cum sa-mi pastrez familia

De la: garbo160073, la data 2010-06-27 18:17:09da,asa m-au sfatuit anumite prietene de-ale mele ,sa nu imi complic viata crescandu-mi nepoata ,dar bineinteles ca nu le-am luat in seama.si nu am crescut-o din obligatie ci pt ca fiica mea sa poate studia si a-si trai tineretea.si in legatura cu boala....nu cred ca as avea vreo afectiune....este prima oara cand mi se intampla sa-mi insel sotul exceptand o singura data in tinerete.


wow cu cata usurinta vorbesti "este prima oara cand mi se intampla sa-mi insel sotul exceptand o singura data in tinerete" , e prima oara cand iti inseli sotul cu ginerele, aici e afectiunea ,nu trebuie un nr de persoane,si este "doar" prima oara cand ti-ai inselat sotul cu ginerele timp de 10 ani , in care ai inselat si mintint si fica si nepotii,intraga familie,asta trebuie sa constientizezi.
E ca si cum un om ce realizeaza un incest spune "e singurul copil cu care am facut asa ceva"si totusi e copilul lui,inseamna ca sufera de o boala.
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 18:26
De la: scrichy, la data 2010-06-27 18:25:22-073,nu mi-ai raspuns in legatura cu relatia asta ,cine a dat tonul el,ginerele sau tu,cum s-a ajuns,intamplat,situatia asta,ca nu a fost o ratacire de moment vad ca dureaza si-n prezent,care a fost motivatia,vad ca raspunsul asta l-ai ocolit.
Exista sentimente sau interese???si satisfacerea carnala e un interes.


Nu cred ca vrea sa raspunda la intrebari si eu i-am pus f multe intrebari si vad ca nu a vrut sa raspunda la niciuna
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 18:28



da' mai bine-ti inselai sotul de-o mie de ori daca asa de mult te manca-n gaoastza , scarboaso! Si-ai facut-o 10 ani ! 10 ani ! aici nu mai e vorba de o dorinta , o greseala ,

de-aia ti-am zis ca esti stricaciune . Acuma , cand ginerele s- retras spre nevasta lui , sotia lui , femeia lui , cea data de Dumnezeu lui , mai , tu auzi ce-ti spun aici , a lui , - iti vine sa-ti strigi stricaciunea-n gura mare si-ti mai doresti si sa fii inteleasa , ajutata , sa nu te mai doara ca simti ca-l pierzi ...

stiu ca urmatorul pas este sa vorbesti fie cu fiica ta , fie cu sotul tau fiind ca nu poti tu sa inchei un subiect decat stricand . Asa esti tu , stricaciune . Sa-ti fie rusine cate zile oi avea !


liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 18:31
Cand fiica mea era logodita cu el el s-a mutat la noi si eu inca de la inceput m-am simtit atrasa de el...poate la inceput a fost ceva fizic dar in luni de zile pasiunea a devenit mai puternica ,pana la sentimentele profunde ale iubiirii...fiica mea muncea f mult (ceea ce face si in prezent)si aproape ca-si neglijeaza familia,nu este aceasta o scuza dar...apoi cu timpul ,petrecand atat de mult timp impreuna si el a inceput sa se simta atras de mine....prima oara am facut dragoste cum am mai spus ,acum 10 ani cand am ramas singuri acasa...el a facut primul pas atunci ..si de atunci nu mai este nevoie sa faca cineva primul pas ...ne intelegem din priviri...cert este ca imi doresc sa se terine acest chin ...cand facem dragoste este mai mult dureros decat placut...sufleteste ma refer...dar este ceva mai presus de mine...totusi ,as dori sa pun capat ..nu concep viata fara fiica mea sau fara nepoti...
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 18:38
heii nu va ambalati! stati fetele linistite ca o sa mai patiti ceva
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 18:40




tu esti o femeie in jur de 60 de ani . sa-ti fie rusine ca vorbesti in gura mare despre asa o grozavie pe care ai facut-o familiei tale . sa te vada cel care pedepseste si sa-ti arate ce-i aia durere ! asta iti doresc .
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 18:47
Nu pot sa cred ca e adevarat,fabulezi sau e delir,unde e judecata ,cum te uiti in ochii celor din familie?Constiinta spune ceva?Vai ce femeie,nu pot sa cred ca ai facut ce ai sris!
RIEN
Postat pe 27 Iunie 2010 18:59
Evident tipul e extrem de alunecos, joaca la dublu si nu merita catusi de putin sansa de a incerca sa reiei ceva iremediabil pierdut : increderea. Pune-i papion la gat si trimite-l la cealalta , doar cu bilet de dus daca se poate. Succes! :-)
reyya
Postat pe 27 Iunie 2010 19:06



