Avon si Oriflame???Wooooow!

No offense...tot vad pe forum la diferite topicuri(ultimul fiind despre cum scapi de vergeturi...pentru acestea oricum neexistand creme minune,decat sport,alimentatie sanatoasa si eventual interventii cu ultrasunete)lume care recomanda produsele Avon sau Oriflame...si ma bufneste rasul
Come on...daca si alea sunt produse de calitata,eu oi fi Maria Tereza...
Eu sincer am folosit cand eram "minora" Avon si Oriflame ca alea erau la moda...si eram cu nasu pe sus ca vezi Doamne ce tare sunt eu,folosesc produse cosmetice la 16-17 ani! dar acum folosesc gama Yves Rocher si n`as da`o pe nimic...mai ales pe Avon sau Oriflame...pentru ca n`am avut niciodata nici cel mai mic motiv sa ma plang de aceste produse!
Voi ce ziceti?Pupici fetelor
AdrianaR
Postat pe 17 Februarie 2010 11:16
Eu zic ca de la produsele Yves Rocher am facut o reactie alergica care s-a tratat cu medicamente pe cind de la produsele Avon nu am avut niciodata nici o problema.

Si no offense, nu esti Maica Tereza cind eu afirm ca produsele Avon sunt de calitate.

Folosesc Avon de prin....1900 toamna...am si uitat de cind.....

A propos, unde mai pot gasi parfumul Haiku Awakening?
Ciresica
Postat pe 18 Februarie 2010 04:24
nu-mi plac,sunt prea dulci.

si da..sunt un fel de "mana a doua" in cosmetica.
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:11
chestia asta cu parfumurile de mana a doua e relativa... da' de femeile de mana-doua care se dau cu parfumuri de mana-ntai ce ziceti?...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 10:28
n-am pareri...
din moment ce nu-mi baga mie mana in buzunar,e ok.
sa fie la ele acolo...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:32
De la: Ciresica, la data 2010-02-18 04:24:56Eu zic ca de la produsele Yves Rocher am facut o reactie alergica care s-a tratat cu medicamente pe cind de la produsele Avon nu am avut niciodata nici o problema.

Si no offense, nu esti Maica Tereza cind eu afirm ca produsele Avon sunt de calitate.

Folosesc Avon de prin....1900 toamna...am si uitat de cind.....

A propos, unde mai pot gasi parfumul Haiku Awakening?


Ce prouse de la Yves Rocher ti`au produs reactii alergice?
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 10:33
ce vreau eu sa zic e ca si parfumurile astea au chichitzu' lor... cand vezi cate-o pitzi d-asta data cu parfumuri de sute de euroi doar c-are gagic fotbalist, e ca si cum femeia de servici ar da cu mopu'in outfit chanel...
zambil
Postat pe 18 Februarie 2010 10:35
ehhhhh..
de parca tot ce e scump e bun,eu de la dune fac criza de colecist,si e dior..

totul este atat de relativ.

dar avonu' nu-mi place,no...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 10:45
parfumurile sunt bunicele.....mie una imi plac.....acuma depinde si de gusturi.....

si da, folosesc produse avon....unele sunt bune....altele nu...de ex sampoanele mi-au facut matreata si nu spala eficient.....parul se ingrasa repede....
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 11:16
adriana...te contrazic.....primul din gama "today, tomorrow, allways", passion dance, little black dress, incandescence si true glow persista.......le-am avut pe toate si stiu ce spun.........restul sunt apa de ploaie - alea de la cynthia rawless, cele de la ysl...sunt slabe si nu persista...
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 12:16
Tuth,din seria "today, tomorrow, allways" care dintre cele trei persista cel mai bine ?????As vrea un miros dulce , de seara..tomorrow stiu ca e mai dulceag ...
reyya
Postat pe 18 Februarie 2010 12:20
De la: tutankhamon, la data 2010-02-18 12:16:47adriana...te contrazic.....primul din gama "today, tomorrow, allways", passion dance, little black dress, incandescence si true glow persista.......le-am avut pe toate si stiu ce spun.........restul sunt apa de ploaie - alea de la cynthia rawless, cele de la ysl...sunt slabe si nu persista...


