nu-l mai suport, cu ce sa-l otravesc

Aveam o relatie de 7 ani ce a rezultat cu o casatorie de 5 ani.La inceput era totul frumos,cafele,iesiri,sex nebun si multa iubire! Cu timpul a devenit altul,nimic nu il mai multumea,s-a apucat de baut iar mai tarziu de lovit!Si nu orice,pe mine!M-a batut ca palma,apoi cu pumnul,cu piciorul iar mai tarziu dadea cu ce apuca.Mi-a dat un scaun pe spinare de am cazut din picioare.Nu-l mai suport,ma obliga sa fac sex cu el doar pentru satisfactia personala!Am ajuns sa fac lucruri vulgare ce inainte le refuzam si intelegea!.Mai rau,am aflat ca ma inseala.Chiar el mi-a spus asta.Mi-a spus ca eu sunt doar buna la pat si atat. Ajutati-ma va rog!Pezi ce trece simt ca vreau sa-l omor,cum pot face asta?E necurat ce gandesc?
Avem doi copii frumosi,unul de 4 ani si altul de 2.
raluca12
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:17
crezi ca merita sa faci puscarie ptr asemenea om daca-l omori? ia-ti copiii si pleaca de la el. e mai bine asa.
mcrinelam
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:24
Cum sa pot pleca ? Ma urmareste peste tot Am mai incercat asta dar este mereu prezent, este mereu acolo. Ma ameninta. Ma loveste de fiecare data. Cu copiii nu se poarta asa.E chiar dragastos. E u cu ce am gresit? Am fost aceiasi mereu!
raluca12
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:26
deci ti-ai raspuns singura...Pleaca de langa el fara sa privesti in spate si nu te incarca de ura..cam asta e tot, nu stiu de ce nu ai plecat din prima clipa...oricum Succes! Chestia cu omoratul....e cam nasol ca e infractiune si iti cam rapeste vreo 25 de ani de libertate, daca nu chiar pe viata...dar daca crezi ca ala face cat 25 de ani de lipsa de libertat de ai tai ...go ahead Deci ...spune-i Adio si trimite-l aleia cu care te insala ...si pune-i si un papion rosu.
reyya
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:26
De la: raluca12, la data 2009-12-06 04:26:34Cum sa pot pleca ? Ma urmareste peste tot Am mai incercat asta dar este mereu prezent, este mereu acolo. Ma ameninta. Ma loveste de fiecare data. Cu copiii nu se poarta asa.E chiar dragastos. E u cu ce am gresit? Am fost aceiasi mereu!


pei daca te loveste ..mergi la medicina legala , apoi consulta un avocat ..., garantat nu te va mai putea urmari din lipsa de libertate de miscare . ,
reyya
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:31
reyya
Sunt de acord cu tine ca nu e o idee bune dar nu mai pot! Simt ca foarte usor o sa cedez! Simt ca in curand timp o sa fac o prostie! Nu pot pleca! Uneori ma inchide in casa cand lipseste mai mult.
raluca12
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:31
trebuie sa ai parinti, prieteni, cineva care stie ce ti se intampla si care te poate ajuta in vreun fel. nu sta asa si mai ales nu te gandi sa faci prostii. nu merita. libertatea ta si a copiilor tai e mai presus de orice. iti spun din proprie experienta.
mcrinelam
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:37
Tin sa precizez ca nu ma mai lasa sa lucrez iar eu sunt intr-o tara straina doar cu el.Nu cunosc pe nimeni.Suntem aici de un an si singurii prieteni ce ii cunosc sunt prietenii lui,niste betivi ca el.

Nu pot sa inteleg ce s-a intamplat.Nu era asa.
raluca12
Postat pe 6 Decembrie 2009 04:37
Eu una nu prea cred ce spui, dar... daca e adevarat, autoritati trebuie sa aiba si tara in care esti. Apeleaza la ele, pentru ca daca il omori vor apela ele la tine.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:20
posibil sa fie adevarat ce spune. cate femei nu suporta o astfel de situatie , chiar si in tara?

a speriat-o cu cele batai, a vazut ca nu stie unde si cui sa se adreseza si intinde coarda.

n-o mai lasa sa lucreze tocmai din acest motiv. sa nu gaseasca pe cineva care s-o ajute, sa-i ofere sustinere.

tipul e vulnerabil pan' la dumnezeu, daca femeia face plangere . din cate stiu, europenii au niste legi foarte severe contra batausilor de femei.nu ca la noi
si_totusi
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:30
pff...se mai practica atata violenta in zilele astea??!!! dar il poti otravii cu soda caustica
cely
Postat pe 6 Decembrie 2009 09:55
nu ne-ai spus in ce tara te afli

dar, oriunde ai fii, ia-ti copiiii si mergi la politie. ai sa primesti sigur ajutor.

