ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Va rog ajutati-ma sa scap de acnee

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

am 18 ani si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de acnee.mediicamentele prescrise de medicii dermatologi au avut efect doar pe moment.va rog dati-mi un sfat
  citeaza   raspunde

De la: garbo097848, la data 2010-02-26 23:23:31am 18 ani si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de acnee.mediicamentele prescrise de medicii dermatologi au avut efect doar pe moment.va rog dati-mi un sfat

ei bine.si eu am cosuri da folosesc o crema care da rezultate.cauta si tu pe la plafare crema Eritroacnol.
  citeaza   raspunde

ASTA ASA E....DR. AU PREA MULTE VARIANTE DE TRATAMENT SI INCEARCA SI EI....DACA VREI TE AJUT EU...SCRIE-MI PE MARKIDES_MAGDALENA...AI AUZIT DE MICROSILVER?.....ESTE CONCEPUT SPECIAL PT. BOLILE DE PIELE
  citeaza   raspunde

bre, io pot ajuta numai cu puricii si capusele: Frontline... merge?!
  citeaza   raspunde

bre moniq,ala se pune pe animale

z si tu ceva de stropit
  citeaza   raspunde

piatra vanata!
  citeaza   raspunde

CEAU CUMPARATZI MIBAZON!!! ESTE O CREMA SUPER DAR... SPRE UIMIREA TUTURR SE GASESTE LA FARMACIA VETERINARA ... DAR ESTE SUPER DUPA 2 APLICARI INCEPE SA SE VADA EFECTUL !!!! SI ESTE FF IEFTINA!!! IN JUR DE 10 RON!!! PUPICI SI SUCCES:x
  citeaza   raspunde

sant farmacist estetician si te pot ajuta,contacteaza-ma pe e-mail
carmennanu84@gmail.com sau
europroiect2007@yahoo.com
iti acord o consultatie gratuita si vedem ce este de facut
  citeaza   raspunde

Eu am scapat de acnee cu BIOPTRON ( terapie cu lumina polarizata )

Pentru detalii despre aceasta terapie si sedinte gratuite adresa mea de mail :
stefanstancu@yahoo.com sau tel 0761.779.544
  citeaza   raspunde

: lamaia poate face minuni!

Ca un mod natural de a-ti curata fata este folosirea lamaii cu apa calduta. Lamaia va juta la inlaturarea aspectului de ten gras, dar va actiona si asupra acneei. Amesteca jumatate de lamaie cu apa calduta, intr-un bol mic, si intinde-o, cu un tampon de vata, pe fata. Trebuie sa stea pe piele timp de 30 de minute dupa care clateste cu apa calda.

: Apa, apa si iar APA!

Pentru a scapa de acnee trebuie sa tai raul din radacina. Este cazul sa inlaturi toxinele din corpul tau. Pentru a reusi acest lucru, consuma multa apa zilnic. Bea 10 � 12 pahare pline de apa/zi si astfel incepi procesul de purificare al organismului tau. Apa ajuta, dealtfel, si la procesul de vindecare al tenului tau.

: atentie la ce mananci!

Data viitoare cand ai drept tinta un fast-food pentru a manca ceva la pranz, gandeste-te de doua ori inainte. Mai bine consuma niste fructe ca sunt mult mai sanatoase. Fructele si legumele au multe vitamine si minerale care sunt foarte necesare vindecarii acestei probleme acneice. Si-n plus, fructele ajuta si la completarea necesarului de apa zilnica pentru organism.

Aceste tratamente te scapa de acnee intr-un timp relativ scurt, dar nu te poti intoarce la vechile obiceiuri odata ce tenul tau este vindecat! Ai grija de tine si frumusetea se va reflecta pe chipul tau!
  citeaza   raspunde

Pentru acnee si urmele lasate de ea,ai doar o sg solutie si anume tratament cu laser.Eu m-am tratat la Dr Kasem Abu Bakr la clinica lui.
Cu toata increderea du te sa scapi de ea.

citeaza   raspunde

De la: Blue_M, la data 2011-02-28 00:16:53 : lamaia poate face minuni!

Ca un mod natural de a-ti curata fata este folosirea lamaii cu apa calduta. Lamaia va juta la inlaturarea aspectului de ten gras, dar va actiona si asupra acneei. Amesteca jumatate de lamaie cu apa calduta, intr-un bol mic, si intinde-o, cu un tampon de vata, pe fata. Trebuie sa stea pe piele timp de 30 de minute dupa care clateste cu apa calda.

: Apa, apa si iar APA!

Pentru a scapa de acnee trebuie sa tai raul din radacina. Este cazul sa inlaturi toxinele din corpul tau. Pentru a reusi acest lucru, consuma multa apa zilnic. Bea 10 � 12 pahare pline de apa/zi si astfel incepi procesul de purificare al organismului tau. Apa ajuta, dealtfel, si la procesul de vindecare al tenului tau.

: atentie la ce mananci!

Data viitoare cand ai drept tinta un fast-food pentru a manca ceva la pranz, gandeste-te de doua ori inainte. Mai bine consuma niste fructe ca sunt mult mai sanatoase. Fructele si legumele au multe vitamine si minerale care sunt foarte necesare vindecarii acestei probleme acneice. Si-n plus, fructele ajuta si la completarea necesarului de apa zilnica pentru organism.

Aceste tratamente te scapa de acnee intr-un timp relativ scurt, dar nu te poti intoarce la vechile obiceiuri odata ce tenul tau este vindecat! Ai grija de tine si frumusetea se va reflecta pe chipul tau!
Subscriu, incearca si metoda asta :)!
  citeaza   raspunde

De la: Aila_sakura, la data 2010-06-29 21:02:38
De la: garbo097848, la data 2010-02-26 23:23:31am 18 ani si nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de acnee.mediicamentele prescrise de medicii dermatologi au avut efect doar pe moment.va rog dati-mi un sfat

ei bine.si eu am cosuri da folosesc o crema care da rezultate.cauta si tu pe la plafare crema Eritroacnol.
cea cu brusture e eficienta e produs la noi,emiplant cam asa ceva
  citeaza   raspunde

Pastile pentru acnee - track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid...
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: