S fie femeia un mister...?

Pn i cea mai proast femeie, poate conduce un brbat inteligent, dar este nevoie de o femeie foarte inteligent, pentru a conduce un prost...!

Omul e produsul minii lui, dar cteodat somnul raiunii zmislete montrii...!!!

De unde atta putere, n a mai putea s spere, vreuna sau vreunul dintre noi...?!
Schimb de poze i ID, perechea spernd c ne-o vom ntlni...!?
Te grbeti s ajungi acas, de altceva nici nu-i mai pas...!
Doar o ceasc de cafea, o igar... firar ea!
Te aezi cu nerbdare i deschizi calculatorul, cutnd pe acela sau pe acea, crora le ducem dorul...!?
Speri s-nvingi singurtatea..., mergi pe mess i-i pic netul, iar cu el... odat totul!

S fie femeia un mister...?
Dac ar fi aa, se poate compara cu o... piramid, din Egipt!
Atunci, pentru unii dintre noi brbaii, tot mister va i rmne!
Nu am fost n stare (pn acum!), s descifrm cum i de ce a fost ridicat naintea ochilor notri, a tuturor...?
Atunci, de ce s-o invadm, distrugnd acele trsturi (manuscrise si tot ceea ce este n interiorul acesteia), ce poate, mai de vreme sau mai trziu, un altul va fi capabil de mai multe i mai bune, ce vor fi de mare folos poate altora dintre noi...? Atta timp, ct nu nelegem, nici nu vom fi n stare s apreciem i mai mult dect att, s o respectm!
n aceste condiii, nici nu meritm "excursia" i aa costisitoare pentru unii dintre noi!
Iar, pentru cei care i-o permit sau au primit-o cadou... nu-i suficient doar s se bucure de ea !!!
Viaa alturi de o femeie, nu este doar o "excursie"...!!!
Alturi de ea, sincer, cu gnduri i fapte curate, vei nelege misterul unei piramide...!
Spunem noi... brbaii: SUNT UN MISTER !!!
De fapt... suntem pietre de esen diferit, din care, se pot sau nu, a se folosi la consolidarea unei piramide!
Cte pietre pe pmnt...?
Cte piramide...?
Care este misterul...?
i de fapt... ce vreau s spun...?!
Nu arunc cu pietre...! Dei mi-e team, atunci cnd se ndreapt ctre mine, dalta i ciocanul... M tem oare, de sculptor...?!
i cine-i oare sculptorul...? S fie soarta... ori destinul...?! S fie oare ea, Femeia...?!

De mic copil, mi-au plcut florile... ntotdeauna, am simit atta dragoste, atunci cnd le priveam, admirndu-le frumuseea, prospeimea i mesajul lor, sincer, curat...
Acel mesaj, care prin gesturi unice i artau bucuria sau tristetea... Gesturi, pe care le-au folosit ca drept limbaj, atunci cnd ne priveam i astfel, fcndu-m s le-neleg dorina...
M-au nvat ce este dragostea pur...! i mai ales, felul cum s-o port, s-o druiesc cuiva...
Viaa, ca un adevrat mister, trind printre attea minunate flori..., mi-a artat legtura dintre plcere, respect, dorina de-a iubi i-a fi iubit !
Pentru mine, tot ca o floare..., a fost, este i va rmne la fel de scump, draga, dintre toate cele pe pamant: Femeia !!!
Acea femeie, ce se tie a fi ca i o Floare, ntr-un buchet minunat de flori...!
Oameni buni: Trebuie s tim, s vrem i s putem, a iubi o Floare ! Ca de altfel, s tii, s vrei i s poti deveni o floare !
i-ar mai fi ceva...
Dac eti florar sau florreas, vezi-i de florile tale...!!!(Sever Banks)
Sincer
Postat pe 7 Martie 2010 14:10
n-am inteles nimic... decit ca sintem niste chestii decorative.
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 16:10
si misterioase
nelly05
Postat pe 7 Martie 2010 16:17
da, decorative si in rest nu se stie...
Noi si piramidele. Nu vreau sa ma gindesc la alte apropo-uri de similaritati...
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 16:19
eeeeeee, lasa ca nu are rost sa te gandesti, e duminica si e grele, el doar a vrut sa fie sincer
nelly05
Postat pe 7 Martie 2010 16:23
Florile daca le rupi ...mor. raman mistere .
garbo065737
Postat pe 7 Martie 2010 16:25
mor da!
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 16:28
mai bine nu le rupi.
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 16:29
immmdaaa! mai bine nu!
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 16:34
ar trebui sa ne raspunda el ...de ce ne.a dat acest subiect. sa iasa in fata daca are curaj.
garbo065737
Postat pe 7 Martie 2010 16:39
da daca nu le rupi???
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 16:39
mai da daca le rupi??? imm??
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 20:51
In cate categorii se impart femeile?
- Frumoase, destepte si marea majoritate de 99.999.....
sophia1971
Postat pe 7 Martie 2010 21:34
tu din ce categorie faci parte?
nelly05
Postat pe 7 Martie 2010 21:47
eu n-am inteles prea bine, omul asta ne lauda sau ne injura?