In cazul acesta exista o problema...amandoua vorbim in cunostinta de cauza!Little black dress l`am incercat si eu,la fel si Incandescence si Today, tomorrow, allways!Little black`ul l`a avut mama iar pe celelalte le`am incercat doar de la o prietena!
Nu persista deloc...si nu te supara dar un parfum de calitate persista ore bune (chiar si dupa dus)!Eu cred ca tu confunzi persistenta unui parfum cu diferentierea izurilor din jurul tau ceea ce e cu totul altceva!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 12:30
reyya......today miroase a iasomie sau a tei supercopt....pe pielea mea....nu stiu pe a ta cum miroase.....trebuie sa ceri ubui distribuitor avon sa-ti aduna trusa de mostre si sa incerci pe pielea ta....true glow e dulce-amarui si pregnant, puternic......passion dance e un pic dulceag.....iar little black dress e usor acrisor, floral....
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 12:39
adriana.....pe cuvantul tau ca nu persista???? inseamna ca esti o mare mincinoasa......draguta....mie imi persista aceste parfumuri pe haine si dupa ce le spal cu ariel si balsam....chiar luni de zile mi-a persistat...cel putin today-ul.....intotdeauna eram invaluita in notele florale si-mi placea mirosul de iasomie si de tei supercopt.....


iar tu se pare ca nu cunosti diferenta intre parfum si apa de toaleta.....una e una si alta e alta......la avon sunt numai "ape de toaleta"...parfumul adevarat lasa dara uleioasa daca pulverizezi pe geam, pe cand aceste "parfumuri" de la avon nu lasa absolut nimic pe geam....deci, este apa de toaleta...
tutankhamon
Postat pe 18 Februarie 2010 12:45
Tuth...vrei sa te citez?Poftim "parfumurile sunt bunicele.....mie una imi plac.....acuma depinde si de gusturi....."
Culmea ca tot u ne spui ca exista o diferenta intre apa de toaleta si parfum!
Daca tot e s`o luam asa,sincer n`as vrea sa simt cum miroase o apa de toaleta impregnata in haine spalate cu Ariel!
Toata lumea stie ca Ariel are un parfum puternic...deci "amestecat" cu EDT indiferent de marca,chiar nu vreau sa ma gandesc cum miroase!
Cat despre EDP se pulverizeaza doar pe piele asa ca ce treaba am eu daca lasa dara uleioasa pe geam sau nu?Cu hainele n`are nici o treaba pt ca nu se pulverizeaza pe haine!
Si te rog...nu te "lua in gura" ca nu vad sensul...noi ne spuneam parerile...si daca erai putin atenta si nu te aprindeai observai ca eu vorbeam strict din punctul MEU de vedere de aceea nu prea se cade sa ma numesti "mincinoasa"!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 13:00
hei! gagici!

nu mai beti cola,ca agita....

reya,

passion dance e cel mai persistent,are o sticulta rosie..m-am dat si eu cand nu am avut altceva,pt ca mie nu-mi place gama,dar gusturile nu se discuta,nici la parfumuri,nici la barbati,buhuhuhu...

eu am primit de la o amica din spania trei sticlute de woman-massimo dutti,retinuse ea ca ma dau cu woman,numai ca e de la hugo boss al meu...da' ce?calu' de dar se cauta in dinti?nope..
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 13:02
Dada Cola face numai rele de aceea nu mai consum Cola de vreo 3 ani!
Eu sunt copil cuminte!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 13:06
adri..

nu mai fi pricinoasa,fata..

daca se dadea zilnic,.normal ca ii miroseau hainele incontinuu....

si da...parfumul se da strict pe piele,da' vorbim despre parfum-parfum..nu despre avnon&comp...alea merg si pe esarfa....

m-ati distrat teribil,si nu vreau sa para aiurea ce spun,sau sa para ca ma dau lebada in baltoaca,pana la urma, omu' curat miroase cel mai frumos,ca am vazut eu d-astea de se dadeau numa' cu creme de la creme si miroseau a pusi...

dar da...am boala la parfumuri,eu il folosesc si in scop terapeutic,contradiction a lu' klein,ma incanta de asemenea...cand sunt trista, imi dau o picatura pe puls ...mmmm...
iasomia
Postat pe 18 Februarie 2010 13:14
Sunt convinsa...am si eu momente!Parfumul preferat mereu imi ridica moralul!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 13:21
Parfumurile mele favorite de la Avon sunt "Little black dress" (de care nici nu se mai face), Rare Pearls, Haiku si Haiku Awakening (care nu se mai face din pacate).Toate persista de la un dus la altul.Depinde de Ph-ul fiecareia pentru miros si persistenta. Se stie ca sunt persoane mai acide pe care oricit ai incerca sa pui un parfum (indiferent de calitate) tot a mucegai miroase.

De la Yves Rocher am facut alergie la crema de fata in combinatie cu demachiant, solutie hidratanta...Rujul de la Yves Rocher mi-a crapat buzele de dimineata pina seara, parfumurile sunt apa de...ploaie...

