cum sa-mi pastrez familia

in primul rand nu este nimic inventat-mi-as dori din tot sufletul sa fie asa.in al doilea rand nu sunt o persoana bolnava,precum se crede,iar in al treilea rand credeam ca forumul garbo este plin de doamne educate care te pot ajuta cu o parere sincere si obiectiva,un sfat...
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 15:21
Pai greata mea e sincera zau asa. Vrei clementa sau vrei sa te aplaude lumea pentru ce ai facut?
Doara
Postat pe 27 Iunie 2010 15:22
sfat: du-te si trage-ti doua palme in oglinda si considera povestea inventata. Inventata acum.
Si daca tropaie hormonii in continuare, histeroctomie. Si se rezolva.
E fie-ta, da? I-ai dat viata.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 15:24
TOCMAI CA FORUMUL GARBO ESTE PLIN DE DOAMNE TI -SA VORBIT FRUMOS ,IA- TI POVESTEA SI MUTA - TE IN ALT LOC
MONIKA112511
Postat pe 27 Iunie 2010 15:27
am inteles.va multumesc pt opinii si mai ales pt modul de a vi le exprima.aceste opinii le cunosc si de la prietena mea care cunoscandu-ma de 40 de ani imi reproseaza ca nu-mi iubesc fiica,desi stie ca este cel mai important om din viata mea.va multumesc inca o data.
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 15:30
Ce gluma buna. Cum sa fie fie-ta cea mai importanta persoana din viata ta daca ti-o tragi cu barbata-su de 10 ani? Cum? Daca imi dai o explicatie logica la asta te cred. Si fara:"il iubesc de nu mai pot".
Doara
Postat pe 27 Iunie 2010 15:36
Pai si cum ai fi vrut sa reactioneze oamenii la auzul unei asemenea grozavii Mai faci si pe victima...ca nu suntem educate si alte blablauri...macar ti-ai pus intrebarea cum ar reactiona fiica ta in momentul in care o sa-i faci marea dezvaluire repet...sper sa ai o minte bolnava si aventura cu ginerica sa fie doar in mintea ta.
Ia fa-ti un scenariu:te arzi in draci cu ginerica si intra fieta peste voi ce-i spui???ca te-ai impiedicat in barbatsu???????
dementa naibii!!!!!
ameno
Postat pe 27 Iunie 2010 15:37
Pune ma si poze cu voi doi la profil ce draq!!!!!!!!
ameno
Postat pe 27 Iunie 2010 15:39
Ca s-a impiedicat de barbata-su e una, dar sa vezi unde-a nimerit cand a cazut.
Doara
Postat pe 27 Iunie 2010 15:40
eu nu am intrat aici pentru jigniri.credeam ca cineva ma poate intelege,poate intelege cat sufar si prin ce trec.caut cu disperare o persoana care sa-mi spuna ca ma crede ca-mi iubesc fiica.chiar nu stiu ce speram sa gasesc in niste opinii exprimate virtual.imi pare rau.numai bine!
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 15:44
Esti si nebuna daca tu crezi ca cineva poate intelege si sa-ti spuna ca e ok ca sa ti-o tragi cu barbatul fiicei tale. N-ai intrat pentru jigniri? Dar ce te asteptai sa primesti? Urale? N-ai explicat inca cum poti sa iti iubesti fiica si in acelasi timp sa ii faci asta. Ma gandesc cam ce povesti ai sa le spui nepotilor la batranete. Ca mami, tati si bunica s-au iubit pana la adanci batraneti?
Doara
Postat pe 27 Iunie 2010 15:47
n-are cum sa te creada nimeni ca iti iubesti fiica, cind i-ai facut ce i-ai facut. Poti sa cauti si aici, poti sa cauti unde vrei.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 15:48
Hai ca povestea cu amantul/ginerica m-a lasat cu gura cascata,dar gandind mai bine,nu e singura vinovata in povestea asta,ci si el,ma intreb daca le apuca pe amandoua sexuiala ce face,trece dintr-o camera in alta,cum dracu fata ei nu s-a prins ca are pe altcineva,cred ca nici aia nu are minte multa,sau e atat de abil incat le ameteste pe amandoua,acum e a o boala cronica totul.
