cum sa-mi pastrez familia

lia....
hai satzi zic ceva vrei??
am avut eu o perioada asaaa de nedreptati odataa de am crezut ca ma lasa inima!
si nu o zi doua....ci cam...un an doi asa!
dar crasee nene craseee si mi se intamplau mieeeeeeeee! pricepi??
bai nene si nici nu puteam dormi noaptea si ma agitam in fel si chip!
si a avut dzeu grija...sa pricep intr-o buna zi....ca asta e treaba LUI nene....nu a mea! a mea e alta....
asa ca sa stii un lucru! cum te bate al de sus... nu poate sa o faca nimeni mai destept si m ai inteligent de atat!
asa ca las-o pe tanti sa se simta cu vrea ea....nu-i trea ba noastra nenica!
si nici n-o admiram pt asta deci duca-see cu ce stie ea si cu ce-i in sufletu ei!
ca nu-i prea liniste .....bat pariu! p-acolo
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 19:59
De la: garbo160073, la data 2010-06-27 19:34:03ma amuzi ....ma simt tanara la 60 de ani sa sti....am grija de mine si de aspectul meu fizic...frumoaso


touche. bineinteles. Tinara, frumoasa si femeie...la concurenta cu fie-ta.
Ti-a trecut vreodata prin cap ca unele lucruri sint mai importante decit sa te simti tinara si frumoasa? Probabil nu. Si probabil e ingrozitor sa traiesti altfel, cind carcasa este totul. Iar la 60 de ani carcasa SE DUCE oricum. Ce ramine?! Nimic. Obsesia...
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 20:00



Fleur , stiu , m-am infierbantat, probabil asta i-a fost si scopul.


ia zi , acum ce-a fost , a trecut , nu ? nu mai doare .

nici nu ma indoiesc de plata lui Dumnezeu , a dovedit ce poate face cand vrea .

sa uitam .
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 20:11
fleur,
EU cre'ca sint in primul an de nedreptati din alea. CRASE. Ce ziceai, ca dureaza doi?
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 20:14


mai ...la minee daa!
numia ca s-au suprapus is cu mizeria asta de recesiune....de am crezut ca vad absolutul....
la un mom dat!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 20:22
mda... incep AMRu'atunci...
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 20:27


hai mai Q-uu
deci im per asta....am intalnit persoane care musai au trecut prin...deci!
stiu ca nu conteaza, da...fix oamenii aia m-au facut sa zambesc!
si is cei mai imp pt mine acum!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 20:30
unde mai pui....k o si tacut cucoana.
si o-ncetat brusc sa se simta si...focoasa si frumoasa!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 20:37
pai fleur... la mine nu-i recesiunea de vina, macar sa stiu pe cine sa injur... SInt altele.
ex huzb. - asa mintea lui in capul ei a decis sa treaca la asalt sa ma recucereasca de nu mai stiu pe unde sa ma bag sa uite dreak, si nu uita. Si eu care vroiam sa nu ranesc omu'asa, gratuit, IAR.
J. e intr-o silentio stampa... zici ca e stafie asa, lunatic, nu mai vb., nu mai misca, sa vad daca mai respira....
Nu stiu daca plec sau nu din tara si taman acu'trebe sa imi dau kupilu la gradi...si nu stiu nici macar pe ce continent. Si nu vb. decit romana.
Imi ies analizele din ce in ce mai proaste - logic, daca nu pot sa maninc. O sa ajung ca sperietoarele alea de ciori.
Aia la job sint turbati toti.
Familionul e si ala sarit de kour in sus si in mai sus.

... si chestiile astea toate in crescendo de la inceputul anului pina acu'.

vorba ta, parca vad asa absolutu'. cu coada okiului.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 20:41
dintre noi 2 tu esti psihologuu nuu??


uite ce zic: E BINEEEEEE CA PLECI! GOOOO!
p-ala ex...l-a apucat fireste taman acu! ca stie! nu d-altceva! rememoreaza el...nu iubeste!
bun! J nush cine-i da banui ca e actualul si e SS pt ca asa-s ei..barbatii in momentele radicale.
pleaca de lg mamica lui si-i si el bulversat!
iar cupiluuu o sa zica sarumana si merci daca-i mia dai o sansa la viata.....si nu-l ingropi aci!
so...gooooooooooo cu analizeze asa cum is....numa fa-o! repejoor!
nush dece dar io as avad lucrurile ca inainte pe 1razb mondial acum! cine o putut face ceva in viata si-o salvat=ooo! cine nuuuuuuuuu.....moare aici!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 20:47
fleur, eu's economist, aferim... nu psiholog. Si nope, nu stie nimeni de chestia cu plecatu' in afara de J (da, the one) caruia nu i-am confirmat nici ca ma duc nici ca ramin.
Nu vreau sa ma gindesc cum o fi cind vor afla. Cre'ca o sa devin meschina si, daca plec, le las un bilet de adieou parfumat shi cu toate urarile de bine. Pe veci.
N-am chef de (alte) drame.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 20:50
barbateste asa Q! k-asa-i in tenis!
asa sa faci!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 20:58
ce faceti mai fetelor, nu aveti ceva mai placut de facut decat sa va bateti capu cu asta?
cred ca e o gluma de duminica....iar daca nu e, nu merita sa-i scrieti un rand dar 4 pagini
nelly05
Postat pe 27 Iunie 2010 21:00
Uite ca vine si Ciresica sa-si dea cu parerea la povestea bunicutei in calduri.
Doua sfaturi si o intrebare am:
Sfat nr. 1 : du-te la un un psiholog
Sfatul nr. 2 : dupa psiholog retrage-te intr-o manastire.Poate mai ai vreo sansa acolo unde din cauza de munca multa iti iese necuratul din minte si din trup.

Intrebare: Iti iubesti nepoata spui? Pai amantul/ginere/tata daca si-o pune cu soacra-sa este probabil pentru ca asteapta sa-i mai cresca fiica, nu?
Nu te-ai intrebat daca nu are o relatie si cu nepoata ta/fiica lui cind nimeni nu e prin preajma? Ca se pare ca nu are decit instinct animalic si ca nu conteaza a cui bujboaca o gaureste.
Vezi ca te inseala amantulcu fiica.
Vezi ca nu cumva deja sa fi inceput sa te insele si cu nepoata ca are virsta propice.

Doamne, ca rau m-am suparat azi pe Garbo!
Ciresica
Postat pe 27 Iunie 2010 21:02
uite nelly ce sa facem!
o rugaciune colectiva pt bacul blondutzei!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 21:05
De la: fleurdelis, la data 2010-06-27 21:05:06uite nelly ce sa facem!
o rugaciune colectiva pt bacul blondutzei!



nu mai rade de mn k u nu sti ce emoti am....
blondina_X
Postat pe 27 Iunie 2010 21:08
gata, toti pt blondutza ca una e pe garbo
nelly05
Postat pe 27 Iunie 2010 21:09
si are si numai 18 ani...deci meritaa!
sa iei bacu blondutzo!
sa nu care cumva sa te-ntorci p-aici far'de el auzi/??
el= bacu' sper ca stii!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 21:12
lasa mai ca il ia ca e fata desteapta, in felul ei
nelly05
Postat pe 27 Iunie 2010 21:14
De la: fleurdelis, la data 2010-06-27 21:12:41si are si numai 18 ani...deci meritaa!
sa iei bacu blondutzo!
sa nu care cumva sa te-ntorci p-aici far'de el auzi/??
el= bacu' sper ca stii!


am 20 de ani pt k is data de la 9 ani:P
blondina_X
Postat pe 27 Iunie 2010 21:15
bey , cucoana , leaga-ti dracu' un pietroi de gat si arunca-te in dunare , in dambovita , unde dracu' te-ai arunca , numai sa se usureze pamantul de una ca tine

scuze , fetele , dar sunt shocata... nu-mi vine sa cred ce citesc ...
eu_vio
Postat pe 27 Iunie 2010 21:18
De la: nelly05, la data 2010-06-27 21:14:57lasa mai ca il ia ca e fata desteapta, in felul ei



