ce ne aduce anul 2010,personal..

suntem in anul 2010,un an foarte bun spun numerologii.cifra de vibratie a anului acesta este 3.cum se calculeaza simplu-(2+1=3).2 este sub influenta benefica a lunii,1 este sub protectia divinitatii,a luminii,a soarelui,1 reprezinta iubire,creatie reproducer.3 e sub influenta lui Jupiter,adica un an norocos bazat foarte mult pe relationare.in general acest an aduce calatorii,relationare,noi inceputuri,roata norocului.in acest an trebuie sa ne selectam prietenii,nu trebuie sa dam bani cu imprumut,dar nici sa luam.ezoteric-3=cunoastere,1=informatie,2=dualitate,prefacatorie si tot 3=tupeu constructiv.e bine sa purtam culori pastelate si mai ales bleo,pietre pretioase si semi pretioase tot culoarea bleo.acum e bine sa se stie ca inafara de cifra de vibratie a anului,avem fiecare o cifra de vibratie personala,care in fiecare an ,ne va arata cam la ce sa neasteptam si cam ce ar trebui sa facem.cifra de vibratie personala se calculeaza dupa luna si ziua de nastere +cifra de vibratie a anului in curs,respectiv 3,acum.ex;esti nascut pe 5 ianuarie,calculul se face astfel;luna ianuarieare nr 1,fiind prima din an,deci ziua 5+1+3=9(cifra de viobratie a celui nascut in aceasta data).ce este cifra de vibratie?ea,conform astrelor,numerologiei si ezoterismului,va arata ce veti intampina in anul in curs.in functie de cifra de vibratie a fiecaruia,dupa ce ati calculat-o,tot numerologii dau unele repere,ale vietii noastre in 2010,cum va fi anul pt fiecare.voi explica pt fiecare cifra de vibratie,la ce sa va asteptati anul acesta;
1-inceput de ciclu,lucruri noi,scimbare,avansare,investitii,socializari...

2-an greutz,secauta parteneriat,an bun dar cu extreme,ori -ori,deci atentie,riscuri financiare,de sanatate,gasirea unui loc de munca mai usor.

3-fiind si cifra anului tot 3,cei cu aceasta cifra personala,sunt foarte bine pozitionati peste tot,atentionarila sanatate cutremure in societate,familie,animozitati...

4-mult efort,multa munca,nu se culeg imediat roadele,anul acesta cei cu cifra de vibratie 4,vor pune temelia de baza,asa ca atentie.vor fi si greutati ,insa se lucreaza acum pentru viitor.griji in familie,tratamente naturiste,ruptura in familie.

5-an bun,calatorii(atentie la accidente),libertate personala,atentie la indemnul de a face lucruri rele.speculatii financiare bine gandite,si e benefic sa dezvoltati mai multe afaceri...

6-responsabilitati,fericire,casatorie,cele mai putine divorturi,distrugeri de familie,extreme ori-ori,luptati pt stabilitate,succese financiare...

7-spiritualitate,bilant(divinitatea hotareste ce primim in functie de ce amfacut inainte.fara parteneriat,fara socializare,an bun pt studii,pt cunoastere.an pt darnicie si an bun pt cei religiosi....

8-noroc la bani,putere,faliment,da altora ca sa ai tu,anul vietii materiale,realizari ambitioase,doriti-va ce vreti,culegeti roadele muncii anterioare,aveti prea multi bani si apar unele riscuri(calcati pe de laturi,, cu femei),nu riscati(uitati sa fiti uman),incidente cu riscuri,in procese pt bani,poti fi furat(asigura-te),risc de sanatate...

9-an f fericit,poate cel mai fericit,sfarsit de ciclu(un ciclu are doar 9 ani,)bilant si pregatiri pt anul viitor.anul acesta sa definitivezi ce ai facut pana acum,definitiveaza-ti si toate proiectele,relationari benefice,si mai ales cu strainatatea.nu incepeti alte proiecte...

bafta si fericire tuturor!

alexxandra
Postat pe 26 Ianuarie 2010 17:44
Amin.

Cum se roaga fiecare zodie:
Berbec: Oh, Doamne! Te rog frumos sa imi dai rabdare, caci am mare nevoie de ea. Si o vreau ACUM!

Taur: Doamne, te rog frumos ajuta-ma sa invat sa accept schimbarea in viata mea. Dar nu acum, mai lasa-ma sa mai astept un pic.

Gemeni: Doamne, am si eu o rugaminte. Am o mica intrebare pentru tine, daca ai timp. Cine esti? Ce exact esti? Unde te afli? Cati sunteti acolo, esti unul singur? Nu pot sa imi dau seama.

Rac: Doamne, pentru mine esti ca un tata. Vreau sa ma pot baza pe tine, sa imi dai siguranta, mai ales acum in momente grele cand mama este atat de departe de mine.

Leu: Tatal nostru al tuturor, cred ca esti mandru sa ai un fiu ca mine.

Fecioara: Doamne, fa lumea un loc mai bun si te rog mult nu repeta greseala de ultima data, ca uite ce nenorocire a iesit.

Balanta: Doamne, stiu ca ar trebui sa iau deciziile singur. Dar, pe de alta, parte, tu ce crezi ca ar trebui sa fac?

Scorpion: Doamne, ajuta-ma sa imi iert dusmanii, macar pe cei vechi de 10-15 ani, chiar daca nenorocitii nu merita.

Sagetator: Oh atotputernicule, atotstiutorule, atotiubitorule, omniprezentule, vesnicule, te rog inca o data: ajuta-ma sa nu mai exagerez.

