pt.o viata sanatoasa,faceti miscare cel putin 30 minute pe zi...

Sensei O Sensei Program Contact EnglishAikido cu coordonarea mintii si a corpului
Corpul nostru are o forma. Putem sa l vedem si sa l atingem. Mintea nu are culoare sau forma si de aceea uitam de existenta ei. Corpul nu poate trai fara minte si nici mintea nu poate exista fara corp. Acestea sunt inseparabile.
Cand ne place ceea ce avem de facut este foarte usor sa ducem la bun sfarsit ceea ce ne propunem pentru ca mintea si corpul sunt coordonate si viceversa, atunci cand facem ceva din obligatie progresul este dificil pentru ca desi corpul si face treaba, mintea zboara permanent la altceva.
Pentru ca ne folosim mintea si corpul separat ne traim vietile doar pe jumatate. n marea majoritate a timpului mintea noastra este cu totul n alta parte decat la ceea ce facem. Atunci cand ne separam mintea si corpul ne pierdem puterea naturala primita de la univers, stresul si problemele si fac loc n viata noastra, apar bolile si caderile nervoase.
Daca nvatam cum sa ne coordonam mintea si corpul n viata de zi cu zi si sa extindem ki, putem sa luptam mai eficient cu stresul, sa ne cunoastem mai bine, sa ne ntelegem pe noi si pe ceilalti si sa ne manifestam potentialul uman la maxim. Prin practica, prin exercitii de dezvoltare a ki-ului, de respiratie si meditatie ki, nvatam cum sa traim o viata pozitiva cum sa fim mai sanatosi si mai fericiti.
n clasele de Ki oricine poate sa nvete coordonarea mintii si a corpului separat de aikido, indiferent de vrsta sau conditie sociala. Varsta minima pentru a putea practica este de 15 ani, iar vrsta maxima...
Va asteptam sa descoperim mpreuna coordonarea mintii si a corpului.

alexxandra
Postat pe 24 Februarie 2010 07:24
De la: alexxandra, la data 2010-02-24 07:24:43 Sensei O Sensei Program Contact EnglishAikido cu coordonarea mintii si a corpului

Corpul nu poate trai fara minte si nici mintea nu poate exista fara corp. Acestea sunt inseparabile.



i'auzi nene ... cica inglishaikido .... adica cum vine asta e aikido cu ceai negru ...? e akido cu mcdonalds ...? sau cu coca-cola ...? sau cu hot-dog's ...? suna tentant ... ceva la promotie de muslimaikido nu aveti .. ceva cu shaorma sau kebap...? italian aikido cu pizza si macaroane ... ?? sau un romanescaikido cu mici si bere ...? mda ... astept raspuns urgent ... ca vreau sa ma inscriu .. mai ales ca vad ca e la promotzie
alfheim
Postat pe 2 Mai 2011 13:36
alfheim, esti nou pe aici?
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 14:04
De la: dor72, la data 2011-05-02 14:04:22alfheim, esti nou pe aici?


foarte nou ... bebelush chiar :)
alfheim
Postat pe 2 Mai 2011 15:30
se vede. altfel nu ti-ai fi pierdut timpul cu postarea aia a allexanndrrei... sau cu orice alta postare a allexanndrrei - vuvuzela.
da' fa-ma sa inteleg: nu ai gasit o aberatie mai noua de-a susnumitei? colcaie forumul...
Thor_again
Postat pe 2 Mai 2011 15:54
tocmai ma apostrofat bebelushul la o postare referitoare puritanei
toti barbati porci nenica
bebelash hai noroc sa cresti mare si de caracter
ameno
Postat pe 2 Mai 2011 19:24
De la: alfheim, la data 2011-05-02 15:30:36

foarte nou ... bebelush chiar :)