Rien , ea n-are constiinta , asa s-a nascut . Ea se plange ca ginerele (vai , ce rusine ) n-o mai fouite ca inainte , si , din cauza varstei are dureri cand face sex cu el. Acuma , ea crede ca el n-o mai vrea si vrea sa se razbune spunandu-i fiicei sau sotului de relatia lor . iti spun , asta-i o distrugatoare , nu-i normala !
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:08
lasa, reyya... uita-te mai pe ultimele pagini, ca saracul alunecos e ingeras, prin comparatie....
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 19:09
Nu exista o familie, exista doar compromis din partea ta si atat, el isi vede de jocurile si ,,iubirile" lui , va minte pe amandoua ..se iubeste doar pe sine, pe tine nu te iubeste , altfel s-ar fi despartit de cealalta odata ce tu ai aflat de povestea lor, cum totusi nu a facut-o si insista in relatia aia( e doar un surogat de relatie) asta ar trebui sa fie foarte elocvent , nu crezi?? Cealalta...poate e implicata...poate e rabdatoare, poate e doar credula,dar nu conteaza, in speta asta contezi tu si copiii tai .Eu una nu as pierde nicio clipa din timpul meu langa unul ca el...dar alegerea iti apartine , faptul ca e tatal copiilor tai nu inseamna ca aveti si o familie in adevaratul sens al cuvantului , e doar suferinta si compromis , un barbat care spune oricui altcuiva , cu atat mai mult celeilalte ce se intampla in relatia cu sotia pt mine e un zero barat. Lasa-l , trimite-l la cealalta sa-l consoleze ea,pierzi timp si energie daca insisti sa refaci relatia.
reyya
Postat pe 27 Iunie 2010 19:13
De la: quasaria, la data 2010-06-27 19:09:24lasa, reyya... uita-te mai pe ultimele pagini, ca saracul alunecos e ingeras, prin comparatie....

eu nu citit decat postarea care a deschis topicul..nu m-am uitat pe ultimele pagini...intre timp a devenit ingeras?? :-)) Hai mey..ce fara inima sunt
reyya
Postat pe 27 Iunie 2010 19:14
De la: garbo160073, la data 2010-06-27 14:59:09Buna.Sunt noua pe forum si as vrea sa va impartasesc povestea mea de dragoste.Am 60 de ani,sunt casatorita si in acelasi timp am o relatie cu ginerele meu.Acum 10 ani cand l-am cunoscut pe acest barbat m-a fascinat pur si simplu.Am incercat sa imi inabus pasiunea si dragostea pt el,de dragul fiicei mele,dar eram indragostita de el cum nu mai fusesem niciodata pana atunci .Cred ca este prima iubire adevarata din viata mea.
Intr-o zi cand am ramas singuri acasa(eu si sotul meu locuim impreuna cu ei) mi-a spus ca stie ce simt pt el,ca si el simte acelasi lucru si am facut dragoste.De atunci au trecut aproape 10 ani si inca mai am o relatie cu acest barbat.De multe ori am vrut sa ii spunem adevarul fiicei mele,dar nu am putut deoarece nu vrem sa o facem sa sufere.Il iubeste ,au doi copii impreuna,care nu as vrea sa sufere din cauza mea sau a tatalui lor.
Totusi simt ca trebuie sa fac ceva,nu mai pot continua asa,dar nu stiu ce.Daca spunem adevarul o sa imi pierd familia,fiica mea nu o sa ma ierte niciodata.Dar nici asa nu mai pot continua.Ma simt vinovata fata de familie ,mai ales fata de fiica mea,de fiecare data cand o privesc ii privesc in ochi,pe ea ,pe sot sau pe nepoti ma copleseste sentimentul de vinovatie.Nu stiu ce sa aleg .Simt ca nu pot sa renunt nici la familie ,nici la el.
In afara de cea mai buna prietena a mea ,care ma acuza,nimeni nu mai stie acest lucru si as vrea sa cunosc si parerile unor oameni care privesc situatia obiectiv.Ce trebuie sa fac?