Capricorn: Doamne, voiam sa ma rog, dar am realizat ca trebuie sa imi dau seama singur care este solutia pentru problemele mele si sa ma descurc. Mersi oricum.

Varsator: Buna, Doamne. Unii spun ca esti barbat. Altii spun ca esti femeie. Eu spun ca fiecare dintre noi este Dumnezeul sau. Asa ca, de ce sa ne rugam?

Pesti: Dumnezeule atotputernic, in timp ce beau ultimii 50 ml de Whisky din paharul meu pentru a-mi ineca durerea si nefericire, fie ca starea mea de ebrietate sa fie pentru onoarea si gloria ta. Hic!
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:02

deci o vreau ACUM!
cred k s-a'nteles, da??
fleurdelis
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:04
Sagetatorii exagereaza mereu , nicio sansa de a fi ,,ajutati"
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:05
SI laudarosi,nu mai spun,REYYA
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:10
aici nu ma regasesc..dar posibil sa fie..
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:12
sunt excentrici..au o oarecare tendinta spre a iesi in evidenta..dar acum depinde de modaitatea in care o fac..atat timp cat e una de bun simt e ok
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:14
REYYA,esti sagetatoare?
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:15
dap..
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:16
Se "lauda",ca sa zic asa,dar cu lucruri reale,mai bine zis,le place sa epateze,fiind placuti in general
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:16
Eu am ,mama,nepoata,fiul,in sagetator,mama nu mai este,dar o viata intreaga am fost in polemici,iar ca sa fie tacamul complect,iubirea vietii mele,e tot sagetator
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:19
da..nu as spune ca sunt laudarosi , sunt excentrici, boemi, artisti ..atunci cand se indragostesc sunt foarte implicati dar in momentul in care partenerul greseste lamantabil in relatie sunt foarte critici si renunta usor la acea relatie,neacordand a doua sansa , par nestatornici...asta nu inseamna ca si sunt asa.Par haotici insa sunt extrem de atenti la detalii. ( ceea ce am scris nu este o generalizare ..cel putin eu asa sunt :-)
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:21
Asa e,cum ai scris,le plac plimbarile,drumetiile,
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:25
eu le ador..cineva glumea si spunea,,ca-s facuta parca pe drum" ...sunt cei mai mari iubitori de calatorii , de sporturi , de natura
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:27
un lucru e cert: cu ei nu te vei plicitisi niciodata
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:33
Le place la aer liber,nu poti sa ii ti multa vreme inchisi in casa,poate frigul de afara sa-i potoleasca,dar tot pleaca,mari bagabontzi,nepoate mea,face ce face si dispare pe undeva,mai nou are un iubit din Sinaia,asa ca....
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:33
astia suntem..e corect
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:36
noapte buna
scrichy
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:43
maiii..am cunoscut si eu un sagetator odataa....
da nu va spun
fleurdelis
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:44
noapte buna!
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:50
De la: fleurdelis, la data 2010-01-28 01:44:19maiii..am cunoscut si eu un sagetator odataa....
da nu va spun

speram ca ti-a lasat o buna impresie
reyya
Postat pe 28 Ianuarie 2010 02:09
mai...asa si-asa, impresia k impresia...da amintireaaa
rad mai, nu, era istetzel baietasu',da...bebe d'ala
fleurdelis
Postat pe 28 Ianuarie 2010 03:38
sa-i iert....sa nu-i iert???
eladaela
Postat pe 28 Ianuarie 2010 07:46
mie imi plac sagetatorii... sint personaje haioase.
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:00
fleurdelis
Postat pe 28 Ianuarie 2010 22:00
Clovni...???
DORI_
Postat pe 28 Ianuarie 2010 22:03
20 Decembrie 2009 - 11 Martie 2010: miscarea retrograda a lui Marte. Foarte interesant este faptul ca el va retrograda pana la gradul 0 din Leu. Cu alte cuvinte el va reveni asupra tuturor actiunilor intreprinse in prima perioada. In aceasta etapa este important sa ne revizuim modul in care am actionat pana acum si sa vedem daca e necesar sa facem schimbari. Trebuie sa tragem putin frana de mana si sa vedem daca nu cumva am ratat iesirea de pe autostrada. Daca acceleram si nu ne impunem aceasta pauza vom pierde timp si energie pentru ca ne vom indeparta mai tare de scopul final.mai multe detalii pe ascella.ro
altrate
Postat pe 28 Ianuarie 2010 22:06
si cum de se opreste ala, ca n-am inteles ce e, tocmai in LEU?
quasaria
Postat pe 28 Ianuarie 2010 23:05
deci io mi-s tare mandra....oups.....trebuia Tatal sa fie mandru???? nu conteaza...io mi-s mandra.....mandra sotului mai....
tutankhamon
Postat pe 29 Ianuarie 2010 01:04
ce whisky? eu beau martini!
greseala,mare greseala,rectificati repede pana nu vad si altii!

si bere....ca doar asta am gasit aici

nu dati si voi alceva?
mulan
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia rac si barbatul varsator 7 De la: garbo184784 6 Februarie 2011 08:59
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
dar femeia fecioara si barbatul varsator? 2 De la: maya28 13 Septembrie 2010 22:41
Fecioara- gemeni 37 De la: Lucy1985 16 Iunie 2014 22:44
pestoaica cu gemeni 3 De la: anaROBERT 18 Decembrie 2010 23:09
Setari Cookie-uri