las' ca te prinzi tu cum sta treaba...
sper ca o vei apuca in directia buna...nu unde va bate vantul...
dor72
Postat pe 2 Mai 2011 20:59
De la: ameno, la data 2011-05-02 19:24:18tocmai ma apostrofat bebelushul la o postare referitoare puritanei
toti barbati porci nenica
bebelash hai noroc sa cresti mare si de caracter



chiar daca sunt putin off-topic... deh... tre sa gunguresc si io ceva...
multumesc ameno, multumesc si tie dor72 (mrrrrrr - asta e de bine ... :) ) respecte thor
amu. ameno, na fost nika personal ... dar deh .. mi-am amintit si eu cate ceva de pe la gradi ... sper sa nu fi ofensat pe nimeni ... chiar daca picura pe ici pe colo ceva aciditate pe la incheieturi ... :)
bine v-am gasit .. si ma bucur ca .... si restul cuvintelor pe care le mai stiti
alfheim
Postat pe 2 Mai 2011 22:08
FAce careva culturism?
garbo_13894
Postat pe 20 Mai 2013 13:15
Nu fac culturism, dar incerc sa pun masa musculara in ultima vreme! Pentru asta fac exrcitii intense in fiecare zi mananc echilibrat foarte multe proteine si carbohidrati si in paralel iau si un supliment numit Metadrol pentru distribuirea uniforma a masei musculare. Programul asta l-am inceput in urma cu 3 saptamani si deja vad primele rezultate. Nu e cine stie ce, dar sunt modificari!
Sper sa reusesc la sfarsitul celor 6 luni cat o sa urmez programul asta sa fac masa musculara!
garbo_379117
Postat pe 18 Iulie 2013 11:27
Suplimentul Metadrol e destul de puternic totusi. Eu fac culturism si il iau. Dar daca zici ca organismul tau se simte bine cu el, atunci e foarte bine. Totusi pentru inceput e de recomandat sa incepi cu o doza mai mica.Produsele nu au efecte adverse, dar iti zic asta pentru ca trebuie sa mergi treptat. daca corpul se obisnuieste cu un dozaj mare de la inceput atunci ce o sa faci mai incolo?
Numai bine!
garbo_380056
Postat pe 30 Iulie 2013 15:05
Bai , iar va indopatzi precum gascanii cu anabolizante ?
Rotty
Postat pe 30 Iulie 2013 15:13
Salut!
Din ce am citit eu pe sit-ul lor nu sunt anabolizante, sunt doar niste suplimente care ajuta la cresterea masei musculare!
garbo_383350
Postat pe 9 Septembrie 2013 11:34
Daca Metadrol e anabolizant atunci eu sunt Arnold:). Produsul ala e doar un supliment care iti da energie sa rezisti in timpul antrenamentelor. E drept ca se cauta asa ceva in zilele noastre, mai ales daca nare chimicale in el!
garbo_386493
Postat pe 17 Octombrie 2013 11:11
Nu iti da doar energie ci iti arde si grasimile, ca doar asa pui masa musculara! E supliment alimentar ce se ia inainte de antrenamente. Noua ni l-a dat de la sala! Il iau de 2 saptamani dar nu vad cine stie ce schimbari! In fine, o sa continui ca pana la sfarsitul curei mai e mult si bine!

Bafta!
garbo_394955
Postat pe 15 Ianuarie 2014 10:16
De la: Rotty, la data 2013-07-30 15:13:22 Bai , iar va indopatzi precum gascanii cu anabolizante ?



e la moda Rotty-sor, de aia
vivacedonna
Postat pe 15 Ianuarie 2014 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spinning pentru slabit! 8 De la: garbo_1155 16 Martie 2012 17:49
DESPRE PISCINE LOCURI BUNE SI PRETURI MODERATE 18 De la: lucky01 1 Iulie 2009 18:33
pilates 36 De la: preciouss 30 Noiembrie 2009 19:39
ce parere aveti despre dansatoarele din cluburi? 78 De la: politistul 12 Martie 2012 11:19
cursuri dans sportiv 1 De la: garbo044653 29 August 2009 21:09
Setari Cookie-uri