eu zic sa te spanzuri si dupa aia mai vezi tu ..hai ca esti nebuna
reyya
Postat pe 27 Iunie 2010 19:17



citeste , te rog , pagina 2 , acolo a scris o femeie . citeste si-ai sa intelegi de ce suntem noi intrigate .
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:18
dureri din cauza varstei?nu fizic ma refeream....sufleteste ...era o metafora ,dar de... limba si literatura romana...
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 19:22
amin. Asa am reactionat toate. Totusi, ramin la parerea mea ca e o boala ca oricare alta.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 19:24



nu ma corecta , tu , pe mine ca am inteles ce-ai zis, nu-i vorba de durere sufleteasca , n-ai , tu , suflet , e vorba ca nu te mai simti atat de dorita de , ia sa-ti arat eu tie de cine nu te mai simti dorita : de GINERELE TAU !!!!! si nici nu te mai simti bine-n timpul actului stricat din cauza varstei , altfel e normal sa fie asa la 60 de ani , si-ti vine sa faci rau . mai continui ?am sa-ti spun pana ai sa innebunesti , asta-i adevarul , urato .
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:29
ma amuzi ....ma simt tanara la 60 de ani sa sti....am grija de mine si de aspectul meu fizic...frumoaso
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 19:34

mai feteleee ...ati luat-o prea pasional....zic!
nu cred ca merita deranjul...
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 19:37
scz..netul asta
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 19:37
De la: garbo160073, la data 2010-06-27 19:34:03ma amuzi ....ma simt tanara la 60 de ani sa sti....am grija de mine si de aspectul meu fizic...frumoaso



Frumoasa si tanara eu vad o femeie cu sufletul curat,plin de iubire fata de familie,copii,nepoti, nu o femeie cu sufletul plin de rautate.
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 19:38



te simti tanara , stiu , de-aia ai si facut si faci asa o fapta .

dar nu esti tanara , n-ai fost tanara nici acum 10 ani .

acum dau dreptate doamnelor care au spus ca ai o boala la cap.

nu temai trata , ce-ai stricat , e stricat , nu mai repari.

ramai frumoasa .
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:39
De la: fleurdelis, la data 2010-06-27 19:37:19 scz..netul asta



eee las ca stiu eu,vrei sa-ti faci mesaje (glumesc)
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 19:43



buna , Fleurdelis,

simt nevoia sa ma debarasez de urat . Permite-mi sa-ti ofer
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:43
fetele...care vine la un fazan?
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 19:48
ce sa fac cu ele bre???

crezi ca primesc vreun silan sau parfum pe kestia asta???good

lia eu zic sa te calmezi...
k sa patesti ceva dzeule!
dna se distreaza si tu faci infarct aci!
shazi linistita!
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 19:52



Lis , ti-am dat o floare ,primeste-o si nu face nimic cu ea . doar bucura-te !
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:53



ia mai da-o ...


Fleurdelis , iti ascult sfatul, multumesc. ma lasi sa-ti mai dau o foare ?

unde-i Dor ? vreau sa-i dau si ei o
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 19:56
De la: fleurdelis, la data 2010-06-27 19:52:03ce sa fac cu ele bre???

crezi ca primesc vreun silan sau parfum pe kestia asta???good

lia eu zic sa te calmezi...
k sa patesti ceva dzeule!
dna se distreaza si tu faci infarct aci!
shazi linistita!


nu cred,concursul cu silan era parca pe alt topic
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 19:57
Cine sa inteleaga asa ceva,o fapta condamnata de toata lumea,si considerat un pacat de moarte,o rusine,cu care vei merge in mormant si nu vei primi iertare de la nimeni,gandestete si la cum sa renunti de a trai asa,repara ceva macar in ceasul din urma,nu insista in pacat,poate vei regreta gresala facuta si vei intelege ca ai gresit enorm!Zici ca te ingrijesti,la trup dar ce folos sufletul duce pacatul,trupul e stricator.
RIEN
Postat pe 27 Iunie 2010 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor 87 De la: dor72 25 Iunie 2011 23:43
MIEREA-aur curat pentru sanatate !! 23 De la: elisabeta_boia 20 Ianuarie 2013 22:52
Cum petreceti clipele libere? 29 De la: caleidoscop 19 Iunie 2012 17:55
Iubire de mama? 33 De la: Andreeaa244 13 Martie 2016 02:02
oare toti barbatii cred ca daca esti singura ai putea avea o relatie cu unul insurat? 160 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:26
Setari Cookie-uri