e drept ca am citit din doua in doua randuri, ca n-am rabdare...
Tylly
Postat pe 7 Martie 2010 21:50
cell, nici el nu stie, ca inca suntem un mister
nelly05
Postat pe 7 Martie 2010 21:58
si asta e un mister.
daca sunteti sau nu un mister
pik_nik
Postat pe 7 Martie 2010 21:59
suntem invaluite in mister
nelly05
Postat pe 7 Martie 2010 22:01
mister pik_nik, eu, incantat sa va intalnesc
pik_nik
Postat pe 7 Martie 2010 22:04
suuntem suntem
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 22:05
sa ne reintalnesti
nelly05
Postat pe 7 Martie 2010 22:09
deci inca nu s-a lamurit misterul..
bluelight
Postat pe 7 Martie 2010 22:15
ba s-a lamurit! a ramas misteru-n tren
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 22:17
nope... tot neintelese am ramas...
Tylly
Postat pe 7 Martie 2010 22:18
indescifrabile d-alea .

atunci mai bine ma duc la culcush. poate am un vis revelator .
bre, nu asa-i zice si la solutia ceea de se pune in vopseaua de par??
bluelight
Postat pe 7 Martie 2010 22:23
nu la aia de permanent???parcaa??
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 22:26
no, atunci un vis revelator si permanent.

Tylly
Postat pe 7 Martie 2010 22:31
ba nuuu...permanent revelator
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 22:34
De la: Sincer, la data 2010-03-07 14:10:55Pn i cea mai proast femeie, poate conduce un brbat inteligent, dar este nevoie de o femeie foarte inteligent, pentru a conduce un prost...!

Omul e produsul minii lui, dar cteodat somnul raiunii zmislete montrii...!!!

De unde atta putere, n a mai putea s spere, vreuna sau vreunul dintre noi...?!
Schimb de poze i ID, perechea spernd c ne-o vom ntlni...!?
Te grbeti s ajungi acas, de altceva nici nu-i mai pas...!
Doar o ceasc de cafea, o igar... firar ea!
Te aezi cu nerbdare i deschizi calculatorul, cutnd pe acela sau pe acea, crora le ducem dorul...!?
Speri s-nvingi singurtatea..., mergi pe mess i-i pic netul, iar cu el... odat totul!

S fie femeia un mister...?
Dac ar fi aa, se poate compara cu o... piramid, din Egipt!
Atunci, pentru unii dintre noi brbaii, tot mister va i rmne!
Nu am fost n stare (pn acum!), s descifrm cum i de ce a fost ridicat naintea ochilor notri, a tuturor...?
Atunci, de ce s-o invadm, distrugnd acele trsturi (manuscrise si tot ceea ce este n interiorul acesteia), ce poate, mai de vreme sau mai trziu, un altul va fi capabil de mai multe i mai bune, ce vor fi de mare folos poate altora dintre noi...? Atta timp, ct nu nelegem, nici nu vom fi n stare s apreciem i mai mult dect att, s o respectm!
n aceste condiii, nici nu meritm "excursia" i aa costisitoare pentru unii dintre noi!
Iar, pentru cei care i-o permit sau au primit-o cadou... nu-i suficient doar s se bucure de ea !!!
Viaa alturi de o femeie, nu este doar o "excursie"...!!!
Alturi de ea, sincer, cu gnduri i fapte curate, vei nelege misterul unei piramide...!
Spunem noi... brbaii: SUNT UN MISTER !!!
De fapt... suntem pietre de esen diferit, din care, se pot sau nu, a se folosi la consolidarea unei piramide!
Cte pietre pe pmnt...?
Cte piramide...?
Care este misterul...?
i de fapt... ce vreau s spun...?!
Nu arunc cu pietre...! Dei mi-e team, atunci cnd se ndreapt ctre mine, dalta i ciocanul... M tem oare, de sculptor...?!
i cine-i oare sculptorul...? S fie soarta... ori destinul...?! S fie oare ea, Femeia...?!

De mic copil, mi-au plcut florile... ntotdeauna, am simit atta dragoste, atunci cnd le priveam, admirndu-le frumuseea, prospeimea i mesajul lor, sincer, curat...
Acel mesaj, care prin gesturi unice i artau bucuria sau tristetea... Gesturi, pe care le-au folosit ca drept limbaj, atunci cnd ne priveam i astfel, fcndu-m s le-neleg dorina...
M-au nvat ce este dragostea pur...! i mai ales, felul cum s-o port, s-o druiesc cuiva...
Viaa, ca un adevrat mister, trind printre attea minunate flori..., mi-a artat legtura dintre plcere, respect, dorina de-a iubi i-a fi iubit !
Pentru mine, tot ca o floare..., a fost, este i va rmne la fel de scump, draga, dintre toate cele pe pamant: Femeia !!!
Acea femeie, ce se tie a fi ca i o Floare, ntr-un buchet minunat de flori...!
Oameni buni: Trebuie s tim, s vrem i s putem, a iubi o Floare ! Ca de altfel, s tii, s vrei i s poti deveni o floare !
i-ar mai fi ceva...
Dac eti florar sau florreas, vezi-i de florile tale...!!!(Sever Banks)
Asa este foarte frumos...Ca sa poti primi iubire,trebuie sa daruiesti iubire...Sa ai ganduri curate si sa fii cinstit....Pt ca cu ganduri curate si fapte curate..Poti castiga sufletul si inima femeiii..Dar daca ofgeri doar minciuni,,,si nu esti cinstit..Tot la fel vei primi..Pt ca asa cum strigi intr-o padure,,asa iti revine vocea inapoi...In fond este,,asa cum oferi asa primesti...Da sa fii cinstit sa ai ganduri curate....Si sa ai si demnitate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Martie 2010 22:34
femeia e un mister pentru ca barbatul nu se pricepe de cele mai multe ori sa o inteleaga....fie nu vrea, fie nu il duce capul...
tutankhamon
Postat pe 7 Martie 2010 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu sau fara prezervativ 38 De la: garbo_7980 23 Noiembrie 2012 23:34
"nu este nimeni de neinlocuit,dar uneori e nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura" 34 De la: Jojolin 22 August 2010 00:45
hartuirea la locul de munca, inteligenta strica.... 694 De la: fleurdelis 25 Februarie 2010 12:46
demoralizat 22 De la: Scorpio13 20 Februarie 2010 17:21
Buna seara tuturor:) 23 De la: Junona 12 August 2009 22:56
Setari Cookie-uri