De gustibus!
Ciresica
Postat pe 20 Februarie 2010 06:50
mda..

cam ciudat,ce e bun..nu se mai fabrica,ti-au crapat buzitele?
or fi fost vechi,pisi...
ciresu',

lasa mami ca e bun mucegaiu',nu vazusi penicilina aia?le vine de hac la sifilitici.

avon,rocher...bla,bla...fiecare cu pielea lui,cu punga lui..

dorulet,

mostre!
ai dreptate...
nu se plange nimeni de calitate,doar ca nu ma omor dupa ele,asta nu inseamna ca nu-i cumpar lu' soacra-mea...ii placea tare" little black dress"...acu':passion dance...
iasomia
Postat pe 20 Februarie 2010 09:27
barbadensis?!!!!!!

adica iti creste barba des?!!!!!!!

adica....
dancris
Postat pe 5 Iulie 2010 19:11
In continuare folosesc parfumurile Avon si nu ma ating de Yves Rocher (care gama de cosmetice a de altfel preferata de sotul meu).
Excelente pentru pielea mea sunt produsele de la Lumene si L'Occitane.

Si crema de galbenele de le Wekeda este super precum si crema de corp si samponul/conditioner de la Aveeno.

Repet, de gustibus. Pielea fiecaruia e diferita si asa cum un ruj de buze are nuante diferite pe fiecare si parfumul miroase diferit pe fiecare, la fel si cu cosmeticele.

Eu, mai de la tara am o piele care vibreaza la Rare Pearls si Haiku, voi la Chanel no 5 si Azzaro.
Ciresica
Postat pe 6 Iulie 2010 04:58
De la: tutankhamon, la data 2010-02-18 12:16:47adriana...te contrazic.....primul din gama "today, tomorrow, allways", passion dance, little black dress, incandescence si true glow persista.......le-am avut pe toate si stiu ce spun.........restul sunt apa de ploaie - alea de la cynthia rawless, cele de la ysl...sunt slabe si nu persista...

si eu le-am avut si chiar persista, insa dupa parerea mea parfumul care persista cel mai mult este for away
cat despre parfumurile care rezista si dupa dush, totusi nu aveti pretentii prea mari ca un parfum sa reziste atata si la un pret mic ?
giul1a
Postat pe 6 Iulie 2010 07:46
daaaaaaaaa.....iti creste barba des....dar e de miller!!! tare!!
magdamagdutza
Postat pe 7 Iulie 2010 00:09
iaso...mamoanta....true glow l-a incercat coana mare??? e mai belea decat passion dance... si mai persistent......parerea mea....
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2010 01:08
Aaaa Magdutzo, uite ca te-am gasit si aici.

Stii cit costa o crema de fata de la Avon? 35 $ .Mie nu mi se pare putin, dar eu fac parte dintre cei cu bugetul redus-redus.
Ciresica
Postat pe 7 Iulie 2010 01:23
asa ca de criza
anaROBERT
Postat pe 7 Iulie 2010 01:32
Scumpa Ciresico. Daca vrei iti iau eu de aici si iti trimit. O iei la jumatate de pret.
Doara
Postat pe 7 Iulie 2010 06:02
OKeeeei, deci azi a primit sotul meu ultimul catalog de la Yves Rocher.
Si pentru ca eram cu capsa pusa pe calitatea si preturile exorbitante ale produselor de origine frantuzeasca am inceput sa rasfoiesc catalogul ca sa constat ce??? Ca cel mai scump produs de la ei este 50 $ (care acum de pilda este in reducere la 27 $. Si vorbesc despre crema de noapte Riche Creme.

Deci scutiti-ma cu calitatea produselor care sunt numai pentru buzunare cu bani. Au preturi comparabile, ba chiar mai mici deict Avon la anumite categorii asa ca....


Dorutza draguta si iubita, merci mult dar eu nu folosesc de la Avon decit citeva parfumuri si creioanele maxi pentru pleoape. Folosesc de citiva ani si sunt extrem de multumita produsele de la L'Occitane (tot frantuzesti!) si Lumene.

Deci domnisoara AdrianaR care folosesti produsele de la Yves Rocher, foloseste-le in continuare ca sunt pentru aceasi categorie de cumparatori: modesti!
Ciresica
Postat pe 7 Iulie 2010 07:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru concursul BIO-COSMETICS... 1 De la: Mocanu_Mihai_1 5 Decembrie 2011 16:52
p_carmen62@yahoo.com 1 De la: garbo233735 3 Mai 2012 12:37
Produse profesionale pentru par Tigi Fudge Joico 1 De la: Robrom 11 Aprilie 2010 18:21
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:50
aplic unghii false acryl 2 De la: silfida 12 Octombrie 2010 23:20
Setari Cookie-uri