Eu am ginere,sunt fascinata de comportamentul lui fata de fica mea,o iubeste ca-n prima zi,cu toate ca eu,i-am zis din start ca,daca o va face sa sufere moare de mana mea
scrichy
Postat pe 27 Iunie 2010 15:51
asta vroiam si eu sa spun: ca daca cineva, oricine, ar face-o pe fie-mea sa sufere ar muri SIGUR de mina mea. Credeam ca-i postpartum, da'tot postpartum de vreo 4 ani.... nu cre'ca imi mai trece....
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 15:53
Nici nu inteleg ce fel de sfat vrei? Doresti sa iti spuna cineva ca e bine ce ai facut? Nu e bine. E cumplit de rau. Vrei sa gasesti o rezolvare? Din pacate nu exista. Raul este deja facut si l-ai facut timp de 10 ani. Abia acum ai remuscari? Nu te poti uita in ochii fiicei si a sotului? Nici n-ar trebui. Asta clar e o greseala de neiertat si zau daca exista vreo rezolvare.
Doara
Postat pe 27 Iunie 2010 15:54
DU -TE MAI FEMEIE SI LASA -NE ,ESTI O SPECIE CARE NU ARE CE CAUT IN LUME ,MAI VREI SI SFATURI,,,,MA DEZGUSTI ,,, MAI BINE FOLOSEAI UN MORCOV
MONIKA112511
Postat pe 27 Iunie 2010 15:55
Ma gandesc ca niciodata nu exista vinovat de unul singur,asa ca daca el nu ar fi dat curs relatiei,era altceva,oare sunt la mijloc foloase materiale ,ceva,poate a existat si a treia si a patra femeie in viata lui,,eu pe asta l-as huli primul,oricum.
scrichy
Postat pe 27 Iunie 2010 15:55
scrichy, relatia intre mama si fiica este mai importanta decit orice relatie a oricarui barbat - ala e clar ca a inselat pe tpate partile, dar ea n-ar fi trebuit sa intre in povestea asta...
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 16:01
-073,cine a fortat nota,sau mai bine spune-mi cine a dat tonul primul in astfel de relatie,el nu are remuscari,va intersectati zilnic,cum va priviti in ochii cu vinovatia in suflet,poti sa raspunzi,hai sa iti acord clementa,daca ar fi vorba de sentimente de ce nu sunteti impreuna,am citit de curand de in caz in strainatate,soacra s-a casatorit cu ginerele,fica le-a dat acordul si stau in aceiasi casa in continuare.
scrichy
Postat pe 27 Iunie 2010 16:03
nu m-am gandit niciodata sa fim impreuna ca si un cuplu normal...pare greu de crezut dar asta s-a intamplat si nu stiu ce sa fac in continuare.pt cine m-a intrebat cum justific ca imi iubesc fiica -bineinteles ca o iubesc ,altfel nu o mai cresteam pe nepoata mea care acum are 15 ani si pe care fiica mea a nascut-o cand avea 20 de ani.m-am sacrificat si am crescut-o eu pt ca ea sa-si vada de studii si de tinerete desi am fost sfatuita de multe prietene de exemplu sa o las sa se descurce nu sa imi complic eu viata ,avand si o functie solicitanta.
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 16:38
De la: garbo160073, la data 2010-06-27 16:38:52nu m-am gandit niciodata sa fim impreuna ca si un cuplu normal...pare greu de crezut dar asta s-a intamplat si nu stiu ce sa fac in continuare.pt cine m-a intrebat cum justific ca imi iubesc fiica -bineinteles ca o iubesc ,altfel nu o mai cresteam pe nepoata mea care acum are 15 ani si pe care fiica mea a nascut-o cand avea 20 de ani.m-am sacrificat si am crescut-o eu pt ca ea sa-si vada de studii si de tinerete desi am fost sfatuita de multe prietene de exemplu sa o las sa se descurce nu sa imi complic eu viata ,avand si o functie solicitanta.


