TESTUL A IESIT NEGATIV DESIERAM INSARCINATA

AM UN BEBE DE 13 LUNI,SI PRIN AUGUST ANULTRECUT AM RAMAS INSARCINATA.
SA VA ZIC: AM ALAPTAT VRE O 5 LUNIJUM,DUPA CE L AM INTARCAT ABIA PESTE 2 LUNI MI A VENIT CICLU.A3INSANIMIK
LA INCEPUT MAGANDEAM CA E O PROBLEMA HORMONALA, DUPA VRE-OS 2sapt DE CAND TREBUIA SA IMI VINA MI-AM FACUT UN TEST... REZULTATUL NEGATIV mai astept o sapt,fac alt test rezultatul NEGATIV. MA LINISTISEM.mi-am facut o programare la ginecologpt ca dupa ce l-am intarcat nu am maireusit s ajung...deci unul de rutina...i-am zis problema cu'dereglarea hormonala' la care el imizice hai sa facem un test de sarcina la care eu:NU-I NEVOIE am facut deja 2 teste sia iesit negativ.insf, amfaut testul dar acum aparuse o linie la C (adik testul e valid) insa pe orizontala aparuse o linie roz.(nu la T unde ar trebuisapara peverticala linia in caz de esti insarcinata) nicidoctorul nu era sigur,a zis ca probabil e prea mica sarcina si de asta nu s a vazut la test din pacate nu am tinut sarcina.acum insaamdin nouo intarziere de o sapt jum,mi am facut deja un test sia iesit negativ.Va dati seama ca nu mai am incredere in ele acum.chiar nu stiu ce sa fac.sa maiastept sa fac alt test sa vad daca sunt insarcinata?
baby_alessya
Postat pe 22 Ianuarie 2010 02:09
fa o dozare de hormoni in sange si o ecografie....evantual chiar intravaginala....ca sa te linistesti...
tutankhamon
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:36
e posibil ca testul sa nu fi fost facut corect, esti sigura ca ai citit si efectuat corect testul?
reyya
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:40
doar in 2 procente dintr-o suta dau rateuri aceste teste.
reyya
Postat pe 23 Ianuarie 2010 00:41
da l am facut corect.dar avand in vedere k si data trecuta a iesit negativ si totusi aveam 4 saptamani si ceva.si doctorul s a mirat de rezultat.am sa ma duc luni la el sa imi faca un control,eventual s pot face analize pt a vedea daca sunt insarcinata? cu testele astea m_am convins.nu sunt bune d nimik
baby_alessya
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:19
heheheh in sf mi-a venit!!!! nu sunt insarcinata probabil era o dereglare hormonala
baby_alessya
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:53
vreau si eu sa va intreb ceva...
spuneti'mi si mie ce parere aveti de situatia prin care trec....

nu mi'avenit menstruatia, si mi'am facut un test de sarcina sa vad ce se intampla. mi'a iesit testul negativ, dar can am fost la doctor la ecograf, mi'a zis ca sar putea sa am sarcina extrauterina sau chisturi la un ovar.