Atat imi doresc sa iau bacu nimic mai mult...
blondina_X
Postat pe 27 Iunie 2010 21:18
Fetelor, eu nu cred nici macar o vorbulita din povestea bunicutei si a lupului cel tanar. Nu e singurul personaj care inventeaza povesti de amorul artei... mai este prin preajma o venerabila doamna care, din plictiseala, la cei 70 de ani ai sai, nascoceste situatii si le lanseaza pe forum.
Parerea mea: povestea asta-i o nascocire, sau... daca prin absurd e adevarata, madama e o degenerata, iar ginerele - un biet nebun, daca prefera o femeie de 60 uneia de 40... sunt dusi amandoi.
Tylly
Postat pe 27 Iunie 2010 21:21
De la: reyya, la data 2010-06-27 19:17:35
De la: garbo160073, la data 2010-06-27 14:59:09Buna.Sunt noua pe forum si as vrea sa va impartasesc povestea mea de dragoste.Am 60 de ani,sunt casatorita si in acelasi timp am o relatie cu ginerele meu.Acum 10 ani cand l-am cunoscut pe acest barbat m-a fascinat pur si simplu.Am incercat sa imi inabus pasiunea si dragostea pt el,de dragul fiicei mele,dar eram indragostita de el cum nu mai fusesem niciodata pana atunci .Cred ca este prima iubire adevarata din viata mea.
Intr-o zi cand am ramas singuri acasa(eu si sotul meu locuim impreuna cu ei) mi-a spus ca stie ce simt pt el,ca si el simte acelasi lucru si am facut dragoste.De atunci au trecut aproape 10 ani si inca mai am o relatie cu acest barbat.De multe ori am vrut sa ii spunem adevarul fiicei mele,dar nu am putut deoarece nu vrem sa o facem sa sufere.Il iubeste ,au doi copii impreuna,care nu as vrea sa sufere din cauza mea sau a tatalui lor.
Totusi simt ca trebuie sa fac ceva,nu mai pot continua asa,dar nu stiu ce.Daca spunem adevarul o sa imi pierd familia,fiica mea nu o sa ma ierte niciodata.Dar nici asa nu mai pot continua.Ma simt vinovata fata de familie ,mai ales fata de fiica mea,de fiecare data cand o privesc ii privesc in ochi,pe ea ,pe sot sau pe nepoti ma copleseste sentimentul de vinovatie.Nu stiu ce sa aleg .Simt ca nu pot sa renunt nici la familie ,nici la el.
In afara de cea mai buna prietena a mea ,care ma acuza,nimeni nu mai stie acest lucru si as vrea sa cunosc si parerile unor oameni care privesc situatia obiectiv.Ce trebuie sa fac?


eu zic sa te spanzuri si dupa aia mai vezi tu ..hai ca esti nebuna


speram doar ca aceasta poveste sa fie una inventata..daca e reala , e crancen...
reyya
Postat pe 28 Iunie 2010 00:25
Reyya, crancen ? ... e de-a dreptul thriller, fara M.J.

blondi, sper ca ai avut doar proba orala. Ca daca te pun aia sa si scrii, sa faci compuneri samd, am un feeling in privinta asta.
anakin
Postat pe 28 Iunie 2010 00:38
ca sa nu mai spun de amantelul cucoanei...caracter zero...se putea lega de oricine altcineva dar nu de mama sotiei lui...mie una mi se face greata cand aud asemenea povesti , cucoana e clar sarita de pe fix , putea sa fie cu oricine , numai cu ala nu , in fine ...evident fiica nu o sa o ierte niciodata pt chestia asta..interesant e cum de nu a ,,rasuflat" inca avand in vedere ca locuiesc laolalta...dar oricum , eu i l-as face cadou mamei daca as fi in locul sotiei aluia...si i-as ruga insistent pe cei doi ,,amorezi" sa nu ma mai deranjeze vreodata nici macar cu privirea :-)
reyya
Postat pe 28 Iunie 2010 00:46
De la: anakin, la data 2010-06-28 00:38:40Reyya, crancen ? ... e de-a dreptul thriller, fara M.J.

blondi, sper ca ai avut doar proba orala. Ca daca te pun aia sa si scrii, sa faci compuneri samd, am un feeling in privinta asta.

are blondi bac-ul?? hehehehe..vine proba scrisa la limba si literatura romana...
reyya
Postat pe 28 Iunie 2010 00:49

criminalaaaaa...criminala faza asta!
siimt k mi-e rau!
fleurdelis
Postat pe 28 Iunie 2010 00:50
care faza fleur?? cu cucoana sau cu bac-ul Blondinei?? :-)
reyya
Postat pe 28 Iunie 2010 00:52
reyya, e inventata... np.
Bunicuta cica are "nepoti" dar si-a "crescut nepoata" (doar nepoata) insa stau toti nspe impreuna, sau cel putin asta a zis dupa vreo doua pagini, de cind s-a logodit fie-sa....
Inteleg ca si-a luat nepoata la ea in camera si a crescut-o ea, si ailalti au crescut asa, prin bucatarie.... Asta in timp ce si ea, si fie-sa, aveau "joburi solicitante".
quasaria
Postat pe 28 Iunie 2010 00:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
test :varsta biologica 24 De la: Mihaela_Tudora_1 6 Iulie 2013 04:57
Mama tanara si singura,sau avort? 219 De la: Medeea12 29 Martie 2012 19:02
VREAU 8 De la: betty37 26 Aprilie 2011 23:16
as dori sa cumpar un patut ieftin folosit 1 De la: anacs 12 Iulie 2010 12:57
e greu sa ma hotarasc sa divortez 15 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 14:27
Setari Cookie-uri