Reciteste ce scri de o mie de ori,un om normal nu are cum sa te inteleaga.
S-a intamplat?Asta e motivatia ta pt ceea ce ai facut?Ti se pare o motivatie buna? Nu poti sa ti in frau pasiunile animalice care le ai? Ce s-ar intampla daca toata lumea ar face ca tine? Ce s-ar intampla daca toate femeile,am sarii pe primul barbat pe care ni s-ar pune pata,fara sa tinem cont de principii,de morala,de familie,de copii,de absolut nimic. Cum ar fi lumea asta daca n-ar exista si femei care sa se respecte pe ele si pe cei din jur.Ma bucur ca mai exista astfel de femei care sa isi iubeasca si sa isi respecte familia,copii,dar ma intristez cand vad ca mai exista si persoane ca tine,carora nu le intereseaza de nimeni,de sentimentele nimanui,de familia nimanui,care nu au respect,bun simt,maniere.Este f urat ca exista astfel de persoane,care nici macar nu realizeaza cat de mult rau pot sa faca si raul acesta tocmai fetitei ei.
Ca ai ajutato la cresterea fetitei si acum strigi, acest lucru nu dovedeste faptul ca iti iubeste fata,din contra,dovedeste faptul ca nu iti iubesti nici fica, nici nepoata.Daca le iubeai nu dadeai acel ajutor din obligatie,ci din dragoste o faceai.Sti cate bunici isi iubesc nepotii neconditionat si de abia asteapta sa stea cu ei,sa aibe grija de ei,sa ii vada crescand.
Daca nu vroiai sa-ti complici viata,vroiai sa fi libertina,puteai sa nu faci copii,nu sa-i faci ca sa le distrugi viata mai tarziu. Cat despre "prietenele " care le ai ,ma gandesc ce parere au ele despre ceea ce faci?
Apropo,ce explicatie ii vei da nepoatei tale ,cand v-a intreba de ce tata traieste cu bunica? Ce exemplu ii vei da in viata? Asta e un exemplu, e ceva de laudat sau ceva de inteles?
E cel mai josnic lucru,la care se poate cobora o "mama",pun in ghilimele pt ca dupa tot ce ai facut nu mai poti fi numita nici "mama " ,nici "bunica",pt ca o mama nu ar face asa ceva copilului ei, din contra,cum au spus si fetele mai sus , "ar face orice ca fetita lor sa fie fericita si ca barbatul de langa ea sa o faca fericita si sa nu o insele" , si acel "orice" nu include ce ai facut tu.
Nu crezi ca ereau barbati destui in lumea asta,cu care sa-ti satisfaci poftele,de ce ai vrut tocmai ce era interzis?
Se vede ca nu-ti iubesti nici fiica ,nici familia,pe nimeni,doar pe tine,probabil asa o sa ramai cand vor afla,singura.
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 17:24
De la: garbo160073, la data 2010-06-27 15:21:31in primul rand nu este nimic inventat-mi-as dori din tot sufletul sa fie asa.in al doilea rand nu sunt o persoana bolnava,precum se crede,iar in al treilea rand credeam ca forumul garbo este plin de doamne educate care te pot ajuta cu o parere sincere si obiectiva,un sfat...