treaba cu sarcina nu stiu daca sa o cred, pt ca nu am niciuna din simptomele unei sarcini.doar ca nu mia venit menstruatia....sunt tare confuza si ingrijorata....
roxy_roxana
Postat pe 23 Februarie 2010 20:28
oricum trebuie sa mergi la un control, sarcina extrauterina nu o poti tine, pt chist trebuie operatie....nu are rost sa mai astepti, cu cat mai repede te duci la doctor cu atat mai bine pt tine.
nelly05
Postat pe 23 Februarie 2010 20:37
si eu miam facut test si a iesit negativ desi eu am sintomele unei sarcini si anafara de asta mia venit menstruataia mai repede dupa care ma tinut doar 2 zile nici eu nustiu ce sa mai cred orcum astept sa vad si eu atunci daca e sa fiu sau nu.
cel mai pribil lucru sa tise garanteze un lucru si sa fie fals sa nu fie bun.
daca e asa cel mai bine e un doctor decat testele. mie frica sa mai am o sarcina desi stiu ca o pird.
annaamaria
Postat pe 9 Iulie 2010 17:15
salut si eu am o problema de genul asta deja sunt 2 saptamani de cand imi intarzie... am facut 2 teste si au iesit negative amandoua... oare sa mai astept pana sa repet testul?
v_aurelia
Postat pe 8 Februarie 2012 12:04
Buna fetelor.Am si eu o mare nelamurire.
De cand ma stiu am o mestra regulata 28-30 zile ...acum o luna am facut un tratament pt o micoza recomandat de dr ginecoloc...si a facut si partenerul tratament .dupa tratament am avut relatii neprotejate sa zic asa ..el nu se termina niciodata acolo si pana acum nu am avut probleme niciodata ..insa luna aceasta mi-a intarziat menstra deja de 12 zile .Am facut 4 teste de sarcine dintre cele mai bune ..toate au iesit negative ..am si o programare la doctor insa fiind f ocupat mai trebuie sa astept cateva zile ..pana atunci insa ma tot macina gandul ca as putea fi insarcinata ..lucru pe care nu mi-l doresc deocamdata ..voi ce parere aveti ? as putea fi insarcinata ?
garbo000691
Postat pe 6 Aprilie 2012 10:40
Buna,sunt noua pe aici..am si eu o intrebare ca toata lumea,oare sunt insarcinata???o luna imi vine cm una lipseste se intampla asta de vreo 3 luni asa..am facut si vreo 2 teste dar au iesit negative..oare sunt gravida sau ar trebui sa_mi fac programare la dr..astept parerile voastre..va
Doryn_Si_Yza_1
Postat pe 7 Noiembrie 2013 01:31
Am fost insarcinata si am facut vro 10 teste toate au iesit negativ....
Am fost la doctor si mia confirmat ca sunt gravida...dar an pierdut sarcina... acum am acelias sintome am facut un test dar a iesit negativ. ...
Alexandra_Baiceanu_1
Postat pe 2 Decembrie 2015 09:27
Daca si citesti precum scrii, e clar ca nu ai inteles nimic din testele alea. Nici macar culorile.
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2015 09:39
Am si eu o intrebare: daca nu-s gravida, exista, totusi probabilitatea sa fiu ?! Precizez ca medicii ginecologi au disparut cu desavarsire de pe fata pamantului, iar cititorii in...s-au dus si ei cat o vazut cu ochii. Testele sunt niste mici bete perfide, care ma minte
Mi-as dori o prezicere...
Schmetterling
Postat pe 2 Decembrie 2015 10:16
Draga Schmetterling, iti multumesc pentru ca m-ai facut azi sa rad cu lacrimi. Eu cred ca esti gravida, daca e sa-mi dau cu parerea. Cred ca si eu sunt, gravida zic. Ce mai conteaza varsta sau doamne -fereste, o "mica" menopauza azi la casa omului!. Doamna Iliescu a adus pe lume un copil la 60 de ani! Glumesc, binenteles! Dar tu, care ai un motto al carui adevar eu il constat atat de des in viata de zi cu zi (Nu vedem lucrurile asa cum sunt ci asa cum suntem! ) poti intelege ...tineretea lor. Zau, altfel ar fi plictisitor pe forum ...
Miafarow
Postat pe 2 Decembrie 2015 13:24
Ce sa fac si eu, incerc sa inteleg...tineretea , insa nu imi iese de fiecare data.
Nu vreau sa fiu rautacioasa, insa atat de usor se trateaza subiectul unui copil sau al unui avort, depinde de situatie, incat ma apuca...
Schmetterling
Postat pe 2 Decembrie 2015 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 28 De la: Celleste 3 Ianuarie 2010 18:30
incalzirea locuintelor 6 De la: Dorina_Dumbravescu_1 17 Decembrie 2012 22:57
Metode clare de anihilat"dracusorul" si .....dezvoltat INGERUL- 28 De la: crina86_c 9 Iulie 2010 01:17
Sarcini oprite din evolutie 31 De la: criss_mary84 7 Aprilie 2016 12:33
Mit sau adevar? 5 De la: iBianca 8 Noiembrie 2012 23:41
Setari Cookie-uri