ea scorpion el taur

deci ? o parere despre aceasta combinatie ?
dedeea
Postat pe 5 Decembrie 2009 23:47
Foarte tare combinatia,din pacate eu n-am avut norocul asta desi sunt scorpioanca.Insa am amici tauri si ma intelg super cu ei.De ce n-ar merge si in relatia amoroasa?!

val1979
Postat pe 10 Februarie 2010 21:08
E o combinatie reusita , zic eu .Eu sunt scorpion , iar sotul meu este taur . Eu sunt mai impulsiva iar el mai calm , ma lasa in pace , sa fac ce vreau . Nu stiu ce m-as fi facut cu cineva ca mine' recunosc. De multe ori cand sunt stresata , sau necajita , sau as vrea sa plang , el ma asculta , si imi spune ca o sa fie bine - imi ia parca cu mana gandurile negre , si ma face sa inteleg ca viata e frumoasa . Am facut multe lucruri impreuna , cu toate ca nu avem aceleasi hobby-uri. Dar in orice cuplu exista compromisuri - nu-i asa ?
can
Postat pe 10 Februarie 2010 22:58
Da... scorpionul si taurul. Eu sunt scorpion si am avut doua relatii cu zodia taur din pacate ambele fiind nereusite deoarece de fiecare data eu puneam suflet iar partenerul era cel care la inceput era entuziasmat apoi isi schimba comportamentul, scazandu-i interesul. sunt ok taurii... retrasi, plini de secrete dupa parerea mea, iar intre un taur si scorpion mereu exista o relatie buna pana la primul conflict dupa care se cam strica tot.
La fel, si cea mai buna prietena este taur si ne intelegem bine, dar asta pana la prima cearta, care.. daca va fi, se va strica totul.Asa a fost si o prietenie cu inca o "tauroaica": totul a fost bine, prea bine pot sa zic, pana la prima cearta.. dupa care a scazut increderea si ne-am schimbat ambele comportamentul una fata de cealalta. Poate depinde si de personalitatea fiecaruia :)
Ravy
Postat pe 11 Februarie 2010 12:30
go and sleep !
blaa
Postat pe 11 Februarie 2010 12:50
eu taur, el scorpion.cred ca este o actratie f mare intre cele doua semne.ambele puternice, constante, ambitioase, incapatante, orgolioase, bune la pat.doar ca ar trebui sa stie fiecare cum sa puna punct la ciocniri, pe rand si totul ar fi bine...ca sunt la fel de impulsivi si incapatanati.mi se pare ca se potrivesc de minune.
magdabeauty
Postat pe 11 Februarie 2010 17:02
si la pat sa fie buni tot pe rand, nu?
sa evite ciocnirile
pik_nik
Postat pe 11 Februarie 2010 17:05

acolo ar merge perfect...concomitent
magdabeauty
Postat pe 11 Februarie 2010 17:08
teoria zice ca si barbatul Taur si femeia Scorpion au un libido considerabil, peste norma, pentru asta e bine ca fiecare sa si-l "desfasoare" cu alt partener, apoi sa-si impartaseasca experientzele

Daca este nfuriat, barbatul Taur poate sa dea dovada de ncapatnare si sa se transforme in catar, dupa ce sparge cu fruntea-i de arama cateva servicii de masa. La rndul ei, femeia Scorpion, atunci cnd este provocata, poate fi periculoasa pentru nativii din orice zodie, daca apuca la facaletz.

Relatia dintre barbatul Taur si femeia Scorpion va fi tumultuoasa, iar un mariaj ar fi posibil numai cu multa ngaduinta, si intr-o zona fara vecini
pik_nik
Postat pe 11 Februarie 2010 17:16
Pai semn de apa cu semn de pamant, merg bine
Atentie la posesivitate - amandoua semnele au un "exces" in aceasta privinta...

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit
on_fire
Postat pe 12 Februarie 2010 17:40
eu sunt scorpion... si sincer nuprea ma inteleg cu taurii depinde sh de persoana nu numai de zodie
garbo013001
Postat pe 1 Mai 2010 16:01
poate ca ai ascendent in gemeni , varsator ,berbec sau sagetator pt ca astea nu se potrivesc mai deloc cu taurii. te-ai gandit la asta?
MAI ALES IN VARSATOR
leonard61
Postat pe 12 Mai 2010 11:53
NU-MI VINE SA CRED CA PUNETI ASTFEL DE INTREBARI.NIMENI NU POATE RASPUNDE CU ADEVARAT LA INTREBAREA PUSA PT CA NU SE STIE ASCENDENTUL. ASCENDENTUL E LA FEL DE IMPORTANT CA ZODIA NATIVA.DACA EA E SCORPION CU ASCENDENT IN VARSATOR IAR EL E TAUR CU ASCENDENT IN TAUR ATUNCI E O COMBINATIE SORDITA ESECULUI DAR DACA EA ARE ASCENDENT IN PESTI IAR EL IN RAC ATUNCI E COMBINATIA PERFECTA.SAU EA SA AIBA ASCENDENT IN GEMENI SI EL IN BALANTA IARASI O COMBINATIE SUPER BUNA.NU MAI PUNETI ASTFEL DE INTREBARI DACA NU STITI ASCENDENTUL FIECARUIA PENTRU CA DEGEABA LE PUNETI.NU VETI AFLA ASTFEL NICI UN RASPUNS CARE SA VA AJUTE IN VIATA
leonard61
Postat pe 12 Mai 2010 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeie balanta cu ascendent in rac si barbat scorpion? exista sanse? 7 De la: MissDeea 10 Iunie 2012 00:08
femeia pesti cu barbatul leu ce parere avezi? 2 De la: garbo021333 19 Iulie 2009 23:07
Cum prinzi un "barbat de 28 de ani" ...??? 174 De la: cricat 24 Noiembrie 2010 03:40
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: preciouss 3 Ianuarie 2010 22:39
eu pesti el taur 2 De la: chanty 28 Iulie 2011 12:59
Setari Cookie-uri