Tocmai ca ai venit pe un forum de doamne educate,care isi iubesc familia si copii,nu doamne care nu dau doi bani pe familie,cum faci tu.
Cauta un forum unde toata lumea se destrabaleaza,poate acolo nu vei cunoaste persoane care sa ramana uimite cand vad cum o "mama" poate sa-i faca asa ceva fiicei ei.

Parerea sincera si obiectiva ti-am dato si daca prietena ta ti-a spus ca gresesti,are dreptate.
Oricum ginerelul tau,te v-a dorii cat timp esti interzisa,odata ce v-a afla fiica ta,nu te v-a mai vrea.
Eu zic ca cel mai bine e sa afle fiica ta,sa nu mai traiti in minciuna,macar sa stie ce persoane are langa ea si sa poata sa-si duca copii departe de astfel de persoane,ca sa poata fi educati si crescuti frumos,sa nu aiba un exemplu negativ.
Pacat ca pt greselile voastre platesc suflete nevinovate. Pacat ca nu va e rusine pt ceea ce faceti.
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 17:44


asa te-au sfatuit colegele tale , sa nu -ti complici viata crescandu-ti nepoata ?


ce-i stricaciune , stricaciune ramane .


da , fetelor , din pacate , mai sunt si ca ea .
liaiedera
Postat pe 27 Iunie 2010 17:51
bau, cred ca nu mai e cazul de dat cu parul... e inutil, in fond.
Am cunoscut in viata reala un asemenea personaj - mi-a facut citeva confesiuni de mi s-a zbarlit parul. Si nu pot sa zic ca individul nu era real. Era, si este... Si pare absolut sanatos altfel. Oamenii astia pur si simplu asa simt. Probabil e o deviatie. Probabil asa cum exista criminali in serie - pentru ca nu isi pot stapini impulsul de a ucide - exista si oameni care nu isi pot stapini impulsul sexual indiferent despre cine si ce este vorba. Pot fi relatiile copiilor proprii, pot fi, probabil, si copiii proprii... E o boala, in fond. Atunci cind capul nu mai are control, nu stii si nu accepti ce faci si faptul ca faci TU e o stare patologica, nu una normala. Evident e lipsa de discernamint si de control. Asa cum spuneam, e o boala.
Deci nu e cazul de acuze, intr-adevar. E cazul de tratament.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 17:53
De la: quasaria, la data 2010-06-27 17:53:41bau, cred ca nu mai e cazul de dat cu parul... e inutil, in fond.
Am cunoscut in viata reala un asemenea personaj - mi-a facut citeva confesiuni de mi s-a zbarlit parul. Si nu pot sa zic ca individul nu era real. Era, si este... Si pare absolut sanatos altfel. Oamenii astia pur si simplu asa simt. Probabil e o deviatie. Probabil asa cum exista criminali in serie - pentru ca nu isi pot stapini impulsul de a ucide - exista si oameni care nu isi pot stapini impulsul sexual indiferent despre cine si ce este vorba. Pot fi relatiile copiilor proprii, pot fi, probabil, si copiii proprii... E o boala, in fond. Atunci cind capul nu mai are control, nu stii si nu accepti ce faci si faptul ca faci TU e o stare patologica, nu una normala. Evident e lipsa de discernamint si de control. Asa cum spuneam, e o boala.
Deci nu e cazul de acuze, intr-adevar. E cazul de tratament.


Ai dreptate,dar problema cea mare este ca ea nu realizeaza ca sufera de o boala si ca trebuie urgent sa se trateze.Poate este destul de tarziu ,dar si mai tarziu e bine pt ea,ca raul fata de ceilalti deja e facut.
bau
Postat pe 27 Iunie 2010 18:04
Q,ce e mai prost ca poate exista si un fasctor ereditar,care se transmite din generatie in generatie,cazul sau cazurile sunt grave din punct de vedere normal,sau din punctul suferintii psihice care o provoaca,pe care eu cred ca o poarta in suflet,altlel nu ar fi postat aici.
scrichy
Postat pe 27 Iunie 2010 18:07
da,asa m-au sfatuit anumite prietene de-ale mele ,sa nu imi complic viata crescandu-mi nepoata ,dar bineinteles ca nu le-am luat in seama.si nu am crescut-o din obligatie ci pt ca fiica mea sa poate studia si a-si trai tineretea.si in legatura cu boala....nu cred ca as avea vreo afectiune....este prima oara cand mi se intampla sa-mi insel sotul exceptand o singura data in tinerete.
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 18:17
scrichy, probabil exista si un factor ereditar, si un eveniment care a declansat seria anomaliilor: probabil in momentele de "normalitate" nu e nimeni fericit. Da, a scris aici, dar nu isi asuma ce a facut - la urma urmei, cineva sanatos la cap, indiferent cit de malefic ar fi fost, ar fi spus da, nene, l-am foutut pe ala, so what? Asta am vrut, asta am facut. Chestia asta, ca nu prea realizezi ce nenorocire ti se intimpla fara sa admiti ca ai facut-o tu e cu dus si intors. Poate fi ipocrizie, sau nu.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 18:17
da,asa m-au sfatuit anumite prietene de-ale mele ,sa nu imi complic viata crescandu-mi nepoata ,dar bineinteles ca nu le-am luat in seama.si nu am crescut-o din obligatie ci pt ca fiica mea sa poate studia si a-si trai tineretea.si in legatura cu boala....nu cred ca as avea vreo afectiune....este prima oara cand mi se intampla sa-mi insel sotul exceptand o singura data in tinerete.
garbo160073
Postat pe 27 Iunie 2010 18:23
-073,nu mi-ai raspuns in legatura cu relatia asta ,cine a dat tonul el,ginerele sau tu,cum s-a ajuns,intamplat,situatia asta,ca nu a fost o ratacire de moment vad ca dureaza si-n prezent,care a fost motivatia,vad ca raspunsul asta l-ai ocolit.
Exista sentimente sau interese???si satisfacerea carnala e un interes.
scrichy
Postat pe 27 Iunie 2010 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mama ne-a distrus familia! 215 De la: garbo263078 26 Februarie 2018 18:01
O relatie de 3 ani spulberata 14 De la: irina31 22 Noiembrie 2009 21:13
Decor camere copii 1 De la: decorcamerecopii 27 Iulie 2010 20:00
Unde am gresit? 116 De la: ulygarbo 7 Aprilie 2017 16:09
Caut o fata pt a lua copilul de la scoala 2 De la: juliaitl 23 Noiembrie 2016 15:18
Setari Cookie-uri