2010 17:17
daca eu o sa spun ceva despre banana lui nazi, se va interpreta, nu-i asa?
anakin
Postat pe 12 Martie 2010 17:20
ok, nazi...da o fuguta la ,,lumea cuvintelor"....si se rezolva...lasa imaginatia, sa zburde...
nuti_vio
Postat pe 12 Martie 2010 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai sunt oare femei care le este frica de nastere? Pt ca mie imi este frica si de o injectie... 181 De la: luptatoareacurajoasa 4 Iunie 2010 11:29
cresa si gradinita din iasi 1 De la: garbo087162 12 Ianuarie 2011 15:44
Un apel catre Dvs. 18 De la: nathalie 2 Decembrie 2011 22:58
PROVERBE 224 De la: palmier 5 Noiembrie 2012 20:38
isa_mikaa 11 De la: garbo167167 10 Ianuarie 2013 22:27
Setari Cookie-uri