doar nu esti sechestrata in casa. si chiar daca ai fii, deschide ferestrele si incepe sa urli. sigur te va auzi cineva, ca doar nu traiesti in padure

parerea mea...
Anouk
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:02
Asa e. Trebuie sa existe ac de cojocul lui. Si ia si riposteaza. Da-i si tu una de sa-i sara scafarlia. De regula cand femeia riposteaza ii cam sperie. Nu se asteapta la asta.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:05
raluca,si eu ca si ceilalti iti spun ca nu merita sa te gandesti la cum sa-lomori.
un asemenea om nici sa moara nu merita.
cu un asa tata copiii tai au mai mare nevoie ca niciodata de o mama si ptr ei nici un sacrificiu nu este prea mare.tot ce trebuie sa faci este sa te indepartezi de el si asta cat mai repede.
in tine vei gasi puterea si solutia.
gandeste-te mereu la ingerasii tai,si vei vedea cata putere iti vor da.
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:06
io zic sa te uiti pe Discovery,sunt niste emisiuni foooarte educative in sensu' asta....
preciouss
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:08
Raluca12 asta e cea mai tampita intrebarecu ce sa il otravesc? copii aia i-ai facut ca sa ii cresti sau ca sa te viziteze ei la puscarie?
Helen29
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:12
da. la crimele noptii
si_totusi
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:12
este,totushoaico?!
iti poti perfectiona lejer ideea crimei perfecte...
preciouss
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:15
bueyyyy....nu-i mai dati idei
fata e intr-o perioada dificila
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:36
fata sa faca bine si sa plece. cu alde astia, alte metode nu-s.sa vina in tara si sa dea divort.

posibil sa nu aiba banii necesari. de ce ala nu o lasa sa munceasca/ tocmai de asta. sa fie victima sigura
si_totusi
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:45
Eu tot i-as da un cap in gura.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:48
in tara un divort fara partaj si alte alea nu e asa scump
cat despre custodia copiilor nu cred ca sunt probleme in situatia ei
si pana la urma,ca sa scapi de un asa animal cred ca merita sa si cheltui ceva
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:48
Exista asociatii specializate in acordarea de ajutor persoanelor aflate in situatia ta...poti sa mergi acolo pt inceput...apoi urmeaza demersul divortului...Nimeni nu merita sa fie tratat cu violenta...
rodyk
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:54
cunosc, din experienta proprie, caz aproape identic...iti trebuie tact ca sa rezolvi problema, adica sa scapi de el, pentru ca daca a ajuns sa dea nu se va mai opri niciodata...asa cum ai spus, dupa palme au venit picioare, etc...si s-ar putea sa fie care pe care omoara in cele din urma si ar fi pacat si de voi, dar mai ales de copii...la ei trebuie sa te gandesti, in primul rand.

fa frumos pana reusesti sa ajungi in tara, apoi stii ce ai de facut...
sora_ilsi
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:55
Exista posibilitatea sa nu mai ajunga in tara, dar sunt convinsa ca si acolo unde e poate rezolva ceva cu autoritatile. Nu are de ce sa astepte sa vina in tara.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:58
din ce spune ea,s-ar putea ca urmatoarea bataie sa fie si ultima
eu cred ca nu prea mai are timp de facut frumos si de asteptat
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:59
eu zic ca e fara rezolvare kestia asta...daca au ajuns s a bantuie asemenea ganduri...e deja prea tarziu daca ai ajuns sa gandesti asa...
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:08
nu cred ca e prea tarziu
are doi copii ptr care trebuie sa faca ceva(daca ptr ea nu o face)
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:11
pt ea e PREA tarziu...daca ii trec astfel de ganduri
fleurdelis
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:13
fleur, de acord cu tine, de-aia am vorbit asa...

sfaturile sunt bune atunci cand ai trecut prin asa ceva si ai supravietuit...si situatiile sunt diferite, de la caz, la caz...

si eu imi pierdusem credinta si aveam ganduri din acelea negre pentru ca nu vedeam o rezolvare...totusi, sa nu uitam, ca traim intr-o lume a barbatilor, si am auzit doar o prietena in S.U.A., ajutata material de niste batrani americani, sa-si puna sub interdictie sotul roman, si tot ii era frica de el...dar inventase altceva decat realitatea, ca sa poata scapa, si anume ca sotul se dadea la fata...

e destul de complicat...raman la ideea ca trebuie sa te schimbi, sa-ti tii cumpatul, pana gasesti rezolvarea cea mai buna...nu te trimit la rugaciune, ca poate nu reusesti cu asta, daca nu crezi in Dumnezeu, ca te poate lumina...
sora_ilsi
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masturbare... 148 De la: MelissaMarr 2 Aprilie 2020 16:24
amanta...nasului 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:49
Ce se ascunde aici ? 3 De la: eu_geminy 5 Decembrie 2011 00:37
De ce doare atat de mult tradarea? 42 De la: roby_cado 29 Martie 2011 21:45
FERICIREA SI PRETUL PLATIT PENTRU EA! 22 De la: Allegra 20 Februarie 2011 14:57
Setari Cookie-uri