Am nevoie de un dentist bun

Am nevoie de un Dentist bun care sa nu fie pe japca sa stie ce face si sa fie din bucuresti...
Am de pus in jur de 3-4 implanturi...2 implanturi de os..si 15 dinti...Cum am ajuns in situatia asta?? nu ma veti crede dar chiar din cauza la dentisti care prefera sa scoata un dinte decat sa il trateze..la altu m-am apucat sa imi plombez 2 dinti..unu la plombat pe loc iar altu ia pus doar pansament...plomba m-a tinut 7 zile iar pansamentul 2 luni...Cand m-am intors si l-am intrebat dece mi-a cazut plomba..mi-a zis pai ti-am zis sa nu mananci 2 ore...i-am zis k n-am mancat 4 ore...vinovatu eu eram dupa parerea lui...k nu e adevarat..k sigur am mestecat eu o guma ...ceva..k altfel nu avea cum sa cada..dar credetima k 4 ore nici apa n-am baut....astia sunt medici stomatologi din romania..
pierde_vara
Postat pe 4 Februarie 2010 21:14
De la: pierde_vara, la data 2010-02-04 21:14:51Am nevoie de un Dentist bun care sa nu fie pe japca sa stie ce face si sa fie din bucuresti...
Am de pus in jur de 3-4 implanturi...2 implanturi de os..si 15 dinti...Cum am ajuns in situatia asta?? nu ma veti crede dar chiar din cauza la dentisti care prefera sa scoata un dinte decat sa il trateze..la altu m-am apucat sa imi plombez 2 dinti..unu la plombat pe loc iar altu ia pus doar pansament...plomba m-a tinut 7 zile iar pansamentul 2 luni...Cand m-am intors si l-am intrebat dece mi-a cazut plomba..mi-a zis pai ti-am zis sa nu mananci 2 ore...i-am zis k n-am mancat 4 ore...vinovatu eu eram dupa parerea lui...k nu e adevarat..k sigur am mestecat eu o guma ...ceva..k altfel nu avea cum sa cada..dar credetima k 4 ore nici apa n-am baut....astia sunt medici stomatologi din romania..
Scuze dar tu esti cam perde vara..Te-o vazut pe tine mai amarat si haihui.De asta siau batut joc..fii si tu mai hotarat..Ca esti barbat..Ce Dumnezeu..Din pacate nu stiu dentist bun in bucuresti
omulsincer
Postat pe 4 Februarie 2010 21:17
Dragos Stanciu, pe langa gradina icoanei, da un search pe google sa gasesti adresa exacta !
Kid0
Postat pe 4 Februarie 2010 23:03
stiu eu un dr. stomatolog foarte bun. Dr. Oana Pironcu, merg de mult timp la ea si imi place mult. nu ma doare si imi explica f bine ce e de facut. si are preturi ff bune desi cabinetul arata super. o recomand cu drag. daca mergeti trebuie sa sunati sa va programati, e destul de aglomerat, tel 0763627475.
valivali
Postat pe 7 Februarie 2011 16:21
..il gasesti la orice parter de bloc...din 3 in 3 blocuri daca ai suficienti bani ca as platesti lucrarea care vrei sa ti/o faci....nu e nici o gluma....sunt o multime de dentisti foarte buni chiar adca nu sunt cunoscuti!!
garbo171675
Postat pe 8 Februarie 2011 09:37
DR Irina 0722786479
garbo185480
Postat pe 9 Februarie 2011 04:11
Prof.Dr.Sereanu Florin / am fost foarte multumita de dansul, lucreaza pe la Gara de Nord (Bd.Garii de Nord 6-8 sc.2 ap.5, interfon 05) florinsereanu@yahoo.com
0740512097
garbo189433
Postat pe 15 Februarie 2011 14:16
mergi la Alice Gavrilescu sau la Dragos Calangiu - GREEN DENTAL - este GENIAL omul!
Ariad
Postat pe 15 Februarie 2011 21:54
clinica Asclepimed, daca esti din Bucuresti...
Freya__
Postat pe 15 Februarie 2011 21:57
buna,

a auzit cineva de doctorul Ilies de la Dentestet Aviatorilor?

mi au facut programare asistentele de acolo dar nu are cv ul pe site ul lor si am inteles ca nu toti medicii sunt super buni

puteti sa-mi recomandati medici pentru cateva carii?

Multumesc
Alina
garbo210488
Postat pe 24 Iunie 2011 17:52
da' de tutanca nu zice nimenea nimerica, nene?...ca si ea era-n bransa, parca... crez c-are mana usoara, la cum ne facea ea din slove scrise p-acilea...
zambil
Postat pe 29 Iunie 2011 18:10
ieri am intrat un pic la ea in profil ....si de vreo luna nu a mai trecut pe aici
jeanette40
Postat pe 29 Iunie 2011 18:14
dr Despina Miciulica de la Imperial Dent. gasesti pe site-ul lor datele de contact.
maria_79
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:43
D-na Doctor Nedelcu de la DentallPro. Are cabinet pe langa Unirea. Gasesti pe site-ul lor datele de contact, dentallpro.ro
garbo_11960
Postat pe 8 Martie 2013 19:27
bun raspunsul asta duèpa 3 ani...! daca astepta dupa tine bietul om... ar fi ramas nu fara 15... ci fara toti dintii!
heartbit
Postat pe 8 Martie 2013 20:36
Dacă doreşti un dentist bun trebuie neapărat să te duci la Dr. Aristide. Are cabinetul în sectorul 4, iar ca preţ e foarte OK, comparativ cu alţii. Am fost recent şi am avut nişte intervenţii pe canal, iar surorii mele mai mici i-a pus o plombă. Oricum, a tratat totul cu profesionalism şi sunt foarte mulţumit de serviciile dumnealui. Dacă vrei să afli mai multe informaţii, site-ul este: http://draristide.ro/

Numai bine!


garbo_13300
Postat pe 25 Aprilie 2013 18:29
Pe dr. Aristide Dan il cunosc. Acum sunt pacienta dumnealui. Are cabinetul in zona mea. Am dat de el dupa ce o minune de doctor mi-a pus plomba uitand sa-mi scoata un nerv. Ideea e ca m-am umflat ca un balon. Era si sambata. I-am luat la rand, de la fantana Florilor. Dr. Aristide are cabinetul chiar acolo. Mi-a dat mai intai antibiotic. Apoi, mi-a scos plomba, ulterior nervul. Cu multa grija, foarte sigur pe el, lucru care mi-a inspirat incredere. Mi-e frica de dentistii care-mi dau senzatia ca ezita. Acum imi fac dintii din fata la dr. Aristide, din portelan, si sunt foarte multumita. Este un dentist foarte bun. Vi-l recomand!
garbo_393447
Postat pe 12 Decembrie 2013 17:27
Daca mai esti interesat, as putea sa-ti recomand si eu o clinica unde am fost anul trecut si am fost foarte multumita. Se numeste LLL Dental si este pe Calea Mosilor. Adresa exacta nu mi-o amintesc, dar poti intra pe site-ul lor si o vei gasi acolo. M-a tratat un medic foarte prietenos si grijuliu, care mi-a pus cateva plombe. De asemenea, este foarte bun in implanturi dentare, i-a pus prietenei mele doi dinti. Succes!
garbo_395091
Postat pe 16 Februarie 2014 00:03
Recomand cu incredere: Ava Clinique,str Pajurei,nr.7,
garbo_399447
Postat pe 1 Aprilie 2014 15:51
Eu il recomand pe dr anutoiu stefan,de la clinica epicdent.e undeva pe langa unirii,o clinica de familie cu preturi de bun simt.lucreaza el si sotia lui acolo.ambii sunt ft draguti si explica absolut tot ce fac,ce materiale folosesc si de ce.e primul cabinet care mi-a facut fisa si m-a intrebat si ce alte boli mai am.in plus,mi-a dat garantie la lucrari 5 ani!!!daca va interesează intrati pe site: epicdent
garbo_399864
Postat pe 7 Aprilie 2014 11:43
Recomand Cabinetul stomatologic de la iancului langa o Shaormerie ,cum vi dinspre obor undeva pe stanga , genial nota 10 ! Recomand 100% ! Pret mic si profesionist !
Cara_Mia_2
Postat pe 18 Iunie 2014 15:53
Mircea Panculescu parca se numeste nu mai stiu exect ,dar este pe soseaua Mihai Bravu ,este langa Iskender Kebab ,puteti sa va uitati pe google map ,un stomatolog de nota 10 , mia reparat toate cariile perfect fara nici o durere . Sa tratat si maicamea la el. Il recomand pentru ca a fost foarte finut si pentru cei ce revin am vazut ca face discount ,super ,
Cara_Mia_2
Postat pe 18 Iunie 2014 16:03
Incearca si Dentaplus, pe Iancu de Hunedoara. Am avut o problema similara, care a necesitat chiar un sinus lift si un implant de os. S-au descurat foarte bine si nu a aparut nicio infectie. www.dentaplus.eu
garbo_404353
Postat pe 10 Septembrie 2014 12:20
Mi-am pus acum la Dentaplus si fatete ceramice. Arata super zici ca-s de la Hollywood...
garbo_404353
Postat pe 30 Octombrie 2014 13:52
Eu nu am dentistul in centru. Al meu are cabinetul in Berceni. Il am de 4 ani si mi-am rezolvat tot felul de probleme dentare, de la cele mai mici, gen o extractie sau detartraj pana la implant si este foarte ok. Il cheama dr. Aristide si este cum am spus in Berceni, Alexandru Obregia. Bafta!
garbo_413147
Postat pe 18 Iunie 2015 21:47
Cei mai buni si atenti medici i-am gasit la clinica LiviaDent. Atmosfera este una prietenoasa , nu zici ca esti la dentist. D-na dr Irina Trosca m-a ajutat sa-mi depasesc frica de stomatolog si acum merg cu placere mai ales cand vad ce rezultate sunt. Si copilul tot acolo il tratez pentru ca au si un doctor pedodont pe care fiul meu il adora ceea ce ma bucura ptr ca nu vreau sa ajunga in situatia mea. Sper ca v-am fost de folos.

garbo_413171
Postat pe 19 Iunie 2015 22:53
Incearca la dr.Andreea Troncea. O gasesti undeva pe la Piata Iancului. Este super profi si super rabdatoare.Ai sa te imprietenesti cu ea. Intotdeauna raspunde la telefon,la orice ora,este foarte dedicata(0769687879)
garbo_429387
Postat pe 5 Februarie 2016 21:13
Iti recomand clinica Dental-vivclinique,eu am fost si este super, atmosfera primitoare si Dr Vivian Sendroiu nu a vrut sa-mi scoata dintele pt ca putea fi salvat. Mi-a pus si implant cu PRF totul a fost acolo nu a trebuit sa merg pt radiografii in alta parte. Nr de la programari:0725724028
garbo_435336
Postat pe 23 Martie 2016 17:41


Ce spui franț (pardon, franță.... !) ? Fara dureri ? Adica cum vine asta, ca totusi lucreaza in gura unui om viu sau nu, deja... ?!? Ori omul e nesimtit complet ori i se face o injectie de amortire (anestezie locala se mai spune la Faltișeni...).

(Lui Aurelia i-am adresat raspunsul meu... dar la garbo nu se lucreaza cu "profesionalism", asa ca raspunsul a aparut inainte... )
barboneli
Postat pe 23 Martie 2016 20:27
Eu merg de ani de zile la dna Andra, la Andra Smile si nu am avut nici o problema cu plombele sau alte lucrari facute in cabinetul dansei. imi e draga ca om, lasand la o parte serviciile ireprosabile ale intregii echipe, pentru ca sunt numai profesionisti acolo.
Miruna_stefan
Postat pe 24 Aprilie 2016 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatie cataracta esuata 1 De la: calla 28 Noiembrie 2010 15:31
de anu trecut ma in frut cu boala de ose poliartia romatoida juveliara 8 De la: getuta 17 August 2009 17:10
Servicii medicale la domiciliu: sonde urinare, injectii, tratamente, etc. 1 De la: serviciumedical 22 Ianuarie 2009 14:57
Cabinet de Psihologie in Timisoara 1 De la: garbo190737 21 Februarie 2011 19:46
10lucruri pe care medicul nu ti le spune niciodata 1 De la: alexxandra 16 Mai 2010 13:45
Setari Cookie-uri